Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.270
Cevap
56
Favori
341.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2017 model temmuz çıkışlı yeni kasa grand sport elite 1.6 dizel 136 hp insigniam var. Periyodik bakım için yağ filtre vs araştırma yapıyorum.İnsignia A periyodik bakım setleri mevcut birde İnsignia B periyodik bakım setleri mevcut. İnsignia A ve B arasında ne gibi farklar var. Ben hangi sete bakmalıyım. 2017 sonrası yeni kasalara insignia B mi diyorlar çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Olur olmaz yerde motor gücü kısıtlandı uyarısını alırsan efsane ile tanışmış olursun
    sen de olur olmaz yerlerden yakıt alırsan bunlarla karşılaşırsın, mantık bu ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: thabibim

Arkadaşlar 2017 model temmuz çıkışlı yeni kasa grand sport elite 1.6 dizel 136 hp insigniam var. Periyodik bakım için yağ filtre vs araştırma yapıyorum.İnsignia A periyodik bakım setleri mevcut birde İnsignia B periyodik bakım setleri mevcut. İnsignia A ve B arasında ne gibi farklar var. Ben hangi sete bakmalıyım. 2017 sonrası yeni kasalara insignia B mi diyorlar çözemedim.
    Insignia 2.kasa, yani B.
  • Bianconero kullanıcısına yanıt
    Olur olmaz ?
    Ben gezerim dostum
    Sen Insignia gibi arabayı al 300km çapında yerlerde takıl bu mu yani ?

Ben 2 ay sonra Karadağ’a gidicem bu arabayla
    Bana arabayı verirken belirtsin o zaman
    kardeş Arnavutluk’tan yakıt alma , Hırvatistan al Karadağ’dan alma , Sırbistan shell den al bp den alma

Turşusunu mu kurucaz arabanın ?

İşin gücüm yok petrol bakıcam
    Yol kenarında kardeşler petrolden almıyoruz ya
    Opet shell bp total

Bu işin sonu o zaman Türkiye ye dizel satmayacaksın a gelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    teşekkür ederim kardeşim. Evet insignia B imiş. şase numaramı istediler ve cevap verdiler. İlginize teşekkür ederim arkadaşlar. gm orginal polen filtresi yağ filtresi mazot filtresi hava filtresi insignia B için 660 tl tutuyor. 5lt+1lt toplam 6 lt motul clen efe 8100 yağda 250 tl tutuyor. toplam masraf 910 tl sırf malzemeleri. opel yetkili serviste 1500 tl 30 bin bakımı. Sanırım gm marka yağ kullanıyor servis. Motul dpf li arabalar için çok iyi diyorlar. Karar veremedim. servis mi özel mi?
  • thabibim T kullanıcısına yanıt
    garanti uzatmayı düşünmüyorsanız özelde yaptırabilirsiniz.
  • snomask kullanıcısına yanıt
    Garantiyi uzatmayı düşünmüyorum.. Özelde yaptıracağım. 600 tl daha uygun olacak. Malzemeleri kendim alıyorum. En kaliteli malzemeleri aldığım halde daha ucuza oluyor. 600 tl daha ucuza bakım yapmış oluyorum.
    https://www.generalopel.com/urun/opel-insignia-b-periyodik-bakim-kiti-1-6-dizel-1
    https://urun.n11.com/motor-yagi/2019-uretim-motul-8100-x-clean-efe-5w-30-sentetik-arac-yagi-5-lt-P312365363?gclid=CjwKEAjw__fnBRCNpvH8iqy4xl4SJAC4XERPCKp4V9dKy_eeuQNtZd4zR1VGf33K2nEmZUI7w_fCLxoCTvDw_wcB&gclsrc=aw.ds
    https://www.generalopel.com/urun/motul-motor-yagi-8100-x-clean-efe-5w-30-dexos2-partikullu-1lt

bakım için alacağım malzemeler bunlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thabibim -- 10 Haziran 2019; 16:17:6 >

• thabibim T kullanıcısına yanıt
    Niçin yağı 5+1 alıyorsunuz? Motorun yağ kapasitesi 5lt değil mi?
  • hakkinenk H kullanıcısına yanıt
    5.3 litre alıyor dediler arkadaşım.. Onun için öyle alıyorum. Zaten yağ ile birlikte periyodik bakım setini satarlarken 5+1 litre olarak satılıyor firmalarda..

https://www.generalopel.com/urun/opel-insignia-b-periyodik-bakim-kiti-1-6-dizel-motor-yagi-dahil

yukarıdaki linkte görüldüğü gibi satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Olur olmaz ?
    Ben gezerim dostum
    Sen Insignia gibi arabayı al 300km çapında yerlerde takıl bu mu yani ?

Ben 2 ay sonra Karadağ’a gidicem bu arabayla
    Bana arabayı verirken belirtsin o zaman
    kardeş Arnavutluk’tan yakıt alma , Hırvatistan al Karadağ’dan alma , Sırbistan shell den al bp den alma

Turşusunu mu kurucaz arabanın ?

İşin gücüm yok petrol bakıcam
    Yol kenarında kardeşler petrolden almıyoruz ya
    Opet shell bp total

Bu işin sonu o zaman Türkiye ye dizel satmayacaksın a gelir
    Sizin araçta farklı sorunlar olabilir. Bu araç ile uzun yola sadece sizin gitmediğinize eminim. Bu kadar sık motor gücü kısıtlanan başka birisi var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    55 bin km oldu benim araç tık demedi şimdiye dek. Uzun yol yapıyorum genelde

werneke W kullanıcısına yanıt
    Başka kimse de böyle bir sorun yok.
    Bence werneke'nin aracında çözülemeyen yada gözden kaçan birşeyler olabilir.

Honda Civic forumlarında DPF sorunu yaşayan birisi vardı. En sonunda parçayı söktürmüş ve DPF çatlak çıkmış. Okumak isterseniz burada.

quote:

ARKADAŞLAR ISRARLARIM ÜZERİNE SORUNLU OLDUGUNU DÜŞÜNDÜKLERİ PARÇAYI HONDA AYIŞIĞINA SÖKTÜRDÜM VE SONUÇ DPF ÇAtlAK ÇIKTI . BU ZAMANA KADAR SAVUNMALARI ARACI DÜŞÜK DEVİRDE VEYA KÖTÜ MAZOTTAN KAYNAKLANABİLECEGİNİ SÖYLEYEN HONDA ŞİMDİ ARACI ÇOK YÜKSEK DEVİRDE KULLANIP BU HALE GETİRDİGİMİ SÖYLÜYOR

https://forum.donanimhaber.com/honda-civic-1-6-i-dtec-dizel-dpf-partikul-filtre-sorunu-motor-ariza-isigi-6-000-km--134731017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 11 Haziran 2019; 14:29:15 >

• Yani adam diyorki severmisin sabahamı bırakırsın

Zaten problem arabaların sorun çıkarması değil
    Çıkaracak elbette
    92 corolla vardı şirkette sıfırdan beri şirketteydi
    Ben de kullandım bi dönem
    Araba bildiğin yağsız gidiyordu
    Değil Insignia kralı gelse o araba kadar sorunsuz sağlam olamaz
    Gittiği yollara Insignia değil daha pahalısıyla gidemezsin
    Alın size sorunsuzluk
    Çünkü arabada hiç bir şey yok günümüzde artık uçan teneke diyebiliriz

Problem Türkiye’de bu elektronik yığınlarının halkından gelebilecek derdini anlayabilecek seviyede usta yok

Hiç öyle benim arabada problem yok demeyin
    Opel şu bu hepsi her an sıkıntı çıkarabilir
    Ben astra ile 3 yıl 100bin üstü km de hiç sorun yaşamadım
    Açın bakın forumlarda astra J ile ne sorunlar ne sorunlar
    Ama ben yaşamadım denk gelmedi
    Insignia ile de burnumuz ..ktan çıkmadı

Ekranda ki ışıklı bir ikaza bakar her şey
    Bakar kalırsınız valla
    Olmayacak şey değil
    İnşallah kimse sıkıntı yaşamaz

Ama bana hiç bir şey olmadı demek komik geliyor bana
    Bu araç için değil her araç için böyle
    Adam dsg ile hiç problem yaşamamış ama piyasada şanzıman efsane olmuş

Bunların hepsinden şu sonuç çıkar
    Hiç bir sonuç çıkmaz
    Ben sadece başıma gelenleri yazdım

• werneke W kullanıcısına yanıt
    usta konusunda yorumlarınıza katılıyorum. deneme yanılma yöntemiyle aracın sorununu anlamaya çalışıyorlar. şu parçayı değiştirip bir bakalım düzelecek mi. özellikle çevremde eski aracı olan arkadaşların sorunları bir türlü bitmiyor. bir sürü masraf yapıyorlar ama araç iflah olmuyor. buradaki en büyük sorun da tabi ki ustalar.

"Ama bana hiç bir şey olmadı demek komik geliyor bana"
    bu sorunu başka yaşayan var mı diye sorulara cevap verirken adınız fazla geçiyor sanıyorum bundan dolayı yanlış anlıyorsunuz. araba/elektronik kesinlikle şans işi. yarın tabiki de bizim başımıza ne çıkacağını bilemeyiz. o yüzden ben de garantiyi uzatmak istediğimi belirtmiştim. umarım sorunlarınız çözülür.
  • Kare_As kullanıcısına yanıt
    Ben eski bir Asus telefona jailbreak yaparak kullanıyorum. Telefon eski olduğu için sanırım youtube da bir yeri tıklamak arama yapmak falan yavaş oluyor ama videoyu açtığımda 1-2 saat (internet çekiyorsa) takılmadan izleyebiliyorum.

Kullandığınız telefon çok mu eski ? Yavaş kaldığından takılma yapıyor olabilir mi ?
    Çok ama çok fazla elektronik
    Dolayısıyla şans da fazla önemli oluyor

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Sizi çok iyi anlıyorum. O "efsane" DSG ile sorun yaşamış ve hayatından çıkarmış biri olarak rahatlıkla yazıyorum.

Sizin yaşadığınız DSG gibi de değil. DSG bence resmen bir şans işi. Piyango da çıkabilir veya DSG'de sorun yaşamayabilirsiniz. Benzer geliyor bana.

Ama sizin yaşadığınız DSG gibi genellenecek bir sorun değil. Bence sizinki tam anlamıyla "hatalı doğum", fabrikasyon çıkışlı zincirleme sorunlar. O nedenle bütün INSIGNIA'lara genellememek gerekli.

Diğer yandan her araç arıza yapabilir, bundan doğal bir şey yok. Ama sizinki arada bir sağlam çalışıyor gibi. Yani tarafsız bilir kişiler olsa, aracı inceleseler eminim fabrika aracı değiştirmek isterdi.

Benzer kronik sorunları yaşadıkları için BMW 7 kasasını ateşe veren Alman videosu bir ara popülerdi. Ama bütün BMW'ler öyledir denemez. Sizin yaşadıklarınız da bana öyle geliyor.

Konu bu şekilde geliştikçe sanki Insignia'yı savunan benden başka kimse yokmuş gibi yazıyorum, kusura bakmayın. Ama iyiyi de kötüyü de genellemek bana hep hatalı gelir. Her aracın zayıf yanları da veya iyi yönleri de oluyor.

Insignia larda bu "temiz yakıt" gerekliliği dikkat çekici bir zaaf olarak görünüyor. (Elbette bütün dizeller için temiz yakıt önemlidir ama her euro6 motorlu araç Insignia kadar hassas tepki vermiyor)

Onun dışında kronik denecek bir sıkıntı gözlemlemiyorum. Kullanan bir tanıdık buldum ondan da detaylı bilgi alıyorum. Aracından memnun. DPF temizliği nedeniyle normalden fazla yaktığını düşünüyor sadece.

Sizin araç ise "defolu" mal olarak kabul edilmeli. Keşke kiralama şirketi aracı değiştirse de başka bir Insignia ile deneyimlerinizi bizimle paylaşsanız. Çok yararlı olurdu.

• Ahmetbarann A kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanmanızı dilerim.

Aracı aldığımdan beri ortalamam ekranda gözüken 5.5. Bunun büyük çoğunluğu şehir içi. (Sakin kullanan biriyim.)
    Bayram için uzun yola çıktığımda ekranda gözüken 4.9 depo hesabı yaptığımda 5.2 çıktı. 0.2 - 0.3 gibi ekranda gösterdiğinden sapma oluyor.

Benim aracımda exellence modeli ve 2018 çıkışlı, yolcu ve sürücü koltuklarında baldır desteği var. Kaldırmışlar mıydı ?

Sol ön kapıdan gelen ses için emniyet kemerinin alt bağlantı noktasını ve tutma kolunu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Kemer tokası sırt ayar koluna denk gelirse ses yapabiliyor. Tutma kolununda içerisinde ufak bir parça var titreşimde çızırtı yapabiliyor.

Sorularınızla ilgili
    - Motorun sağ ön tarafından gelen ses bir arkadaşın önceki sayfalarda paylaştığı hidrolik yağı üzerinden geçen hortumu hatırlattı. Aracınız çalışırken hidrolik üzerinden geçen hortumu tutarak deneyebilirsiniz.

-Gaz pedalından gelen ses benim aracımda da var. Aldığım günden beri dikkat ediyorum, ilk çalıştırdığımda yaklaşık 30 km hızla giderken 1 kez yapıyor ve sürüş boyunca bir daha yapmıyor. Muhtemelen sensör kontrolü gibi bir şey.

• Muhiddiin M kullanıcısına yanıt
    Hocam telefon cok eski sayılmaz xıaomi mi mix kullanıyorum. Dün internetten bizim araçlara göre bulduğum yöntemle denedim bu sefer donma olmadı ama takılmalar var seste ve görüntüde.Kablo orjinal ama 3 yıllık olduğundan belki ondandır diye kaliteli kablo aldım internetten. Gelince deneyeceğim,galiba olacak gibi.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.