Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün 110 km için Deneme yapmıştım. aklında soru işaretleri gidebilir.

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN
  • quote:

Orijinalden alıntı: karidesteknesi

Bu mesaj silindi.
    Benim MDS 3000 KM de Haziran da 1 yıldan dolayı bakıma girecek.Polen filtresi ve enjektör temizlemeyi kaldırtacağım.950 liradan 750 liraya düşüyor servis.Bir de özel indirim isterim garantiyi bozmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marsk35

Alma 2020 al kronik sorun dolu takırtı kuturtu sesine takıntılı değilsen alabilirsin.... ses yalıtım hariç c segmenti bi araçta ne bekliyorsan hepsi mevcut gerisi teknik detay.... artısı eksisi her araçtaki ile benzer
    2020 ile 2019 arasında fark yok.Üzüldüm bu yazınıza benim aracım 2019 ses yok.
  • karidesteknesi K kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi 0w20 ile 5w30 arasında çok fark var.
    Normal bir kullanıcı için 0w20 kullanmamak için hiç bir sebep yok.
    Orjinaline en yakın mobi1 advanced 0w20 öneririm

https://m.n11.com/mobil-1-0w20-tam-sentetik-motor-yagi-5-lt-154325-P384246692?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasanbatuhan H kullanıcısına yanıt
    O sizin şansınız benim aracımda camdan gelen ses beni rahatsız ediyor şimdi kapalı bişi yok gibi ama yazın açınca muhtemelen gıcık olucam 12 bin km aracım bariz bir ses hata yok ama birçok kişide. Bu tür sesler takırtılar tukurtular çok arkadaşım iki defa servise gitti yok aynalar yok direksiyon felan filan işte ilk çıkan kasayı almakla şahsen hata yaptım ha şimdi alabilirmiydik aynı arabayı 160 bine orası meçhul.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

O sizin şansınız benim aracımda camdan gelen ses beni rahatsız ediyor şimdi kapalı bişi yok gibi ama yazın açınca muhtemelen gıcık olucam 12 bin km aracım bariz bir ses hata yok ama birçok kişide. Bu tür sesler takırtılar tukurtular çok arkadaşım iki defa servise gitti yok aynalar yok direksiyon felan filan işte ilk çıkan kasayı almakla şahsen hata yaptım ha şimdi alabilirmiydik aynı arabayı 160 bine orası meçhul.
    103.5 aldığım Vision MDS için 2 gün önce sordum en son 138 olur dediler.Bu fiyata alınabilecen en iyi araçtı.Garantiden yaptırabilirsiniz camlardan gelen ses işini.
  • estaba kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler sağolun. Cvt epey toplamış normalde manuel ve ya yari otomatik olsaydı coktan devir 3000 leri geçmişti

• Hasanbatuhan H kullanıcısına yanıt
    Ben flame MDS paket aldım ŞİMDİ 160 bindenaşağı vermiyorlar ev alıcam yakın zamanda büyük ihtimalde satıcam bakalı kime nasip olacak arabam...

• 2020 modeller ne zaman galeriye geliyor?Yerli üretim olduğu için mutlaka daha hızlıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: karidesteknesi

Bu mesaj silindi.
    1.6 132 bg motor fabtika cikisi 0-20w yagmi? Serviste 10.000 km bakiminda ucuz diye 5-30w mu kullaniyorlar ve buda cekis ve yakitimi etkiliyor.anlamadim.benim aracta lpg tok bu arada.

• Sanırım Şubat ayı içerisinde tanıtılıyor.

• quote:

Ben flame MDS paket aldım ŞİMDİ 160 bindenaşağı vermiyorlar ev alıcam yakın zamanda büyük ihtimalde satıcam bakalı kime nasip olacak arabam...
    Merhaba aynı aracı bende sipariş verdim, Ocak sonu gelecek hayırlı olsun

• texmo kullanıcısına yanıt
    Fabrika çıkışı 0-20w yağ kullanılıyor, aracın kitapçığında da 0-20w kullanın bulamazsanız 5-30 kullanabilirsiniz fakat ilk değişimde tekrar 0-20 kullanın şeklinde öneri var. Güncel subaru, toyota, honda araçlarında öneri 0-20w kullanılması yönünde. Ben toyota türkiyeyi aradım fakat cevapları çok saçma geldi çünkü verdikleri cevap servisler ile görüşmem gerektiğiydi. Israr ettim kitapçıkta yazılanı okudum ve servisin nasıl öneriye uymadan ve beni bilgilendirmeden 5-30 yağ koyduğunu sordum, cevap olarak kitapçık başka ülkeleride kapsıyor, Türkiye de servisler 5-30 kullanıyor oldu. Çok saçma geldiğini söyledim sonuçta satın aldığım aracın kullanım klavuzuna güvenmeyipte ne yapayım. Başka ülkelerin internet sitelerini açarsanız onlarda da özellikle 0-20 kullanılması önerilmekte fakat 1.6 motor hacmi pek yok. Servisi aradım yağ ile ilgili konuşmak istedim fakat onlarda corolla için 5-30 önerdiklerini söylediler, kitapçıktan bahsettim dinlemediler bile, aracınız hybrid ise 0-20 dediler. Kişisel deneyimim 5-30 ile aracın sesli çalıştığı ve çekişinin düştüğüydü, dediğim gibi benim kişisel deneyimim bu yönde, normalde aracın sesi değişebilir ancak çekişde düşme olmaması gerekir diye biliyorum, havanın soğumasıda etkili olmuştur diye fikir yürüttüm sadece. 20 bin bakımı için servis dışardan yağ kabul etmedi, 950 tl fiyat verdiler. Söylenen 950 tl yüksek geldi ayrıca istediğim yağı da kullanmayacaklardı bende motul 0-20 5 lt yağ aldım, yağ filtresini servisten temin edip dışarda değişim yaptırdım. Aracın motor sesi azaldı, bence çekişide daha iyi hale geldi. Bu yağ olayı ile ilgili araştırma yapınca her kafadan bir ses çıktığını gördüm, toyota forumunda deneyimli bir ustaya sordum ve önerisi lpg li bile olsa 0-20w kullanmam gerektiği fakat kullanırken özellikle yağ eksiltme olup olmadığını takip etmem gerektiğiydi. Yağ eksiltirse 5-30 kullanırsın dedi. Şu an için eksiltme yok ve 0-20 den memnunum.

• texmo kullanıcısına yanıt
    Servisin ucuz diye 5-30w kullandığı bilgisi yanlış olmuş, çünkü neden 5-30w kullandıklarını cevaplamıyorlar. Corolla için 5-30 diyorlar sebebini söylemiyorlar. Ben sadece tahminde bulundum, sonuçta 0-20w kullansalar bakım fiyatı dahada artacak diye düşündüğüm için yazmıştım.

• merak ettiğim konu acaba 3000 devirde bu araba kaç yapıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: texmo

1.6 132 bg motor fabtika cikisi 0-20w yagmi? Serviste 10.000 km bakiminda ucuz diye 5-30w mu kullaniyorlar ve buda cekis ve yakitimi etkiliyor.anlamadim.benim aracta lpg tok bu arada.

Alıntıları Göster
    Evet, normalde 0w20
    çekişi ve yakıtı etkiliyor.
    1.6 Avensis de garantideyken servis 5w30 kullanıyordu.
    8.5 - 9.0 litre civarında yakıyordu.
    Garanti bitince filtre ve tapa contasını servisten alıp, 2015 den beri özelde 0w20 advanced kullanmaya başladım.
    sanki araba 125 beygirmiş de bundan sonra 132 beygiri yakalayabilmiş oldu. 5w30 motoru törpülüyor.
    Son 30k km yol Bilgisayarı sıfırlamadım.
    Yakıtım 7.6 litre gösteriyor.
    Yani yaklaşık 1 litre de yakıt avantajım oldu.
    (8-9 yıldır Lpg var)
    Araç 132k km de
    Diğer araçta da 0w20 advanced kullanıyorum.
    (1.33 Yaris3 mds)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 11 Ocak 2020; 20:21:31 >

• Dönüyor dolaşıyor konu 0W20 ve 5W30 yağ konusuna geliyor. Bu çıkamadık gittik şu kısır döngüden. Belki paragraflarca yazı var ki bir kısmı da benim forumda hala niye bu konu tartışılıyor ilginç.

0W16 yağ da mevcut daha ülkemize gelmedi, o yağ da gelince bir de onu tartışırız yıllarca tahminim.
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    1 2 litre fark ve 10 beygire yakın valla helal 0w20 ile 5w30 arasında bukadar fark var bence yağ firmasını çağırın sizi reklam filminde oynatsın hiçbir yağ reklamında bu değerleri görmedim hoş yağ reklamlarında bile yakıt tasarrufu felan diye bangır bangır bağırmıyorlar çünkü yok... bu siZin düşünceniz benim yakıt tüketimim hiç değişmedi atiklikte farkta görmedim aynı durum arkadaşımda da geçerli... yağ yakıt tüketimine direk etki etmez yağ eski ise yada motor eski ise veya farklı çok kalitesiz yağ ve farklı motorlar için tasarlanan yağ kullanılırsa tabikide etkiler ama 5w30 ile 0w20 arasında 2 litre onu bile geçtim yarım litre oynamaz... iç anadoluda yaşıyor olsam 0w20 kullanırdım ama izmirde yaşıyorum servise bırakıyorum aracı ne koyarlarsa... bazen çok fazla düşünmemek lazım bir çoğunuz 100 bin geçmeden satıyorsunuz aracınızı 250 binden sonra belki aradaki farkı görürüz belkide sizin kullandığınız daha iyidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsk35 -- 12 Ocak 2020; 3:40:1 >

• marsk35 kullanıcısına yanıt
    Yalan söylemeye veya reklam almaya ihtiyacım yok,
    Ben tecrübelerimi paylaştım ki
    0w ile Yakıt ekonomisi bütün dünyanın malumu,
    Nasıl olurda eleştirirsiniz.
    Yıllardır da tecrübe ettim.
    5w nin de motoru törpülediği bir çok yerde bahsi geçer,
    Ben sanki tam olarak 132 beygiri veremediği hissini yaşadım, ama 2 beygir, ama 7 beygir bilmiyorum, ölçmedim. Sürüş zevki olarak yaşadıklarımı paylaşıyorum.
    .
    ”Shell Helix Ultra SN 0W-20 şunları sağlar:

Aşınmaya ve tortuya karşı üstün koruma1
    Pistonları endüstri standardından %50 daha temiz tutar2
    Gelişmiş yakıt ekonomisi ve emisyonlarda buna eşlik eden azalma3
    Spesifikasyonlar: API SN; ILSAC GF-5; ACEA A1/B1; Chrysler MS-6395

1 5W-30 kullanılarak yapılan Sequence IVA aşınma testi ve Sequence VG tortu testi neticeleri esas alınmıştır
    2 0W-20 kullanılarak yapılan ILSAC GF-5 ve Sequence IIIG piston tortu test neticeleri esas alınarak ulaşılan ortalama yüzde
    3 Endüstri referans yağına kıyasla VID yakıt ekonomisi (tasarrufu) testi sonuçları esas alınarak

.
    Son iki yıldır yani 30k km ortalamam 7.6 litre.
    Eskiden (2013-2015)
    5w30 ile 8.5 - 9.0 litre civarıydı.
    2013 den beri kullandığım araç.

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 12 Ocak 2020; 8:47:41 >

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.