Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bulentcandan

1.8 benzin motoru : 99HP güç, 142Nm (3600-4000rpm) tork üretir.

Elektrik motoru. : 71HP güç, 163Nm (ilk devirden itibaren) tork üretir.

Kombine güç : 122HP (Kombine tork belirtilmemiş)

0-50km/h aralığında torkun çok iyi olduğunu söyleyebilirim çünkü bu aralıkta ivmelenme gayet güzel.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Bu yorumunu müteakip Youtube vasıtasıyla şu psd sistemni biraz araştırayım dedim. Ayrıntılı bi veriye ulaşamadım. Bi tane videoda diferansiyel gibi çalıştığı yazıyor. Bu durumda iki motordan biri ile çalışması ve böylece hızı artırması güzel bi yaklaşım. Birini durdurunca ya da yavaşlatınca diğerine aktarılan hız artıp azalıyor. Bu arada elektrik üretmek de mümkün oluyor. Hız azaltılırken de üretim baya artıyordur aynı mantıkla. Tabiki çok anlayamadığım için kesin birşey söyleyemiyorum ama galiba bu şekilde iki motorun gücünden aynı anda yararlanmak mümkün olmuyor sanki

• Oyun değişiyor artık otomotivde. Firmalar büyük bir kıskaç içine alınıyor. Ya çok masraflı 3-4 egzoz arıtma sistemi kullanıp mevcut motorlarına ek maliyetler yükleyecekler ya da eski tip benzinli motor ve dizeli tamamen terk edip hibrid sistemlere geçiş yapacaklar.

Şu an için araçlardan istenen rde conformity factor 2.1, ve bu 2020de 1,5 ve 2023te 1 olacak. Bu şu demek 168 mg olan NOx değeri 2020de 120 mg ve 2023te 80 mg olacak. Dizel araçların bunu sağlaması mümkün görünmüyor, bu sebeple Toyota dizeli 2021 yılında tamamen bırakıyor. Tüm firmaların eli kolu bağlı ya hibrid sistemlere geçecekler ya tamamen elektrikli araçlara.
  • etusch kullanıcısına yanıt
    Toyota'nın bu hibrit sistemi Hybrid Synergy Drive (HSD) olarak geçer. Bu şekilde de araştırabilirsiniz.

Evet, sistem hem mekanik olarak hem de bilgisayar yönetimi olarak karmaşıktır. Fakat HSD mekaniği gerçekten rijit bir yapıdadır.

HSD, duruma göre hem paralel hem de seri hibrit görevi görür. HSD, paralel ve seri hibritlerin birbirine karşı avantajlarını kullanabilen bir sistemdir. Bu yüzden komplikedir.

• Usa'da satılan yeni corollalar şanzımandan dolayı geri çağırılmış. Şanzıman komple değişecekmiş.

https://www.autoblog.com/2018/12/20/2019-toyota-corolla-hatchback-recalled/
  • Kia gibi olmuş.

• Reklamlarda görünmeye başladı. Yakında bayilerde olur. Eski bir Corolla Sahibi olarak Çok merak ediyorum.

• Yeni corolla'nın fiyatı ile ilgili bilgisi ya da tahmini olan var mı?

• Mevcut Hybrid Auris in fiyatına bakacak olursak tahminen 120 civarı bir başlangıç fiyatı olur.

• Merakla bekliyorum yeni Corolla'yı. Alacağımdan değil ama mutlaka test sürüşü yapıp inceleyeceğim. Alacak olsam sedanı değil Auris yerine gelen Corolla HB alırım.

Şu devirde sıfır araca 120bin TL ve üzeri para vermeyi pek gözüm kesmiyor. Ekonominin ne olacağı da belli değil marttan sonra. Aslında belli de kötümser bakmamaya çalışıyoruz.
  • Ben beğendim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi henüz yok sanırım. Hibrid versiyonuna geçmeyi düşünüyoruz tabii gelirse.

• Bu Corolla daha oturaklı olmuş gibi.
  • İçini hyundai yapmış herhalde

• İnşallah boş paketi uygun fiyatla gelirde araç değiştiririm, çok güzel olmuş bu kasası.

• isterse önü hilkat garibesi olsun. yine alacagim yine surecegim.

toyotaya aşık oldugumuzdan degil.

ne ariyorum, sorunsuzluk. bunu bana verdi mi senelerce, verdi. yine verecek mi, beklentim evet.

bende isterdim hayallerimin otosu olan mazda 3 skyactive bir motor ama bulundugum ilde servisi bayiligi bile yok.

bu mesaji bir kisi yaziyor ama mantigimi yuzbinler paylasiyor diye dusunuyorum.

zamaninda vw polo dan 2 bin tl fazla verip yaris almistim. camura kara yagmura köy yollarina bozuk asfalta surdum bsnamisin demedi. ayni vakitte polo alan arkadasim ise dsg probleminden illallah etti. zevk meselesi ama ustelik polo nun tipini cok daha begenmeme ragmen yaris aldim. neyse uzattim, özetle çok yaşa toyota !

• Tarih belli olmuş. Bekleyenlerin hadi gözü aydın.
    14 Şubatta satışa başlıyorlarmış.

Station Wagon olanı benim daha bir hoşuma gitti.
    Test sürüşü yapmayı düşünüyorum.

Ama Hybrit teknolojisine geçmek için doğru zaman mı çok emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: out

Tarih belli olmuş. Bekleyenlerin hadi gözü aydın.
    14 Şubatta satışa başlıyorlarmış.

Station Wagon olanı benim daha bir hoşuma gitti.
    Test sürüşü yapmayı düşünüyorum.

Ama Hybrit teknolojisine geçmek için doğru zaman mı çok emin değilim.
    Adamlar 20 yıldır bu işi yapıyor. Bence doğru zaman geldi de geçiyor.

• mario gomeeeeeez kullanıcısına yanıt
    Hocam Toyota sorumsuzluğu ekstra olarak gelen bu denli elektronik aksama rağmen devam eder mi sizce ?

Ek olarak hybrit ile LPG ihtiyacı ortadan kalktı diyebilir miyiz?

1.8 lt hybrit de ÖTV oranı 1.6 benzinli ile aynı sanırsam. MTV de durum nasıl?

Son olarak1.8 lt den daha yüksek performans alınamaz miydi ki acaba? Bu 122 bg maksimum güç sanırsam hatta benzin artı elektrikli halı? Sadece benzin modunda 99 bg miydi neydi?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.