Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.264
Cevap
55
Favori
341.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracı çoğunlukla babam kullanacak. Daha çok şehir içi yapılacaktır.

Aile kalabalık değil en fazla 4 kişi binilir, uzun yola giderken maksimum 4 kişi oluruz.

Km de çok yapılmaz açıkcası. Ama babam dizel almak istiyor :)

Insignia karşısına koyulacak tek araç superb olur, passat vs insignia gibi dolu değil, audi a3 de dolu değil ama kullandığım için rijitliği olsun sessizliği olsun memnunum.

Yol sesi malum ülkemizin asfaltı her yeri yama, 17 inç lastikle belki audi a3 de üzebilir.

Trim konusunda HUD almadığımız sürece pek sorun yaşamayacağız gibi öyle düşünüyorum. Daha çok orayı işaret etmişler trim sesi için.

Teşekkürler cevaplarınız için bunları ileteceğim kendisine, gidip test edeceğiz hangisini beğenirse artık. Opel sever kendisi ama insignia büyük gelebilir.
  • Developer61 D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Anlattıklarınızdan yola çıkarak A3 daha iyi bir tercih olur diyebilirim. Benzinli üzmez çok km yapmayacaksa. 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Developer61

Aracı çoğunlukla babam kullanacak. Daha çok şehir içi yapılacaktır.

Aile kalabalık değil en fazla 4 kişi binilir, uzun yola giderken maksimum 4 kişi oluruz.

Km de çok yapılmaz açıkcası. Ama babam dizel almak istiyor :)

Insignia karşısına koyulacak tek araç superb olur, passat vs insignia gibi dolu değil, audi a3 de dolu değil ama kullandığım için rijitliği olsun sessizliği olsun memnunum.

Yol sesi malum ülkemizin asfaltı her yeri yama, 17 inç lastikle belki audi a3 de üzebilir.

Trim konusunda HUD almadığımız sürece pek sorun yaşamayacağız gibi öyle düşünüyorum. Daha çok orayı işaret etmişler trim sesi için.

Teşekkürler cevaplarınız için bunları ileteceğim kendisine, gidip test edeceğiz hangisini beğenirse artık. Opel sever kendisi ama insignia büyük gelebilir.
    trim sesi sadece hudun gövdedeki plastiğinden ve gösterge panelinden geliyor. hud almasanız bile o plastik orada olacaktır çarpışma uyarısı da oradan geliyor çünkü. iki tarafı açtırıp servis dışı özel bir yerde izole ettirirseniz sorun yaşamazsınız. yalnız şöyle bir fikir vereyim. eğer yaşadığınız şehir ya da gideceğiniz yerler bayır ve dönemeçliyse/virajlıysa, yolları söylemiyorum bile... insignia biraz rahatsız edebilir. lasitkler büyük ve araba uzun. şehir içinde çok konforlu olmayacaktır küçük araçlara göre.

• Ben excelance 'yi 1 yıldır kullanıyorum yalitima çok önem verrim aracimiz lastik sesi alıyor aracın sıfır üzerinde gelen hancock ses yapıyor diye 35 binde lassa ile değiştirdim lassa iyi yol tutuyordu ancak dahada gürültülü oldu 1500 km sonra en yumuşak lastik diye korodan diye bir lastik aldım lastik çok yumuşaktı ancak yol tutuş hic yoktu onuda 2000 km kullandım sonra michelin aldım sesi de iyi oldu yol tutusuda 12 adet yeni lastik alarak bu sonuca ulasabildim kapitan emniyet kemerinden ve hub dan gelen sesleri kendim hallettim araç genel itibarla güzel binişi zevkli bir araç donanımı iyi ben daha önce passat kullanıyordum passat mi insignia mi sorusuna insignia derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsignia kullanmıyorum ancak lastik olarak Pirelli P7 Cinturato önerebiliirim ,Alfa 156'da 4 dönem 150.000 km ye yakın bu lastikleri kullandım , Pirelli'ler genel olarak sert diye bilinirler ama P7Cinturato'lar yol tutuş ,konfor ve sessizlik olarak optimum dengeyi yakalamış bir lastik.

• sujesu74 S kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum aracın üstünde gelen Hankook lastikler gayet iyi. Özellikle ıslak zeminde yol tutuşu çok iyi neredeyse kış lastiği gibi diyebilirim. Pirelli cinturato önceki insignia aracımda vardı pek memnun değildim. Michelin iyidir güzeldir sessiz ve yumuşaktır ama çabuk aşınır genelde. Eşimin Golf ü için Continental Premium Contact 6 aldım epey araştırıp. Oldukça memnunum konfor ve yol tutuş çok iyi. Şirket aracım insignia için de aynısından istedim ama maliyet azaltmak için kiralayan şirket good year eagle taktılar. Lastikle ilgili çok şikayet okudum özellikle yol tutunmasıyla ilgili ve evet kuru zemin dahi olsa gaza kökleyince patinaja giriyor insignia.

• quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

Katılıyorum aracın üstünde gelen Hankook lastikler gayet iyi. Özellikle ıslak zeminde yol tutuşu çok iyi neredeyse kış lastiği gibi diyebilirim. Pirelli cinturato önceki insignia aracımda vardı pek memnun değildim. Michelin iyidir güzeldir sessiz ve yumuşaktır ama çabuk aşınır genelde. Eşimin Golf ü için Continental Premium Contact 6 aldım epey araştırıp. Oldukça memnunum konfor ve yol tutuş çok iyi. Şirket aracım insignia için de aynısından istedim ama maliyet azaltmak için kiralayan şirket good year eagle taktılar. Lastikle ilgili çok şikayet okudum özellikle yol tutunmasıyla ilgili ve evet kuru zemin dahi olsa gaza kökleyince patinaja giriyor insignia.
    Lastikler ideal seçilmiş. Bence değiştirmemeliyiz.
  • karatepe kullanıcısına yanıt
    Yılda 60 bin yapınca değiştirmek gerekiyor. Benim için öyle yani 😀

• sujesu74 S kullanıcısına yanıt
    Emniyet kemeri ve hubdan gelen sesi nasıl hallettiniz?

• selamlar arkadaşlar,

2017 civic hb sport benzinli otomatik aracım var. satıp üzerine 30-35 bin koyup gene 2017 insignia gs excellence dizel otomatik alabiliyorum benzer kilometrede.

sizce bu hareket mantıklı mı? açıkçası şu anki aracımdan yol sesi hariç bir şikayetim yok. tabiki insignia daha konforlu olacak daha donanımlı olacak ama değer mi emin olamıyorum.
  • bence kesinlikle değer bu pıyasada 30 bin önemli bir miktar değil ve dolu ve konforlu bir araca bineceksiniz
  • bence kesinlikle değer bu pıyasada 30 bin önemli bir miktar değil ve dolu ve konforlu bir araca bineceksiniz
  • ozdemir86 O kullanıcısına yanıt
    şaka yapıyorsunuz herhalde. civic'den insigniaya geçeceksiniz ve değer mi diyorsunuz. kusura bakmayın da, bana üzerine 50bin₺ de verseniz insignia'yı verip civic'e binmem.

• ozdemir86 O kullanıcısına yanıt
    Objektif bakacak olursak civic C sınıfı insignia D sınıfı uzun uzun anlatmaya gerek yok aralarında segment farkı var lakin burası Türkiye. Aynı zamanda Civic, fiyat bakımından ve piyasa da ki arz-talep dengesi bakımından insigniadan daha avantajlı. Kabul etsek te etmesek te bu böyle.
    Ha değişim konusunda ise karar sizin. (burda yürütme maliyeti, parça fiyatı, kasko-sigorta bedeli, ne kadar süre ile kullanacağınız ya da ne sıklıkla araç değiştireceğiniz, yakıt sarfiyatı vb konular devreye giriyor ve sizin bütçenize bağlı) Umarım gönlünüzce olur. İster civic, ister insignia olsun kazasız belasız sürüşler...

• Merhaba arkadaşlar 2017 sport enjoy 1.6 dizel otomatik 6500km de hatasız opel sowrumdan 229bin lira fiyat. Bende İ20 var üste 110 istiyor almayı düşünüyorum. Takasa. AMA gelelim bu aracın kronik sorunu var mı ustaya sordum dizel motorları sıkıntılı dedi. Kasasını çok beğeniyorum kararsız kaldım fiyat nasıl ayrıca önerirmisiniz. Yakıt olarak nedir.

• ben memnunum iyiki de almışım keyifle kullanıyorum konuyla ilgili her kafadan bır ses cıkıyor alan alıyor, alamayan araca pok atıyor motor zaten astrada da kullanıldı ve sıkıntısı yok araç zincirli olduğu için ilk çalışmada 2 sn zincir sesi geliyor ve kesiliyor serviste bunu sorun görmüyor,Audi A4 var arkadaşımda benzer ses onda da geliyor,bence deneme sürüşü yapın zaten kendiniz karar vereceksiniz Piyasada D segmentte f/p oranı olarak en iyi araçlardan biri olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeren -- 29 Haziran 2020; 15:13:24 >
  • turkeren T kullanıcısına yanıt
    Sizce bu paket fiyat olarak 229 bin nasıl

• araç sıfır sayılır km çok iyi alınabilir,şahsi görüşüm olarak excellence paket varsa biraz daha fazla verip onu alırdım tabi enjoyda yeterince dolu bir paket
  • araç sıfır sayılır km çok iyi alınabilir,şahsi görüşüm olarak excellence paket varsa biraz daha fazla verip onu alırdım tabi enjoyda yeterince dolu bir paket
  • turkeren T kullanıcısına yanıt
    Açıkcası bu fiyatlar bile zor çıkıyorum. niyetim oktavıa veya corolla idi 5 10 fazlasına d sınıfı görünce ondan niyetlendim. pakete gelince evet orta üst paket daha donanımlı ama onlarda çok pahalı. benim i20 full ama klima manuel çoğu özellik var gibi geldi bunda. tek şey bi kol dayama olsaysdı arkada iyi olurdu. motorda sıkıntı olurmu arıza durumu çünkü alırsam 4 5 sene değiştirmem 80 90 bine gelesiye kadar. yıılık 15 bin yaparım genelde.
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.