Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (119. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: yzkaragoz , yzkaragoz
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.270
Cevap
56
Favori
341.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asıl olan müşteriye tamiri bildirip indirim sunmaktır isterse alır isterse almaz. Bayi yanlış yapmış. Herşey satana kadar memleketimizde. Insignia bakarken skodaya da uğramıştım. bayi beğendiğim renkteki aracın bagaj kapağında boya oldugu ekstra 2 / 3 bin lira kadar indirimli olduğunu söylemişti mesela. Söylemese alcak olsan alıp gidersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thabibim T kullanıcısına yanıt
    Far için güncelleme mi varmış? İçeriğini öğrenebildiniz mi acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Far hatası en kısa sürede servise gidiniz diye uyarı veriyordu arabada.. servise götürdüm yazılım güncellemesi yaptık farlara abi dediler.. Bir daha da uyarı vermedi.. Bana söylenen far asistanı yazılım güncellemesi yapıldığı.. Ne yaptılar bilmiyorum ama artık uyarı vermiyor.
  • thabibim T kullanıcısına yanıt
    Şu an neskar Bursa servisteyim. Afl için herhangi bir güncelleme olmadığını söylediler. Ama multimedya için saat güncellemesi yapılıyor. 1 saate kadar alırım muhtemelen aracı.

• Evet beyler
    Karadağ’da yolda kaldık
    Motor gücü kısıtlandı
    Esp ışığı yaktı
    El frenini otomatik indirirdi ya onuda yapmadı mesela

Çarşamba 75bin bakıma girdik dedik bakın
    Yukarıdaki Videolar vardı ya onunla alakalı
    Sorun yok dediler
    Ertesi gün içime sinmedi ben gelicem bakın dedim
    Gittim atölye şefi baktı sorun yok dedi
    İçime sinmedi kiralama şirketini aradım dedim bence bu arabada problem var
    Başka servise yönlendirelim dediler
    Cuma günü başka servise gittim izah ettim
    Tecrübeye çıktık bir şey yok dediler
    Bilgisayara bağlayıp onlarda baktı bir şey yok dediler
    Çıktık yola 1400 km yaptık
    Otele 2km kala motor gücü kısıtlandı
    Tesellimiz bu tabi
    Allahtan Arnavutluk dağlarında yolda kalmadık
    Ben bu arabaya güvenip bir daha istanbuldan dışarı çıkmam zaten de
    Bakalım bu araba İstanbul’a nasıl gelecek
    Benim tahmin ettiğim gibi şanzıman ise problem 10-15 günlük işi var buralarda nasıl olacak

Gülüyorum sinirden

• quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Evet beyler
    Karadağ’da yolda kaldık
    Motor gücü kısıtlandı
    Esp ışığı yaktı
    El frenini otomatik indirirdi ya onuda yapmadı mesela

Çarşamba 75bin bakıma girdik dedik bakın
    Yukarıdaki Videolar vardı ya onunla alakalı
    Sorun yok dediler
    Ertesi gün içime sinmedi ben gelicem bakın dedim
    Gittim atölye şefi baktı sorun yok dedi
    İçime sinmedi kiralama şirketini aradım dedim bence bu arabada problem var
    Başka servise yönlendirelim dediler
    Cuma günü başka servise gittim izah ettim
    Tecrübeye çıktık bir şey yok dediler
    Bilgisayara bağlayıp onlarda baktı bir şey yok dediler
    Çıktık yola 1400 km yaptık
    Otele 2km kala motor gücü kısıtlandı
    Tesellimiz bu tabi
    Allahtan Arnavutluk dağlarında yolda kalmadık
    Ben bu arabaya güvenip bir daha istanbuldan dışarı çıkmam zaten de
    Bakalım bu araba İstanbul’a nasıl gelecek
    Benim tahmin ettiğim gibi şanzıman ise problem 10-15 günlük işi var buralarda nasıl olacak

Gülüyorum sinirden
    Geçmiş olsun.

• IronHasan kullanıcısına yanıt
    Sağolasın

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Doğru ustayı bulmadıkça sorunlarınız devam edecek sanırım. N’aptınız halledebildiniz mi?

• snomask kullanıcısına yanıt
    Ertesi sabah bismillah dedim marşa bastım lambalar sönmüş
    Dün bugün kullandım sorun yok
    Ama son Yunanistan’dan aldığım mazotla duruyor
    Şimdi mazot doldursam üstüne yine yakar uyarıları gibi geliyor bana

Servisle konuştum uyarılar sönmüş olsa bile en yakın servise git en son neden ötürü yaktığını öğren dedi

Ayrıca Opel Türkiye araç Türkiye ye döndüğünde kendi belirlediği servise yönlendirecekmi bakacakmı artık neyse
    70 km en yakın Opel servisi podgorica da yarin sabah gitmeyi planlıyorum
    Bilgisayara bağlayacaklar yine bir şey çıkmayacak sonra olur olmaz yerde bırakacak diye korkuyorum

Yeşil sigorta var o da ancak arızalı aracı en yakın gümrüğe çekiyormuş , en yakın Arnavutluk , sonra Arnavutluk’tan bir daha Yunanistan , oradan bir daha Türkiye diye oluyor herhalde , çekici yurt dışına niye çıksın gelir kapıya bırakır döner

2 servis de sorun görmüyor
    Arabada bilgisayarda hata vermiyor , böyle olunca samanlıkta iğne aramak diyorlar

Aslında zaman ayırıp samanlıkta iğne aramaları lazım ama yapmadılar bu zamana kadar

Araç değişimi ile alakalı olarak mesela kiralama firması ford ile problem yaşamış benim gibi sürekli sıkıntı
    Firma reddetmiş değişimi 1 yıldır mankemeliklermiş
    Çok kolay değil diyorlar

Benimki uzun hikaye bende sıkıldım
    Bir altea vardı 2006 model 1.9 TDI koy o eskiden olan kırsalı gez

Bu araba abartı şekilde mazot seçip saçmalıyor bence
    Yoksa gezdiğim her yerde Türkiye de 1.5 - 2 milyonluk araçlar geziyor
    Q8 daha Türkiye de görmedim , ufacık yerde 2-3 kez gördüm

Yurtdışındaki istasyonlar ne kadar güvenilir yada hangi markalar iyidir araştırdınız mı? Anadolu da solvent ve yağ karıştırıp mazot diye satan yerler var. Bulunduğunuz bölge ufak bir bölgeyse bunların olmaması için bir sebep yok.
    Yunanistan zaten ab üyesi
    Arnavutluk tan zaten mazot almıyorum
    Karadağ ise birsürü yerden lüks araçların geldiği tatil yeri
    En fazla shell bulunur buralarda
    Ayrıca önceki yıllarda aynı motoru kullanan astra ile bütün Balkan ülkelerinden mazot aldım sadece Romanya da problem yaşadım

250 binlik arabayla yurt dışına çıkınca Mehmetçik Opet , Kartal’da bp nin kendi işlettiği istasyon falan arayacaksak vay halimize yok öyle bir şey
    Bence bunlar boş muhabbetten öteye geçmez D plaka birsürü Almanya’dan gelen araçta var buralarda Euro6 motorlu , her araç benim gibi problem yaşıyorsa bir şey diyemem
    Kaldıki benim problemim Türkiye de markalı istasyonlardan mazot almama rağmen sürekli yaşadığım bir şey

Benim araç fazla hassas bence

Bahsettiğim X PET'den mazot almak yerine shell, bp yada o ülkenin güvenilir markalarını tercih etmeniz.
    Merak ettiğim siz bu aracı 0 KM mi aldınız? Bu zamana kadar nasıl hiç sorun çıkarmadı da son 6-7 aydır üst üste geliyor.
    Sıfır km aldım
    Aynen son 6-7 aydır oluyor ne olduysa
    40 binden sonra falan saçmalamaya başladı

Geçmiş olsun, üzüldüm gerçekten. Allahtan kiralık araç bir şekilde kurtulacaksınız bu araçtan, dertleri bitmiyor.

• insignia aracımda shellden yakıt alırken araç sık sık partıkul temizliği yapıyordu ,shell yakıtı astra j aracımda hiç uyarı bile vermemişti çok memnundum .insigniada ise shellden her alısımda aracım sık sık pasif temizleme yapmaya başladı ve opete geçtim 6 aydır pasif temizlik bile yapmıyor bizim araçlar opete daha uygun geldı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeren -- 7 Ağustos 2019; 14:23:2 >
  • turkeren T kullanıcısına yanıt
    Bende geçenlerde opet demiştim

• Benim araba uygun fiyatlı mazotu daha çok seviyor :) Aytemizden 40-45 kuruş daha uygun mazot alıyorum partikül temizliği yaptığına fazla şahit olmadım. Bir kere opetten mazot aldım, ertesi sabah motor arıza ışığı yandı. Mazotla alakalıdır bilemedim,zaten aracı servise bırakmaya gidiyordum. Sonrasında serviste ne yaptılar bilmiyorum, bahsi geçmedi. Benim araçta triger seti değiştikten sonra ara hızlanmalarda titreme problemi vardı. Servis konuyu büyük ölçüde çözdü. Çok az 120-130 civarı hızlanırken çok ince var gibi ama lastik balansından mı yapıyor yoksa psikolojik mi bilemedim. Ayrıca turbo hortumumda da küçük bir problem varmış. o da garantiden değişecek. Motorun parçalarını yeniliyoruz bakalım :)))
  • arkadaşlar kolçak içinde tek usb olan araçlar için usb çoklayıcıyla hem flashtan müzik dinleyebilir hem de androıd autoyla navıgasyon ekranına bağlanabilirsiniz sadece usb çoklayıcıyı 3.0 özellikli almanız gerekli arkadasın biri devlet sırrı gibi saklamıstı paylaşmak daha güzel tavsiye ederim.araçlarımız 3.0 usb çoklayıcıyı destekliyor
  • Yukarıda video atmıştım ya devirlenme ile alakalı 2 servise gittim ikiside problem yok demişti
    Benim bile aklımdan gaz pedalı geçmişti

Şimdi 700bin kişilik ülkedeki tek Opel servisindeyim , problem gaz pedalıymış ve garantiden değişiyor

Diyecek bir şey bulamıyorum 😀

• turkeren T kullanıcısına yanıt
    Eyvallah aradığım cevaptı.
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.