Şimdi Ara

2020 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
3.272
Cevap
57
Favori
237.357
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Opel >> 2020 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5346 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    -IMAX-

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Yeni Insignia Grand Sport ile hedefi tam on ikiden vurduğumuza inanıyorum. Yeni amiral gemimiz Yeni Astra’nın beğenilen tüm özelliklerini aldı ve onları bir üst seviyeye taşıdı. Yeni Insignia Grand Sport’un sınıfındaki hiçbir rakibi bu kadar çok ultra modern teknolojiyi bünyesinde barındırmıyor. Yeni modelimiz hafif, çevik ve keyifli. Tasarımcılarımız bu modelimize üst sınıf araçlarla başa baş durabilecek zarafet ve atletizmi kazandırdılar, fiyatı ise rakiplerini kıskandıracak seviyede olacak. Yeni Insiginia, Grand Sport ismini gerçekten hak ediyor,” dedi.

Duyguların Saf Hali: Monza Concept’ten Esinlenen Tasarım

Monza Concept’in Yeni Insignia Grand Sport’un iç ve dış tasarımına ilham vermesi şaşırtıcı değil, çünkü tasarımcılar, Yeni Insignia’yı yaratırken Monza Concept tasarım stüdyosunda bulunuyordu.

Otomobilin içinde en küçük detaylara dikkat edildiği kolayca görülüyor. Kokpit Opel’in “Alman mühendisliği heykelsi tasarımla buluştu” şeklinde özetlediği tasarım felsefesini yansıtıyor. Gösterge paneli zarifçe şekillendirilmiş, sürücüye dönük ve yatay yerleştirilmiş yapıya sahip. Tasarım genel olarak verimlilik, keskinlik ve ferahlık hissi uyandırıyor. Arka taraftaki yolcular yeni tasarım ve oranlardan memnun olacak. 490 ile 1.450 litre arasında değişen bagaj hacmi ise oldukça etkileyici.

Sürüş keyfini artıran sürüş teknolojileri

Yeni Insignia Grand Sport’un sürüşü en az görüntüsü kadar dinamik. Yeni model, 2017’de pazara sunulduğunda son nesil turbo motorlar ve şanzımanlar ile gelecek. Sürtünmesi azaltılmış, verimli sekiz ileri yeni otomatik vites öne çıkanlar arasında. Öncelikle sadece dört çeker sistemlerle birlikte sunulacak bu yeni vites, sınıfında lider vites değiştirme konforu sunacak. Yeni Insignia Grand Sport’un akıllı tork vektörleme yeteneğine sahip yeni dört çeker sistemi ise sınıfındaki en sofistike sistem.

Daha da geliştirilen FlexRide şasi, her sürüş tarzına göre uyum sağlayacak ideal sürüşün temelini sağlıyor. Sistem; amortisörleri, direksiyonu, gaz tepkisini ve otomatik vites seçeneğinde vites değiştirme noktalarını sürücünün belirlediği “Standard,” “Sport” ya da “Tour” modlarına uyumlu olarak değiştiriyor. Seçilen moda göre direksiyon ve gaz tepkileri değişiyor ve ESP daha geç ya da erken devreye giriyor.

Önce Güvenlik: Çarpıcı destek sistemleri

Yeni Insignia Grand Sport’un öne çıkan özelliklerinden birisi de yeni nesil LED teknolojisi ile Opel mühendisleri tarafından geliştirilen Opel’in yenilikçi ve ödüllü adaptif IntelliLux LED® Matrix farlarının ikinci nesli. Uzun farların artık dikey olarak yerleştirilmiş 32 bölmesi bulunuyor. Bu rakam Astra’dakinin iki katı.

Yeni farların yanı sıra Yeni Insignia Grand Sport’ta aşağıdaki sürücü destek sistemleri de mevcut:

Head-up-Display: Hız, trafik işaretleri, hız sınırlayıcısının ayarlı hızı ve navigasyon yönlendirmesi sürücünün gözü önüne, direkt olarak ön cama yansıtılıyor. Böylece sürücünün gözlerinin sürekli yolda kalması sağlanıyor.

360 derece kamera: Aracın dört yanında bulunan kameralar 360 derece kuşbakışı görüntü sağlıyor ve park manevralarını kolaylaştırıyor.

Adaptif Cruise Control (ACC): Önde seyreden otomobil ile mesafeyi ölçüp hızı ayarlıyor. Eğer mesafe ani bir şekilde azalırsa ACC otomatik acil durum freni yapıyor.

Şerit takip özelliğine sahip Şerit İhlali Uyarı Sistemi: Direksiyona ufak müdahalelerde bulunuyor ve gerekirse alarm ile sürücüyü uyararak istemsiz şerit dışına çıkışları engelliyor.

Akan Trafik Uyarısı: Sistem arka tampondaki sensörleri kullanarak 20 metreye kadar aracın 90 derecelik alanında sağ ve soldan gelen araçlar için sürücüyü uyarıyor. Bu kapalı bir alandan geri vitesle çıkarken sürücüye çok yardımcı olacak bir özellik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 28 Ocak 2020; 16:39:27 >

|
    |

• Ya arkadaş bilmiyorsanız konuşmayın Opelde zaten AISIN üretimi çok sorunsuz bir şanzıman var niye değiştirsinler , sizin beğenmeniz için 10.000 km de patlayan çift kavramalı koyması mı gerekiyor
    Fiyat normal. Vergiler ve kur fazla. Standart Highline Passat 1,6 TDI 181 bin TL olmuş. 3-4 opsiyon alsan 200 bin oluyor. Passat o fiyatın arabası değil kimse kusura bakmasın.
    Bu ülke niye bu halde sorusunun cevabı..

Hani diyoruz ya kimse almasın, boykot falan bilmem ne diye..

İşte o yukarıda yazan kafada adamlar o kadar çok ki.. Asla toplu bir hareket olamaz bu ülkede..

Hani İnternette bir site yasaklanır.. Birileri çıkar "ben şu programla giriyorum ki ehi ehi" diye güler..

Ama asla birlik olup "internetimizi yasaklayamazsın" demezler.. Bu da o hesap.

Herkes ayrı ayrı "ben dümenime bakayım" kafasında.. Alırken mümkün olduğunca ucuz alabileyim.. Ama aldığım andan itibaren zamlansın, başkaları pahalı alsın ve ben kâr edeyim...

Hani bütün bu zamlanma süreci diğer araçlar için de geçerli. O herif, aldıktan sonra zam görsün istiyor ya.. Sattıktan sonra almak isteyeceği diğer marka da çoktan zammı yedi.. Çünkü o markayı alanlar da kendiyle aynı kafada.. Onlar da "biz alalım.. Sonra zam görsün" diyor..

E yöneticiler de bulmuş böyle halkı.. Bindikçe biniyor..

Layık ama böyle kötü kalpli insanlara.
    Bi arabaya 156 bin lira vermek koymuyor da aldığından 5 bin lira ucuza satmak koyuyor adama..

İstiyor ki kendisi aldığı andan itibaren, aracı satan firma zam üstüne zam yapsın, bu da ikinci elde yüksek fiyat isteyebilsin..

E bunu bütün firmalar yapacak.. Aracı 5 bin lira yüksek fiyata sattın.. Gittin başka marka alacaksın, hani sıfırı zamlansın istiyordun ya, yeni alacağın marka da zamlandı..

Ne oldu o senin satarken elde ettiğin 5 bin kar.

Ya araba bir tüketilen bir üründür..

Sen sıfır aldığın telefonu, çamaşır makinesini, buzdolabını nasıl "tüh ya zarar ettim" mantığıyla satmıyorsan, arabada da onu yapacaksın..

3 kuruş kar edeyim diye hem istemediğin markaları alıyorsun hem de açıkça vicdansızlık yapıyorsun...
    Neyse konumuza döneyim çünkü kimseye üretim olmayan tek ekonominin gayrimenkul ve otomotiv alım satım üzerinden döndüğü bir ülkede aldığın aracın değer kaybetmemesinin önemini anlatmak pek mümkün değil. Sonuçta herkese kendi parası kıymetli..Kendileri hayatta alamazlar değer kaybedecek aracı ama burada gelir bıdı bıdı yaparlar bi ton yok otomobil yatırım aracı değilmişte bilmemneymişte.. Herkes yatırım uzmanı olmuş

Benim araç 10.000 km ye geldi. Haftasonu Ankara-Rize yaptım dünde döndüm toplam 2000 km yol yaptım şehiriçi gezi , trabzondan ziganaya,rizeden aydere filan 2000 km nin ortalaması 6.5 lt. Ankaradan giderkende dönerkende tamamen tapagaz gittim. 140 ın altına şehir içi geçişler ve ordu dışında indiğimi hatırlamıyorum. Genelde 140-160 bandında gittim 210-220 lerde oldu ama kısa süreli..

Nitekim bu 2. uzun yolum oldu.. Bazı güzel yanlarından bahsedeyim ;

+Tam bir aile otomobili, iç genişliği,konforu,bagajın yükleme rahatlığı 10 numara.. Dönerken bi ton tereyağı,et vb. doldurdum bagaja.. Bagajda tüfeğim ve bazı kamp ekipmanlarımda var herşeyim sığıyor araca bu anlamda çok memnunum.

+Uzun yolu rahat. İsteyen inanır isteyen inanmaz salı günü öğlen Ayder yaylasından kaldığım otelden çıktım , hiç molasız 900km yol geldim. Tabiki yorgunluk vardı ama durup dinlenme ihtiyacı hissetmedim..

+Akşam hava karardığında intellilux led matrix farlar çok iyi. Auto mod a aldığınızda kendi kendine oyun oynuyo adeta.. Tabelalara ışık yakıyor,karşıdan gelen araba olduğunda ayarlıyo,yolun durumuna göre kısıyo açıyo bişeyler yapıyo baya eğlenceli.. Şerit takip özelliğide iyi uzun yolda

+Her seferinde söylüyorum ama araba haddinden fazla yol tutuyor. O kadar araba kullandım bu 18. otomobilim ve diğer araçlarımda hep iyi arabalardı ama ben önden çeker bir arabada böyle bir yol tutuş görmedim..

10.000 km den sonra Genel yorumum araç şuanda F/P otomobili. 156.000 TL ye dizel otomatik,full donanım,bu kadar iyi sürüş özellikleri sunabilen başka bir D segmenti otomobil yok. Aynı donanım superbden 30.000 TL , aynı donanım Passattan 50.000 TL daha ucuz şuanki fiyatlarla.

Yaza kadar binip yazın muhtemelen yurtdışı planım olduğu için satacağım. Ama genel anlamda en çok memnun kaldığım araçlarımdan biri oldu diyebilirim. Zaman geçtikçe daha detaylı eklemeler yaparım. Herkese slmlar..
  • Yüzbaşı
    886 Mesaj
    Opelin şu yeni araçları çok hoşuma gidiyor. (Astra k ve bu)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ana konu rezerve değerlenir
    |
    |
    Duratec

Merakla bekliyoruz.. 8 ileri adam gibi bir şanzımanla gelirse Passat katili olur bu araba demişti dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kayaalp20 -- 10 Aralık 2016; 11:34:41 >
    1.5 turbo 165 hp verilerine bakılırsa güzele benziyor fakat merak ettiğim 1.6 turbo 203 ps 300 nm torklu motorda gelecek mi? 200+ hp bu araçla çok keyifli olur
    |
    |

When the lamp is turned off, all women get beauty.
  • Binbaşı
    1401 Mesaj
    cok guzel olmus.keske benim olsa.

On numaea beş yıldız, şimdiki fiyatlara fazla elleşmeseler ne Passat kalır ne Talisman ne Mondeo.

5346 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    -IMAX-

güldürdün o fiyatları artık rüyanda görürüsn yeni zamlı ötvden gelecek passat fiyatından satarlar :D
    |
    |
    Şıh Hazretleri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Duratec

Merakla bekliyoruz.. 8 ileri adam gibi bir şanzımanla gelirse Passat katili olur bu araba demişti dersiniz

Malesef passat ın katili ancak Vw in emisyon gibi yapacağı yeni bir skandalla kendisi olur.Kamu kurumlarına satılan kiralanan arabaların alayı Passat.İnsignia gibi sportif bir araç kamuya gitmez.
    |
    |
    120 bin tl butce ile 2009 insignia mi degistirmek icin bekliyorum hayirlisi ile gorunum guzel ilk insignia gibi cok fark atmadi ilk basta tasarim olarak ama en sportif d sinifi olarak duruyor suan icin bana gore.suan cosmo dizel otomatik 100_105 arasi olduguna gore cok fiyat patlamasi beklemiyorum 123 bine sinifinin en donanimlisi olur tahminim

|
    |

beklediğimiz gibi lacrosse seviyesinde değil ancak superb ile hemen hemen aynı boyutlarda. uzunluğu 4897 mm. , dingil açıklığı ise 2829mm. bu da iç mekanda epey rahat bir yaşam alanı bulacağız anlamına geliyor. tavan biraz basık duruyor sadece.

aracı tasarımıyla ve yeni boyutlarıyla çok beğendim ancak iç mekanı için aynı şeyi söyleyemem, görsel olarak pek beğenmedim. astra' yı da beğenmiyorum. kötü değil ancak yenilikçi birşey yok; biraz sıradan duruyor. fark yaratacak birkaç yenilik beklerdim. malzeme kalitesi vs. için de aracı canlı görüp inceledikten sonra yorum yaparız.

opel' in en sevdiğim yanı; bu sınıfta uzun süre aynı kasayı üretiyor. Güncel insignia' yı 9 sene boyunca korudu; 2008-2017. Yeni kasada da durum pek değişmeyecektir muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 10 Aralık 2016; 17:10:4 >
    |
    |

• Yarbay
    5346 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    -IMAX-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 10 Aralık 2016; 12:30:3 >
    |
    |

• Binbaşı
    1256 Mesaj
    Aracı çok beğendim ufak bir detay olarak kapı kollarını bmw 5 serisindeki kollara benzettim çok güzel ve ince ince tasarlandığı belli oluyor.

|
    |
    -IMAX-

BENZİNLİ MOTORLAR

GRAND SPORT NEDC

1.5 140 HP şehir 7.3 l/100 km, şehirler arası 4.7 l/100 km, ortalama 5.7 l/100 km;

1.5 165 HP 250 NM şehir içi 7.0 l/100 km, şehir dışı 4.9 l/100 km, ortalama 5.7 l/100

2.0 260 HP 400 NM şehir 11.5 l/100 km, şehirler arası 7.0 l/100 km, ortalama 8.6 l/100 km

DİZEL MOTORLAR

GRAND SPORT 1.6 110 HP

4.6 l/100 km, şehirler arası 3.6 l/100 km, ortalama 4.0 l/100 km,

GRAND SPORT 1.6 136 HP

şehir içi 5.1 l/199 km, şehir dışı 3.9 l/100 km, ortalama 4.3 l/100 km

GRAND SPORT 2.0 170 HP

6.7 l/100 km, şehirler arası 4.3 l/100 km, ortalama 5.2 l/100 km,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 17 Şubat 2017; 10:43:1 >
    |
    |

Gelmiştir de yeni 1.4 150hp ne oldu da 1.5 e döndü. Her kasa değişiminde araç neden hp azaltıyor 180-170-165.

1.6 200hp neden yok

1.6 160cdti neden yok bunlar satmak istemiyor mu ne uyuz adamlar bu üreticiler volvonun dizel otomatik koyup fordun yıllarca aynı motor ve şanzımanı bir arada kullanmaması gibi.

|
    |
    bianconera kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Gelmiştir de yeni 1.4 150hp ne oldu da 1.5 e döndü. Her kasa değişiminde araç neden hp azaltıyor 180-170-165.

1.6 200hp neden yok

1.6 160cdti neden yok bunlar satmak istemiyor mu ne uyuz adamlar bu üreticiler volvonun dizel otomatik koyup fordun yıllarca aynı motor ve şanzımanı bir arada kullanmaması gibi.

hp azalsa da daha verimli motorlar hem tüketim de hem performansta muhtemelen daha sağlıklı olması adınadır.

Vw'nin tsi 1.4 motoru da ilk 170 hp idi sonra 160'a düştü şimdi ise 1.5 tsi 150 hp üretiyor.

1.6 cdti 160 lık ünite ise 2018 e gelecek muhtemelen.
    |
    |
    güzel ancak her zaman olduğu gibi "fiyat?"..

bu aracın biraz donanımlısına 150.000'liraya ulaşacaksam kıymetli mi, o para kendini Global piyasada satışa çıkarmış Opel'e verilir mi..
    160lık 1.6 dizel nerde ya
    |
    |
Sohbet
Media Sözlük
Canlı Tv izle
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.