Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk aracım, araç beklediğimden fazla yakıyor aracı aldığımda deposunu fulledim 48 litre aldı yaklaşık 700 km yol yaptım, sakin kullandım, sport modunda hiç kullanmadım, 3 bin deviri hiç geçmedim, neredeyse tamamı uzun yol da kullanıldı. Aracın performansından gayet memnum kaldım, bizim aile aracı vardı Volkswagen caravelle 2.0 tdi 102 ps ona göre baya fark etti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet-13 -- 21 Nisan 2019; 1:35:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Octavia dizel otomatik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mehmet-13 M kullanıcısına yanıt
    İlk alındığında depo çok boş oluyor. Yol yapıp doldurduğunuzda ne kadar aldığı önemli. Tahminim 44litre civarı alıyor. 44litreye 700km kötü bir değer değil benzinli otomatik için.

• Mehmet-13 M kullanıcısına yanıt
    Park sensörü taktirmaya gittiğimde bakımı da yapalım dediler, öyle yaptırdım. Neyine baktıklarını sormadım. Bir sorunu var mı diye kontrol ettiklerini okumuştum. Arayıp randevu almanızda fayda var. Benim gittiğim bayide 08:30 gibi 10 kişi bekliyordu aracını vermek için. randevululara öncelik verdiler.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Aracı teslim aldığımda 47,785 lt doldu.
    Yakıt bitimine 10km menzil gosterirken ikinci yakıtı aldığımda 40,471 lt doldu ama benzin göstergesi teslim aldığımdaki kadar dipte değildi. 7lt (100km) daha kullanılır bittikten sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazilimsever -- 21 Nisan 2019; 10:38:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazilimsever

Aracı teslim aldığımda 47,785 lt doldu.
    Yakıt bitimine 10km menzil gosterirken ikinci yakıtı aldığımda 40,471 lt doldu ama benzin göstergesi teslim aldığımdaki kadar dipte değildi. 7lt (100km) daha kullanılır bittikten sonra.
    Size tavsiyem yakıtı çeyrek deponun altında bırakmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk defa otomatik araba alıyorum vitese alınca arabanın gaza basmadan hareketlenmesi normal mi her otomatik de var mı yoksa cvt nin özelliği mi?

• mcroses kullanıcısına yanıt
    Tork konvektörlülerde de benzer durum mevcut, yarı otomatiklerde(dsg,etg,edc) durum ne tam bilmiyorum.
  • Bagaj havuzu ve paspas tavsiyesi olan var mı orjinal paspasa 260 tl dedi bayi almadim 1.000 bakiminda pazarlikla alabilirim belki ancak bagaj havuzunu nerden alayım?

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Yarı otomatik tek kavramada hareket etmez. Çift kavramayı bilmiyorum.

• Merhaba arkadaşlar. 1.6 dream otomatik olmayı düşünüyorum. Aydın parmaksızlar indirim yapmadı. Güzel fiyat veren bayi var mı? Aldığınız teklifi ve ekstraları söylerseniz benim için çok iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

İlk defa otomatik araba alıyorum vitese alınca arabanın gaza basmadan hareketlenmesi normal mi her otomatik de var mı yoksa cvt nin özelliği mi?
    Toyota, CVT şanzımanlarda da geleneksel olarak tork konvertörü kullanılır. Vites D konumundayken motordan konvertöre, oradan tekerleklere bir tork akışı olur. Dolayısıyla fren pedalı bırakılınca araç yavaşça ilerler.

DSG gibi mekatronik şanzımanlarda da durum böyledir. Fren pedalı bırakılmaya başlandığında sistem 1. viteste debrajı yavaş yavaş salmaya başlar ve araç ilerler.
    Auto Hold özelliği olan araçlarda ise gaz pedalına basıncaya kadar araç ilerlemez çünkü sizin yerinize frene otomatik olarak basılmış olur. Fakat aracı park ederken sıkıntı olabilir, araç hoplayabilir öne arkaya.

Aslında sıkışık trafikte sadece fren pedalıyla dur-kalk yapmak daha az yorucu olur.

Elektrikli araçlarda ise tek pedalla (sadece gaz pedalıyla) aracı kullanabileceğiniz seçenek sunulabilir. Gaz pedalına basınca araç ilerler, gaz pedalından ayağınızı çekince araç rejeneratif frenaj ile yavaşlar ve olduğu yerde durur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentcandan -- 21 Nisan 2019; 15:33:45 >

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler pek ışıklarda falan dururken Arabayı boşa almama gerek var mı?

• mcroses kullanıcısına yanıt
    Gerek yok hocam. Kitapçığında bununla ilgili birşeyler yazıyordu.

• mamlamoz M kullanıcısına yanıt
    Servise gittiğimde aldım dediğiniz fiyattan memnunum. Kaliteli ve uygun bir yer bulursanız paspas almayı düşünüyorum.

• etomon kullanıcısına yanıt
    Diyarbakır, Şanlıurfa, Mersin bayilerini bir arayın.

• out kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Aynı paketi kullanıyoruz ama ben bu değerleri hiç göremedim. Bursa’da yaşıyorum genelde 7.5 ortalama ile geziyorum. Siz nasıl İstanbul’da bu değerleri yakalıyorsunuz şaşırıyorum ya da ben neden yakalayamıyorum :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.