Şimdi Ara

2019 TYT SORU BANKASI ÖNERİLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 15 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Routinues (10 mesaj) Moving On (4 mesaj) Wjéasz (2 mesaj) 2017demezunakalan (2 mesaj) AfroThePro123 (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (17 mesaj) Mobil (1 mesaj) Uygulama (5 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> 2019 TYT SORU BANKASI ÖNERİLERİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Herkese merhabalar...

Adım Davut, 22 yaşındayım.
    Örgün eğitimde 9. sınıfta iki kere sınıfta kaldığım için hırs yapıp açık liseden liseyi bitirme kararı verdim ve kendimi toparlayıp bitirdim.
    Şuan diplomam okulda daha almadım fakat basıldığı anda alacağım.

Gelelim sorunumuza

Arkadaşlar ben kafasına koyduğunu yapan biriyim ve hayatım boyunca da öyle oldum içimde öyle bir okuma aşkı oluştu ki açık liseye yazıldığım günden itibaren kitaplara bile heves sardım bir sürü kitap aldım ve hepsini bitirdim hala da okumaya devam ediyorum. Diyeceğim o ki üniversiteye gitmeyi çok ama çok istiyorum açık lisede biliyorsunuz ki kültür derslerini işlemiyoruz sadece senede iki kere sınavlara giriyoruz onda da kendi başımızın çaresine kendimiz bakıyoruz yani ben hafta sonu sadece bölüm derslerimi gördüm.

Not: Bölümüm Makine Teknolojisi ve Ressamlığı

Bölümümde gayet iyiydim hatta sınıfın en iyisi bendim hocam öyle diyordu her sınavdan 80-90-100 alıyordum.
    Bu benim okuma arzumu daha da arttırdı.

Sizden ricam bana TYT için Türkçe ve Matematik soru içeren soru bankası kitapları önermeniz fakat dandik olmasın lütfen hayatımda ilk defa üniversiteye hazırlanıyorum sonuçta detaylı bir araştırma yaptıktan sonra çözeceğim test kitaplarını almak istiyorum.
    Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Biraz yaptığım araştırmalar sonucunda; Antrenmanlarla matematik serisi güzelmiş galiba siz ne diyorsunuz ?
    He bir de ÜçDörtBeş yayınları varmış galiba bunları tavsiye edermisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Routinues -- 28 Mayıs 2019; 16:8:53 >

|
    |

15.6" FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran - 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz - 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD PCIe 3.0

• hocam yanlış anlamayında böyle diyerek insanları yanlış yönlendirmeniz nekadar doğru ben bu sene başı hiçbirşey bilmeden aynı arkadaş gibi başladım ve bu kitabın 1-2-3 serisini bitirdim ve şuan ayt 20-25 net yapıyorsam bunun altyapısı için antreman benim için veli nimettir lütfen böyle yorumlar yaparken biraz dikkat edelim keza bir insanın 1 yılını bile mahvedebilir
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Antrmanlarla matematik yerinr hesap makinesiyle leblebi yaz daha faydalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    48 Mesaj
    345 alabilirsiniz ilk testleri kolay giderek zorlaşıyor

• Teğmen
    140 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    thepro123

345 iyidir mat için

• Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu arada üstte belirtmedim ama matematiğim lise ve üniversite matematiğinde orta denilemeyecek kadar düşük yani bir de açık lisede okuyunca dersleri görmediğimden hepten unuttum anlayacağın alt yapım yok varsa bile unuttum bir şey hatırlamıyorum pek.
    |
    |
    Dgd1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

15.6" FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran - 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz - 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD PCIe 3.0

• Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: AfroThePro123

345 iyidir mat için
    Teşekkür ederim cevap verdiğin için peki üstte yazdığım durum ile alakalı ne düşünüyorsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Routinues -- 28 Mayıs 2019; 17:45:37 >

• Teğmen
    140 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    thepro123

Hocam benim de altyapım yoktu(10. sınıfta hep 50li alıyordum öyle düşünün),bu sene canım çıkana kadar asıldım,şu an 11 olmama rağmen türev integral çözüyorum mesela, asılmaktan başka yolu yok.

|
    |
    davut.ergun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    12 Mesaj
    Hocam temelin hiç yoksa antrenmanlarla matematik iyidir bulaşma 345e

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Temelin hiç yoksa direk antrenmanlarla matematik 1 al bitir yukarıdaki arkadaşı dinleme o kendine göre konuşan temeli olan tiplerden en iyisi en basitten başlayıp temel atıp daha sonra 3-4-5 gibi kaynaklara yönelmen.

Orijinalden alıntı: 2017demezunakalan

Antrmanlarla matematik yerinr hesap makinesiyle leblebi yaz daha faydalı
    hocam yanlış anlamayında böyle diyerek insanları yanlış yönlendirmeniz nekadar doğru ben bu sene başı hiçbirşey bilmeden aynı arkadaş gibi başladım ve bu kitabın 1-2-3 serisini bitirdim ve şuan ayt 20-25 net yapıyorsam bunun altyapısı için antreman benim için veli nimettir lütfen böyle yorumlar yaparken biraz dikkat edelim keza bir insanın 1 yılını bile mahvedebilir

Benimde 12 de yoktu temelim 12 de onu çözmüştüm bak şuan 3. Ye giriyorum iyi çalışmalar.

|
    |
    Wjéasz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1178 Mesaj
    bu arada bende arkadaşa yorum yapmayı unutmuşum senin gibi temelim yoktu o yüzden ne olduğu farketmez antremanlarla mat karekök 0 yayın denizin temel kitabı böyle bir temel kitapla başla asla 345 filan girme ki bende aynı hatayı yapıp aldım 1-2 test kolay ama sonra zorlaşıyor çözemeyince moralin bozulur
    |
    |

Tamamdır bütün yorumları değerlendireceğim vakit ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Routinues -- 28 Mayıs 2019; 18:58:21 >
    |
    |
    thepro123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Vakit ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim. Yorumunu değerlendireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Routinues -- 28 Mayıs 2019; 18:58:9 >
    |
    |
    Jazuka kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Değerli vaktini ayırıp cevap verdiğin için çok sağol dostum tüm yorumları değerlendiriyorum benimle aynı yaşıt olup benden daha önce üniversiteye hazırlık yapan bir arkadaşım da senin dediği gibi antrenmanlarla matematik serisini önermişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Routinues -- 28 Mayıs 2019; 18:57:13 >
    |
    |
    kimanuel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

15 Not
    Hocam matematik temeliniz ne durumda? üslü köklü mutlak değer çarpanlara ayırma rasyonel ondalık kısacası temel işlemlerin hepsinde temel sıkıntınız varsa Antrenmanlarla Matematik serisini alabilirsiniz, bende açık liseliyim ve bu seri sayesinde temel attım, ilk 2 kitabı kesinlikle alın fakat 3-4. kitabı çoğu kişi gereksiz görüyor, eğer size maddi külfeti olmayacaksa ilk 2 kitabı bitirdikten sonra KAF serisine geçebilirsiniz, KAF serisi çok pahalı gelirse Mikail Hoca Plus derslerini satın alarak (tanesi 10 TL ve kendisi hazırladığı PDF'leri veriyor) orta-üst düzey bir soru bankası çözebilirsiniz. Mikail Hoca da olmayan bazı önemli dersler var, onlar için de Çap, Apotemi vb. kaliteli yayınlardan birinin konu fasiküllerini alıp İlyas Güneş, Yahya Tan, Atölye Matematik, Eyüp B. artık hangisini beğenirseniz onlardan biriyle götürmenizi tavsiye ederim.

Türkçe için ise Önder Hoca'nın çıkardığı Tüm Sınavlar için Türkçe Soru Bankası kitabını tavsiye ederim, 416 sayfa ve çok kaliteli sorular var, tek sorun ise tamamı çözümlü diye çıkarmalarına rağmen çoğu ünite eksik. Üst düzey Türkçe soru bankası olarak ise Limit Soru Bankası çok övülüyor, tamamı video çözümlü ve şu an hepsi yüklenmiş durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moving On -- 28 Mayıs 2019; 19:9:22 >

• Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Matematik temelimi şöyle özetleyebilirim aslında ben örgün eğitimde çok dersi dinleyen bir öğrenci değildim zaten o yüzden lise 1 de iki kere sınıfta kaldım lise de matematiğim hep 1 geldi zaten okula geldiğim gibi kafayı vurup uyuyordum ders bitince kaldırıp teneffüse çıkıyordum bahçede turlayıp tekrar derse girip yine uyuyordum anlayacağınız öğrencilik hayatım b*k gibiydi. Ama lise 1 de iki kere kalınca ailem surat astı benimle konuşmamaya başlayınca bende hırs yapıp açıktan bitirdim. Dersleri dinlediğimde yapabildiğimin farkına vardım yukarıda söylediğim gibi her sınavım 80-90-100 idi.
    Sınıfın en başarılısı bendim şimdi gel gelelim üni'ye hazırlık yapacağız ve benim alt yapım yok yani lisede ki matematik derslerini dinlemediğim için matematik temelim orta okul matematiği kadar.

Eğer öğrencilik hayatım hakkımda merak ettiğiniz bir şey varsa çekinmeden sorabilirsiniz yani bana faydası dokunacaksa.
    |
    |
    Moving On kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

15 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Routinues

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Matematik temelimi şöyle özetleyebilirim aslında ben örgün eğitimde çok dersi dinleyen bir öğrenci değildim zaten o yüzden lise 1 de iki kere sınıfta kaldım lise de matematiğim hep 1 geldi zaten okula geldiğim gibi kafayı vurup uyuyordum ders bitince kaldırıp teneffüse çıkıyordum bahçede turlayıp tekrar derse girip yine uyuyordum anlayacağınız öğrencilik hayatım b*k gibiydi. Ama lise 1 de iki kere kalınca ailem surat astı benimle konuşmamaya başlayınca bende hırs yapıp açıktan bitirdim. Dersleri dinlediğimde yapabildiğimin farkına vardım yukarıda söylediğim gibi her sınavım 80-90-100 idi.
    Sınıfın en başarılısı bendim şimdi gel gelelim üni'ye hazırlık yapacağız ve benim alt yapım yok yani lisede ki matematik derslerini dinlemediğim için matematik temelim orta okul matematiği kadar.

Eğer öğrencilik hayatım hakkımda merak ettiğiniz bir şey varsa çekinmeden sorabilirsiniz yani bana faydası dokunacaksa.
    Hocam dediğim gibi Antrenmanlarla Matematik birinci ve ikinci kitabı bitirmeniz size çok katkı sağlayacaktır, ilk kitap ile temel eksikleriniz tamamen kapanır, çok güzel hazırlanmış ben matematik hakkında hiçbir şey bilmiyorken bu kitap sayesinde temel işlemler ile ilgili gereken her şeyi öğrendim, ikinci kitap ise TYT konularına giriş niteliğinde, yine temel açısından çok katkı sağlayabilir fakat üçüncü ve dördüncü kitap aynı basitlikte anlatmıyor, yani soru bankasına geçmek varken gereksiz denilebilir.

Matematik için önünüzde Behzat Rasuli ve Mikail Hoca olmak üzere 2 kral hoca var, Behzat hoca temeli olanlara hitap ediyor, bu yüzden ilk 2 kitabı bitirdikten sonra geçmenizi tavsiye ettim, KAF Matematik serisinin tamamını video dersler ile anlatıyor, kitap başı ücret video derslerle birlikte 165 TL. Eğer çok fazla derseniz kendisi ile aynı kalitede olan Mikail Hoca çok daha ucuz bir fiyata anlatıyor, Mikail Hoca'nın tarzının size daha uygun olacağını düşünüyorum, her konuya başlarken en temelden alıp en zora doğru gidiyor, çok fazla ayrıntıya giriyor ve kafanızda hiçbir şekilde soru işareti bırakmıyor.

Açık lise derslerinde başarılı olmuşsunuz fakat biz açık liselilerin gördüğü çok kolay kısmı maalesef, TYT-AYT'de çıkacak olan kısım için çok daha zor sorular çözmemiz gerek.

Umarım matematik konusunda yardımcı olabilmişimdir, bunun dışında Geometri ve Fizik-Kimya-Biyoloji hakkında da sorularınız varsa onları da yanıtlayabilirim, kendim de açık liseli olduğum için size daha çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

• Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

''Bu arada üniversiteyi 2+2 olarak okumayı düşünüyorum yani dikey geçiş yapacağım söylemekte fayda olacağını düşündüm.''

Tabi ki TYT sadece matematik ile kalmıyor benim için ana iki ders MATEMATİK ve TÜRKÇE

Türkçe için önerebileceğin herhangi bir kitap var mı peki ??

Tarih bilgim az da olsa var genellikle eski türk tarihi ve günümüz tarihini araştırıp okuduğum için biliyoruz bir şeyler o konuda fazla sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum ama tabi kendime de fazla güvenmemem lazım sonuçta ilk defa bu sınava giriyorum ve önüme çıkacak sorulardan habersizim.

Siz benim yerimde olsanız hangi derslere daha ağırlık verirdiniz ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Routinues -- 28 Mayıs 2019; 19:23:52 >
    |
    |
    Moving On kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Sohbet
kripto para haberleri
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.