Şimdi Ara

2020'de Mazda Türkiye'nin Sonu Mu Geliyor? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
11.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iquique

Hiç eksikliğini hissetmeyeceğim asla da almayı düşünmediğim bir marka. Gitmesi iyi olur.
    Güzel mantıkmış

Benimde hiçbir zaman eksikliğini hissetmeyeceğim asla da almayı düşünmeyeceğim marka Peugeot dur inşallah bütün bayileri batarda bir an önce ülkemizden giderler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

Subaru, Mazda, Alfa gidici gibi duruyor.
    Bu 3 markanın da kendine has araçları var ama Subaru çekilirse otomobil severler için çok büyük bir eksiklik olur düşüncesindeyim. İnşallah bir şekilde bu krizi de atlatmayı başarırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Bu 3 markanın da kendine has araçları var ama Subaru çekilirse otomobil severler için çok büyük bir eksiklik olur düşüncesindeyim. İnşallah bir şekilde bu krizi de atlatmayı başarırlar.

Alıntıları Göster
    Subaru gitse ne gitmese ne?

İmpreza yok legacy yok wrx yok sti yok, yok oğlu yok iki model suv ile olacak iş değil bu.

Böyle rezil ekonomili ülkeye dacia fazla bile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Subaru gitse ne gitmese ne?

İmpreza yok legacy yok wrx yok sti yok, yok oğlu yok iki model suv ile olacak iş değil bu.

Böyle rezil ekonomili ülkeye dacia fazla bile

Alıntıları Göster
    Ekomomi kötü olunca haklı olarak satamayacakları aracı getirmiyorlar. Ancak Levorg üretimi bitince Legacy ya da Impreza getirmek zorunda kalacaklar. Ancak fiyatı alınabilir seviyede olur mu orasını bilemem.

Hele ki Wrx- Sti filan bizim ekonomi ile senede 2-3 tane satarsa başarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 8 Aralık 2019; 15:8:48 >
  • quote:

Ekomomi kötü olunca haklı olarak satamayacakları aracı getirmiyorlar. Ancak Levorg üretimi bitince Legacy ya da Impreza getirmek zorunda kalacaklar. Ancak fiyatı alınabilir seviyede olur mu orasını bilemem.

Hele ki Wrx- Sti filan bizim ekonomi ile senede 2-3 tane satarsa başarıdır.

Alıntıları Göster
    Wrx sti legacy neysede, yıllardan beri İmpreza getirmiyorlar.

Yapacakları çok basit, levorg motoru 1.6 170 hp motoru İmpreza sedan ve hb 4x4 ile getirseler illaki satarlar

Hatta söyleyim subaru Türkiyede çok daha fazla satış adedi yakalarlar.

Mazdacı kitlesi zayıf ama subaru kitlesi daha fazla dünyada hatta Türkiyede de öyle, hatta subaru İmpreza getirsin servis yedek parça ağını Honda gibi yapsın civic ve corolla dan bile fazla satar İmpreza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DFABFCB25 -- 8 Aralık 2019; 15:27:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Wrx sti legacy neysede, yıllardan beri İmpreza getirmiyorlar.

Yapacakları çok basit, levorg motoru 1.6 170 hp motoru İmpreza sedan ve hb 4x4 ile getirseler illaki satarlar

Hatta söyleyim subaru Türkiyede çok daha fazla satış adedi yakalarlar.

Mazdacı kitlesi zayıf ama subaru kitlesi daha fazla dünyada hatta Türkiyede de öyle, hatta subaru İmpreza getirsin servis yedek parça ağını Honda gibi yapsın civic ve corolla dan bile fazla satar İmpreza

Alıntıları Göster
    Ne yaparlarsa yapsınlar satış adedinde Civic ve Corolla'yı geçemezler ama 1.6 170 hp sedan İmpreza getirmiş olsalar kesinlikle şu anda İpmreza sahibi olurdum. Simetrik 4x4 çekiş sistemi 170 hp turbo boxer motor... hayal kurması bile güzel geliyor.

• Seat Leon da bile dolu paket araç alabilmek için İSTANBUL'a gitmeniz gerekiyor.
    küçük ilçelerdeki bayilerde en ucuz ve boş araçlardan 1er tane oluyor genelde.
    Araba vergileri bellerini büküyor ama hiç bir firma ses çıkartamıyor.
  • quote:

Ne yaparlarsa yapsınlar satış adedinde Civic ve Corolla'yı geçemezler ama 1.6 170 hp sedan İmpreza getirmiş olsalar kesinlikle şu anda İpmreza sahibi olurdum. Simetrik 4x4 çekiş sistemi 170 hp turbo boxer motor... hayal kurması bile güzel geliyor.

Alıntıları Göster
    İşte bu hayal güzel geliyor, bu hayali insanların gerçekleştirememe sebebi servis ağı ve yedek parça.

Güzel reklamlarla ve geniş servis ağı bol kolay bulunur yedek parça ile çok büyük oranda satılır.

Sedan 1.6 170hp 4x4 parliament mavisi İmpreza kim istemez

• Mazda kaldı mı? Benim bildiğim eski 323 ler bu 90 ların başlarındaki modeller mazdaydı sonrakilerin motoru ford idi galiba yanlış mıyım? O mazdalardan birine ben geçenlerde bindim kullandım o konsolda bir elektronik saat var yeşil renk o saat 25 senedir çalışıyordu bozulmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsturaNiyazi -- 8 Aralık 2019; 16:19:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Bellek

Piyasada son 20 yılda üretilen Mazda'lardan çok 90'lı yıllardaki Farları dışarı açılan 323'ler var.
    Sebebi o mazdalar gerçek mazda ve kalitesi çok yüksek sonrakilerin motoru başka birşey olması lazım ford falan olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsturaNiyazi -- 8 Aralık 2019; 16:16:34 >
  • Araştırılması gereken bir piskolojik durum şu mazda sevgisi. Ne mazdaymış be...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AFV

Araştırılması gereken bir piskolojik durum şu mazda sevgisi. Ne mazdaymış be...
    Kullanmayan bilemez ama eski 323 ve 626 kullanacaksın yeni mazdaya mazda demem o yüzden şu an BMW 5.20i sahibiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsturaNiyazi -- 8 Aralık 2019; 16:40:25 >
  • quote:

rkadaşlar, yorumlarınızı hayretler içinde okudum.

TR pazarı Mazda için okyanusta damla seviyesinde bir pazar. Mazda diğer üreticilerden daha kaliteli ve donanım ürettiği araçları bir zahmet 2.000-3.000 USD daha pahalıya satsın. Nitekim, satıyor da. Ancak bu kadar yerel kuru değersiz ve vergi yükü yüksek bir ülkede o kadarcık fark aracı ulaşılmaz hale getiriyor.

Mazda'nın ana pazarlarından biri mesela Avustralya'dır. MAzda, Avustralya'nın Toyota'dan sonra en çok satan markası. Yine Amerika ve Kanada'da çok iyi satış rakamları var.

Adamlar Mazda 3'ü 2.5 skyactive 192 beygirlik atmosferik, hızlı ve ekonomik bir motorla satıyorlar. 6 ileri tork konvertörlü şanzımanı da hızlı ve sorunsuz. Kim daha ne istesin? Hızlı, ekonomik, keyifli, kaliteli ve sorunsuz

Adamların hedef pazarlarında millet araçlarına benzinle biniyor, LPG'ye yer yok. Hacim bazlı vergilendirme de yok

Mazda güzeldir, an itibarıyla bizim pazar şartlarında makul olmadığına ben de katılıyorum.

Mazda, pazarda bilinirliğini sıfırlamamak için sembolik olarak araç getiren üretici konumunda TR operasyonlarına devam ediyor

bu söylediklerinin hiçbirine katılmıyorum. mesele fiyat falan değil mesele yanlış yönetim. mazda 3 ten daha pahalı passat yılda 30.000 adet satıyor muydu? bmw 5 serisi ve mercedes e serisi yılda 5 biner adet fazla satıyor muydu? evet. demek ki mesele fiyat yada alım gücü değil mesele o insanları buna ikna etmek. insanlar niye mazda 3 yerine gidip cla alıyor mesela? yada passat? yada son iki senedir 3008 peugeot? heleki hedef pazar tanımlaman çok yanlış. biz hedef pazar değiliz de ne işleri var Türkiyede? 3-5 kişi iş sahibi olsun diye amme hizmeti mi yapıyorlar? olan ortada:mazda türkiye beceriksiz. en az toyota türkiye kadar beceriksiz ama hiç değilse toyotanın yıllanmış ve bütçeye uygun bir corolla gerçeği var mazdada o da yok. hedef medef hikaye mercedes sırf 5.000 adet fazla e serisi satmak için e serisine 1.6 motor koyuyor. c,b,a,cla serilerine renaulttan alınan dizel motor koyuyor. ama mercedesi yönetenler salak mazdaninkiler akıllı. hadi canım sende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texjrwillerjr -- 8 Aralık 2019; 17:47:13 >

• bu forumda ne kadar boş adam olduğunu bu konuyu okuyunca anlıyorsun...arabadan anlamayanlar burada yazmış
  • bu vergi sistemi varken mazda, subaru gibi butik markalar turkiyede yasayamaz.
  • Benim kullandigim fransiz dizel arac 20.000de bir bakima giriyor o da Turkiyede, normalde 30.000 de bir. Mazdada 5.000 de bir mis. Ben burdan markanin arabasina hi guvenmedigi anlami cikaririm. Benzinlisinin 5000 bakiminin benim dizelin 20000 bakimindan pahali olduguna da eminim. Ayrica japon olmasi da baska bi etken tercih etmememde.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Levorg hala bayilerde var mı?

• quote:

Güzel mantıkmış

Benimde hiçbir zaman eksikliğini hissetmeyeceğim asla da almayı düşünmeyeceğim marka Peugeot dur inşallah bütün bayileri batarda bir an önce ülkemizden giderler...

Alıntıları Göster
    Hocam kusura bakma da kediler istedi diye köpekler ölmez Teneke civicler zaten ülkemizi terkediyor, sen ona dert yan. Bırak pejoyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

Benim kullandigim fransiz dizel arac 20.000de bir bakima giriyor o da Turkiyede, normalde 30.000 de bir. Mazdada 5.000 de bir mis. Ben burdan markanin arabasina hi guvenmedigi anlami cikaririm. Benzinlisinin 5000 bakiminin benim dizelin 20000 bakimindan pahali olduguna da eminim. Ayrica japon olmasi da baska bi etken tercih etmememde.
    Meraktan soruyorum, hangi model için 5 bin km'de bakım aralığı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquique

Hocam kusura bakma da kediler istedi diye köpekler ölmez Teneke civicler zaten ülkemizi terkediyor, sen ona dert yan. Bırak pejoyu.

Alıntıları Göster
    Bende onu anlatmaya çalışıyorum ya sen istedin diye Mazda ülkeyi terk etmez...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.