Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (332. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün serviste 30.000 bakımını yaptırdım...

2050 tl ödedim...

• Hibrit aracına spor yay takan var mı ? Benzinli 1.6 132 HP corolla kullanıyordum şuan vag grubuna geçtim ama tekrar corollaya geçme niyetim var bu sefer hibrit almayı düşünüyorum. Yalnız hibritler aşırı yüksek benzinliye göre çok çirkin duruyor. Alırsam hemen spor yay bulmam lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • recak R kullanıcısına yanıt
    Neler yaptırdınız? Yağ filtre felan?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar 2021 dream multidrive (Beyaz renk iç döşeme çift renk) ile flame xpack multidrive (mavi renk, iç döşeme siyah) arasında 100 bin tl fark var, sizce hangisini seçeyim, ikiside sarı sitedeki sıfır arabalardan. Bu arada iki arabada 1.5 motorlu.

Yarın araç alacağım yorumlarınızı rica ediyorum.

• Maddiyat varsa üst donanım araç her zaman insanı daha mutlu hissettirir. Aralarında baya bir donanım farkı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zeusmaster Z kullanıcısına yanıt
    Ben olsam 1.6 tercih ederdim. Beyaz renk döşeme çok ferah duruyor ben memnunum. Donanım konusunda tamamen sizin tercihiniz dream ile flame xpack arasında sürüş yardım asistanları farkı var.

• Ahcebre A kullanıcısına yanıt
    Sadece sürüş yardımı degil bir sürü fark var
    Sunroof
    17 Jant
    Arka led stop
    Kablosuz şarj
    Adaptif hız sabitleyici
    Vs bir çok fark var
    Ben Flame x pack sattım tekrar alacak olsam passion x pack alırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hybrid Dream'de hıza duyarlı otomatik kapı kilitleme yok, yalnız şimdi broşürüne baktım, sanki hiç bir donanım paketinde yok gibi, doğru mudur?

• false6 kullanıcısına yanıt

Aksesuar olarak satılıyor

• 2021 dream paket var, park sensörü taktırmak istiyorum ama bir kaç baktım serviste takılana pek hoşuma gitmedi. Orta ekrana entegreli bir sistem yok mu.

• Sıfır alınan Corollaya seramik kaplama ve boya koruma yaptırmak gerekirmi sizce?

Seramik boşver hocam boya koruma yaptır derim birde ppf kaplama var onu araştır derim ama kaliteli bir markaan

Arabadan ne beklediğiniz veya hangi ortamlarda kullandığınız ile alakalı bir durum. Boya koruma, boyanın üstünde bir katman oluşturur seramikte aynı biraz daha kalın katman oluşturanına deniyor. Böylece güneş ışınları, ufak çizilmeler vs gibi durumlarda ilk bu katman zarar görür, yaklaşık 3 senede bir pasta cila yaptırırsanız da boya yine ilk günkü haline gelir.

Fakat boya koruma veya seramik yaptırdıktan sonra fırçasız yıkamalı, kostiksiz kaliteli araç şampuanları bebe şampuanı bile olur kullanmak gerekli. Şeffaf kaplama da bir çözüm ama ömrünün 3 sene kadar olacağını da göz önüne yine maliyet olarak almak lazım.

kesinlikle yaptır hocam...

antalyaya gittim geldim yollar sıcaktan erimiş...

hep araca sıçramış...

Allahtan koruma vardı çok çıkmazsa sökerim korumayı yenilerim...

çünkü yıkamayla çıkmadı...

• bir sorum olacak 35.000 de aracı bakıma götürdüm...

disklerde ısınınca fren yapınca ses geliyordu...

tekrar servise götürdüm...

bir sorun olmadıgını fakat bir dahaki sefere ön balata ve disklerin birlikte değişeceğini söylediler...set oluşmuş dediler diskte...

diskler neden değişir bilen var mı?

zamanında hep yetkili servise bakıma götürdüm...

• Genel olarak yeni araçlarda fren balatasının ömrü 30 bin km, disk değişimi ise iki balata değişiminde bir yani 60 bin km'dir. Viraj içinde frene basmamak ve aracı yavaşlatarak frenlemek yani sürekli fren kullanmamak değişim aralığını uzatır.

Diskin kalınlığını ölçtürün kurtarırsa torna yapıyorlar ise ( servis içinde veya dışarıda birilerine) seti torna ile aldırır yeni balata takıp bir balata değişimi daha aynı diski kullanırsınız.

@recak

• recak R kullanıcısına yanıt
    Disklerinden uzun yolda ses gelme corollaların kronik sorunlarından biri. 2021 model corollam var henüz 10 bin bakımı gelmeden uzun yolda disklerden ıslık şeklinde ses gelmeye başladı servis disklere kanal açarak problmi çözdü. Ancak benim sorunumda fren yapmasam da disklerden ses geliyordu.Tavsiyem sorunun bu şekilde olup olmadığına karar vererek işlem yaptırın durduk yere fazla para ödemeyin

• dobruca D kullanıcısına yanıt

aynı sorun bendede oluyordu...

o dediğiniz ses ayrı fren yapmadan olan ses onu servise götürdüm çözdüler...

bir dahada yapmadı...

benim bu dediğim ses fren yapınca gelen bir sesti...

özellikle araç ısınınca yapıyor...

• dobruca D kullanıcısına yanıt

Hocam diske değil balataya kanal açıyorlar

Ben seneye balataları nibk marka ile değiştireceğim daha sessiz ve kaliteli olduğu söyleniyor kullanıcılar çok memnun

Bu arada 30 bin km yapmış olduğum simetrik lastikleri carpraz olarak değiştirdim yani rotasyon yaptım tavsiye ederim önler arkaya göre baya asinmisti

• 10 gün önce 30.000 km bakımı yaptırdım corolla hibrit aracıma. 3200 tl civarı tuttu. Bana biraz yuksek geldi.

• 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.