Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam, bende öylr yapayım o zaman.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar. 1,5 ay beklemeden sonra sonunda 1.6 Dream MDS aracımı teslim alabildim. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Daha önceki iletilerde whatsapp grubu linki paylaşılmış ama açamadım. Grup hala aktif mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CspS kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde çok kifayetsiz olduklarını düşündüm konuşma sonrası..

ben satış ofisinden tanıdığım biri ile görüştüm. Multimedya sistemi değiştirmek gerekir ve ücreti de 5.000TL dedi.

bence saçma bir software ile çözülebilecek şekilde yapmalarını umardım. hala umutluyum bir de dongle lar var ama bizde çalışır mı bilmiyorum. ek parça ile dolaşmak da saçma...
  • bugenvil B kullanıcısına yanıt
    Türkiyedeki hiç bir bayi bu konu hakkında bilgi ve tecrübe sahibi değil... boşuna sormayın yarısı kara cahil... neyse bu tür sistemler bir kit ile veya yazılım güncellemesi destekler... kit sistemi ile güncelleme olması muhtemel içinden yapılan bir ekleme ile (eski corollalarda bile yapan yabancı kaynaklı sitelerde var) carplay uyumlu hala gelebiliyor arada ayna bağlantısı ile bu işlem yapılıyor... yazılım güncellemesi ile ve küçük bir modul ile yapılması muhtemel aynı sistem avrupada da kullanılıyor bizimle aynı sistem kullanılıyor oralarda muhtemelen bir modül ile veya yazılım güncellemesi gelmesi bekleniyor... multi medya sistemi değişecek diyen kara cahil servis danışmanına sormayın sokaktaki adama sorsan değişecek der ozman gider sony sistem takarım zaten 5 bin verdikten sonra ozman bende biliyorum destekler...
    Ben carplay dediğimde bilmeyen servis danışmanı vardı toyotada bu sistem toyotada yeni zamanla yerine oturacaktır mayıs 2020 de avrupada güncelleme verileceği resmi olarak duyduklarını söyleyen çok kullanıcı var....

• marsk35 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, göreceğiz bakalım neler olacak, bu arada dongle hakkında bir bilgi var mı sizde?

bir de başka bir konu: software e müdahale edebiliyor muyuz? data export alabiliyor muyuz? mesela yakıt ve yol geçmişi ile ilgili, bir bilginiz var mı?
  • bugenvil B kullanıcısına yanıt
    O cihazlar adroid sistemler için bu ve diğer araçlarda işlevsiz...
    şuan için yeni araç olduğundan yabancı forumlarda müdahale edenler ile karşılaşmadım ama ilerleyen zamanlarda belki olabilir...

teşekkürler, zamanla göreceğiz.
  • Merhaba arkadaşlar Corolla 1.6 flame bayiinden 160 a anlaştım ama bu fiyat fazla diyenler var yorumunuz. Ayrıca bagaj havuzu dışında hediye yok

• Kullanıcılardan bir konuda fikir isteyeceğim
    Flame xpack mds kaporası verdim. Teslimini bekliyorum
    Sorum lpg hakkında
    Araca bayinin anlaşmalı olduğu yer veya farklı bir yerde lpg taktırırsam grnti belgesine göre uygun yakıt kullanmadığım için toyota motor garantisi devre dışı kalıyor.
    Bu dırumda lpg firmasının ( brc, landirenzo,,...vs) motor garantisi devreye giriyor değilmi ?

Eğer böyleyse periyodik bakımlarıda toyota yetkili servisinde yaptırmanında bir esprisi kalmıyor. Zaten kullanılan yağ konusu sebebiyle servislerle ihtilaf söz konusu. Kendi yağımızı alıp sanayide bir ustaya yağ değişimi yaptırmak daha mantıklı gibi. Hava ve polen filtresi kendimizin değiltirebileceği şeylerdir diye tahmin ediyorum

Fikirlerinizi öğrenebilirmiyim bu konuda
    Teşekkürler

• nabaki kullanıcısına yanıt
    2 sene sonra direksiyon soyuldu? Veya hız sabitleme çalışmıyor? yada kronik bir sorun çıktı aracınızda resmi garanti koşulunuz dolduysa(2 yıl 60 bin km) ozaman hiçbir şey yapamassınız onuda sanyiden halletmek zorunda kalırsınız... garantiyi sadece motor olarak düşünmeyin zaten toyota almadan önce araştırdığımda kronik veya büyük bir motor arızası yaşayan pek duymadım ama tırı vırı şeyleri çok şahsi fikrim arada 150 200 lira için rutin bakımları serviste yaptırmanız...

• quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

Kullanıcılardan bir konuda fikir isteyeceğim
    Sorum lpg hakkında
    Araca bayinin anlaşmalı olduğu yer veya farklı bir yerde lpg taktırırsam grnti belgesine göre uygun yakıt kullanmadığım için toyota motor garantisi devre dışı kalıyor.
    Bu dırumda lpg firmasının ( brc, landirenzo,,...vs) motor garantisi devreye giriyor değilmi ?

Eğer böyleyse periyodik bakımlarıda toyota yetkili servisinde yaptırmanında bir esprisi kalmıyor. Zaten kullanılan yağ konusu sebebiyle servislerle ihtilaf söz konusu. Kendi yağımızı alıp sanayide bir ustaya yağ değişimi yaptırmak daha mantıklı gibi. Hava ve polen filtresi kendimizin değiltirebileceği şeylerdir diye tahmin ediyorum

Teşekkürler
    Hayırlı olsun bu gün ben de anlaştım. LPG yi direk taktiracakmisiniz. Hangi marka düşünüyorsunuz, arkadaşlar LPG tavsiyesi ve bayiden aracı çıkarmadan yapılması veya ekletilmesi gereken şeyler konusunda bilgi verirseniz sevinirim. İlk defa sıfır bir araç alıyoruz bilgisizligimizin kusuruna bakmayın. Tavsiyelere açığım

Lpg takıldığında aracın motorunda yakıt ile alakalı bir sıkıntı olursa garanti dışı oluyor. Direksiyon soyulması sorunu yaşarsak ve bu sebeple "motora bakım yaptırmadınız direksiyon garanti dışı" derlerse sıkıntı çıkartırım. Ben değil kim olsa çıkartır. Ve 2020 modeller standart 3+2 yıl garanti ile geliyor bilginiz olsun.

Ha birde şu var. Bayide park sensörü taktırmaklada elektrik sistemi garanti dışı kalıyor bilgimiz olsun. Taktırdığınız bayi toyotadan bağımsız olarak kendisi garanti verebilir. Onun dışında elektrik aksamına müdahale her türlü garanti dışıdır.
    Bayiler kelime oyunlarıyla herşey 5 yıl garantiliymiş gibi lanse ediyor. Aldanmayın derim

• halil45tr H kullanıcısına yanıt
    Sizede hayırlı olsun

Lpg yi 1000 km sonra dışarıda brc comfort olarak taktırmayı düşünüyorum. Landirenzo taktırıyor bizim bayi. Burdaki brc bayisi iyi bilinen bir lpg ustası. Lpg de ustalık önemli

• quote:

Sizede hayırlı olsun

Lpg yi 1000 km sonra dışarıda brc comfort olarak taktırmayı düşünüyorum. Landirenzo taktırıyor bizim bayi. Burdaki brc bayisi iyi bilinen bir lpg ustası. Lpg de ustalık önemli
    Hangi bayiden ne kadara aldınız ve hediye olarak size ne verdiler? Ben aslında drem almaya gittim, ancak 0.69 faiz oranına girmeyince 160 a aldım ne garanti uzatma ne de başka bişey hediye etmediler birşeyler imzaladım ve 1500 kapora verdim.

• quote:

Kullanıcılardan bir konuda fikir isteyeceğim
    Sorum lpg hakkında

Teşekkürler
    Ben dışarıda lpg taktırdım.İlk bakımını da yetkili serviste yaptırdım.

LPG 8000 km de ortalama 7 ay sonra taktırdım neden bu kadar geç araçta bir sorun var mı motor da bir sorun var mı diye sorun görmedim taktırdım.

Ön balatalardan ses geliyordu 10.000 yetkili servis bakımında garantiden ön balatalar ücretsiz değişti lpg olmasına rağmen.

LPG takılınca yetkili servise gitme sebebi butür farklı konularda sorun çıkarsa garantiden faydalanmak için ben faydalandım şahsen.

Corolla lpg uyumu herkes tarafından biliniyor iyi bir yere montaj yaptırılırsa bence sorun olmaz ben ortalama 5000 km dir brc comfort kullanıyorum gayet memnunum

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Benim için aydınlatıcı oldu
    Teşekkürler

• halil45tr H kullanıcısına yanıt
    Bende 3000 tl kapora verdim
    Hediye vs.. konuşmadık. Aracı henüz teslim almadım
    Flame x pack mds 170 bin tl
    Park sensörü ve karter koruyucu için ısrar ettiler kabul etmedim
    Aracın parasının tamamını ödeyeceğim zaman hediye işlerini konuşacğım. Bi ara showroom cilası ve kışlık paspas gelecek onuda vereceğim gibi bişeyler demişti st . Detay konuşmadım açıkçası. 5 yıl garanti olayı toyota nın sitesindede mevcut.

Lpg olayına gelirsek yılda 15 bin km yapıyorum. İlk 1000 km yakıt tüketimini göreceğim. Sonrasında taktırıp taktırmama kararımı vereceğim. Taktırmayabilirimde. Yeni sattığım megane 4 dizel edc aracımla ortalama yakıt tüketimim 4.7 litre idi. Sakin kullanan biriyim ve trafiksiz yerde yaşıyorum.
    Sadece serviain 0-20 yağ olayına takıldım. Onu aşarsam hiç lpg taktırmayabilirimde.

• Kullanım alışkanlıklarımız aynı bende duruma gore lpg düşünüyorum, ama izmir içi benm ihtiyacım olur gibi

• - Carplay olayını beklemek lazım daha hiç birşey belli değil öğrendiğim kadarı ile, bir de şu anda para ile de takılamıyor. 5 bin TL gibi ekstra ücret ile takılan versiyon sadece Vision pakete onu da Necvox firması üretiyor.

- LPG olayı forumda çok yazıldı arama butonu ile aratır merak eden, kısacası kafamda soru işareti olmasın diyenler bilindik marka + LPG firmasından motor sigortası şeklinde ilerliyor. Üretici garantisinden motor ve üniteleri çıkar ister serviste taktırın ister taktırmayın. Düzgün ustalık ile çalışan bayilerde BRC ve LandiRenzo'nun üst seviye kitlerinden daha sorun yaşayan görmedim.

- 0W20 ve 5W30 yağ hakkında da yine forumda yazım var aratılabilir uzun uzun yazıldı. Kısacası yine istediğiniz yağı koydurun sorun olmaz ama 0W20 yağ belli şartlar haricinde bu araç için lüks gerek yok. Ayrıca Toyota orjinal yağları ile diğer yağlar arasında fark var. Yani ben gittim piyasadan 0W20 bir yağ aldım mevcut 5W30 yağdan daha iyi diye bir mantık yok. 0W20 ve 5W30 sadece bir kriterdir ondan başka yağı etkileyen başka viskosite kriterleri de var. Yok ben illa 0W20 yağ koyduracağım denirse de o yağı koyarlar sorun olmaz.

- Sanayi de bakım yaptırıp yaptırmamak tercihe kalmış fakat orjinal ürünler ile yan sanayiler arasında ciddi kalite farkı var. Ayrıca sanayi eski sanayi değil bir de ayda yılda yapılan bir bakıma insanların oldum olası bu kadar takılmasına anlamış değilim. Ticari araç kullanıcısı olur anlarım dünyanın parasını aracına veren kişiler niye en kaliteli bakımı yaptırmaktan kaçar anlamadığım bir konu olmuştur hep. Diyebilirsiniz ki sen hep yetkili servise mi gidiyorsun hayır ama bakım fiyatım da hemen hemen yetkili servis fiyatına gelir benim, çevrem olduğu için dışarıda yaptırıyorum ama parçaları orjinal servisten alıyorum yine.

- Servis dışında bakımı yaptırılan araç komple garantiden çıkmaz ama yoruma dayalı garanti durumlarında da ki çok olur böyle durum karar sizin lehinize karar da çıkmaz. Ayrıca sıkıntı çıkarmakta bir işe yaramaz.

- Orjinal aksesuar olan park sensörü taktırmak ile aracın elektrik garantisinden çıktığını ilk defa duydum. Öyle birşey yok.Geri görüş kamerası olan bir araca takmak ise isteğe kalmış. Eğer orjinal Toyota park sensörü kalite bir üründür ayrıca kolay kolayda sorun çıkartmaz.

- Karter koruma önemli belki en önemli aksesuar o diyebilirim.

- 3+2 yılın 2'si uzaltılmış garantidir. Tüm markalar için diyorum bunu, eğer araç servis bakımlı olmaz ise uzatılmış garanti kapsam dışında kalır. Ayrıca uzatılmış garantinin şartları farklıdır. Örneğin direksiyon simidi girmez ama direksiyonun geri kalan mekanik ve elektronik tüm aksamları girer gibi. Kitapçığı mutlaka okuyun derim.

- Pazarlık,hediye kısmı bu piyasa da pek olmaz artık. Gereksiz yere kendinizi de germeyin derim. Eğer bütçenize uygun ise alın yoksa başka araçlara bakın. Bu hediye kısmını da yine eski tecrübelerime bakarak söylüyorum bazı alıcılar çok takıyorlar. Gereksiz mutsuz olmanın anlamı yok. Eğer aksesuar hediye edilebiliyor ise zaten ST eder. Çünkü hediye ettiği aksesuardan da prim alır yani onunda lehine olan birşey. Eğer edemiyorsa aracın fiyatını kurtarmıyor demektir. Flame X Paketi 2019 Mart ayında hurda bayi indirimi dahil arkadaşa 145 bin TL'ye almıştık bu arada.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinizin bir çoğuna katılıyorum

Katılmadıklarım
    Serviste takılan park sensörü cenmax marka. Orjnal olarak passiondaki park sensörünü ön arka taksınlar 1500 vereyim

Yağ konusu evet çok konuşulmuş
    Okuduklarıma göre vardığım sonuç şu
    0-20 kullananlar ile 5-30 kullananlar arasında ciddi yakıt tüketimi farkı olduğu görülüyor.
    0-20 yağ ile ortalamam 6 lt olursa gaz taktırmam. Geçerse taktırırım. Gaz takılmış ve 5-30 yağ kullanılmış hali benim kullanımjmla 8 lt yi geçmez diye thmin ediyorum. Aynı durum 0-20 yağ ilede minimum 7 lt gaz olur. Çok bişey değişmez. Serviste bakıma devm ederim.
    Ama gaz taktırmayacaksam kesinlikle 0-20 yağ kullanmayı düşünüyorum. Servis bu yağı kullanmazsa ve benzinde yakıt tüketimim artarsa servise bakıma gitmeyi düşünmem açıkçası

Uzun uzun yazdığınız içinde teşekkürler

Not. Android auto olduğunu söyledi ST. Olması benim için önemli olduğundan özellikle sormuştum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nabaki -- 8 Ocak 2020; 0:47:40 >

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.