Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadaslar vision otomatik aracta direksiyon deri degil bu sizce cok onemli bir eksiklik midir ? kapali otoparkta durmayan acikta duran aracta ortalama ne kadar surede bu direksiyon boya atar yada catlar ? garanti suresi icinde bu sorun olursa garantiden degisir mi ? sizce disarda deri kaplatmak yada kilif takmak gerekli midir? tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence değil, deri kaplatma işini ise bu işi yapan firmalara isterseniz bunu istediğiniz kalitede yaptırabilirsiniz.

Güneş direksiyondan ziyade ön göğüs için tehlikelidir, güneşlik kullanın çok fazla güneşe maruz kalıyorsa. Basit birşey zaten ön cama koyun faydası çok fazla.

Yüzük gibi kesici aletlerin yol açtığı kesikler ve araç parfümü,temizlik ürünleri gibi kimyasalların verdiği zararlar hariç doğal nedenlerle direksiyonda bariz solma,çatlama olursa (güneş etkisinin sebep oldukları dahil) garanti süresi içinde değişim yapılır.
  • Herkese merabalar. Bende de sıfır corolla var aklıma takılan bir husus var. Klimayı orta ayarda açtığım zaman arka havalandırmaya az hava geliyor. Fanı full açtığımda ise önlere kıyasla daha az hava geliyor. Sizde de durum böyle mi yoksa bende mi sıkıntı var

• Merhabalar bu aralar fiayat alan oldumu vision otamatik
    İcin

• havalandırma yönü yukarı bakarsa normal geliyor.yön ayaklara yada cama dönük olursa az geliyor.
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
    Bende prins teknomax taktırdım gayet memnunum 46 lık tank 42 litre alıyor pompa basıncına göre değişiyor şehir içi 120 tl il 530 km civarı yaptım bunun üstüne 20 liralık daha alırdı ama basınç az olduğu için tam dolmadı ortalama şehir içi 24-25 kuruş ankara trafiği performans kaybını bırakın sanki daha çok arttı gibi :) lpg kiti benzin kitine göre plastik olduğu için daha sessiz çalışıyor 3000 km oldu takılalı bakalım memnunum şimdilik

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: smtatk

Hayırlı olsun
    Bende prins teknomax taktırdım gayet memnunum 46 lık tank 42 litre alıyor pompa basıncına göre değişiyor şehir içi 120 tl il 530 km civarı yaptım bunun üstüne 20 liralık daha alırdı ama basınç az olduğu için tam dolmadı ortalama şehir içi 24-25 kuruş ankara trafiği performans kaybını bırakın sanki daha çok arttı gibi :) lpg kiti benzin kitine göre plastik olduğu için daha sessiz çalışıyor 3000 km oldu takılalı bakalım memnunum şimdilik

rakamlar süper.LPG sistemi çok gelişmiş eskisi gibi değil kesinlikle bende çok memnunum.
    Şehir içi performansda ben de de hiç sorun yok benzinden gerçekten farkı yok

Son hız 180 den sonrası sanki düşmüş gibi fazla test edemedim oda önemli değil zaten o hızlara çıkmayı düşiünmüyorum

sanırım lpg için geç kalmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 22 Ekim 2019; 0:21:53 >

• smtatk S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, ortalama hızınız ne durumda. 42 lt ile 530 km biraz zor gibi geldi. Veya güzergahınız gayet akıcı.

Tank ilk dolumda 42 lt almıştı sonrakilerde 38 lt alıyor. 38 lt ile yaklaşık 400 km yol yapıyorum. Yola göre 8.5-10 lt arası yakıyor.

• Prokizya kullanıcısına yanıt
    Ankara keçiören incek arası gitgel 50 km akşam çok trafik olmuyor sabah trafiği oluyor 10-15 km akıcı trafik her iki yöndede rampa iniş çıkış var bende inanamadım ama ölçümlerm doğru şimdi tekrar ölçüyorum bakalım 3. Ölçmem olacak sizin lpg kit nedir ? Gazı nerden alıyorsunuz ?

• smtatk S kullanıcısına yanıt
    Atiker grand, aygaz veya bp den alirim.

• Prokizya kullanıcısına yanıt
    Shell den almanızı tavsiye ederim km olarak daha çok gideceğinize eminim

• lpg taktiran arkadaslar hangi markayi kac bin liraya kac yil garantiyle taktirdilar acaba ve yillik ortalama kac bin km yapiyorlar yazarlarsa bize de yol gostermis olurlar

• @yabancı34
    2800 TL taktırdım BRC Confort.2 Yıl garantili

BRC platinum 3 yıl garantili 3800 TL

Yıllık ortalama 12 ile 15bin km arası yol yapıyorum

Şuan araç çok az yaktığından büyük ihtimal bu rakam artacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 22 Ekim 2019; 11:42:54 >
  • Ben 2200 TL ye atıker grand takdırdım. Yılda 12000km yapıyorum.

• Hiç denemedim, ama neden olmasin.

@yabanci34
    Ağustos ayında Atiker grand 2400 tl, ekstra motor sigortası vs yok. Afr yol ayari vs yapildi çekişte sorunumuz yok.
    Daha uygun fiyatlar vardi ama sistem obd li kendi ayarını kendi yapar diyorlar ayar yapmiyorlardi, güven vermedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

@yabancı34
    2800 TL taktırdım BRC Confort.2 Yıl garantili

BRC platinum 3 yıl garantili 3800 TL

Yıllık ortalama 12 ile 15bin km arası yol yapıyorum

Şuan araç çok az yaktığından büyük ihtimal bu rakam artacak
    Brc toyota servisleriyle anlasmali demi

• quote:

Orijinalden alıntı: texmo

Brc toyota servisleriyle anlasmali demi

Alıntıları Göster
    Toyotanın resmi olarak herhangi lpg markası ile anlaşması yok.Doğal olarak hangi marka takarsanız takın motor garantisi bitiyor.

Türkiye deki toyota servisleri kendi anlaştığı dışarıdaki lpg montajı yapanyerlere lpg taktırıyor.Genelde landirenxo marka takıyorlar oda 4900 TL civarı.Fakat bu Toyota garantisi kapsamın da değildir o aracı aldığınız bayinin ve LPG firmasının garantisi altındadır sadece.

landirenxo Bildiğim kadarı ile motor garantisi veriyor net bilgiyi landirenxo kullananlar verecektir.
    https://forum.donanimhaber.com/toyota-garanti-ve-lpg-iliskisi--140169570#140169570 da bunla ilgili bir kaç mesaj var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 22 Ekim 2019; 14:21:20 >

• messuth M kullanıcısına yanıt
    bende temmuz ayında atiker grand 2450 tl ye motor kaskosu ıle bırlıkte taktırdım, yaklasık 6000 km oldu lpg ıle hcbır sıkıntı yasamadım sehır ıcı ortalamada 25-30 kr arası yakıt tuketımı gayet makul.
    Yanlız merak ettıgım bır konu var arkadaslar sımdı aracım 9000 km de yanı 10000 bakımı yaklasıyor, lpg takıldıgı ıcın otomatık olarak motor garantısı toyotadan cıkıp lpg ıle yaptırdıgmız motor kaskosuna gecıyor. Aracaın dıger aksamlarının garantı kapsamında devam etmesı ıcın bakımları servıste yaptırmaya devam edecegım, lakın 10000 bakımında yag ve fıltre degısımler olucak dıye bılıyorum, acaba yağ ve fıltrelerı kendımız temın ederek servıste bu bakımı ıscılık odeyerek yaptırabılıyormuyuz, ıkıncısı 10 bın bakımı ıcın fıyat alan oldumu, herkese ıyı forumlar, kolay gelsın...
  • octopus016 O kullanıcısına yanıt
    Ben 680 tlye yaptırdım 10 bin bakımını tabi enjektör katkısı v.s koydurtmadım(bana çalışan indirimi yapıldı fabrikasında calistigim icin)

• mamlamoz M kullanıcısına yanıt
    Aracınız lpg li mıydı hocam bırde normal fabrıka calısanı harıcındekı fıtyatlardan bılgınız varmı, bayıden bayıye de degısıklık gosterıyormus dıye duydum
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.