Şimdi Ara

2019 yılında başkanlık sistemi ümmete iyi gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mecliste onaylanmasını bekledim bütçe tasarısında 2 şey gözüme çarptı.

1-akaryakıt ötv vergisi %20 artacakmış, hali hazırda zaten %41 öt alınıyor akaryakıttan, böylelikle %49-50 civarını bulacak görünüyor, buda pompalara 20-25 kuruş yukarı doğru yönün olacağı şekilde. Yani Benzinin 1 ocak itibariyle 7.25 olmasını bekliyorum, dizelinde 6.60-6.70 olmasını

2-diğer husus ise sıfır araçlarda alınan ötv miktarı, daha önce alınan en düşük hacimli araçtan %45 ötv vergisi varken %52 ötv vergisine çıkacak, buda 100 binlik araç 107 bin olacak şekilde yukarı çıkacak, zaten %70 daralan sektörü kötü günler bekliyor.

Akaryakıtın artışını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Arabam yok diyenlere....

• 20 dakikada gideceğim yolu kışın 45 dakikada anca gidebiliyorum. Sorsan benzin çok pahalı ama trafikten sokağa adım atılmıyor arabalar hep tek kişi. Pahalı buluyorsan bin otobüse git kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

20 dakikada gideceğim yolu kışın 45 dakikada anca gidebiliyorum. Sorsan benzin çok pahalı ama trafikten sokağa adım atılmıyor arabalar hep tek kişi. Pahalı buluyorsan bin otobüse git kardeşim.
    yaşın kaç acaba bu yorumu yapabildin? Akaryakıt fiyatları arabası olanı mı etkiliyor? Sen herhalde hava ile beslenip, ruya alemi ile ihtiyaçlarını gideriyorsun. Akaryakıtın neleri zincirleme etkilediğinin farkında değilsin. Ya bu ülkede yaşamıyorsun, yada bu bilgiyle nasıl yaşıyorsun hayret.

NOT: ARACIM YOK
  • Biraz daha sabır 50 yıl sonra her şey daha güzel olacak. Yeter ki Reis ve dava arkadaşları başımızda dursun.
  • quote:

20 dakikada gideceğim yolu kışın 45 dakikada anca gidebiliyorum. Sorsan benzin çok pahalı ama trafikten sokağa adım atılmıyor arabalar hep tek kişi. Pahalı buluyorsan bin otobüse git kardeşim.
    selam sebze meyveyi traktör , çapa makinesi, ilaç makinesi gibi akaryakıtla çalışan aletlerle üretiyoruz.Sorsan sebze meyve pahalı ama sebze meyveden manavların önünden geçilmiyor.Pahalı buluyorsan makarna ye kardeşim.
  • işçiler emekliler eyt liler ümmet sayılmadığına göre bizlik bişey yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019 yılında başkanlık sistemi ümmete iyi gelecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

selam sebze meyveyi traktör , çapa makinesi, ilaç makinesi gibi akaryakıtla çalışan aletlerle üretiyoruz.Sorsan sebze meyve pahalı ama sebze meyveden manavların önünden geçilmiyor.Pahalı buluyorsan makarna ye kardeşim.

Alıntıları Göster
    Üretim yapan çiftçiye sanayiciye ucuz vereceksin kardeşim. Totosunu kaldırmaktan aciz, bakkala arabayla gidenlere ise şu mevcut fiyatların 2 katını dayayacaksın. Sabah işe giderkenki oluşan trafiği sebze meyve üretip satan adamlar oluşturmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halisünasyon

yaşın kaç acaba bu yorumu yapabildin? Akaryakıt fiyatları arabası olanı mı etkiliyor? Sen herhalde hava ile beslenip, ruya alemi ile ihtiyaçlarını gideriyorsun. Akaryakıtın neleri zincirleme etkilediğinin farkında değilsin. Ya bu ülkede yaşamıyorsun, yada bu bilgiyle nasıl yaşıyorsun hayret.

NOT: ARACIM YOK

Alıntıları Göster
    Üretim yapana daha da ucuz verilsin hiç sorun değil. Her yere arabayla gidenlere ama 10 TL bile az.
  • quote:

Üretim yapana daha da ucuz verilsin hiç sorun değil. Her yere arabayla gidenlere ama 10 TL bile az.

Alıntıları Göster
    Verilmiyor işte problem orda. Tepkimiz ona zaten. Deniz araçlari vergisiz yakit alabiliyorken ticari iş yapan hiçkimse uygun alamiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Hahahaha eğer amerikan bayraklı milyon dolarlık yatınız varsa o zaman litresini 1.5 liradan filan alabilirsiniz.
  • Var sen istemek ucuz mazot o zaman alacak amerigan yatı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.