Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.270
Cevap
56
Favori
341.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Seyahat öncesi depo tabanca atana kadar fullendi. İki yetişkin bir bebek ve dolu bagaj. Klima sürekli açık olarak genelde 120km/s hızı geçmeden gündüz yolculuğu yapıldı. Güzergah; Bergama-Akhisar-Gölmarmara-Alaşehir-Denizli-Salda Gölü-Korkuteli-Antalya--Çıralı. Çıralı-kemer-Telefrik-Çıralı. Çıralı-Adrasan-Çıralı. Çıralı-Anayol-Çıralı. Çıralı içi. Çıralı-Demre.
    4 gece çıralıda konakladım. Bundan dolayı bu süre zarfındaki güzergahları biraz ayrıntılı yazdım. Antalyanın batı tarafını bilen ne kadar rampalı olduğunu bilir. Örneğin anayoldan Çıralıya inmek için 7-8 km dik ve virajlı yoldan ilerliyorsunuz. Şehiriçi geçişlerinde hız sınırlarına uydum. Uzun rampa çıkışlarında trafik/yol durumuna göre önümdeki araçları geçecek şekilde tempolu kullandım.
    Demre'de depoyu tabanca atana kadar doldurduğumda yol bilgisayarına göre 836km yolu 6.1 lt ile 65km hız ortalamasıyla gelmişim. 52,50 lt mazot aldı. Pompa hesabına göre reel olarak 100km'de 6,3 lt yakmışım.
    Aynı güzergahta aynı kullanımla passat, superb, talisman..vb daha az mı yakardı? bilemedim.
    Arabanın sürüş zevki ve konforu çok iyi, yalnız gösterge plastiğinin yol durumuna göre çıtırdaması çok sinir bozucu. D sınıfı bir araca hiç yakışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkinenk -- 8 Temmuz 2019; 6:54:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar aracım excellence paket herhangi b?ir ek paket yok lastik basıncı olarak kaç basıyorsunuz
  • turkeren T kullanıcısına yanıt
    2,2 basıyorum ben hem ön hemde arka lastiklere.. Gayet konforlu oluyor..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hakkinenk H kullanıcısına yanıt
    Yakıt normal
    Benim her 10 bin de bir sıfırlamasına rağmen genel ortalamam hep 6,9
    Ortalama sürat 48 bu da fiks
    Günlük yolumun 120 km si hep aynı

• Arkadaşlar selam bu modül için servise gittim baktılar. Değişime gerek yokmuş benim araçta. Şaşırdım emin misiniz dedim evet dediler. Bu bijon kapakları için benin lastikçide pense ile çıkarttı. Dün aracı yıkadım baya çizilmiş. Gerçi excellence jantıda çizilmiş hiç kaldırıma vs sürtmedim. Kışa girmeden jant bakımı yaptırmak gerek.

• turkeren T kullanıcısına yanıt
    34 ps basıyorum 4 lastik için. Kapı içinde 32 diyor ama araba arada yüklü olduğu için 34 basıyorum

• gareysar kullanıcısına yanıt
    Karga burun gibi birseylr rahat cıkıyor ama aparat yok

• 2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]

Benim ortalama 5.5 - 6 lt arası şehir içi şehirler arası toplamı... Benden önceki abiden aldığımda aracın ibresi 8.3 lt gösteriyordu ortalamayı.. Çok gereksiz gaz pedalına bastı sanırım.. Ben 8.3 ten 7 ye çekebildim ortalamayı 8 bin km de..

• Bugün Kaş'tan dolu depoyla çıktım. Kaş-Köyceğiz yuvarlak çay- Muğla- Aydın içi- İzmir çevre yolu-Menemen istikameti takip edildi. Hava 39-41 dereceydi. Genel itibariyle 120 km/s hızlarda, rampalarda tempolu, otoyolun bir kısmı 130 km/s gerisi Allah ne verdiyse.. Menemende depoyu tekrar fulledim. Gidilen km: 480. Bilgisayar ortalaması: 6.6lt/100kmde. Alınan yakıt : 34.50 lt Depo hesabı 7.1 lt/100kmde yaktı.

Eski aracıma göre neredeyse %50 fazla yakıyor ama güce, tokluğa ve konfora değer.
    5-5,5 yaktırmak için çok sakin sabırlı kullanmak lazım ki ayağın altında güç varken sakin durulmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkinenk -- 9 Temmuz 2019; 22:18:14 >
  • Benim ortalama 6.7-6.8 lt arası değişiyor. 1.6 dizel. Genelde şehirlerarası yolda ve 130 ve üstü hızlarda kullanıyorum

• Aracı aldığımdan beri ilk sayacı sıfırlamadım. 9800 km ortalamam 5,6.. Çoğunlukla Antalya içi ve şehirlerarası yol dahil. Önceki aracım C4 tede 4,7-4,8 falan yakardı aynı güzergahta. Yalnız 1,6 dizel araçlar benim kullanımımla şehirlerarası yolda daha fazla yakıyor. C4 uzun yolda 5,6-5,8 falan yakardı. Sanırım bundada 6-6,2 gibi falan yakar.

E kardeşim insanın altında 320 torklu makine varken herhalde yokuşlardada gaza dokunalım dimi.

• ön cam için güneşlik ne kullanıyorsunuz arkadaşlar?
  • Herkese Selamlar,
    Öncelikle araçlarınızı kazasız belasız iyi günlerde kullanın. 2018 insignia grand sport excellence sahibiyim.Belki biliyorsunuzdur instagramda graficar sayfasında araçlar için konfor setleri var.(kapı cepleri,kol dayama vs.yerler için kaplama.) İnsignia grandsport için mevcut değil.Sayfa ile iletisime gectim istanbulda merkezlerine bir araç gitmesi halinde kalıp cıkartıp,insignia GS içinde konfor seti cıkaracaklarını söylediler.Ben İstanbulda yaşamadığım için gidemiyorum.Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir?Gidebilecek olan var mıdır? Muhittin beyle de bu konuyu görüşmüştük.Daha önce dile getirmişti. Kaç kişi almak ister ? Fikirlerinizi sormak istedim.
    Herkese iyi günler dilerim.

• Ben ankaradayım. Eğer birisi gidip yaptırırsa ben almak isterim. Bende sormuştum bir aracın gidip ondan kalıp almaları gerekliymiş. Eğer giden olursa kesin alırım.

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Hocam pompa değerini ölçtünüzmü

• Yok onu hesaplamadım. Gösterge değerlerini yazdım. Onu da hesaplayayım bir ara.

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Hesaplarsanız bizimle paylaşırmısınız. Bence en az 0.5 fazla çıkacaktır😊

• Ben gidecektim ama bir türlü fırsat olmadı. aklıma da çok gelmiyor açıkcası. unutmazsam giderim.

aliexpress üzerinde de şöyle birşeye rastlamıştım :https://www.aliexpress.com/item/32949127973.html
  • Gidebilirseniz çok iyi olur.Uzun zamandır beklediğim kullanışlı bir set bence.Merkezleri ümraniyedeymiş.Bir aracın gelmesi halinde 2-3 saate kalıp çıkarma işlemi bitermiş.Umarım müsait zamaninizda unutmazsınız.ilginiz için teşekkürler .

• thelordof kullanıcısına yanıt
    https://www.bauhaus.com.tr/oto-aksesuarlar-guneslikler/baran-baran-standart-oto-gunes-gozlugu-60642938#

Mümkünse bunu al yada bu şekil kare olanlardan. Bizim cam biraz büyük sanırım, yuvarlak olan küçük kalıyor. Paylaşmış olduğum tam oturuyor.
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.