Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

radyo cekim kalitesi nasil eskisine gore tavsiye eder misiniz ?

Alıntıları Göster
    Cihazın Genel ses kalitesi iyi eskisinden kötü değil kesinlikle

Radyo pek kullanmıyorum.Çok kullanışlı denemez.6 tane kanal kaydediliyor.Çekim kalitesi iyi gibi ama ben zaten radyo seven bir insan değilim.

Radyo kulesi adında uygulama kurdum internet üzerinden radyo dinliyorum sıfır cızırtı ve uzun yolda iyi oluyor ses kalitesi kanal dan kalana değişiyor internet üzerinden olduğu için.

Ben eskiden de telefondan radyo açıp arabada dinlerdim sırf ara ara radyo çekmeme sorunları ile uğraşmamak için

Mümkün olsa radyoyu komple kapatacağım ama kapanmıyor.Ayrıca teybin orijinal arayüzünü de kullanmıyorum saf android arayüzü kurdum onu kullanıyorum boşuna kastırıyor cihazı.

Yukarıda bir arkadaş 1200 TL dedi eğer varsa onu alın aynısıdır ben sırf vergiden düştüğüm için aldım zaten bana 1500 TL geldi vergiden düştüğüm için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 18 Şubat 2020; 12:27:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Cihazın Genel ses kalitesi iyi eskisinden kötü değil kesinlikle

Radyo pek kullanmıyorum.Çok kullanışlı denemez.6 tane kanal kaydediliyor.Çekim kalitesi iyi gibi ama ben zaten radyo seven bir insan değilim.

Radyo kulesi adında uygulama kurdum internet üzerinden radyo dinliyorum sıfır cızırtı ve uzun yolda iyi oluyor ses kalitesi kanal dan kalana değişiyor internet üzerinden olduğu için.

Ben eskiden de telefondan radyo açıp arabada dinlerdim sırf ara ara radyo çekmeme sorunları ile uğraşmamak için

Mümkün olsa radyoyu komple kapatacağım ama kapanmıyor.Ayrıca teybin orijinal arayüzünü de kullanmıyorum saf android arayüzü kurdum onu kullanıyorum boşuna kastırıyor cihazı.

Yukarıda bir arkadaş 1200 TL dedi eğer varsa onu alın aynısıdır ben sırf vergiden düştüğüm için aldım zaten bana 1500 TL geldi vergiden düştüğüm için

Alıntıları Göster
    tesekkurler cevaplar icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Elimden tamirat işleri gelir ama video görmeden yapmam mümkün değil, internete video düşerse alıp değiştiririm. Bir diğer sorunda benim arka kameraya ihtiyacım var, bayi söz vermesine rağmen park sensörü takmadı. Benden henüz alıp taktırmadım, kamera olsa park sensörüne ihtiyacım kalmazdı.

• Hava kanallarının ordaki sesleri çözemedik..konsolu sökmemiz lazım dediler daha beter olur diye ben dokundurmadım...direksiyon kolonundan önce kütleme gibi bir ses geliyorsu ardından direksiyonu çevirmeden bile gelen gacırtı sesine döndü...servise başvurumca garantiden kolonu değiştirdiler şimdilik ses yok direksiyondan gelen....

Toyota c-hr 2016 modeli 3 yıl kullanıp sattım hiçbir şikayetim olmadı ama bu araçla servisten çıkamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz2233

Hava kanallarının ordaki sesleri çözemedik..konsolu sökmemiz lazım dediler daha beter olur diye ben dokundurmadım...direksiyon kolonundan önce kütleme gibi bir ses geliyorsu ardından direksiyonu çevirmeden bile gelen gacırtı sesine döndü...servise başvurumca garantiden kolonu değiştirdiler şimdilik ses yok direksiyondan gelen....

Toyota c-hr 2016 modeli 3 yıl kullanıp sattım hiçbir şikayetim olmadı ama bu araçla servisten çıkamadım
    anladim hocam benim direksiyon koloniyla ilgili sikayetim yok ama sikayeti olupta suzin gibi kolonu degistirenler var bir yerde okumustum hava kanallari degisiyor ama yine ses yapmaya basliyor diye bakalim bende bir ara bu kanallari degistirmek icin yada cozumu icin servise gidiicem sonucu burdan yazarım servisler genel anlamda iyi yardimci oluyorlar bu onemli bence soorunlar ufak tefek halledilebilir seyler diger markalarda piston kirma yag yakma dsg neler var neler buna da sukur :)

• Chr üst sınıf seviyesinde bir araç bir ara Lexus markası altında satılması bile gündemde idi. Corolla ile karşılaştırmak hata olur. Corolla her markanın bir halk arabası olduğu gibi Toyota'nın da halk aracı.Trim sesleri, garantilik bazı sorunlara rastlamak daha olası,burada şans faktörü lazım birazda.

• Vision için multimedia cihazını alsak geri görüş kamerası takılabilir mi? Kendimiz halledebilir miyiz

• Corolla dreamde yerli üretim kredisi var kimi devlet bankalarında kampanya vardı ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Corolla dreamde yerli üretim kredisi var kimi devlet bankalarında kampanya vardı ya?
    Flame paket den itibaren var kampanyalı kredi

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Corolla dreamde yerli üretim kredisi var kimi devlet bankalarında kampanya vardı ya?
    Flame paket den itibaren var kampanyalı kredi

• Dream benzinli kullanıcı olarak , üzülerek söylemem lazım ki malzeme kalitesi başarılı değil, ele güzel gelen yerlerde bile tuhaf bır his var ,farklı farklı yollarda garip garip trim sesleride var , motor şanzıman konusunda kafam rahat, şehir içerisinde bundan daha konforlu şanzıman olamaz düşüncesindeyim. Tabi piyasada ne alacaksınız seçenekler çok kısıtlı , ön konsol yumuşak malzeme olan üst kısmın sağ tarafından milimetrik bir kabarıklık var , 3 cm kadar. Direksiyon üzerindeki tuşların olduğu bölge en ufak tırnak gelse hemen çiziliyor ki arabanın tüm malzemesi çizilmeye çok müsait.

Aracı alalı 10 ay oldu ve şuan 9500 km de. Genelde ilk üretim araçlarda bu şekil sorunlar olması kuvvetle muhtemeldir ve satın almak belli bir risk almaktır , ama sene 2020 bazı şeylerin aşılması lazım dı diye düşünüyorum.

Bu tip sorunlar ilk makyajda giderilir ama toyota 10 ay geçmeden yeni yepyeni diye corolla modellleri çıkardı , tek fark android oto , apple car play olarak görülüyor olabilir ama bana çok mantıklı gelmedi, Sanırım ve öle düşünüyorum , bu yukarıda saydığım sorunların çoğu müşteri geri dönüşleri kapsamında 2020 üretim yılı içerisinde giderildi ve bizim bildiğimiz veya bilmediğimiz bir çok değişiklik yapıldı.

Şu an ki sorunum ya bağaj kapağı yada alt takımdan gelen bir şıkırtı sesi, kasislerden geçerken veya bozuk yollardan giderken arkadan anlık şıkırtı sesi geliyor , bi ara baktırmayı düşünüyorum tabiki, umarım bagaj kapağıdır,

SONUÇ ; Genel olarak bakarsanız altarnatifler kısıtlı ve alacak çok fala araç modeli yok, motor şanzıman konusunda toyotaya güvenim vardır . ( 2000 model 1,3 terra kullanıcısıyız ) yazdığım sorunların en azından bir kısmı giderilebilir. Kabaca durum bu , SON CÜMLE ; ARACIMCAN MEMNUNUM :). Bu araç halk arabası bunlar normal argümanına katılmam mümkün değil, herşeyin temel bir standardı olmalı, o zaman biz ,bile bile takır tukur bir araç mı almış oluyoruz, mantık bunu kabul edemez ;).

not : yalıtım düzgün yol dışında zayıf, yan ayna uğultusu bariz var, ( 2015 i20 benznli araçdan geçiş yaptım yani B sınıfından C sınıfına yalıtım i20 'ye görede zayıf , ona göre kıyaslayın. ). Bunlar benim şahsi fikirlerim olup , araç almadan önce imkan varsa en dolu test araçlarını değil kendi alacağınız aracı test edin , Bunların tamamnında ben yanılıyor olabilirim herkesin fikri başka başka olabilir, saygımız sonsuz :)

• daldiy D kullanıcısına yanıt
    Bende Dream mds için kapora verdim ay başında haber bekliyorum. 150bin bandında çoğu araca baktım açıkcası Corolla mantıklı bir alışveriş gibi duruyor. Her araçta herkes bir sıkıntıdan bahsetmiş. Çok büyük bir şey olmadıkça alıp keyfini sürmek lazım. 2006 Avensis Elegant kullanmış biri olarak eski de olsa Avensis yol tutuş, his, koltuk rahatlığı vs. her yönden 2020 model araçtan daha iyi benim fikrim. Fakat fiyatların geldiği duruma bakarsak aracı alıp konuyu kapatmak istiyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cepcep34

Bende Dream mds için kapora verdim ay başında haber bekliyorum. 150bin bandında çoğu araca baktım açıkcası Corolla mantıklı bir alışveriş gibi duruyor. Her araçta herkes bir sıkıntıdan bahsetmiş. Çok büyük bir şey olmadıkça alıp keyfini sürmek lazım. 2006 Avensis Elegant kullanmış biri olarak eski de olsa Avensis yol tutuş, his, koltuk rahatlığı vs. her yönden 2020 model araçtan daha iyi benim fikrim. Fakat fiyatların geldiği duruma bakarsak aracı alıp konuyu kapatmak istiyorum artık.
    Siz şans olarak bizden 1 tık daha ileridesiniz , bence revizyonlu araç alıyorunuz , şimdiden hayırlı olsun , araç kendi aracımız diye kötü yanlarınndan bahsetmesek etik olmaz, iyiye iyi , kötüye kötü , neyse o yani . Piyasa şartlarında eldekiler bunlar , birini seçip yolumuza bakacağız , arkamızada bakmayacağız, şunuda asla demiyorum , mesela onu alma ,mutlaka bunu al gibi , hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı , hangine aklın yattı en güzeli odur,

• cepcep34 kullanıcısına yanıt
    Fiyat garantisi verdiler mi?

• Black_Blade123 B kullanıcısına yanıt
    Maalesef. Kendi düşünceleri 150bin + 1-2bin belki olur dediler. En geç 1 Mart'ta haber vereceklerini belirttiler.
    Eyvallah hocam hangi bayi peki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Black_Blade123 B kullanıcısına yanıt
    Nataş İstanbul
    Hediye olarak ne veriyorlar hocam

• omernev70 O kullanıcısına yanıt
    Aracı artık kısmetse alırsak o zaman konuşacağız.
  • Aracı ne kadar hafifletirsen trim seslerine o kadar açık hale getirirsin. Daha yeni Passat 2.0 lt TDI kapısını kapattım, adeta taş gibi, Corolla ise tüy gibi. Bu dediğiniz sesler gitmeyecek asla bu araç sessiz olmayacak. Günümüz halk aracı konseptinde araçların az yakması ve fiyatının ucuz olması birinci öncelik.

Daha fazla konfor isteyenler için Camry modeli mevcut. Yurtdışı için konuşuyorum %25-50 civarında ekstra para ödeyerek tok aracı zaten firmalar sunuyor. Yani ülkemiz parasına çevirirsek ÖTV'yi iptal ediyorum sadece KDV alınıyor bu ülkelerde 100 bin TL'ye Dream Corolla alınırken 150 bin TL vererek Camry modelini firma sunuyor.

Bu trim sesi olayı VW marka araçlardan sonra moda oldu ülkemizde. Eskiden kimsenin dikkat ettiğini bile hatırlamıyorum. İşte o zaman Renault bugünkü Corolla ise Passat Camry idi ve alınabiliyordu. Artık alınamıyor.

2020 kasada bir değişiklik yapılmadı. İç mekan yine çizilecek yine zaman ile sağından solundan ses gelecek. Araç bu eksikliklerini bahsetmemek olmaz değil bu iş artık ekmek köfte ilişkisi. 10 bin dolar seviyesinde bu araç, ana firma için karsız bir fiyat bu,zaten doğru düzgün iç piyasaya araç vermiyorlar ki bu gidiş ile pek vereceklerini de zannetmiyorum.

Hayatın gerçeklerini bazen insanımız unutuyor evet para kolay kazanılmıyor,dünyanın parası veriliyor araçlara ama bu para senin için çok, araç üreticisi için değil. O yüzden geçtim bu kaliteyi iç mekan ve diğer aksamlar için daha kalitesiz araçlara hazır olun derim böyle giderse.

• 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.