Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Prokizya

03.06.2021 lpg alımı sonrası değerler. Karışık kullanım. Çok yoğun trafik yok.
    Sizce deger nasil?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Bundan iyisi çok zor. Hava ve yol şartları büyük etken ama günümüz akaryakıt fiyatları ile bu rakamlara katlanmak mecburiyetindeyiz.

Dizel araç işime gelmiyor.
    Yıllık yaptığımız km ortada zaten. Lpg ile ekonomik oluyor.

Tsi bile alsak arada uçurum olmayacaktı, sedan araç ihtiyacı olunca tek seçenek corolla oldu.

Ayrıca kimi kullanıcı için sanziman yönünden de tercih sebebi olabiliyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaş lpg değerlerini paylaşmış, ş.içi 32 krş ş.dışı 20 krş mu çok geldi, sizin beklediğiniz düşük değer nedir merak ettim doğrusu  

• Prokizya kullanıcısına yanıt
    Aynı değerleri ben de elde ediyorum, 30 litre depo 350-360 km götürüyor şehir içinde. Araç corolla 2014 1.6 cvt. Arabalarımız sınıfının en az yakan araçlarından biri

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    5,5 lt dizel 36 kuruş yapar kardeş. Ben lpg li aracımla 180-200 ile gittiğimde o kadar yakıyorum. Lpg her zaman dizelden ekonomiktir

• Şu videomu da yine paylaşayım, corolla C sınıfında atmosferik araçlar arasında en güçlüsüdür. 132 hp de bunun bir kanıtı zaten. Güç isteyene güç, hız isteyene hız, ekonomi isteyene de ekonomi sunar. Çoğu turbolu araçtan da iyidir.

https://www.youtube.com/watch?v=c3Ad-c6pNHs&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.GU -- 7 Mayıs 2021; 17:13:14 >
  • Dr.GU kullanıcısına yanıt

Başka yerde yazdım linç yedim kayınço da 1.5 180 beygir cvt Civic var. Benim Corolla ondan daha performanslı geldi bana hissiyat olarak. Hatta başka biri ile de iki araçla turladik ona da Corolla daha performanslı geldi. Bence güncel kasa Corolla gayet keyifli bir araç performans olarak. Dizel Passat olan arkadaşa verdim ona da çok yumuşak ve performanslı geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcroses kullanıcısına yanıt
    Son kasa corollayı bilmiyorum kullanmadım, bu videodaki aracım 2014 model corolla. Son kasanın 1.6 motoru da 132 hp aynı motor, dolayısıyla o da aynı değerleri verecektir. 👍

• Dr.GU kullanıcısına yanıt
    Yeni kasa Corolla çok daha performanslı eski kasaya göre (1.6 motordan bahsediyorum, 1.5 biraz daha düşük kalıyor). Motor aynı gibi gözükse de şanzıman ve motor yazılımı tamamen farklı olduğu için yakıt çok az ve performans çok çok iyi. Bilmeyen birini bindirseniz turbo besleme olmadığına inanmaz özellikle sport modda.
  • Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Evet bunu başka kişilerden de duydum fakat henüz nete düşen son kasa ile ilgili herhangi bir son hız deneme videosu yok. Belki aracımı satıp 2020 model 1.6 alırım, alırsam ilk işim aynı yol şartlarında denemek olacak.

kesinlikle sport modda çok iyi gidiyor özellikle araba da tek başınaysan. daha önce yazdığım gibi ben aracı farklı kişilere de kullandırdım hepsi performansina sasirdı. özellikle havaların ısınmasıyla yol sesleri de baya bir azaldı araba çok keyifli oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: recak

2020 flame x paket aldım. Araçta park sensörü yok. BU özelliğin olmaması bana hayal kırıklığı oldu. Birde led far yok. Önceki aracım orta sınıf pejo 2008 di onda bu özellikler vardı.

Park sensörünu pazarlıkla hediye olarak bayiden almıştım farlar ise mercekli yani yine bayiden pazarlıkla yada siz dışardan çok daha kaliteli bir marka alıp takabilirsiniz zor değil

Corolla standart 7 hava yastığı ön arka kol dayama arka havalandırma ızgarası ve arka bağımsız süspansiyon ile bu fiyata fiyat performans aracıdır

Dediğim gibi o eksikleri pazarlıkla alıyoruz yada dışardan uygun fiyatlara tamamlıyoruz 👍

• mcroses kullanıcısına yanıt

Hele hele gaza tam basıp, alttaki butonu aktif edince (kick down) devir sona dayanmıyor mu! 

Geçen bahanem vardı çıktım yola, bir haftadır kullanmadığım aracımın aküsüne can verdim yardıra yardıra.

• benim corolla hibrit (flama x Pack), sport moda alınca beşik gibi sürekli ileri geri sallanıyor gibi hissediyorum, 30 saniyeden fazla dayanamıyorum, 1.6 benzililer de aynı mı acaba? yaşlanıyoruz galiba...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kozsar

benim corolla hibrit (flama x Pack), sport moda alınca beşik gibi sürekli ileri geri sallanıyor gibi hissediyorum, 30 saniyeden fazla dayanamıyorum, 1.6 benzililer de aynı mı acaba? yaşlanıyoruz galiba...

Bizde de aynı sanal vites geçiş hissi oluşuyor kullanıcılar şanzıman hissiz demişler Toyota da böyle güncellemis :)

• biuu kullanıcısına yanıt
    Aküden korkmayın hiç bir şey olmaz. Benim bir ay marş basmadığı oluyor tek aracım olmadığı için. Sadece Toyota için değil diğer marka araçlarımda da problem yaşamadım ama garajda duruyor araçlarımın hepsi.
  • Kozsar K kullanıcısına yanıt
    Benzinlilerdeki şanzıman hybriddeki e-cvt’den net bir şekilde daha iyi ben hiç şikayetçi olmadım ve alışma sorunu yaşamadım aksine çok beğendim cvt’nin sonsuza uzamasını gaza asılınca. Performanstan sıfır kayıpla hızlanıyorsunuz ve bu muazzam bir durum ancak hybriddeki e-cvt bocalıyor benzinlideki gibi olmuyor.

45’lik akü olunca ve bu konuda sayfada çok şikayet okuyunca korkmadım değil. Gerçi araç ve akü yeni, mevsim bahar ama ilk defa bu kadar küçük akülü aracım oluyor.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Evet akü küçük ama ben problem yaşamadım hiç dediğim gibi bir aya yakın marş basmadığım bile oldu yani. Genelde zaten iş işin kullandığım araçlarım hariç diğer araçlarım yatar garajda hiçte bir sorun olmadı bugüne kadar.
  • Hiç aklıma gelmeyen bir konuyu sizlere danışmak istiyorum. Anahtarsız giriş çalıştırma özelliği olan arkadaşlar anahtarın pili biterse arabaya girebiliyoruz evet ama nasıl çalıştıracağız? Pil bitik halde anahtarı start tuşuna yaklaştırsak immobilizer ile çalışır diye düşünüyorum ama başka bir yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dejavu_54 -- 11 Mayıs 2021; 1:41:48 >
  • 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.