Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.265
Cevap
55
Favori
340.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bunu çok önceleri dediğimde genelde bizde bir şey yok denildi
    Ha benim arabada ekstra sorunlar çıktı onlar ayrı
    ben yıllardır çok km yapıyorum mesela turbo hortumu Seat kullanırken de patlamıştı bende

Ama dpf farklı biraz nazlı gibi bu konuda
    Sorun yaşamayan şans eseri yaşamıyordur bana göre

Benden tavsiye 15bin km de bir bakıma gidince bilgisayara bağlayıp doluluk oranını kendiniz görün
    Değerler yüksekse temizletin
    Bir sonraki bakımda baktınız yine doluyor o zaman üzerine gidin servisin ne alaka arkadaş 15 binde tekrar dolması ? Bastırıp ücretsiz Temizletin gerekirse ( bilgisayarla değil ) 1000 tl civarı bir işlem
    Yoksa daha sonraları garantiden sonra olursa 10 bin üzeri bir parça anladığım kadarıyla
    Bir kaç işlem yaptırırsanız zaten sıkıntılı parçaydı muhabbeti olur
    Mesela ben çok yaşadığım için atıyorum araba 5 yaşında parça değişecek derimki kardeş zaten eskiden beri gelen sıkıntı
    Ben 3 ayda 1 bakıma gittiğim için kısa süre sonra belli oluyor benim sıkıntılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 18 Haziran 2019; 21:23:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 bayi hariç Antalyada adam gibi bir shell bayisi bulamadım. 3 farklı bayiden aldığım dizelde her depoda 3 sefer pasif temizlik yaptı araç. Diğerlerine göre daha iyi olan bayinin dizelini koyduğum vakit 500-600 km de bir pasif temizlik yapıyor.

• Arkadaşlar birde pasif temizlik esnasında aracı olabildiğince manuel viteste devir çevirerek kullanın. Düşük vites asgari 2000 rpm devir çevirtinki yanan kurumlar daha rahat atılsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Ben bunu çok önceleri dediğimde genelde bizde bir şey yok denildi
    Ha benim arabada ekstra sorunlar çıktı onlar ayrı
    ben yıllardır çok km yapıyorum mesela turbo hortumu Seat kullanırken de patlamıştı bende

Ama dpf farklı biraz nazlı gibi bu konuda
    Sorun yaşamayan şans eseri yaşamıyordur bana göre

Benden tavsiye 15bin km de bir bakıma gidince bilgisayara bağlayıp doluluk oranını kendiniz görün
    Değerler yüksekse temizletin
    Bir sonraki bakımda baktınız yine doluyor o zaman üzerine gidin servisin ne alaka arkadaş 15 binde tekrar dolması ? Bastırıp ücretsiz Temizletin gerekirse ( bilgisayarla değil ) 1000 tl civarı bir işlem
    Yoksa daha sonraları garantiden sonra olursa 10 bin üzeri bir parça anladığım kadarıyla
    Bir kaç işlem yaptırırsanız zaten sıkıntılı parçaydı muhabbeti olur
    Mesela ben çok yaşadığım için atıyorum araba 5 yaşında parça değişecek derimki kardeş zaten eskiden beri gelen sıkıntı
    Ben 3 ayda 1 bakıma gittiğim için kısa süre sonra belli oluyor benim sıkıntılar
    Sizin araba istisna hocam. Ölçü olmamalı. Hepsi sizinki gibi olsa kimse burada aracını savunmazdı.

Ama DPF konusunda Insignia hassas gerçekten. Bu kadar kişi boşuna temiz istasyon arayışı içinde olmasının başka bir anlamı yok. Gerçi böyle "hassas" sözler edince "troll" olmakla falan suçlanıyorum ama bu konuda içimdeki kuşkular hiç azalmadı.

Benim Insignia'lı tanıdıkla geçen gün konuşurken "sence en büyük sıkıntısı nedir?" diye sordum. DPF demesini beklerdim ama o yol sesi dedi.. Onun dışında bir sorun olarak DPF'yi görmüyor. Çoğunluk şehir içi kullanan biri olmasına rağmen rahatsızlığı yok. Temizleme sıklığının farkında ve bu nedenle de fazla yaktığını düşünüyor. Onun dışında bu araç böyle diyor. Arabasından memnun. Herkes gibi o da güle güle kazasız belasız kullansın.

Ama sizin duruma ise en iyi çarenin başka bir Insignia kullanmanız ve farkları gözlemlemeniz olduğunu hala düşünüyorum. Keşke böyle bir olanak olsa veya yaratılsa. Eminim hepimiz detaylı şekilde sorularımıza yanıtlar bulurduk.
  • Bende arabamı alalı 2.5 ay oldu ve 4 bin km yaptım.. Ama hiç dpf uyarısı almadım. far arızası uyarısı aldım yağ uyarısı aldım ama nedense bir kere bile dpf uyarısı almadım. arabayıda devir olarak çok düşük devirlerde kullanıyorum ama yinede dpf uyarısı almadım. 600 km de 4.2 lt ortalama ile sürdüm bir kere şehirlerarası yolda.. şehir içi şehirlerarası da 5.6 lt yaktırdım 1700 km de. yani çok düşük devirlerde kullandığım halde hiç uyarı almadım.. aytemizden ve opetten aldım mazotu. Benimle birlikte insignia alan iki arkadaşım var birisi dpf uyarısı aldığını söyledi.. ben ne kadar düşük devir kullanıyorsam dpf uyarısı alan arkadaşımda tam tersi yüksek devirlerde kullanıyor. 224 km hız ibresini gösterdi geçen otobanda yapmış. onun 100 km ortalaması 6.7 civarı imiş.. arabaların bazıları dpf konusunda hasas mı acaba diyorum içimden.. Yada mazottamı sorun var çözemedim..
  • IronHasan kullanıcısına yanıt
    Şimdi ben işim icabı üretimin içinde biriyim
    Mesela en son Scania salıncaklarına işlem yapacak ürün vermeye çalışıyorum
    Yani üretimin ne demek olduğunu ne kadar ekmek ne kadar köfte sözünün detaylarını iyi bildiğimi düşünürüm

Bunları söylememin nedeni sizin tanıdığınız demiş ya bu araba böyle işte tam da bundan

Bakın benim mesajlarıma daha gerilerde hep vurguladım C sınıfı nı geçtim D sınıfı araçlarda hepsi bir arada olmaz olamaz
    Insignia bir kere sessiz falan diyemeyiz çok sesli demiyorum ama sesiz bir araç değil
    Süspansiyonuna da yumuşak kesinlikle diyemeyiz
    Mesela superb kesinlikle daha yumuşak araç

Eee ? Napalım ? Superb yumuşak diye onumu alalım ? Banane kardeşim ben yolu iyi tutan araba istiyorum , buzdolabı gibi değil şöyle yıkatınca jilet gibi ben buradayım diyen arabayı istiyorum
    Ayrıca superb de yatıyor baya baya virajda

Bunları kabul etmek gerek evvela
    Arabanın ne olup ne olmadığını bilmek gerek
    D sınıfında her türlü Insignia seçerim ama eksikleri var ve bir kısmı doğal ( ses , süspansiyon )
    Diğerleri olmasa daha iyi tabi ama sorunsuz araba diye bir şey de yok

• -Grand sport eski kasadan kesinlikle daha sessiz. Bir golf kadar sessiz değil orası ayrı. Mercedes C serisinde rüzgar sesi sorunu epey yaygın. BMW3 te de beni yol sesi rahatsız etti. Grand sport u C ve 3 serisine tercih ederim sessizlik açısından. Rüzgar sesi yalıtımı ve aracın dizaynından olsa gerek çok iyi. Aracı hafifletmek için olabilir alt kısımın yalıtımına biraz özen gösterselermiş 10 numara olurmuş.
    - süspansiyon gergin evet ama bence sert değil tam kıvamında. Başka türlüsü yol tutuşu bozardı. Lastik basınçları çok önemli. Fabrika çıkışı çok yüksek oluyorlar. Sol kapı içinde yazan basınçların en düşüğüne ayarlayıp bir de öyle deneyin.
    - şirket anlaşmalı olduğumuz için yakıtı Opet ten alıyorum. Kocaeli-Bursa-İzmir arası hemen tüm Opet lerden yakıt almışlığım vardır. Bir kere dpf uyarısı vermedi.

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Yemin ediyorum bugün bunu düşündüm dedim ki bundan önce 2015 insigniam vardı sürekli opetten alırdım sıkıntı yoktu hatta daha benim aldığım yer sunpetti hani oda opetin ya. Dedim birde bunda sürekli opet alarak deneyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yinede mazotla çokta düzeleceğini sanmıyorum😏 ama deneyeceğim

• Ataberk2468 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ben de Ankaradayım ve Bilkent shellden yakıt alıyorum hep. Bilkent shell, bayi değil shell in kendi yeri. Bir kaç yer denedim (opet mehmetcik vakfı, petrol ofisi jandarma asayiş vakfı, BP göksu kendi istasyonu)ama en iyisi bilkent shell gibi. Aracım 8000 kilometrede henüz pdf dolu uyarısı almadım. Şehir içinde kullandığımda yaklaşık 400 km de bir pasif temizlik yapıyor, bazen bitmeden kapatıp gidiyorum. Şehir dışı kullanımda 700 km de bir pasif temizlik yaptı.

Ses şikayeti ile ilgili Opel Beyaza götürmüştüm. Hız göstergesini söküp ince bir bant yapıştırıp kapatmışlar. O bant hiç bir işe yaramaz. Anlayacağınız üzere kendim açıp izolasyon yaptım. Daha önceki mesajlarımda fotolarını bulabilirsiniz. Kapı kolundan benim ses gelmiyor ama bu trim işi araçtan araca çok farkediyor sanırım.
  • Muhiddiin M kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam bilkent shell shellin kendi bayisi ve hiç bir uyarı almadım dfp ile ilgili. Şehir içi bir depoda 1-2 kez yapıyo ki bu normal sürekli trafikte kalıyoruz. Bilkentte okuduğum için güzergahım sürekli bu yolda ve bilenler bilir bilkentin yolları bozuk bundan dolayı trim sesleride mevcut. Göstergeler için mesajınıza bakayım hocam. Teşekkür ederim paylaştığınız bilgiler için.

Odtü Teknokentteyim yardımcı olabiliceğim, trim sesi ile ilgili vs bir şey olursa özelden ulaşabilirsiniz.
  • Muhiddiin M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, sağolun. Gösterge trim sesi ile ilgili size danışmam gerekecek.

• Merhabalar, bende insignia gs ile aranıza katıldım 2 haftadır kullanıyorum çok memnunum bugüne kadar bütün arabalarım opeldi . sormak istediğim bir konu var araç 23bin km de yağ göstergesi aldığımda %11 deydi 500km yaptım bugün %8 e düştüğünü gördüm. Kendim yağına baktım hatta Opel özel serviste ustalarıma yağ durumunu tekrar baktırdım gayet iyi dediler. Belki serviste 15000 bakımında sıfırlamamışlardır göstergeden dediler. Servisin öyle bir hata yapacağını pek sanmıyorum ama daha 30bin bakıma 7bin kilometre var yıl olarakda baktığım zaman eylüle kadar vakti var. Acaba normalmidir %11den %8 e düşmesi bir haftada? Ya da 500km de.??

• klarnetk K kullanıcısına yanıt
    Bence gösterge servis deyince en fazla 1 ay içinde servise gidin. Olmadı bugün itibari ile 7000 km yada Eylül ayını bekleyin

• Arkadaşlar günaydın, sabah gene araç tekledi ve pasif dpfe geçti ve motor arıza ışığı yaktı. Bugün bırakıcam servise bakalım ne diyecekler 3 oldu bu ve araçtan soğumaya başladım bu sıkıntı yüzünden.

Geçmiş olsun. Çok can sıkıcı bi durum. Araç kaç kmde

• Motor gücü kısıtlandımı ?

• Teşekkürler hocam. Valla çok can sıkıcı son 1.5 ayda 3. Kez yapışı bu. Araç 7600 kmde daha .

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Yok o uyarıyı vermiyor, tekledikten sonra direk motor ışığı yakıyor. Ekranda uyarı vermiyor hiç

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.