Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Multimedya için hafıza kartı girişi yok mu? Vites kolunun oradaki küçük yere takmaya çalıştım ama görmedi?

• hakanyc kullanıcısına yanıt

Hocam hafıza kartı giriş yeri değil orası bildiğim kadarıyla. Vitese araç çalışmazken müdahale için pim yuvası orası.

• Orası vites ile alakalı, anahtar giriyor. Zorlamayın boşuna.

Hiç denemedim ama tahmin yürütüyorum, USB driver'ı ön konsolda, klimadan aşağıda yolcu tarafına yakın yerde bir giriş var. Normalde oraya android auto için usb kablosu takıyoruz, oraya takarsan kullanabilirsin diye düşünüyorum.

• hakanyc kullanıcısına yanıt

Kart girişi yok ama şimdi merak ettim Apple Car Play ya da Android media için kablo taktığımız yere usb’ye takılı hafıza kartı taksak ya da direk flash bellek taksak çalışır mı denemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 21 Haziran 2022; 0:9:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biuu kullanıcısına yanıt

Çalışıyor

• fastx7 F kullanıcısına yanıt

55bin de disk mi değişir focusta 150bin binmiştim bırak diski bir defa balata değişmiştim. Corolla hakkında her geçen gün kalitesizlik artıyor mahvettiler o güzelim dünyanın en çok satan arabasını.

• road warrior kullanıcısına yanıt

corollayla focus karşılaştırılmaz...

corolla öldürmesinde güldürmesinde arabası...

• road warrior kullanıcısına yanıt

bitmedi şu araba yarışınız. ona bakarsan focusa vereceğin fiyat farkıyla her 10 binde bir disk değiştirirsin corollada.

• Ahcebre A kullanıcısına yanıt

Niye zoruna gitti onu anlamadım. Olanı söyledik hicbir markayla yarıştığımızda yok. Yere göğe sığdırmasak hoşuna gider heralde. Senin zihniyete göre egea alacaksın niye millet daha çok para versin ki. Neyse muhattabım degilsin uzatmaya gerek yok. Bir cok model marka arabam oldu ama corollacılar kadar seviyesiz karşısındakini aşağılayan görmedim. Burdada öyle face grubunda da öyle. Arabaya karşı asla olumsuz birsey yazmayacaksın o zaman iyisin

• recak R kullanıcısına yanıt

bugün arkadaş da focus vardı bir tur attım bizim corolla ile aynı segmente bile girmez. focus corolla yanında daha kaliteli.

• Merhaba arkadaşlar 2020 model corollam var 20.000 bakıma götüreceğim yakın zamanda bakım yaptıran varsa fiyatları öğrenebilir miyim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bbalim B kullanıcısına yanıt

Ben mayista 1450 ye yaptirdim arkadas haziranda 2000 liraya yaptirdi 0-2 yag yag filtresi ve polen filtresi bu kadar digerleri gereksiz

• Tamamdır hocam teşekkür ederim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Niye gereksiz olsun ki? Aracını seven, uzun vadeli kullanmak isteyen, riski sevmeyen kişiler için enjektör temizleyici, fren hidroliği, cam suyu katkısının ciddi faydaları var. Daha yeni 140 bin kmdeki aracında enjektörleri kirli olup zamanla temizlenmediği için bozulan bir abimize çıkan masraf 23 bin TL. Benzinli araç olmasa daha da pahalı ayrıca yeni model araçların enjektörleri tamir olmuyor yaparım diyenlere bakmayın yapamazlar.

Bu tür ürünler nedense hep gereksizmiş gibi bir algıya sahip insanımız, büyük ihtimalle sebebi bir ara çok fazla buna benzer ürünlerin reklam yapması idi. Ama Würth, liqui moly, Tunap vs gibi ürünler otomotiv işinde olanlar tarafında kullanılan ve sahada birçok defa faydasını birebir gördüğümüz kimyasallardır. Artık eskisi gibi değil endoskop türü cihazlar ile motora belli aralıklar ile görsel olarak bakıp ne kadar kurum bağladığını görebiliyoruz vs vs. Kısacası bu ürünlere gereksiz demek çok iddialı bir söyle olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 1 Temmuz 2022; 23:46:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Niye gereksiz olsun ki? Aracını seven, uzun vadeli kullanmak isteyen, riski sevmeyen kişiler için enjektör temizleyici, fren hidroliği, cam suyu katkısının ciddi faydaları var. Daha yeni 140 bin kmdeki aracında enjektörleri kirli olup zamanla temizlenmediği için bozulan bir abimize çıkan masraf 23 bin TL. Benzinli araç olmasa daha da pahalı ayrıca yeni model araçların enjektörleri tamir olmuyor yaparım diyenlere bakmayın yapamazlar.

Bu tür ürünler nedense hep gereksizmiş gibi bir algıya sahip insanımız, büyük ihtimalle sebebi bir ara çok fazla buna benzer ürünlerin reklam yapması idi. Ama Würth, liqui moly, Tunap vs gibi ürünler otomotiv işinde olanlar tarafında kullanılan ve sahada birçok defa faydasını birebir gördüğümüz kimyasallardır. Artık eskisi gibi değil endoskop türü cihazlar ile motora belli aralıklar ile görsel olarak bakıp ne kadar kurum bağladığını görebiliyoruz vs vs. Kısacası bu ürünlere gereksiz demek çok iddialı bir söyle olur.

Fren hidroliği yıllarca çalışır, neticede bir yağdır ayrıca sisteme nem girer, haklısınız değişir.
    Cam suyu zaten hem korozif hem de suyun içinde çeşit çeşit mineral ve özellikle klor taşır, haklısnız.
    Ama benzin gibi bir çözücünün çalıştığı sistemi 200 ml katkı ile (yani 50 lt ilk depoda 1/250 yapar) temizlediğini iddia etmek bana abartılı geliyor.
    Sanayide adam kurum içindeki boğaz kelebeğini benzinle pırıl pırıl yapıyor. Biz Enjektörü temizlesin diye benzine 1/250 katkı peşinde koşuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox913 -- 2 Temmuz 2022; 9:3:6 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• bbalim B kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com/2019-toyota-corolla-sedan--135859281-329

• tenekekutu kullanıcısına yanıt

Bende aracini cok seven titiz indanlardan biriyim hocam

Misal servisler orjinal yag koymaz elindeki 5.30 yag koyar gecer ben hep fiyat farkini verip 0.20 koydururum bunu kullanici ve servislerin bile yuzde 80 i bilmiyor

Gerejsiz dedigim servisin sizi yolma olayi daha 10 binde 20 bin kmde bir benzinli atmosferik bir araca enjektor temizleyici motor temizleyici falan bana gore bu sogusleme oluyor ben mesela polen filtresini bile serviste taktirmam kendim disardan ayni kalitede yari fiyatins alir takarim

Bunlar benim goruslerim parasi cok olana birsey diyemem Allah daha cok versin serviste calisanlar da tas yiyemez tabi onlar da ekmeginin pesinde ...

• Belli aralıklar ile kullanılması tavsiye edilir 10 bin kmden önce kullanılmamalı diyen olmadı ki? Evet o 1/250 sıvı tahmin ettiğinden daha faydalı. Yaklaşık 2000 km de bir atmakta fayda var. Enjektör temizleyici sadece enjektörleri temizlemiyor, egzoz subabının üstünde biriken kurumu ve yine sıkıştırma segmanının orada kalan kurumlarında yakılmasını sağlıyor. Eğer kurum çok ise 2-3 tane depoya bu üründen atıp motoru bir süre orta-yüksek devirlerde çalıştırarak temizlik yaparız. Sonrasında kamera ile bakınca da temizlendiğini net bir şekilde görülür zaten böylece üst kapak sökmeye gerek kalmaz. Fakat bu ürünleri düzenli kullananlarda kurum birikmesi yok denecek kadar az olur.

O kelebeği benzin ile temizle sonra devam et eskidendi günümüz araçlarında o kadar kirlenecek hale getirmişsin büyük ihtimalle yakın zamanda bozulacak demektir. Kelebeğin kirlenmesi de dandik hava filtresinden ve/veya zamanında hava filtresinin değişmemesinden olur. Sanayide benzin ile temizlemesi de doğru olduğu anlamına gelmez, yine elektro mekanik boğaz kelebeği benzin ile temizlenmez. Buna özel üretilen ürünler ile temizlik yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 2 Temmuz 2022; 18:30:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Belli aralıklar ile kullanılması tavsiye edilir 10 bin kmden önce kullanılmamalı diyen olmadı ki? Evet o 1/250 sıvı tahmin ettiğinden daha faydalı. Yaklaşık 2000 km de bir atmakta fayda var. Enjektör temizleyici sadece enjektörleri temizlemiyor, egzoz subabının üstünde biriken kurumu ve yine sıkıştırma segmanının orada kalan kurumlarında yakılmasını sağlıyor. Eğer kurum çok ise 2-3 tane depoya bu üründen atıp motoru bir süre orta-yüksek devirlerde çalıştırarak temizlik yaparız. Sonrasında kamera ile bakınca da temizlendiğini net bir şekilde görülür zaten böylece üst kapak sökmeye gerek kalmaz. Fakat bu ürünleri düzenli kullananlarda kurum birikmesi yok denecek kadar az olur.

O kelebeği benzin ile temizle sonra devam et eskidendi günümüz araçlarında o kadar kirlenecek hale getirmişsin büyük ihtimalle yakın zamanda bozulacak demektir. Kelebeğin kirlenmesi de dandik hava filtresinden ve/veya zamanında hava filtresinin değişmemesinden olur. Sanayide benzin ile temizlemesi de doğru olduğu anlamına gelmez, yine elektro mekanik boğaz kelebeği benzin ile temizlenmez. Buna özel üretilen ürünler ile temizlik yapılır.
    Piyasadaki en basit motorun (valvematic ünitesi hariç) şöyle kurumunu temizliyor, böyle kameradan bakıyoruz deyip üstüne işi üst kapağa kadar götürmek!
    İşte abartı dediğim tam olarak bu.
    Bunlar titiz adamın faturasını, diğer tarafında cebini güzel şişirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox913 -- 2 Temmuz 2022; 21:49:41 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.