Şimdi Ara

Silinsin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
3
Favori
38.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: togy460

Selamun aleyküm beyler. Ben daha bedelli askerliğe başvurmadım ancak 30 Haziran’a kadar başvurmayı planlıyorum yalnız kafamı karıştıran bir şey var. Şimdi benim tecilim 31.12.2024e kadar ve Doğum tarihim 23.10.1995 ancak Anadolu lisesi mezunuyum şu anda da açık öğretimden üniversite okuyorum. Lise mezunlarına yaş sınırı 22 diyor ama ben 25 yaşındayım aynı zamanda. Bu yaş sınırı kafamı çok kurcalıyor bu şartlarda bedelli askerlik yapabilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim.
    Yapamazsın. Bedelli yapmak istiyorsan o aofu bitir ve 29 yaşını gecme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce hiç kaçak durumuna düşmedim ama lise bitişi direkt üniversiteye kayıt yaptırdım instagramda askerlik platformuna sordum yapabilirsin ancak askerlik şubesini bir ara sor dediler askerlik şubesini de aradım durumu anlattım o da yapabilirsin dedi ancak tatmin olmadım bir de buraya sormak istedim

• Mayıs sonuna kadar işlemlerinizi başlatırsanız ağustos ta, ağustos sonuna kadar başlatırsanız kasımda gidersiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozgurbozkurt O kullanıcısına yanıt
    Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor bendede aynısı çıktı durum belgesinde ise bedelli müracaat yazısı çıktı hizmet tercihleri aşamalarında 11 aşamada kalıyoruz sanırsam sınıflandırma belli olana kadar.
    hocam ben aradım askerlik şubesini bana erteleme iptali yaptıktan sonra başvuru yapmanız gerekiyor dediler.
  • arkadaşlar 03/07/2020 tarihine kadar tezsiz yüksek lisans öğrencisi olarak tecilliyim ama bugun edevlet üzerinden başvuru yaptığıma askerlik tercih hizmetlerine girdiğimde Daha önce başka bir statüde sınıflandırıldığınız ve bedelli askerlik hakkınız bulunmadığından bu hizmeti kullanamazsınız yazıyor yoklama başvurusuna girdiğimde ASAL Gn.Md.lüğü kayıtlarındaki durumunuz e-Yoklama yapabilmek için uygun değildir.Lütfen en yakın Askerlik Şubesine müracat ediniz! yazıyor daha önce bu durmlar karşılaşan oldu mu şu an tecilimi bozmadım bu yüzden mi bu hatayı veriyor ya da daha öncesinde 5 günlük rapor alıp bir ccelp dönemi askerliğimi erteletmiştim bunun sebebi bu olabilir mi(26 haziran 2019da tecilliydim) ya da temmuzda biteceği için geç mi kldım bilgisi olan var mı gece gece strs oldum iyice
  • grkadir G kullanıcısına yanıt
    Basvuru yaparken bu duruma kızmadı, cok garip. Daha sonra ne yaptınız hocam?

• sanseyn145 S kullanıcısına yanıt
    Ama sen bakaya kalmışsın sanırım olmaya bilir bedelli :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurbozkurt

Arkadaşlar merhaba. Benim tecil 11 haziranda bitiyor. Ben 21 martta başvurumu yaptım ama aklima bir sey takıldı. Bedelli cikmazsa kisa donem yapmak istiyorum o sebeple tercih sordugu ekranda yedek olmak ister misin sorularına hayir dedim ama sıralamada dokunmadan ilerlemişim.
    Şimdi olur da kurada cikmazsam Yedek Subay olabilir miyim? Üsttekine hayir dediysem siralama yapamiyor olmam gerekmez miydi?

Bu arada 3 farkli şube ile görüştüm, biri bedelli çıkar rahat ol dedi, diğeri siralamada ne seçersen seç nasil uygun gorurlerse o cikar dedi, biri de şubeye çağırdı.

Şuan baktım ziraat online ödemede gözüküyor borc olarak. Ama 2. Tercih sırasına er i cekmeden yapmak istemiyorum ödemeyi. Iptal etmek istedigimde "Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı." Hatasi aliyorum 3 gündür.

Şu dönemde evden çıkmadan su işleri halledemez miyiz gerçekten?

Edit:
    Parayı ziraat bank online bankacilik ile yatırdım.
    "Başvuru durumu : Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor." Yazmaya başladı. Başvuru güncelle butonu yoktu, yazdırma butonunun yaninda o belirdi. Sıralamayı da değiştirebildim.
    Hocam merhabalar aynı sorunu ben de yaşıyorum. Sıralamayı değiştirmek istiyorum ancak teknik hata uyarısı alıyorum. Siz parayı yatırdıktan sonra mı düzeldi nasıl yaptınız detaylı açıklayabilir misiniz rica etsem, parayı yatırıp bile risk almak istemiyorum 13 farklı şubeyi aradım sıralamayı değiştirmek için kimse net bir şey bilmiyor ne yapacağımı şaşırdım. :(

• Hocam ben iptal etmeye calistim hata aldim. Para yatirdiktan sonra yukarda guncelle butonu gozukmeye başlamıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurbozkurt

Hocam ben iptal etmeye calistim hata aldim. Para yatirdiktan sonra yukarda guncelle butonu gozukmeye başlamıştı
    Peki şubeye gidip sormuş muydunuz? Parayı yatırdıktan kaç gün sonra geldi güncelleme butonu? Bazı arkadaşlar haftalarca beklemiş çünkü :(
  • Arkadaşlar selam.

Ben de bugün parayı yatırdım ve şöyle bir şey yazıyor:

" Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor."

Burdan sonra yapmamız gereken bi şey var mı yoksa bekliyor muyuz artık?
  • Kaladdune kullanıcısına yanıt
    Hocam internetten ödedim ve ayni gün ödendi diye değişmişti ve buton gözükmüştü.

Aradim tabi ama pek tutarli bilgi vermediler, farkli farkli konustular hep

Muhtemelen parayı yatırmadan düzenleme yaptırmayacaklar. Teşekkür ediyorum hocam sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sweet lifes

Mayıs sonuna kadar işlemlerinizi başlatırsanız ağustos ta, ağustos sonuna kadar başlatırsanız kasımda gidersiniz.
    Hocam emin misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peter Tägtgren

Arkadaşlar selam.

Ben de bugün parayı yatırdım ve şöyle bir şey yazıyor:

" Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor."

Burdan sonra yapmamız gereken bi şey var mı yoksa bekliyor muyuz artık?
    Herkese merhaba

aynı soruyu sormak için foruma girmiştim ancak daha önceden sorulmuş.

Aynı durum bende de mevcut: bugün bedelli askerlik ücretini ödedim ve e-devlet üzerinden "Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri" sayfasına gittiğim zaman "Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor." yazıyor.

Silinsin

Bu aşamadan sonra yapmamız gereken herhangi bir şey var mı? Keza benim tecil durumum hala aynı gözüküyor, herhangi bir değişiklik olmadı.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sofiman -- 13 Mayıs 2020; 15:29:47 >

• grkadir G kullanıcısına yanıt
    Hocam ben e devletten basvurdum odeme kaldi tek basvuru durumu odeme bekleniyorda arada girip bakiyorum 11.sirada on izleme basvuru 12.islem sonucu bi sorun yok dimi para yatircaz baska bisede yok herhalde

• Kaladdune kullanıcısına yanıt
    Bende ayni sekili eri 2 ye alacaktim ama yatirdiktan sonra degistirebiliyomussun ogrendim yatirdim bugun az oncede guncellemeden duzelttim bilgin olsun kardesim

• Sofiman kullanıcısına yanıt
    Bilgisayardan baktim bende yatirdim ucreti askerlik tercihe girince solda 11.asama on izlemede kalmis gozukuyor 12.islem sonucu var o asamaya gecilmemis sendede oylemi siniflandirma bekleniyor yazisi bendede var onda sorun yok

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.