Şimdi Ara

silinebilir (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.3 linea kullanırken 1den2 ye geçişte arabanın canı alınır gibi oluyordu ben de debriyaja basmadan evvel ayağımı gazdan çekmeyerek değişim yapınca pürüzsüz geçiyordu. Kendi aracımda gazdan çekip çekmemem pek fark etmezken multijette araba yığılıyordu resmen o çeyrek saniyelik sürede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt

çok enteresan, acaba sorun neyden kaynaklanıyor ?

ama gazdan tam ayağını çekmeden debriyaja basmak zarar veriyor arabaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A4EE22BD1 -- 10 Ekim 2021; 19:32:52 >
  • Volandan ötürüdür herhalde, tasarımsal bi hata olabilir yada performans düşmesin diye hafif koyulduysa denge kuramıyor olabilir?

• Bende 105 bin kilometredir 1.3 linea kullaniyorum ben bir yigilma ya da silkeleme yasamadim. Yalniz ikiye atarken ayagi gazdan tam kaldirmadan yani devir rolantiye dusmeden 2ye atarsaniz puruzsuz geçiş yapiyor.

• hardcrss kullanıcısına yanıt

Diğer arabalarda ayağı gazdan çekip çekmemek arasında çok fark olmazken bu 1.3 lerde çok sarsıyor bunu doğrulayabilirsiniz değilmi yani kullandığım araçta bir sorun yoktu normali bu galiba

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt

Evet devri rolantiye dusurup vitesi 2 ye atip ayagi debriyajdan kaldirirsaniz arac one yigiliyor. Ya hizlica 2 ye atip ayagi kaldiracaksiniz ya da ayagi gaz pedalindan cekmeyeceksiniz.

• Sizin silkeleme debriyaja basınca mı oluyor yoksa debriyajı bırakıp kavrarken mi?

• astra j 1,3 dizelde böyle oluyordu servise bıraktığımda normal dediler. 1,3 dizel motorun özelliği olmalı kasaya küçük geliyor.

• Bende de 2020 egea var böyle bir sorun yok.

• goodorevil kullanıcısına yanıt

bastığında oluyormus.

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt

Dün dikkat ettim bu olay bende araç kompresyondayken oluyor 1. viteste. Onun dışında olmuyor.

Evet başka araçlarda küçük viteste gaza basmanın hemen akabinde debriyaja basıldığında veya yokuş aşağı motor freni yaparken debriyaja basıldığında bir ses gelme durumu olabiliyor, ama arkadaşın anlattığı kadar dramatik olmuyor, anlık oluyor.

Teknik olarak neden oluyor ben de bilmiyorum, herhalde balata bir anda ayrılamıyor.

• 2019 1.4 fire urban plus 12.000 de aldım 13.000te sattım
    2020 1.4 fire urban plus 0 aldım 7.000 Km'de hala kullanıyorum
    2021 Doblo 1.3 mjet premio plus 3500kmde aldım 4.500de bunu da şuan kullanıyorum.

Saydığım 3 araçta da bahsettiğiniz ses mevcut. İlk Egea'mı(2019) aldığımda servise gittiğimde normal demişlerdi. Takmadım sonraki araçlarda da olunca normal olduğuna kanaat getirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Material-Engineer -- 11 Ekim 2021; 16:59:54 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

debriyaja basınca oluyor, özellikle bayır yukarı olan yerlerde. ben bir ara video kayıt edeceğim bunun için daha iyi anlaşılır o zaman

• Aa tamam anladım çıkarken de inerken de oluyor. Yokuş çıkarken gazı bırakırken debriyaja basın. Araç birden boşa çıktığı için öyle oluyor.

Bu araçtaki volan çok tuhaf. Kötü değil ama kötü huyları var.

• araçtaki ses tam olarak bu ve aracı sallıyor, bu sesi aynı sorunu yaşayan birisinden aldım o paylaşmış, egea kullanan arkadaşlara soruyorum bu ses sizin aracınızda da var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A4EE22BD1 -- 11 Ekim 2021; 19:39:24 >
  • Evet ses bu. Yük altında kompresyonda inerken ve çıkarken oluyor özellikle.

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A4EE22BD1 -- 30 Temmuz 2022; 17:54:59 >
  • ya ben her şeyi geçtim artık bu sorunun tam olarak neden kaynaklandığını öğrenmeye çalışıyorum. bilen hiç bir kimse yok hayret ediyorum, normalse neden normal ve ne şekillde oluşuyor bu silkelenme ve ses ? normal değilse de sorun nerede ?? egea sahipleri gönderdiğim bir sesi dinleyip bakabilir mi kendi arabalarında da aynı ses var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A4EE22BD1 -- 14 Ekim 2021; 22:26:58 >
  • Hocam dediğim gibi sadece araç motorun yükü altındayken bu sorun oluşuyor. Yoksa ben günlük normal kullanımda bu sorunu yaşamadım.

Bizim burada bir yokuş var, 1. vitesle kompresyonda inmeye başlıyorum, biraz sonra debriyaja basarsam hem ses hem hafif bir sarsıntı oluyor.

Muhtemelen çift kütleli oynar volandaki yaylar yük altında sıkıştığı için debriyaja da basınca birden serbest kalıyor.

Daha önceki arabamda vardı oynar volan ama bozuktu yayları, onda da ayni ses daha kötü geliyordu ama onun yayları bozuktu.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.