Şimdi Ara

2019 Yeni Peugeot 508 (183. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.495
Cevap
91
Favori
431.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Agustos ayı başında oğlum için Peugeot 508 prime paket aldık.
    Jantlar bildiğiniz üzere 16inch
    Kendisi 18 inch jant almak istiyor
    Orjinal olanlarının yanısıra dışardan jant bakıyor.
    508 için orjinal jant değerlerini bulduk
    Bizim takıldığımız nokta jantın göbeğindeki ofset değeri ve jant göbeği çapı.
    Orjinalinde 18 inch için ofset değeri ET 44 olarak gözükmekte ve göbek çapı 65,1 mm.

Öfset değeri küçüldükçe jant göbeği biraz daha içeri giriyor. Örneğin ET 35 olunca yaklaşık 10 mm içeride oluyor jant göbeği, bu bir sıkıntı yaratırmı?
    Diğer sorum dışarıda satılan jantların göbek çapı daha büyük , bunun içinde jantın göbeğine bilezik yerleştiriliyormuş ki jant arabanın poryasına tam otursun diye.Genel kaide böyleymiş. Bu sağlıklımı?

Jant değiştirken başka ( bijon mesafesi ve jant genişliği dışında) nelere dikkat etmeliyiz?

Tavsiye edeceğiniz jantcılar varmı?

Cevaplar için şimdiden teşekürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• free33 kullanıcısına yanıt

Selam,

Sorun var diye belirtenlerin %1 i geçmeyeceğini düşünüyorum.

2020 GT-line aracım var, çok şükür bu tür sorunlar yok :) keyifle biniyorum. Hiç bir üretim vs. kaynaklı hata rastlamadım.

Bundan önce, 2020 SuperB aracım vardı. Otonom sürüş olduğundan 508'e geçtim, iyi ki de geçmişim. Otonom sürüş ve diğer tüm şeyler, iyi ki 508

• free33 kullanıcısına yanıt
    Benim sorun vardı. Komple değişim yaptılar. Şu an sorunsuz kullanıyorum. 2019 ve 20 kasaların bir kısmında belli ki kronikmiş. 21lerde sorun çıkanı şimdiye dek duymadım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • aerius123 kullanıcısına yanıt
    Selamlar herkese, aracımı alalı bir aydan biraz fazla oldu, oldukça uzun bir kullanım şansımda oldu, hem şehir içi hem şehirler arası.
    Bu süreçte aracın ilk bir yıl bakımınıda yaptırdım, bakım sırasında belirttiğim için cam tavanında kontrol ettiler, yağladıklarını söylediler, daha önce bahsettiğim ses kalmadı.
    Ayrıca bakımdan sonra diğer dikkatimi çeken hususta rüzgar seside azaldı nedenini bilemiyorum.
    Arabadan gerçekten inanılmaz derecede memnunum, iyiki geçmişim 508e.

• 2020 model 508 imi 8 aydir kullaniyorum.
    İlk bakimini 15bin km de servisinde yaptirdim ( yakit, klima vs)
    Bakimdan sonra klima sogutmuyor.
    Agustosun ortasinda 42° iken disari klimayi 18 e alip 2 tık fan aciyordum 5-10 dk da soguyordu iceriyi fakat suan disarisi 26-27 derece 16 ya aliyorum 4 tık fan aciyorum yarim saatte anca sogutuyor.
    Servise tekrar goturdum bu sekilde anlattim. Araç disarisinin sicakligini algiliyor ona gore ufluyor sorun olmadigini soyledi.
    Dun gene ankaradan sakaryaya geldim 24-25 derece disari hic sogutmuyor arka taraf hele hiç.
    Garantisi oldugu icin baska bi servise de goturmek istemiyorum.
    Bu tarz sorun yasayan oldu mu napmak lazim.

• mehmetemin54 M kullanıcısına yanıt

klima ayarlarında soft, normal ve fast seçenekleri mevcut onları normal veya fast yapıp bir deneyin, a/c tuşu aktif olduğunu kontrol edin, arka klimaları ınsanlar üzerine gelsin diye tam sağ yada sola çevirince hava akımı kesiliyor bir kontrol etmek lazım

• Sürüş modları klima gücünü etkiliyor fakat yinede çok başarılı bulmuyorum bende daha önce kullandığım araçların klima soğutma güçleri daha iyi idi

• Arkadaşlar selamlar. 2019 model 1.5 dizel allure paket 508 aracı pazartesi günü alacağım. Birkac sorum olacak:

17 inch jantla konfor/yol tutuş dengesi nasıldır?

Aracin yol ve rüzgar ses yalıtımı nasildir? 160-200 km/h gibi yuksek hizlardaki arac dengesi ve ses yalıtımı, ic huzuru nasildir? Bu konularda çelişkili ifadeler var, kimi çıtasız cam oldugu için yalıtım kötü derken, sinan koc ve abisi passat’tan iyi bulmustu.

Yakit tüketimi nasildir? Uzun yol ve sehir ici?

Kronik sorunu var mi? Elektronik aksamda sıkıntı çıkarır diyen cok cikiyor.

• Arac kusursuz bir araç passattan fazlası var eksiği yok. Tüketim çok ekonomik ses sadece ruzgar yandan varsa passattan kötü citasiz camlardan dolayı.yan rüzgar yoksa hizlida gitsen yalıtım iyi. Eger çıtasız camın havasını yaşayacaksan o sese katlanir insan. Yol tutuşu sarsması passattan iyidir. Geyik testini izle gör başarısını.

• Arkadaşlar Merhaba,

508 1.5 bluehdi servis zamanlaması ve yapılanlar ilgili bir döküman yok mu acaba?

• Merhabalar 2019 dizel 508 aracımda bir haftadır durduğum esnada tak diye bir vurma hissediyorum.

Başına gelen var mı acaba? Ne olabilir fikri olan var mı acaba?

• Merhaba arkadaşlar. 1.6 180 hp prime alma düşüncem var ama yakıt tüketimiyle ilgili kaygılarım var. Elinde ayrıntılı tüketimi verisi olan varsa paylaşabilirse çok mutlu olurum.

• tatarfigo T kullanıcısına yanıt

Gt 225 hp ortalama 9,8 lt yakıyorum. Ama agresif kullanıyorum. Sakin kullanımda 7 lt tüketenler varmış

• 225 GT ile 130 dizel gtline arasında kaldım, arada çok fiyat farkı yok sizce yakıt beni üzer mi 225 Gt yi seçsem ?

• oski_58 kullanıcısına yanıt

hocam bende gt line dizel vardı 1 sene kullandım sonra gt aldım keşke ilk gt alsaydım dedim kesinlikle gt derim

• oski_58 kullanıcısına yanıt

Kesinlikle gt adaptif süspansiyon var.

• Arkadaşlar 508 led kısa farlar aydınlatması nasıl, biliyorum aracın ön camına lumar marka bir cam filmi yaptırdım filmi kaynaklımı yoksa kısa farlar aydınlatmasında problem mi var görüş kısalarda cok kötü.sizin araçlarda durum nasıl.

• İkinci el olarak aynı aracı yeni aldım ben de. Toplamda 1000 km yaptım.

Ankara-İzmir 5.1 l/100km ortalama ile geldim. Ekonomik kullanmayı seviyorum ben.

İzmir de şehir içinde 6.2 l/100km ile kullanıyorum şimdilik.

• bozo810 B kullanıcısına yanıt

Benim aracım henüz yeni olduğu için çok yorum yada kıyaslama yapamam.

Fakat aşağıdaki linkte farlarla ilgili bir yorum var. Alternatif olarak da önerilen bir marka var.

https://eksisozluk.com/entry/125425960

• merhaba arkadaşlar, yarın Allah izin verirse 2. el olarak pejo 508 gt alacağım. 2. el alırken araçta muhakkak dikkat etmem gereken yerler nedir bilgi alabilir miyim?

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.