Şimdi Ara

2020 EA İLK 100 İÇİN NE YAPMALI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
4
Favori
2.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene ilk 100 ve 1k bekleyenler lütfen tavsiyelerini yazsın. Seneye bunun için hazırlananlar da planlarını yazsın.

Benim kafamda şunlar var:

Mat: kaf 2-3-4 eksiksiz bitirmek istiyorum (Başladım zaten). acil ve apotemi gibi kaynaklarla cila yapmak ve bolca deneme.
    Geo: Kenan kara + birey b ile temel atınca acil geo çözüp denemelerle devam ederim.
    Edb/sos: Aralık ocağa kadar hiç başlamaya niyetim yok zaten kolay geliyor ama yine de full yapmak istiyorum ona göre çalışacağım.
    Tyt: Türkçede dil bilgisi eksiğim var sadece onu kapatirim. Fenden 10-15 net yapmak istiyorum fkb için birer soru bankası bitireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ea_guru -- 17 Haziran 2019; 18:41:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkçe için önerdiğin hoca var mı bildiğin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tavsiyeleri esirgemeyin üstadlar

• khomyuk K kullanıcısına yanıt
    Önder hoca

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: ea_guru

Tavsiyeleri esirgemeyin üstadlar
    MAT + TYT yüklennnnn

• 55.75 tyt
    27.5 edebiyat
    17.75 mat
    obp 93.79 Kaç k olr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariana Grande

MAT + TYT yüklennnnn

Alıntıları Göster

• Üniversiteyi bırakıp yeniden sınava girmiş, nispeten deneyimli sayılabilecek biriyim. Bu sınavda 95tyt 70 ayt yaptım. Referans olması adına veriyorum bu bilgileri.

Naçizane tavsiyem: Acil denen balondan uzak dur. Özellikle tyt soru bankası bir işe yaramaz gereksiz kasıntı bence boşa zaman kaybı. Çözeceksen 3-4-5'i çöz, belki çözüm 3d ya da o ayarda başka bir kitap daha olabilir ama bence tyt için 2 kitap bile fazla. Tyt'nin ilacı varsa yoksa deneme, başka bir şey değil. Sınav tamamen süre yetiştirme, hızlı çözme, okudukça konsantrasyonunu kaybetmeme üzerine yapılan bir sınav. Acil'deki gibi kasıntı sorularla hiç alakası yok. Sene boyu düzenli olarak deneme çözüp soruları çabuk okuyup anlamaya, problemleri çabuk çözmeye alışan kişi kazanır.

Türkçe için Limit Kronometre çok başarılı gelmişti bana. Gerçi toplam 6-7 denemesini çözmüştüm ama kalitesine kefilim.

Sosyal için bir şey diyemeyeceğim, çalışıyorsun çalışıyorsun ama bi bok sormuyorlar boşuna çalıştığınla kalıyorsun. Sen bilirsin ne yapacağını. :D Ama ayt'de özellikle tarihte iki senedir garip garip bilgi soruları soruyorlar. Sağlam tutmakta fayda var.

Edebiyat için çok ayrıntı kasmaya gerek yok. Ben neler neler biliyordum, eski sistemdeki gibi 56 soru olsa ve 30 tane seçici soru sorsalar yine de 1-2 yanlıştan fazla yapmazdım muhtemelen. Ama sağ olsunlar yine gayet basit bi sınav hazırlamışlar, 1 soru dışında seçici soru yoktu bence.

Son olarak tabii ki ayt mat'ı sağlam tut diyeceğim, dananın kuyruğu orada kopuyor. Ben doğru düzgün geometri çalışmadığımdan sıçtım bu sınavda, biraz da çözemedikçe panikledim sınav sonunda. Zorluk olarak bence orta seviye bir sınavdı, sene boyu düzgün çalışmış birinin en az 37-38 yapacağı seviyedeydi. O yüzden ayt mat'ı sağlam tut, kafan rahat olsun derim. Zaten eleye eleye konu bırakmadılar, ilk100 hedefinde ciddiysen ve istikrarını korursan rahat halledersin.

Kolay gelsin, bol şans.

• quote:

Orijinalden alıntı: attalos_b

Üniversiteyi bırakıp yeniden sınava girmiş, nispeten deneyimli sayılabilecek biriyim. Bu sınavda 95tyt 70 ayt yaptım. Referans olması adına veriyorum bu bilgileri.

Naçizane tavsiyem: Acil denen balondan uzak dur. Özellikle tyt soru bankası bir işe yaramaz gereksiz kasıntı bence boşa zaman kaybı. Çözeceksen 3-4-5'i çöz, belki çözüm 3d ya da o ayarda başka bir kitap daha olabilir ama bence tyt için 2 kitap bile fazla. Tyt'nin ilacı varsa yoksa deneme, başka bir şey değil. Sınav tamamen süre yetiştirme, hızlı çözme, okudukça konsantrasyonunu kaybetmeme üzerine yapılan bir sınav. Acil'deki gibi kasıntı sorularla hiç alakası yok. Sene boyu düzenli olarak deneme çözüp soruları çabuk okuyup anlamaya, problemleri çabuk çözmeye alışan kişi kazanır.

Türkçe için Limit Kronometre çok başarılı gelmişti bana. Gerçi toplam 6-7 denemesini çözmüştüm ama kalitesine kefilim.

Sosyal için bir şey diyemeyeceğim, çalışıyorsun çalışıyorsun ama bi bok sormuyorlar boşuna çalıştığınla kalıyorsun. Sen bilirsin ne yapacağını. :D Ama ayt'de özellikle tarihte iki senedir garip garip bilgi soruları soruyorlar. Sağlam tutmakta fayda var.

Edebiyat için çok ayrıntı kasmaya gerek yok. Ben neler neler biliyordum, eski sistemdeki gibi 56 soru olsa ve 30 tane seçici soru sorsalar yine de 1-2 yanlıştan fazla yapmazdım muhtemelen. Ama sağ olsunlar yine gayet basit bi sınav hazırlamışlar, 1 soru dışında seçici soru yoktu bence.

Son olarak tabii ki ayt mat'ı sağlam tut diyeceğim, dananın kuyruğu orada kopuyor. Ben doğru düzgün geometri çalışmadığımdan sıçtım bu sınavda, biraz da çözemedikçe panikledim sınav sonunda. Zorluk olarak bence orta seviye bir sınavdı, sene boyu düzgün çalışmış birinin en az 37-38 yapacağı seviyedeydi. O yüzden ayt mat'ı sağlam tut, kafan rahat olsun derim. Zaten eleye eleye konu bırakmadılar, ilk100 hedefinde ciddiysen ve istikrarını korursan rahat halledersin.

Kolay gelsin, bol şans.
    eyvallah hocam

• 100+ tyt 75+ ayt yapan tm'ci var mı forumda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ea_guru

100+ tyt 75+ ayt yapan tm'ci var mı forumda ?
    ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivoowhip

Bu mesaj silindi.
    planlarımız benzer. hangi okul/bölüm istiyorsun ?
  • ivoowhip İ kullanıcısına yanıt
    hedefim öncelelikle ilk 100 e girmek. okul işine sonra bakacağım.
  • Hocam Kaf çözmeyin, eski tarz yapıyor o adam.

• ea_guru kullanıcısına yanıt
    Böyle yapınca ilk 100 mü oluyor?

• crystal_ship kullanıcısına yanıt
    hedefim o şekilde yani
  • ea_guru kullanıcısına yanıt
    Hocam mesaj kutusuna bir bakabilir misin?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.