Şimdi Ara

2019 Volvo S60 tanıtıldı; işte özellikleri ve fiyatı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
10.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi hoş da hesaba katmadığınız bir vergi daha var. Türkiye ABD'den ithal edilen farklı kalemlerin yanında otomobile de %35 ek gümrük vergisi getirdi.

Geçen hafta teminat olarak ise %60 almaya başlamışlar. Eğer kalıcı olarak %60'a çıkarılırsa, satış fiyatı da bir o kadar artacak demektir.

Yeni S60 ABD'de üretiliyor.
  • tokatfatihi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için.
  • Tasarım göreceli bir kavram, ben beğendim. Ama beni tasarımdan çok, 415 beygirlik hibrit motor heyecanlandırıyor. 0-100 dört saniyenin altına düşmüşse tadından yenmez.
  • captaingurkan kullanıcısına yanıt
    S90'nın prototipi gibi duruyor,arka akslar ve bagaj kısmıda büyük ihtimal benzerdir ve dolayısıyla şu ankinden daha büyük bir bagaj hacmi olması gerekir. 450 litre civarlarlarında daha büyük bir bagaj hacmi olabilir.

Not:Arkadaşın verdigi bilgi daha net gibi,sonradan gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 26 Haziran 2018; 16:31:12 >
  • Beğendim
  • D.Baran kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için. 450 litre yeterli bir hacim olur.
  • benzinli modelleri bile 300 binden aşağı olmaz diye düşünüyorum.
  • Fiyat nasıl 300 e yaklaşır ya? Fiyatın olacağı rakam şu 35.000*5.4=189.000, 189.000*2=378.000 ÖTV kdv toplam hepsi olduğunda olacak rakam bu olacak. Hangi 300?
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Her ülke için özel fiyat çıkarılabiliyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Fiyat nasıl 300 e yaklaşır ya? Fiyatın olacağı rakam şu 35.000*5.4=189.000, 189.000*2=378.000 ÖTV kdv toplam hepsi olduğunda olacak rakam bu olacak. Hangi 300?
    %35 de ek gümrük vergisi var. s60 ABD üretimi. 500k falan ediyor.
  • "Büyük Hayvanları Algılayabilen Tek Sistem" olmasına sevindim. Bizim ülkede hem şehir içi hem de şehir dışı yollarda baya bi sığır bolluğu vardı zaten. kavga etmekten kurtulacaz.
  • Herkes ÖTV'den sitem etmiş, eyvallah yüksek de ÖTV öncesi herkesin altında S60 mı vardı peki? Bu ülkede araba sahibi olmak her dönem lüks oldu, kendini kandırmayı bırakın artık.
  • ÖTV yüksek olmasa hatta hiçbir vergi olmasa da araç direkt gelse 36 ila 55 bin dolar arası verip alacak mısınız hakkaten?Alabilecek misiniz daha doğrusu?Önünüzdeki tek engel ÖTV mi?
    Volvo S60 alıcam ama ÖTV çok fazla o yüzden alamıyorum.Donanımhaber sosyetesi buradaymış bizim haberimiz yokmuş ,enteresan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

ÖTV yüksek olmasa hatta hiçbir vergi olmasa da araç direkt gelse 36 ila 55 bin dolar arası verip alacak mısınız hakkaten?Alabilecek misiniz daha doğrusu?Önünüzdeki tek engel ÖTV mi?
    Volvo S60 alıcam ama ÖTV çok fazla o yüzden alamıyorum.Donanımhaber sosyetesi buradaymış bizim haberimiz yokmuş ,enteresan.

Merhaba,

7-8 ay önce sıfır km Volvo S60 D4 aldım. O günkü kurdan hesapladığımda 57.000 USD ödemişim.

Ama şu saçma ABD vergileri kalksa ve yeni S60 buraya gelse alacağım araç Volvo S60 T6 olacaktır.
    Şu anki vergiler ile 450.000 tl mertebelerine geliyormuş ve 500.000 tl'ye Volvo S90 alabiliyorsunuz. Bu yüzden de Türkiye'ye ithal edilmiyor şimdilik.
    V60'ı da az satılacak diye İsveç'den getirmiyorlar. Yani yeni kasa şimdilik yok.

Selamlar

• Tek derdiniz o olsun inşallah abi o zaman ne diyeyim.
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Hocam hayrola sana mı sitem edilmiş zoruna gidiyor?Yoksa malum partili ve milletekili misin?

Biraz mantıklı olan ötv nin çok yüksek olduğunu anlayabilmesi çok basit bir reflex. Bunu anlamakta neden güçlük çekiyorsun. Kendini kandıran asıl sensin biraz at gözlüğünü çıkaralım ve herkesi kendin gibi sınıflamasan ?
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    o vakit bu araba 1 metre bile kıpırdayamaz hele ki antalyaya hiç gelmesin pısıp kalır
  • çok güzel be
  • Şu arabanın hakkı 2000 motordur. Yıllardır 1.6 motor kullandım ama Volvo S60 gibi konforlu, güvenli ve ağır bir araçta 1.6 motoru yetersiz buldum.
    Hükümetin saçma sapan politikaları yüzünden yıllardır 1600 motora bağımlı yaşıyoruz. O kadar duble yol yaptım, otoban yaptım diye övünüyorsunuz ama o yollarda keyifle sürülecek bir motor gücünü Türk halkına çok görüyorsunuz.
    Herşeyi güncellediğiniz gibi, vergide motor gücü alt sınırını da 2001'e çekseniz de millet 2000 motorun vergi yükünden kurtulsa...

Bu aracı 1.5 T3 motorla Türkiye'ye getirseler bile 350 binden aşağı alamayız. Ben böyle vergi sistemine...
  • Arkadaş biz Amerika gibi halkı büyük motorlu araç kullanabilsin diye sağa sola saldıran süper güç değilizki.Alım gücümüz de mesela bir Almanya değil.Büyük motorlu araçları kolayca alabilseniz bu sefer talep arttığı için dışarıdan hem aracı hem yakıtı daha çok ithal edeceğiz,benzin,mazot daha da pahalılaşacak bu sefer "ya bu benzin mazot fiyatı niye bu kadar pahalı oldu yuh bu hükümete" diyeceksiniz çünkü onu da dışarıdan alıyoruz arabayı da.Bunları yani hem araçları hem petrolü kendimiz üretebilsek fiyatlarının böyle olacağını mı sanıyorsunuz siz gerçekten? Dolar 2 kattan fazla arttı yakıt fiyatları dolar 3 liraykende 5 lira civarıydı ÖTV çok alınıyordu çünkü, şu anda neredeyse 1 dolar civarında kaldı buna niye diye soran yok ama...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.