Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.270
Cevap
56
Favori
341.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KASOS

quote:

Orijinalden alıntı: okutmann

Beyler merhaba.

Aracım 2014 model 508 allure donanım. 79 bin km.ye kadar kazasız belasız geldik şükür.

Şimdi aracı değiştirme vakti.

3008 in en dolusu bile malzeme kalitesi bakımından 508 den sonra adamı kesmiyor. Granland x ise daha beter. Her tarafı takır tukur sert plastik.

Insignia desen, 136 hp lik mevcut motorla bu arabayı asla almam.

Bi kere çok gürültülü bir motor.

Ayrıca performansı, verilerin çok altında. 120 hp lik hdı motor, bu motorun çok daha önünde, emin olabilirsiniz.

Insignianın mevcut 508 e göre üstün oldugu taraf ise Alman tokluğu. Bir de bozuk yollardaki sürüş kalitesi. 508 in bu durumlarda arka tarafından abuk subuk sesler gelebiliyor. Asvalt yolda sıkıntı yok.

Benim merak ettigim şu:

Acaba insignia yakin bir zamanda hdı motora geçiş yapacak mı?

Yeni insigniayi kullanmadiniz sanirim?motor sesli olabilir ama kaputun altinda kaliyor o ses. Motoru bilmemde sanzimani pejodan alsalar piyasadaki en guzel motor sanzimanli araclardan olabilir yeni insgnia...

Araba olup da kullanmadiğım araba yok denecek kadar azdır. Insignianin her türlüsünu kullandım. Maalesef bu motor Almanlarin ikinci cihan harbinden kalma motoru gibi. Emin olunuz, piyasanin en gürültulü ve verimsiz motoru. Hdi tdi cdti tdci multijet vs hepsi dahil.

Hdi motor üstüne bir de aisin şanzıman ne güzel olurdu ama...

Not: bir de yok 120 ymiş 136 ymış 160 mış rakamlara bakmayın. Sanziman motor uyumu nasildir. Binin test edin 0-100 hızlanmasına, rampadaki performansına, camı açın dinleyin sesi.

Rakamlar sizi yanıltmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• okutmann O kullanıcısına yanıt
    Şu an hdi motor ile ilgili bir haber yok. İnsignia sizin icin iyi bir tercih degil anladığım kadarıyla bence baska alternatiflere yönelmeniz sizin icin iyi olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsignia bencede çok güzel bir tasarım iç kokpitte tam istediğim gibi kol dayamayla synı seviyede devam ediyor araca tam anlamıyla gömülüyosun fakat full paket altı aracı çok sıradanlaştrıyor gerek jantlar gerek multimedia ekran gerek koltuklar.. en üst paket uçuk bir rakam altıda kötü..ayrıca arkadaşın yoruma katılıyorum hernekadar piyasada hala pejoya karşı olumsuz bir algı olsada pejo motorlarını kullansa daha iyi olur çünkü hem performanslı hem ekonomik opel motorları çok yalıyor ve konforsuz..mesela 1.5 benzinli yerine1.2 puretecholsa aracın fiyatıda daha uygun olabilirdi..

Bence eski ınsignia motor sesi biraz fazla ama yeni ınsignia hem sessiz hem vites geçişleri dsg yı aratmıyor ben test sürüşünde öyle gördüm ama tekrar kullanırsam daha fazla dikkat edicem

• Motor aynı. Bu açıdan fark olmaz ama sizin test ettiginiz aracın km.si, motorun o sırada soğuk mu sıcak mı olduğu gibi faktörler küçük farklar oluşturabilir.

• pitoradyan P kullanıcısına yanıt
    Evet, insignia su an için uygun bir tercih değil benim için.

Ama içime sineni de yok. Passat alsam dsg si korkutuyor. Daha çrş günü bir tanıdığımın octaviası elinde patladı. Geçen sene şimdilerde doktor olan eski bir öğrencimin 2013 model passatı... Gerçi yeni kasalarda kuru sanzımanı biraktılar deniyor ama insan güvenemiyor işte.

Superb desem, passatı varken niye onu alayım. Kabin octavianın aynısı. Gögüs, gösterge, paneller vs.

Talismanı, sırf clio direksiyonu yüzünden yine almam.

Insignia güzel, tasarımı, sıkılığı, marka imajı da fena değil ama işte motoru çekindiriyor.

3 çocuk olmasaydı, az binilmiş 2014 model 2.0 dizel bir A4 alır geçerdim, 140-160 arası temizleri bulunuyor ama şimdi sığamayız ona da. Bakalım, nasip...

• Bu arada mevcut arabam. 2014 508 allure.

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]
    2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okutmann -- 18 Şubat 2018; 2:27:49 >

• quote:

Evet, insignia su an için uygun bir tercih değil benim için.

Ama içime sineni de yok. Passat alsam dsg si korkutuyor. Daha çrş günü bir tanıdığımın octaviası elinde patladı. Geçen sene şimdilerde doktor olan eski bir öğrencimin 2013 model passatı... Gerçi yeni kasalarda kuru sanzımanı biraktılar deniyor ama insan güvenemiyor işte.

Superb desem, passatı varken niye onu alayım. Kabin octavianın aynısı. Gögüs, gösterge, paneller vs.

Talismanı, sırf clio direksiyonu yüzünden yine almam.

Insignia güzel, tasarımı, sıkılığı, marka imajı da fena değil ama işte motoru çekindiriyor.

3 çocuk olmasaydı, az binilmiş 2014 model 2.0 dizel bir A4 alır geçerdim, 140-160 arası temizleri bulunuyor ama şimdi sığamayız ona da. Bakalım, nasip...

Bence ya test etmediniz yada İnsignia'nın motoruyla ilgili gerçeğe yakın bir rüya gördünüz. Ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. İçeriye ne bir motor sesi geliyor ne de içeride titreme oluyor. Gayet konforlu. Performansından da gayet memnunum. Bayağı atik ve güçlü bir motor. Şu anda 23 km hız ortalamam ile 7.8 yakıyor. Şehir içi sürekli yoğun ,dur kalk çok olan bir trafikte kullanıyorum. Birilerinden duyduysanız söylediklerinizi sizinle dalga geçmeye çalışmış, sizin kendi fikriniz ise ;o zaman şimdiye kadar Ferrari'den aşağısını kullanmadınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loutrec_ -- 18 Şubat 2018; 3:5:51 >

• loutrec_ kullanıcısına yanıt
    Aracınuz dizelmi benzinlimi ?

Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Guzel araç, insignia bu araca gore bir tik fazla yakacaktır, genişlik anlamında da size fazla bir artı sunmayacaktır. Baska alternatifler değerlendirilmeli.
    İyi forumlar.

yeni insignia eksileri; alt bölgedeki malzeme kalitesi, kapı gözleri ve torpido içlerinin halı kaplı olmaması, arka havalandırma menfezlerinin dijital olmayışı, cam tavan (sunroof değil) olmayışı, elektrikli açılır bagaj kapağı olmayışı, tam otomatiğinin sadece 6 ileri oluşu, yakıt tüketiminin düşük olmayışı, jantları, fiyatının full donanımdaki yüksekliği, bagaj hacmi, koltuklarının tam elektrikli ve hafızalı olmayışı, dizelinin 136 beygirden daha yüksek bir beygirde olmayışı örneğin 160 gibi beklenirdi.

artıları: yeni kasa oluşu, bir çok yeni teknololojiyi ve güvenlik donanımını barındırması, yol tutuşu, matrix led farları, koltuk ergonomisi, kokpitin derli toplu yapısı, ekran boyutu ve hassasiyeti, yeterli ön ve arka hacmi sunması, bagajin liftback açilması sayesinde iyi bir yükleme ağzı sunması, head up displayinin güzel çalışması, çeşitli sürüş modları sunması, yalıtımı, süspansiyonu.

Bu noktalari hesaba katarak karar vermenizi tavsiye ederim

• sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt
    Dizel otomatik

• quote:

Beyler merhaba.

Aracım 2014 model 508 allure donanım. 79 bin km.ye kadar kazasız belasız geldik şükür.

Şimdi aracı değiştirme vakti.

3008 in en dolusu bile malzeme kalitesi bakımından 508 den sonra adamı kesmiyor. Granland x ise daha beter. Her tarafı takır tukur sert plastik.

Insignia desen, 136 hp lik mevcut motorla bu arabayı asla almam.

Bi kere çok gürültülü bir motor.

Ayrıca performansı, verilerin çok altında. 120 hp lik hdı motor, bu motorun çok daha önünde, emin olabilirsiniz.

Insignianın mevcut 508 e göre üstün oldugu taraf ise Alman tokluğu. Bir de bozuk yollardaki sürüş kalitesi. 508 in bu durumlarda arka tarafından abuk subuk sesler gelebiliyor. Asvalt yolda sıkıntı yok.

Benim merak ettigim şu:

Acaba insignia yakin bir zamanda hdı motora geçiş yapacak mı?

Siz büyük ihtimal makyajlı kasayı kullanıp da motor sesli dediniz ki doğrudur makyajlı kasa da motor sesi çok fazla 2015-16 modellerde. Ama emin olun yeni grandsport da 5.20d Audi A6 gibi motor sesi yalıtımı var. Cidden az Ali'ye motor sesini. Boğuk motor sesi yok titreşim yok. Çok ince bi çalışması var aracın gaztepkileri de öyle keza. Kesinlikle Grand sport test etmediniz bence. 136 lik ünite aynı olabilir ama çok fazla yalıtım üzerine çalışmış Opel o yüzden oldukça sessiz motor olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

Dizel otomatik

Rakiplerinin benzin otomatikte 7.5-8 lt yaktığı ortamda çok aşırı yüksek bir yakıt tükemi bu..örneğin 3008deki 120 bg lik dizel otomatik şehirçi 25 km ortalamada 6-6.5 yakıyor..aslında hiçbir 1.6 dizel 7 lt yi geçmez..çok kötüymüş yakıt performansı

• Yani ınsignia ile passat süperb vb arabaları karşılaştırırken Nasıl oluyor da ınsignia nın konfor yada yalıtım konusunda geri olduğunu söylüyorlar anlamıyorum gerçekten Mesele 2. Eldeki satış ise kimse passatin önünde bi araba olmadığını nasıl inkar edemiyorsa mesele donanım ve konfor oluncada aynı segmentte ınsigniadan önde bi araba olmadığını kimse inkar etmemeli yeni ınsignia gerçekten rakiplerinden açık ara önde sadece genişlik süperb 2. El passat gerisi hikaye.

Not audi bmw mercedes vb. Arabaları baz almadım.

Yukarda da yazmıştım bu aracın İstanbul sehir ici yakit tüketimi 7.5 Lt. Evet Peugeot gayet başarılı bir tüketim sunuyormuş,bu aracı muadilleri ile değerlendirmek lazım ki passata gore 0.7 lt yada 1lt fazla yaktığını söyleyebilirim ki aradaki Fiyat farkını düşününce kabul edilebilir ama bu yakit tüketimi ile de dizel bir arabanın vermesi gereken psikolojik rahatlığı vermediği de bir gerçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pitoradyan -- 18 Şubat 2018; 14:26:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pitoradyan

Yukarda da yazmıştım bu aracın İstanbul sehir ici yakit tüketimi 7.5 Lt. Evet Peugeot gayet başarılı bir tüketim sunuyormuş,bu aracı muadilleri ile değerlendirmek lazım ki passata gore 0.7 lt yada 1lt fazla yaktığını söyleyebilirim ki aradaki Fiyat farkını düşününce kabul edilebilir ama bu yakit tüketimi ile de dizel bir arabanın vermesi gereken psikolojik rahatlığı vermediği de bir gerçek

Bence iç dış tasarım olarak kesinlikle insignia rakiplerinden önde..ancak ülkemiz yakıt fiyatları baz alındığında dizelde 7.8 sanıyorum 1.5 benzinlide 8.5-9 yakıyor ve bu haliyle superb ve passattan 1 lt değil 2 lt civarında kötü..bu ciddi bir rakam bence..ayrıca insignia da gördüğüm olumsuz bitley var bunu daha evvelde paylaşmıştım içerde a sütunu birleşim yrleri çok oynuyor ve orta konsol arkadan tutulduğunda sallanıyor bu ilerdeciddi trim sesi demek burdan çıkardığım şasi yol tutuş tasarım tamam ama işçilikte sorunları var birde bu a yakıt tüketimi ve 2.el kaygısı beni insigniadan uzaklaştırıyor..makyajla beraber pejo motorları uygulanırsa en azından yakıt olayını çözmüş olurlar..

Bahsetmiş olduğunuz konsol oynamaları bende mevcut degil. Malzeme algısı olarak tabi ki bir passat degil ama yine de fena sayılmaz. Bu aracın sadece yakit tüketimi konusunda diger rakiplerinden geri olduğunu düşünüyorum. Ama pasatt ile aradaki fiyat farkını da düşününce kabul edilebilir.

• geçen hafta test ettim
    önce insignia 1.6 dizel ototmatik
    onu bitirip yeni astra hb dizel otomatik test ettim
    C ile D arasında bu kadar fark olacağını tahmin etmezdim

tabiki insignia ya karar verdim
    inşallah 1 ay kadar sonra teslim almış olurum

arabaya bayıldım diyebilirim
    passat falan hikaye bunun yanında
    tasarımı müthiş , motor zaten bildiğim motor 110bin den fazla yol yaptım
    ağırlıkta kullandığım J kasa ile aynıymış
  • Bizde iki araçta mevcut. Dizel Dsg b8 passat ile insignia grand sport dizel otomatik arasında su anda 0,2 fark var. Passat hız ortalaması 32 km, insignia 23. İnsignia daha yoğun trafikte kullanılıyor.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.