Şimdi Ara

2019 TYT/AYT GENEL KİTAP TAVSİYELERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
152
Favori
186.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkçe için Yayın Denizi çözülmeli bence. Tam öğrendiğini pekiştirmeye yönelik bir kaynak. Tyt için tabi. Ayrıca el kitabı da gayet kullanışlı bence. Öğreniyorsunuz.
    Matematik tyt için bence de 345 çözülebilir. Kolaydan zora gidiyor zaten. Öğretmeye yönelik. Hiç temeli olmayan çözemeyebilir ama gerisi için gayet rahat
    Ayt mat içinse ben Hocalara Geldik sb öneriyorum. Çok çözmedim ama çözdüğüm testler güzeldi. Öneriyorum.
    Kimya için palme a b öneriyorum. Orta ve üstü kaynaklar. Başka bir şey çözmenize gerek yok. Ama organik için çapın konu anlatımlı fasikülünü bi incelesinler. Bence aşırı yarayışlı bi kitap.
    Fizik hiç sevmem. Çok da çalışmadım ama çap fasikülleri var bende. Özellikle optik fasikülü kesin çözülmeli. Tüm konuyu kavramaya yönelik bir kitap ve unutturmuyor.
    Biyoloji palme a b öneriyorum yine. Ortalama kaynaklar. Orijinal soruları da var bence. Ben Kuantum da çözdüm tekrar amaçlı. Zor değil sadece tekrar amacıyla çözülebilecek kitap. Bir de ayt kısmı için limit öneriyorum. Ortalama üstü ve özellikle 12. sınıf konuları için alınabilecek bir kitap. Sistemler için de çap öneriyorum. Konuyu anlatıp kavratmaya yönelik bir kitap.
    Geometri hiç çözmedim bi fikrim yok.

• GSkill fN kullanıcısına yanıt
    Hocam sizi biraz rahatsiz edebilirim

Hocam ben tmyim

1-Hocam tyt calismayi ne zaman birakmaliyiz

Ne zaman artik aytye gecmeliyiz

2-Hocam sinav doneminde yaptiginiz hatalar var mi sunu yapma diyecegin

3- Hocam dershaneye gitmek mantikli.mi Fen bilimleri kurumsal Siz dershaneye gittiniz mi Tm icin dershane gerekli mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apple_M1

Hocam sizi biraz rahatsiz edebilirim

Hocam ben tmyim

1-Hocam tyt calismayi ne zaman birakmaliyiz

Ne zaman artik aytye gecmeliyiz

2-Hocam sinav doneminde yaptiginiz hatalar var mi sunu yapma diyecegin

3- Hocam dershaneye gitmek mantikli.mi Fen bilimleri kurumsal Siz dershaneye gittiniz mi Tm icin dershane gerekli mi
    Tyt çalışmayı kendi performansına göre ayarla eğer okuldan öndeysen ocak şubat gibi bitirebilirsin mesela ancak tm hakkında pek bilgim yok cidden ben mf'idim tmci arkadaşlar yardımcı olsunlar.

Sınav dönemi bak şunları cidden yapma mesela bugün bir konu işlendiyse o gün o konuyu kapatma 5 soru bile olsa o konu hakkında çöz sadece aç bir tekrar et ve kardeşim haftada bir bile olsa zevk alıcağın bi sporsal aktivite yap sakın bunu yapmamazlık yapma beyin cidden bir süre sonra ara vermeyince yanmaya başlıyor.Bak haftada biri kayıp olarak görme ama bu dediğimi bilgisayar oynamakla karıştırma aman bilgisayar oynamak ayrı bir durum bilgisayar sınav boyunca açma bile tavsiyem.Tamamen kendine yönel .

• .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayt mat ve geo icin karekok mps bu sene de cok faydali olur diye dusunuyorum. Her konunun soru tiplerini tek tek ogretip sonrasinda sizin cozmenizi istiyor. Zaman ayirip adam gibi mantiga oturtacagim diyenlere idealdir.

Bunun dısinda ilk aylar icin yayin denizinin hiz paragraf kitabi, okuma anlamanizi gelistirebilir. Her gun bir tane cozerseniz kitabi bitirdikten sonra farki gorursunuz eminim.

Ayrica biyoloji icin palme a-b guzel olabilir. Cikmis soru kitaplarini da sonlara dogru cozmek gerekiyor. Tyt icin ornek akademi, ayt icin merkez yayinlarini onerebilirim. Bu kitaplarda sorular, konu konu ayrilmis sekilde. Analiz yapmaniza da olanak saglayacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Dakika Arkadaslar -- 21 Temmuz 2018; 23:26:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adasdasaba

Bu mesaj silindi.
    Dostum biyoloji biraz ezber işi açıkçası ezberin iyiyse hertürlü götürürsün ki bu sene gelen sorular cidden kolaydı belki 1-2 tane eleyici soru vardı.Ben palmenin konu anlatımlısını almıştım zamanında işe yaramıştı hatta çoğu şeyi ordan öğrendim.Okyanus hakkında pek bir bilgim yok açıkçası seni de yanıltmak istemem.Yazın sana ne faydalı olur biliyormusun inanmazsın belki ama bol bol kitap oku Türkçede sürekli uzun paragraflar geliyor millet yapamıyor :) Yaz tatilinde yaptığın şeyleri kayıp olarak görme istediğin kadar zamanını harcayabilirsin yeterki gereksiz şeyler yapma ders anlamında konu çalış otur test çöz vb vb. asıl iş yaz tatili bittiğinde başlar.Çünkü tüm konular o zaman üst üste biner , sadece sene başında tekrar yaparak götür ve verilen testleri çöz üstüne yük bindirmene gerek yok :) aklına soru takılırsa pm atabilirsin

Hocam bir şeyler de ben sorayım izninizle. Hocam ben 485 puanlı bir lisedeyim. 3 sene sonucu sıfır. Şu an eşek gibi çalışıyorum tabiri caizse. Obp tahminen 77 falan gelecek. Hedefim de 13 k dolayısıyla yüksek netler yapmam gerek. Matematiğim çok zayıf özellikle sıfırdan başladım karekök tyt aldım çözemedim. Şimdi 345 aldım kargoda onu da çözemezsem ne yapayım?

İkincisi 77 obpyle temelsiz başladığımı düşünürsek 13k hedefi hayal mi yoksa olma imkanı var mıdır sizce? (Sınava yazıldım dershane olarak eylülden itibaren haftada 7 gün (hafta sonları yarım gün)yoğun program var)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Karekök sıfır aldım bende biraz zor bir kaynak kötü mü yaptım sizce ?

• türkçe tyt bitiriyorum.limit ygs vardı 10.sınıftan kalma onu bitirdim.şimdi ne önerirsiniz tyt türkçe?

• Hokky kullanıcısına yanıt
    Paragraf olarak yayın denizinşn kitabını öneririm bitirmek üzereyim. Ya da limit kronometre. Tyt türkçe olarak karekök çözüyorum. Biraz zor ama öğretiyor konuyu bence. Tavsiye ne ediyorum ne etmiyorum

• Hokky kullanıcısına yanıt
    Türkçe TYT çözdüğün yeter o zaman mat’a geç.
    Bu arada profiline baktığımda fen lisesinde olduğunu gördüm. Konyada mısın ve devlette misin ? KFLdeysen tanıyabilirim belki seni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertayKardes -- 22 Temmuz 2018; 9:14:16 >
  • Hocam iyi diyorsunuz hoş diyorsunuz da kitapların hemen hepsi piyasadan kalktı, milleri zor duruma düşürüyorlar. E haliyle dershane hocası da kitap istiyor, ne yapacağız? Çöp yayın alıp 2 ay idare etmek istemiyorum açıkçası, kitapların çıkışının eylül olması ayrı bir dert.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9896F3F09

Karekök sıfır aldım bende biraz zor bir kaynak kötü mü yaptım sizce ?
    Sıkıntı yok başla ondan yavaş yavaş çöz
  • quote:

Orijinalden alıntı: toyota97

Hocam bir şeyler de ben sorayım izninizle. Hocam ben 485 puanlı bir lisedeyim. 3 sene sonucu sıfır. Şu an eşek gibi çalışıyorum tabiri caizse. Obp tahminen 77 falan gelecek. Hedefim de 13 k dolayısıyla yüksek netler yapmam gerek. Matematiğim çok zayıf özellikle sıfırdan başladım karekök tyt aldım çözemedim. Şimdi 345 aldım kargoda onu da çözemezsem ne yapayım?

İkincisi 77 obpyle temelsiz başladığımı düşünürsek 13k hedefi hayal mi yoksa olma imkanı var mıdır sizce? (Sınava yazıldım dershane olarak eylülden itibaren haftada 7 gün (hafta sonları yarım gün)yoğun program var)
    Kardeşim kesinlikle yapabileceğinin bir sınırı yok ciddiyim bu konuda.Ama sana tavsiyem matematiğe çok ağırlık ver matematik yapan kazanıyor çünkü sınavda :) Okuldayken konuları dinle ve tenefüslerde çık nefes al beynini aç dershanede tenefüslerde bile yardır.Şu senede 0 gelip gelmemen hiç önemli değil asıl önemli olan kapasite.Eğer anlatılanı kafana kazırsan 0dan zaten yavaş yavaş tırmanıyorsun.

Bu arada matematik konusunda eğer cidden kötüysen önce temel oturtman gerekli bunun içinde dershanenin başlaması lazım ben evde tek başıma temel oturtamamamıştım olmuyor anlayacağın.

• Ben kaf ile çalıştım ve gayet güzel verim aldım bu sene. Öneririm

• Ekstremum analitik geometri kesin alın fulleyin analitigi ☺

• Acil matematik ve 345 tyt kitapçılara dağıtılmış mıdır? Bugün işlere ve çevresindeki kitapçılara gidicem var mıdır oralarda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fantilatör F kullanıcısına yanıt
    345 mat geldi ama acil’i bilmiyorum. Gelirse buraya yazarsın özellikle geometrisi için bayağı makbule geçer :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.