Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (143. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.270
Cevap
56
Favori
341.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Autohold bu araçta varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Ani kalkıştaki titremeden kastettiğim şey anlık bir titreme. Ama koltuklardanda hissediliyor. Kocaelinde yaşayan var mı acaba araçları bir karşılaştırsak. Servis normal diyecek bu duruma, o yüzden muadil bir araçla karşılaştırmakta fayda var diye düşünüyorum.

• Benim eski araçta da titreme yoktu.

Bu arada sabahları mı oluyor bu titreme? Araç soğukken biraz yüksek devirde çalışıyor. Yakıt tüketiminiz anlık ne kadar gösteriyor titreme var dediğiniz zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 6 Aralık 2019; 13:48:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wetkopat

Öyleyse tüm insignialarda durum böyle. Sert kalkış yaparkende kısa süreli titreme oluyor mu peki?
    sadece D konumunda dururken biraz rahatsız ediyor, kalktıktan itibaren rahatsız edici bir his almadım.

• Benim araçta da herhangi bir titreme yok.

• Aracı ilk aldığımda benim araçtada sanki titreme var gibiydi. Hatta ön konsolun oradan rölantide D de dururken bir tırrr sesi geliyordu ara ara. Sonra sesin ve titreme etkisinin nereden geldiğini buldum ve hallettim. Aracın hidrolik deposunun üzerinden siyah bir boru geçiyor. Boruya sert yuvarlak bir plastik bağlamışlar. Bu da kasaya vurdukça tırrrr diye ses yapıyordu. 2-3 cm lik cırtcırt bantla hallettim. Ne tırrr sesi kaldı, nede titreme hissediyorum.

• wetkopat kullanıcısına yanıt
    Yok yok gün içinde koştururken kafa dağılmış. Dikkate almayın 😊

Anladım o tür bir titreme de yok benim araçta.

• snomask kullanıcısına yanıt
    Arabayı dün aldım. Ilk sürüşte dikkatimi çekti. Hatta ilk kalkışta fazla gaz verince göğüsün ordan tıkırtı sesi geliyor bazen, borunun titreşim sesi heralde. Sonra D konumda durunca yarım kavrama modunda olması dikkatimi çekti. Frene tam basınca N pozisyonundaki gibi olur diye düşünüyordum. O yüzden sorayım dedim

• gareysar kullanıcısına yanıt
    Aynı işlemi bende yapayım bakalım düzelecekmi. Teşekkürler yardımlarınız için

İzmir Egem'e götürüyorum. Ben şikayetimi ilettim onlar düzeltti. Ama nasıl bir çözüm uygulandı inanın bilmiyorum.
  • Geçen servise gittim ordaki test aracına baktım aynı his o araçtada vardı. DSG tam frende kavramayı ayırdığı için bunuda o şekilde bekliyordum. Herhangi bir problem yokmuş.

Ayrıca bugün ilk depomu bitirdim sayılır. Aracı alırken depo tamamen boştu nerdeyse ve 55 litre mazot aldı. Ad blue deposundan dolayı, yakıt deposu küçülmüş biraz galiba. 920 km yol yaptım ve menzil 130 km daha gösteriyor. Ilk gunden bu yana ortalama tüketim 5.7 görünüyor yol bilgisayarında ve pompada da aynı rakam görünüyor. Fazla gösterme durumu yok. Yeni modellerde düzeltilmiş olabilir.

• My opel kullanabilen var mı? Bizim araçların en önemli eksikliklerinden birisi de bence multimedya. Çok yetersiz... Telefon ve araç arasında bluetooth haricinde kontak yok! Ne bir telefonda uygulama ne de multimedya da navigasyon vs. Android auto ve Apple Carplay olmasa halimiz harap
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Wolfist

My opel kullanabilen var mı? Bizim araçların en önemli eksikliklerinden birisi de bence multimedya. Çok yetersiz... Telefon ve araç arasında bluetooth haricinde kontak yok! Ne bir telefonda uygulama ne de multimedya da navigasyon vs. Android auto ve Apple Carplay olmasa halimiz harap
    başka olması gerek ya da olursa çok iyi olurdu dediğiniz ne olabilir merak ettim?

şahsen wi-fi olmasını isterdim. ki on-star olan araçlarda gizli menüden açılabilyor ve araçta hotspot yapılabiliyor ya da wi-fi ağlarına bağlanabiliyorsunuz fakat bizdeki araçlarda wifi menüsü olmasına rağmen içerik aynı değil.yabancı forumlardaki gibi aktif edecek ayar çıkmadı bende, muhtemelen ülkemizde on-star aktif olmadığı için wi-fi antenini donanımdan çıkardılar.

• Bianconero kullanıcısına yanıt
    On star olan araçlar mevcut diye biliyorum. Mesela araç bilgisayarının multimedya ekranında gözükmesi ve buna telefondaki app den ulaşabilmek, mesela multimedyanın duvar kağıdını değiştirebilmek, mesela multimedyada navigasyon un olması ki yeni 301 de dahi mevcut. Mesela göstergede çalan şarkının adının vs yazması... Örnekler çoğaltılabilir. Aracın şahsen en büyük eksiği gavurların deyimi ile entertainment.

• Biraz ölü bir anlatım olsa da aracı detaylı görebiliyoruz :)

• arkadaşlar 2019 modellerde exclusive paketlerde adaptif hız sabitleyici bulunmuyor mu?
  • brifing B kullanıcısına yanıt
    - Adaptif şasi yok yani Sport ve tour modları yok
    - ön cam ısıtma yok.
    Bunlar dışında hepsi var adaptif hız sabitleyici de var

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Telefon numaram onaylı olmadığı için mesajla cevap veremiyorum. Şimdi tekrar baktım da donanımlara evet benim bildiğimden daha çok şeyi kısmışlar gibi duruyor.
    Ön cam ısıtma
    Adaptif şasi
    Adaptif hız sabitleyici
    Ön koltuk soğutma
    Arka koltuk ısıtma
    Tabanı düz spor direksiyon
    Opel.com.tr ye göre gsi ve exclusive karşılaştırmasında bunlar gözüme çarptı.
    Siz yine de bir bayiye danışın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

Telefon numaram onaylı olmadığı için mesajla cevap veremiyorum. Şimdi tekrar baktım da donanımlara evet benim bildiğimden daha çok şeyi kısmışlar gibi duruyor.
    Ön cam ısıtma
    Adaptif şasi
    Adaptif hız sabitleyici
    Ön koltuk soğutma
    Arka koltuk ısıtma
    Tabanı düz spor direksiyon
    Opel.com.tr ye göre gsi ve exclusive karşılaştırmasında bunlar gözüme çarptı.
    Siz yine de bir bayiye danışın.
    hocam ön koltuk soğutma ve arka koltuk ısıtma var, lakin diğerlerine dair bir veri yok. Yarın net bilgi almaya çalışacağım. Ama şerit takip olup, adaptif hız sabitleyicisi olmaması çok tuhaf geldi bana ve o ben sahibindende vs bakarken hepsinde var gördüğüm için 2019 model exclusive de haydi haydi olur demiştim. Ama sanırım etiketlediğim arkadaş almış geçen haftalarda hatta flexride şasinin olmadığından bahsetmiş, eğer o yazarsa da sağlıklı bilgileri almış oluruz.

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.