Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi forumlar kazasız belasız sürüşler.

2 aracım var biri skoda rapid 1.2. tsi diğeri corolla 1.6 2019
    Şehir içi hep rapid kullanıyordum corolla hep yatıyor baktım rapid olmuş 33.000 KM corolla daha 7 binde corollayı uzun yol dışında binmiyorum zaten uzun yol için almıştım ama artık şehir için de de kullanmak istiyorum.Şehir içi çok konforlu geliyor araç
    Ani bir kararla yarın için candan mühendislikten randevu aldım

Günlük 25 km yol yapıyorum git-gel diğer kullanımlarım hariç.Sık sık istanbul-tekirdağ gidip geliyorum 1 ayda 1 kere genelde giderim oda git- gel 220 km civarı

Sizce Yeni arabaya lpg taktırmak doğru bir karar mı ?
    brc comfort 2800
    brc platinium 3900

Taktırıp pişman olan var mı ? performansı çok etkiler mi ? görüşlerinizi acil olarak bekliyorum

Aslında corolla da az yakıyor bugün 7 LT yaktı mesela ama lpg ile daha az yakmak varken niye benzine para vereyim diyor insan

Otopark girişlerin de sorun yaşayan var mı ?
    Muayene olayı nasıl olacak hemen mi yoksa muayene zamanı gelince mi bildirmek lazım

Tecrübeli kullanıcılardan objektif yorumları bekliyorum

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun ben 2.500 kmdeyken brc conford taktırdım memnunum bindikce gezesim geliyor araca 10 bini devirdim eyer en az 30 bin km kullanıcam diyosanız lpg taktırın kesinlikle ben taktırdıktan 1 hafta icinde ruhsata islettim ama bu sekildede killanabilirsin muayene zamanina yakin isletilebiliomus 100 tl gibi bi gecikme cezasıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamlamoz

Öncelikle hayırlı olsun ben 2.500 kmdeyken brc conford taktırdım memnunum bindikce gezesim geliyor araca 10 bini devirdim eyer en az 30 bin km kullanıcam diyosanız lpg taktırın kesinlikle ben taktırdıktan 1 hafta icinde ruhsata islettim ama bu sekildede killanabilirsin muayene zamanina yakin isletilebiliomus 100 tl gibi bi gecikme cezasıyla
    uzun yıllar bineceğim allahtan bir mani olmaz ise ondan dolayı 30 bini rahat geçer 80-90 bini bulurum

conford ile platinium arasında kaldım

1000 tl fazla vermeye değer mi bilemiyorum sonuç olarak bir kere takılacak platinium mantıklı gibi ama aradaki fark tam olarak belli değil

Ruhsata işletme maliyetiniz ne oldu
    Ben gerek duymadım platinyuma sonucta atiker takan arkadaslarimda var önemli olan iscilik kalitesi ruhsata isletme 500 tlye yakin tutuyor yeniden muayene yeni ruhsat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamlamoz -- 15 Ekim 2019; 21:44:43 >
  • quote:

Ben gerek duymadım platinyuma sonucta atiker takan arkadaslarimda var önemli olan iscilik kalitesi ruhsata isletme 500 tlye yakin tutuyor yeniden muayene yeni ruhsat
    Son olarak avm girme durumuna ne diyorsunuz sorun yaşanıyor mu girişte ? Girsek sorun olur mu
    Atiker grand takildi yol ayarı vs hepsi yapıldı persormansta her hangi bir sıkıntımız yok şükür.

Ankara'da avm girişlerinde sıkıntı olmuyor dolum agzi tampon çok ince oldugundan alta koyuldu.

Atmosferik bir araç lpg uyumlu ise hiç düşünmemek gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ben tercihimi prins ten yana kullandım,satarken alıcının tercih sebebi olacağını düşünüyorum. 3000 km oldu şimdilik hiç sıkıntı yaşamadım.Performans vs anlaşılmıyor zaten.tarafsız göz demişsiniz,marka fanatikliği yapmadan lpg yi kesinlikle öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

Atiker grand takildi yol ayarı vs hepsi yapıldı persormansta her hangi bir sıkıntımız yok şükür.

Ankara'da avm girişlerinde sıkıntı olmuyor dolum agzi tampon çok ince oldugundan alta koyuldu.

Atmosferik bir araç lpg uyumlu ise hiç düşünmemek gerek.
    Teşekkürler dolum ağzını benzin kapağına yaptılar sabit aracı alıp geldim şuan hiç fark yok gibi bir kaç gün test edip son durumu yazarım

Kaskoya bildirdim 67 TL ek ödeme yaptım Muayeneyi siz yaptırdınız mı ? yoksa aracın muaynesini bitmesini mi bekleyeceksiniz.Ruhsata işletmeden kullansak allah korusun kaza yaparsak kasko karşılar mı bilginiz var mı ? aracın genel masrafını.

Aynı soruyu sizede sorayım @fluminense
    Kaskoya bildirdim 67 TL ek ödeme yaptım Muayeneyi siz yaptırdınız mı ? yoksa aracın muayenesini bitmesini mi bekleyeceksiniz.Ruhsata işletmeden kullansak allah korusun kaza yaparsak kasko karşılar mı bilginiz var mı ? aracın genel masrafını.

Merak edenlere
    Kit olarak brc comfort taktırdım çok sohbet ettim sağ olsun sabırla yardımcı oldu candan mühendislik
    Aracı ne kadar kullanacağımı sordu ortalama 5-6 yıl dedim en fazla yapacağım km 100.000 olduğunu söyledim çok aşırı kullanımım yok çünkü o zaman comfort takalım dediler sorun çıkarmaz dediler comfort taktık
    Toplam 2800 TL ödemem oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 16 Ekim 2019; 17:51:49 >

Öncelikle hayırlı olsun.
    Benim de aklıma takılan sorular var.
    1)Antifiriz ilavesini hangi marka ile yaptılar?kitapçıkta yazanla uyumlu mu?
    2)Motor yağı fabrikasyon 0-20 lpg takılınca bu değişecek mi?
    3)Benzin ibresine çözüm bulunmuş mu?lpg ile gitmene rağmen benzin ibresi düşüyormuş.sizin araçta nasıl oldu?
    4)Başka marka tavsiye ettiler mi sadece brc mi?

allah kaza bela vermesin güle güle kullan inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: messuth

Öncelikle hayırlı olsun.
    Benim de aklıma takılan sorular var.
    1)Antifiriz ilavesini hangi marka ile yaptılar?kitapçıkta yazanla uyumlu mu?
    2)Motor yağı fabrikasyon 0-20 lpg takılınca bu değişecek mi?
    3)Benzin ibresine çözüm bulunmuş mu?lpg ile gitmene rağmen benzin ibresi düşüyormuş.sizin araçta nasıl oldu?
    4)Başka marka tavsiye ettiler mi sadece brc mi?

allah kaza bela vermesin güle güle kullan inşallah.
    Teşekkürler.
    1) Aracın başında olmadığım için malesef Antifiriz ne koydular ne yaptılar bilemiyorum.İlk 2 gün aracın suyunu kontrol edin dediler sabahları sadece
    2) Motor yağı olarak rutin bakım yağını kullanabilirsiniz değişikliğe gerek yok dediler.
    3) Benzin ibresi ile ilgili bir şey sormadım çünkü düşüyor kontrol ettiğimde ben de de düşüyor
    4) Taksicilere genelde atiker takıyoruz dediler.3 Marka önerdiler

Atiker , brc comfort ve brc Platinum.Farkını sordum fark söyleyemediler .Yakıt tasarrufu ,Performansı aynı olduğunu söyledi sadece ömürden bahsettiler

BRC Platinum enjektörü 1800 TL civarı BRC comfort enjektörü 800 TL civarı dedi usta.

enjektör bozulsa bile 5 yıl sonra değiştirmek daha mantıklı geldi bende comfort tercih ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 16 Ekim 2019; 20:42:37 >

• Bu gün 10 bin bakimina yetkili servise verdim aracı+2 numara cam filmi ve boya,motor korumada yaptırıyorum yarın teslim alacağım

*lpg ile avmye girerken bazen sıkıntı oluyor gecen güvenlik geri cevirdi ama bayan guvenlikler anlamiyor geñelde bence yasa gelmesi lazim 2.sinif muamele goruyor lpgli araclar

Kaskoya 28 tl verip islettim lpgyi

• quote:

Bu gün 10 bin bakimina yetkili servise verdim aracı+2 numara cam filmi ve boya,motor korumada yaptırıyorum yarın teslim alacağım

*lpg ile avmye girerken bazen sıkıntı oluyor gecen güvenlik geri cevirdi ama bayan guvenlikler anlamiyor geñelde bence yasa gelmesi lazim 2.sinif muamele goruyor lpgli araclar

Kaskoya 28 tl verip islettim lpgyi
    nasıl anlıyor simit tank değil mi ?
    Ayna ile altına mı bakıyorlar yoksa bagajdan bagaj havuzunu mu kaldırıp bakıyor
    Ayna ile alttan gaz hattina bakiyorlar bagajdan anlasilmiyor

Ruhsata isletmeden kaskoya bildirim oluyor muymuş?

Henüz duruyor muayeneye gidilmedi.

Isli degilse bildiğim kadarıyla kasko lpg sisteminde oluşacak hasari ödemiyormus.

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Ben tercihimi prins ten yana kullandım,satarken alıcının tercih sebebi olacağını düşünüyorum. 3000 km oldu şimdilik hiç sıkıntı yaşamadım.Performans vs anlaşılmıyor zaten.tarafsız göz demişsiniz,marka fanatikliği yapmadan lpg yi kesinlikle öneririm.
    Prins'in hangi modeli hocam?

• quote:

Ruhsata isletmeden kaskoya bildirim oluyor muymuş?

Henüz duruyor muayeneye gidilmedi.

Isli degilse bildiğim kadarıyla kasko lpg sisteminde oluşacak hasari ödemiyormus.
    evet işledi sadece telefon numarasını verdi ruhsat değişince ruhsat numarasının resmini göndermeniz gerekiyor dediler tamam dedim

----

LPG ile toplamda 270 KM yaptım 1 diş lpg var şuan
    Şehir içi hiç fark yok alt viteslerde de fark yok
    Yokuşta sanki hızlanma düşmüş gibi alt hızlara düşmüyor ama yüksek hızlara da çıkmıyor sabit kalıyor yokuşta.
    bunun dışında 180 gördüm üstünü pek göremedim son hıza da çıkmak zorlaşmış gibi belki bana öyle geliyor

Diğer lpg kullanan arkadaşlarda durum nedir ? Performans düşüşü ben zaten bekliyordum ciddi bir düşüşte yok ama yanlış bir şey varsa bilmem de fayda var.

LPG taktırmadan önce turbolu araç kullanıyordum ondan dolayı karşılaştıramadım öncesiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 17 Ekim 2019; 19:18:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: messuth

Prins'in hangi modeli hocam?

Alıntıları Göster
    Silverline takıldı.Teknomax da vardı ama parçaları toplama olduğundan tercih etmedim..Silverline tepeden tırnağa prins dendi.fiyatı da cazip olunca...

Kaskoya kesinlikle bildirin,tabi öncesinde lpg yi işletmeniz gerekecek..Işletmeden 3 yıllık ilk vize süresi boyunca kullanılır ama büyük risk.Olumsuz bir olay durumunda kasko lpg den dolayı ödemeye yanaşmayacaktır..Ben risk almadım,500 lira masraf ederek muayene yaptım.23 lira da kaskoya verdim.

• fluminense kullanıcısına yanıt
    Yalniz arkadaş ruhsata işletmeden kaskoya bildirim yapmış onu merak etmiştim. Isletmeden kasko neye göre giriş yapıyor.

• quote:

Yalniz arkadaş ruhsata işletmeden kaskoya bildirim yapmış onu merak etmiştim. Isletmeden kasko neye göre giriş yapıyor.
    Yapamaz,kasko 2 3 gün içinde yeni ruhsat seri- no ister.zeyil yapılmış ama işletmezse kısa zamanda "kasko" iptal olur.yani kasko şirketi poliçeyi iptal eder bence.yada Türk işi iyi niyetle bir süre idare ederler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 18 Ekim 2019; 13:50:43 >
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.