Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hizliyazamayankatip H kullanıcısına yanıt
    Hocam fren balatalarından kaynaklanıyor olabilir mi sorununuz? Sizin mesajınızı okuduktan sonra uzun yola çıkmıştım ve ara ara dediğiniz ıslık sesini ben de duydum ancak benim aracım otomatik. Bir araştırma yaptığımda corollalarda bu ıslık sesiyle ilgili şikayetler okudum hatta karşılaştırmak için youtubede videolarda var. Fren balatalarının hava kanalallarıyla ilgili bir sorun olduğu balata tozuyla kanalların dolduğu ve bu sesi çıkardığı ve servislerin balataları değiştirdiği ve sorunun çözüldüğü yazılmış

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • dobruca D kullanıcısına yanıt
    Bugün servise gidiyorum. Bilgilendirme yapacağım :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Bekliyorum hocam ne diyecekler bakalım

• Fren balatalarindan geliyor ıslık sesi kronik 😀
    Ben garantiden değiştirdim balatalari hafiften yine geliyor artık takmıyorum alıştım 😀
    Valla bu aralar Megane 4 kullanıyorum iş gereği baz paket kendi Corolla baz paketim o kadar iyiymis ki daha iyi anladım kol dayama yok arka havalandırma yok bağımsız süspansiyon yok otomatik far yok el freninin oraya hız sabitleyici düğme koymuşlar şaka gibi 😅
    Araçlarımızın kıymetini bilelim ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba corolla hybrid için uzun yolda yakıt testi videosu izledim gayet güzel sonuç vermiş

Gittim, balata temizliği falan yapıldı. Yola çıktık yine aynı ses var. Sesin gitmediğini söyledim ve bizzat dinlettim. Bu ses hepsinde var dedi. Servisten sonra özellikle otobana çıktım. 120 km hız 6. Vites 3000 devirde yine aynı irite edici ıslık sesi var. Dolayısı ile servis de derdime çare olmadı. Videoya aldım sesi. Youtube'a yükleyip linkini buraya atacağım.

• Balatalar temizlendi. Ses hala var. Dolayısı ile bendeki sorunun balata ile alakası yok. Aracımızın kıymetini bildiğimizden bu kadar fazla dinliyoruz kendisini :)

https://www.youtube.com/watch?v=vFIDwEPIHwA&feature=youtu.be

Bahsettiğim ses burada. Video bugün çekildi. Aslında 4k formatında çektim ama kalite seçimi yaptırmadı youtube. Videonun yarısında yokuş çıkmaya başlıyorum ve ses daha çok belirginleşiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hizliyazamayankatip -- 6 Temmuz 2021; 21:19:11 >
    Senin ses daha mekanik hocam ıslık sesinden farklı. Toyota merkezle görüşebilirsin servis kabul etmiyorsa durumu

Ama duydun sesi değil mi? Burada yine o kadar net değil, sürerken kulak tırmalıyor.

• Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Direksiyonda titreme yok. Hani ayağını gazdan çekersin de araç kompresyona bindiğinde bir ses gelir ya, işte gaza bastığımda bu sesi duyuyorum. Çok ilginç.

Hocam acaba hepsinde olan bir ses mi bilmiyorum ben hiç farketmedim başka bir Corolla’da deneseniz iyi olur bayii test aracında mesela.

• Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Çevremde 1.6 Manuel 132'lik bulamıyorum. Hep otomatik dolu. Bayi test araçları da hep 1.5 otomatik. Bulsam hemen bakacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hizliyazamayankatip

Balatalar temizlendi. Ses hala var. Dolayısı ile bendeki sorunun balata ile alakası yok. Aracımızın kıymetini bildiğimizden bu kadar fazla dinliyoruz kendisini :)

Buyuk ihtimalle ayni sesden bahsediyoruz bazıları fren balatasina hava kanalı açılınca bu sesin kesildiğini söylüyor dediğim gibi uğraşın araştırın sonunda siz de alışacaksiniz 😅

Bir de cam yarı açık konumda ilerlerken tıkırtı sesi olur onun da çözümü yok haberiniz olsun 2019 TOYOTA COROLLA SEDAN 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte ben bugün o hava kanallarını açtırdım. Servis raporu elimde. Ona rağmen gitmedi. Bir audiophile olarak böyle seslerden pek haz etmiyorum. Çözüm bulamazsam muhtemelen satarım aracı. Hiç gözünün yaşına bakmam.

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.