Şimdi Ara

Silinsin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
3
Favori
38.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benimde son tecil hakkım 31.12.19 Du bedelliden yararlanmak ve kaçağa düşmemek için muane olmuştum en son ise 29.04.2020 kadar askerlik ile ilişiği yok terdibat ve sınıflandırma bekliyor yazıyordu
    bende 5 gün önce bedelli tercihi yapıp bankadan paramı yatırdım
    Askerlik hizmet tercihine girdiğimde ise " askerlik bedelini ödediniz sınıflandırmanız bekleniyor" yazıyor..
    Ancak askerlik durum belgesi sorguladığımda ise hala 29.04.2020 ye kadar askerlik ile ilişiği bulunmuyor yazıyor.
    Bunu şubeye bugun sordum bana 10 15 gün içinde güncelleme gelir yenilenir dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozgurbozkurt O kullanıcısına yanıt
    Ücreti başkasının hesabından ödesek oluyor yani? Ben sadece gişelerden ödeniyor diye biliyordum online ödeme mevcutsa iyiymiş

• kezbaneu kullanıcısına yanıt
    Tc kimlik numarasıyla sorgu yapılıyor. Dediğim gibi, ödedikten sonra e devletteki durum güncellendi. Ödenmiyor olsa farkli tc girdirtmezdi sanırım.
    Umarim daha sonra problem çıkmaz :D

Edit:
    Askerlik durum bilgim güncellenmiş.

Silinsin
    Erteleme nedeni: Bedelli müracaat
    31/12/2020 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur.

Şuan bir problem yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurbozkurt -- 2 Nisan 2020; 23:27:49 >

• Evet bende az önce baktım benimde güncellemiş 31.12.2020 bedelli muracaat yazıyor.
    👍

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam merhaba, bir şey soracaktım. Askerlik hizmet işlemlerine girmeden tecilinizi bozdurdunuz mu? Ben de sizin gibi başvuru yaptım paramı yatırdım daha sonra askerilik şubeyi aradım. Sistemde hala tecilli görüldüğümü söylediler. @ozgurbozkurt
  • Hocam bozdurma yapmadim, tercihte bulundum sadece. Biraz zaman verin durum bilgisi güncellenir herhalde 1 hafta içinde. Geç yansıyor. Sınıflandırma bekleniyor yazarken tercih durumu kisminda, mezun olduktan sonra erteleme tarihim yazıyordu durum belgesindeki aciklama değişene kadar. Sonra 31.12.2020 yazmaya başladı.

@berkay2362 Hayirli olsun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurbozkurt -- 10 Nisan 2020; 1:25:58 >
    anladım hocam çok teşekkür ederim. Hayırlı teskereler.
  • Arkadaşlar merhaba tecilim haziranda bitiyor salgın olmasaydı bedelli başvurusu yapacaktım mayıs gibi bugün bir haber çıktı celpler felan ertelendi diyor ben başvurduğumda sanırım beni 2021 yılında alacaklar kapsıyor mu yoksa hazirana kadar başvurduğumda bu yeni düzenleme benide kapsama alır mı bilgisi olan var mı?
  • Red John kullanıcısına yanıt
    tecilin bitmesine yakın askerlik subesine gidin işlemlerinizi halledin. celpler ne zaman başlarsa o zaman gidersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

tecilin bitmesine yakın askerlik subesine gidin işlemlerinizi halledin. celpler ne zaman başlarsa o zaman gidersiniz.
    bedelli askerlik yapacağım hocam asıl merak ettiğim şuan başvursam 2021 de alacak sanıyorum.. Yeni düzenleme yayınlanmadan sanırım asıl sorumun cevabını bulamayacağım gibi.
    önce bizler yani 2020 celplileri alırlar ama uzaktan eğitim sistemine gecilebilir. sürekli mi olur, bu sene için mi olur belirsiz tabii.
  • quote:

önce bizler yani 2020 celplileri alırlar ama uzaktan eğitim sistemine gecilebilir. sürekli mi olur, bu sene için mi olur belirsiz tabii.
    Benim tahminimde o yönde 2020 yılında askerlik yapacakları kapsayacak ben ve benim pozisyonuma benzer 2021 yılına sarkacak kişiler yine 30 gün yapar gibi geliyor bana.
    sizin sorunuzu şimdi anladım. şuan herşey belirsiz. büyük ihtimal haftaya belli olur
  • quote:

sizin sorunuzu şimdi anladım. şuan herşey belirsiz. büyük ihtimal haftaya belli olur
    Fark ettim yanlış anladığınızı hocam Yine yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekkür ederim haftaya bakalım ne olacağız
  • Merhabalar arkadaşlar, bedelli askerlik başvurusunda askerlik hizmet tercih işlemleri üzerinden işleme devam ettiğimde, 2. aşamada koyu olarak belirtilmiş olan bedelli askerlik ücretinin son ödeme tarihi 15.01.2019 olarak görünüyor. E-devlet üzerinde acaba tarihte yanlışlık mı var? Başvururken geçmiş tarih olmasıyla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

• İleri bir tarih vermesi lazımdı. Normalde 3 ay içerisinde ödemek gerekiyordu sanırım. Benim deileri bir tarihe ertelemişti. Tecil bitmeden mutlaka yatırmak gerekiyor ama son ödeme 3 ay sonra diyerek bekletme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kezbaneu -- 13 Nisan 2020; 22:47:9 >
  • Demek istediğim aslında burada koyu olarak yazılmış tarihin geçmiş olması. Başvururken bu sorunla karşılaşan oldu mu?

Silinsin

• quote:

Orijinalden alıntı: berko33

Demek istediğim aslında burada koyu olarak yazılmış tarihin geçmiş olması. Başvururken bu sorunla karşılaşan oldu mu?

Hocam Merhaba

Bu tarih durumuyla alakalı son durum nedir. Bir güncelleme geldi mi acaba?

Ek olarak bu durumun bir yazım hatasından kaynaklandığını düşünüyorum. (ya da sistem hatası). Keza ilk cümleye baktığımızda 2020 yılı için 30 Haziran 2020 (dahil) saat 18:00 gibi bir ibare var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sofiman -- 22 Nisan 2020; 14:11:27 >

• Hocam herhangi bir güncelleme gelmedi hâlâ. Dediğiniz gibi olması muhtemel. Konuyla ilgili mail gönderdim, ona da dönüş olmadı. Aradığım askerlik şubelerinin de bu durumla ilgili bilgisi yok.

• Selamun aleyküm beyler. Ben daha bedelli askerliğe başvurmadım ancak 30 Haziran’a kadar başvurmayı planlıyorum yalnız kafamı karıştıran bir şey var. Şimdi benim tecilim 31.12.2024e kadar ve Doğum tarihim 23.10.1995 ancak Anadolu lisesi mezunuyum şu anda da açık öğretimden üniversite okuyorum. Lise mezunlarına yaş sınırı 22 diyor ama ben 25 yaşındayım aynı zamanda. Bu yaş sınırı kafamı çok kurcalıyor bu şartlarda bedelli askerlik yapabilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.