Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 96 model corollayı 14 sene kullandık. Yeni kasa corolla bizim gözümzde adeta BMW :) aracın sadece bir tek eksisini görebildim o da arka koltukların yüksek olmasın ve tavanın alçak hissedilmesi. Arka koltuğa 185 den uxun kişi kesinlikle rahat oturamaz. Arabanın şanxımanını yani cvt yi çok araştırmıştım sonunda kullanmak nasip oldu. Beklediğimden çok iyiydi. Yokuşlara 110 la bile girsek 3000 deviri pek geçmiyor. Bu aracın KESiNLİKLE otomatik şanxımanını tercih edin inanın hayran kalacaksınıx

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekpe_babam

Aracınız hayırlı olsun, bizde yaklaşık iki hafta önce vision otomatik aracımızı aldık, bizim aracın rengi de elmas gri. Bİr önceki sayfada aldığım aksesuarlar ile ilgili bilgi vermiştim (bagaj havuzu, paspas ve telefon tutucu), bunlara ek olarak geçtiğimiz hafta sonu direksiyonu da suni deri kaplama yaptırdım, gerçek deri bilerek yaptırmadım terleme olduğunda renk atması olabileceğinden uygulayan arkadaş ikisi arasında fiyat farkı olmadığını belirtti ve seçimi bize bıraktı, kendisi de suni deri kullandığını belirtti :), kendi aracını da gösterince bizde suni deride karar kıldık. Ben yapılan işçilikten ve suni deriden memnunum dikişleri falan gayet güzel ve el işçiliği, 300 TL ye mal oldu, yer AYG Oto Dizayn Avcılar Ambarlı da instagram ve facebookta varlar bildiğim İnternet siteleri de olması lazım.

Bende sizin gibi jant düşünüyorum ama maalesef bütçemi de ayarlamak gibi bir durumum var. Bayilerde CMS 822 modelinin toyotalara yakıştığı ve geçmişte çok satıldığı paylaşıldı, gerçekten de güzel jant ancak piyasada hep siyah rengi kalmış nerede ise gümüş rengi yok maalesef. Bizim aracın rengi de koyuya yakın olduğundan gümüş rengi daha güzel duracağını düşünüyorum, tanıdığımız bir lastikçi de aynı görüşü belirtti.

Siz jant konusunda çözüm bulursanız bizi de bilgilendirirseniz sevinirim.

Son olarak unuttum yukarıda yazmayı bir de alır almaz cam filmi uygulaması yaptırdım. Llumar marka ATR serisi yapıldı, yer İstanbul Şirinevlerde modifiyeciler sokağının girişinde Amerikan Film Merkezi adlı yer, Llumar yetkili bayisi zaten 10 yıllık garanti kartı veriliyor.

Multimedya ben düşünmüyorum çünkü satarken çok üstüne değer katmadığını düşünmekteyim, eğer düşünüyorsanız piyasaya yeni yeni ürünler gelmiş galiba yine Şirinevlerde bir yer yapıyor sanırım sahibinden.com da araştırabilirsiniz.

Tekrar hayırlı olsun aracınız, herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    İyi forumlar.
    cok tesekkur ederim araci bir hafta sonra aliyorum insallah hepimiz kazasiz belasiz kullaniriz
    aklimdan gecen araci alir almaz ilk is jant lastik degisimi bayiye sordum 15 inc çelik jant var 2500 lira dedi eger dream 16 janti 16 lastikle birlikte 2500 verseydi kabul ederdim
    simdi soyle dusunuyorum aracin uzerindeki 15 lastikler yipranmadan direk jantciya gitsem paylastigiz cms822 jantin acik koyu iki renginide begendim bu janti alsam 15 lastigi verip 16 lastik alsam bu lastiklerdeki sensor olayi nedir hic bilgim yok tek jant kullansam kisin kislik lastik takmak istersem ekranda uyari verirmi yani sensor jantta sabit mi kaliyor boyleyse sorun olmaz diye dusunuyorum
    bu arada ayni renk araca sahip olup araciyla ugrasan birini buldugum icin cok mutlu oldum :)

• :) Bizde sizin gibi daha hiç km yapmadan jant ve lastik araştırdık, hiç 15 düşünmeden genellikle 16 olmak üzere 16 ve 17 inç biraz bakındık. Bir lastikçide 16 inç olarak cms 822 ve continentalin yan markası Semperit 4 lastik verip bizim lastikleri de alınca 2.200 gibi bir fiyat istedi. Genelde 16 lık jantlar için takımı 1500-1600 arasında değişiyor. Lansman araçlarındaki jantta çok güzel onunda replikası var ama işte orada da güven meselesi ortaya çıkıyor.

Sensör konusunda pek bilgim yok ama sanırım sensörde sökülüp tekrar takılıyor diye okumultum bir yerde sanki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir önceki kasada sıfır şaft tüneli vardı çok güzeldi bu yeni kasada durum nedir?

• yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Çok az girintili. Hiç bir zararı yok

Bende bir bilgi vereyim. Eski model corolla bizim şirket aracı olarak kullanıyoruz. Şirket otoparkından çıkarken 2 kişi olduğunda aracın altı bir noktada sürtme yapıyor. Bende ise yeni model corolla var. Onunla 3 kişi aynı otoparka girip çıkıyorum ve hiç bir sürtme olmuyor. Aracın içine aldıkları o şaft tüneli sanırım buna sebep oluyor. İçeride ise eskisi kadar olmasada yinede çok düşük olmasından rahatlık sağlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan887

Bende bir bilgi vereyim. Eski model corolla bizim şirket aracı olarak kullanıyoruz. Şirket otoparkından çıkarken 2 kişi olduğunda aracın altı bir noktada sürtme yapıyor. Bende ise yeni model corolla var. Onunla 3 kişi aynı otoparka girip çıkıyorum ve hiç bir sürtme olmuyor. Aracın içine aldıkları o şaft tüneli sanırım buna sebep oluyor. İçeride ise eskisi kadar olmasada yinede çok düşük olmasından rahatlık sağlıyor.
    @enessayim55 le birlikte teşekkür ediyorum size..

Peki sıfır dream otomatik vites Benzinli alabilecek biri (Flame x pack alabilecek maddi durumu da olduğu halde) yine de dream paket alsa,
    Neleri kaybetmiş olur, neler kaçırır?
    Yani şöyle ki
    Şahsen ben dream paketin yeterli olduğunu düşünüyorum.... Ama etraftan biraz daha fazla verip Flame x pack al baskısı var.... Sizce buna değecek kadar farklı mıdır Flame x pack?
    (Not: Vision ile Flame x pack demiyorum.... Öyle olsa zaten cevap direk Flame x pack olurdu..... Dream otomatik ile Flame x pack otomatik kıyaslaması lazım bana)

• Arkadaşlar merhaba, çok basit gelebilir kusura bakmayın şimdiden ama bir şey soracağım :) sağ arka kapı içeriden açılmıyor, internette baktığımda kapı üzerindeki çocuk kilidi mandalından olduğu belirtilmiş ancak yüklediğim resimdeki gibi kilidi iptal etsemde içeriden yeniden açılmadı nasıl çözebilirim bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi.

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN

• quote:

Orijinalden alıntı: ekpe_babam

Aracınız hayırlı olsun, bizde yaklaşık iki hafta önce vision otomatik aracımızı aldık, bizim aracın rengi de elmas gri. Bİr önceki sayfada aldığım aksesuarlar ile ilgili bilgi vermiştim (bagaj havuzu, paspas ve telefon tutucu), bunlara ek olarak geçtiğimiz hafta sonu direksiyonu da suni deri kaplama yaptırdım, gerçek deri bilerek yaptırmadım terleme olduğunda renk atması olabileceğinden uygulayan arkadaş ikisi arasında fiyat farkı olmadığını belirtti ve seçimi bize bıraktı, kendisi de suni deri kullandığını belirtti :), kendi aracını da gösterince bizde suni deride karar kıldık. Ben yapılan işçilikten ve suni deriden memnunum dikişleri falan gayet güzel ve el işçiliği, 300 TL ye mal oldu, yer AYG Oto Dizayn Avcılar Ambarlı da instagram ve facebookta varlar bildiğim İnternet siteleri de olması lazım.

Bende sizin gibi jant düşünüyorum ama maalesef bütçemi de ayarlamak gibi bir durumum var. Bayilerde CMS 822 modelinin toyotalara yakıştığı ve geçmişte çok satıldığı paylaşıldı, gerçekten de güzel jant ancak piyasada hep siyah rengi kalmış nerede ise gümüş rengi yok maalesef. Bizim aracın rengi de koyuya yakın olduğundan gümüş rengi daha güzel duracağını düşünüyorum, tanıdığımız bir lastikçi de aynı görüşü belirtti.

Siz jant konusunda çözüm bulursanız bizi de bilgilendirirseniz sevinirim.

Son olarak unuttum yukarıda yazmayı bir de alır almaz cam filmi uygulaması yaptırdım. Llumar marka ATR serisi yapıldı, yer İstanbul Şirinevlerde modifiyeciler sokağının girişinde Amerikan Film Merkezi adlı yer, Llumar yetkili bayisi zaten 10 yıllık garanti kartı veriliyor.

Multimedya ben düşünmüyorum çünkü satarken çok üstüne değer katmadığını düşünmekteyim, eğer düşünüyorsanız piyasaya yeni yeni ürünler gelmiş galiba yine Şirinevlerde bir yer yapıyor sanırım sahibinden.com da araştırabilirsiniz.

Tekrar hayırlı olsun aracınız, herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    İyi forumlar.
    Merhaba, hayırlı olsun. Direksiyonu göbeği söküp mü kaplattınız, yoksa sadece simiti mi? Zira göbeği ve tuşları sökmek uğraştırır ve benim de direksiyonun sağ ve sol kollarını düşününce yapabilecekleri konusunda şüphelerim vardı. Yapılabiliyorsa deri direksiyonun keyfi ayrı...

• TANIOS74 kullanıcısına yanıt
    Direksiyonu söküp yapıyorlar hocam, sabah bıraktım akşam aldım aracı. Direksiyon üzerindeki tuşlarda herhangi bir bozulma vs de olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

Ne kadar beklersem bekleyim sürüşe hazır değil uyarısı gitmiyor ne yapmalı ???
    Arabayı alalı 3 gün oldu, lpg takılı olarak aldım, sürüşe hazır değil benim de kafama takılıyor. Tüm araçlarda durum aynı mı?
    2019 TOYOTA COROLLA SEDAN

• tksharmely kullanıcısına yanıt
    Sürüşe hazır değil yani motor çalışır vaziyette değil demek istiyor. Aracı çalıştırınca gidiyor.

Merhaba dream multidrive s aracımı 3 gün önce aldım
    Test sürüşünü flame paketi ile yaptım. İkisi arasındaki farklar
    Flame pakette
    1-Şerit takip sistemi
    2- Otomatik fren sistemi
    3- Yağmur sensörü
    4- Kontaksız çalıştırma

Bu 4 özellik için aradaki fiyat farkını vermedim. Neden?
    Sürekli uzun yol yapan birisi değilim şerit takibi güzel ama dream almak mantıklı geldi, aynı şekilde oto fren sistemi de.
    Yağmur yağarsa kendim sileceği çalıştırır, kontağını da çeviririm.
    Ben böyle düşündüm. Karar sizin

• iLgen kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: tksharmely

Merhaba dream multidrive s aracımı 3 gün önce aldım
    Test sürüşünü flame paketi ile yaptım. İkisi arasındaki farklar
    Flame pakette
    1-Şerit takip sistemi
    2- Otomatik fren sistemi
    3- Yağmur sensörü
    4- Kontaksız çalıştırma

Bu 4 özellik için aradaki fiyat farkını vermedim. Neden?
    Sürekli uzun yol yapan birisi değilim şerit takibi güzel ama dream almak mantıklı geldi, aynı şekilde oto fren sistemi de.
    Yağmur yağarsa kendim sileceği çalıştırır, kontağını da çeviririm.
    Ben böyle düşündüm. Karar sizin
    Valla okurken ne yalan söyleyeyim yazdiginiz satırları kendim yazdım izlenimine kapıldım 👍 Zira aynı şekilde düşünüyorum...
    Peki bu 4 fark dışında döşemeler, koltuklar (Deri, yarı Deri, kumaş vb) hiç bir fark yok değil mi?
    Bu arada hayırlı olsun aracınız, kaça mal oldu, hurda kimden, kredi cektiyseniz faiz oranı, kasko, sigorta vb detay verebilir misiniz lütfen?

BİR DE benim aklım arada bir Toyota chr ve Toyota Sedan hybird e kayıyor...Siz de aynı düşüncelerden gectiyseniz şayet, (Bu soruyu bu satırları okuyan diğer tüm arkadaşlara da soruyorum aslında) neden hybird değil? Ya da neden Toyota chr değil de sedan dream otomatik Benzinli de karar kildiniz?

• tksharmely kullanıcısına yanıt
    Flame xpack pakette araç seviye atlıyor sadece flame derseniz drem almak mantıklı gelebilir ama xpack çok farklı adahtif hiz sabitlemeden otomatik uzun fara kaza önleme siteminden jantlara kadar eksik yazmışsınız çok fazla fark var

• Herkese merhaba. Dün servisle görüştüm. Ustalarla konuştuk. Çamurluk değişmesi lazım dediler. İçten de hasar var. Dıştan bir şey görünmüyor ama içten de hasar var. Puntolar ayrılmış , ufak yerlerde ayrılmalar olmuş. Usta içte sıkıntı olmasaydı onarım yapardık ama içten hasar olan yerler yapılsa bile tutmayabilir sonra yine uğraşırız su alabilir macunlar dökülür dedi. Bagaj kapağına bakacaklar duruma göre değişim olur dediler. Arka cam bile şu an çok kasılmış 5-6 mm daha içeri girse camda patlarmış dediler. Cam köşelerine baktım neredeyse vurulan taraf kaportaya oturmuş. Çıkarırken çok dikkatli çıkarmamız lazım çıkarırken bile patlayabilir dendi. Hafta içi eksper gelecek onun raporuna göre işleme başlayacaklar. Çok ısrar ettim çamurluk değişmesin diye ama içerden alınan hasardan dolayı hiç tavsiye etmiyorlar. Stoplar değişecek ikisi de. Diğeri de kırılmış. Kısaca çamurluk , tampon , stoplar ve duruma göre bagaj kapağı değişecek. Tampon demiri daha fazla hasar almayı engellemiş dediler. Lastik de değişecek yıpranma payı kesmezler araç daha sıfır dediler. Sizce çok mu hasar kaydı yazar. İlerde satarken sorun olur mu acaba. Bu arada tamponda hasar kaydı yazıyormuş. Bilgisi olan var mı?

Hocam vision ile dream arasında uçurum var fakat dream ile flame bu 4 farktan ibaret gerçekten geri kalan her şeyi aynı. İmkanım olsa eğer passion alırdım konforunu yaşamak için.

Teşekkür ederim hocam tüm araç alan ve alacaklara hayırlı olsun inşallah, Rabbim kaza bela vermesin.
    LPG dahil fiyatı 144 bine aldım. Yarısı peşin yarısı kredi kullandım 1.40 oranı ile toyotanın kendi finanmanını kullandım.
    Hurda aracı onlar temin etti, hurda indiriminin yarısını karşıladılar.
    Geri görüş kamerasına ek olarak sensör, 3D paspas ve 2 yıl garanti uzatma hediye olarak aldım.

Kasko 1350 tl, sigorta 900 tl ödedim.

Bana göre Neden Toyota Corolla 1.6 Multidrive S Dream?
    Bu aracın vergisi şuan 900 TL. Malum araç alırken yakıt ve vergiye de bakıp değerlendirmek gerekiyor. Hybrid 1.8 Corolla’nın vergisi 1580 TL

Hybrid fabrika verisi ortalama 3,6 gösteriyor.
    Corolla 1.6 fabrika verisi 7,3

Arabada LPG olmasına rağmen şuan 9.3 LT gösteriyor.

Demem o ki, hybrid gerçekten ekonomi sağlar mı LPG gibi?
    Az önce depoyu fulledim 15 LT gaz 50 TL

Tüm bunları hesap edince LPG bana göre daha mantıklı geldi.

• nv_143 N kullanıcısına yanıt
    Satarken biraz piyasanın altında satarsınız yani 140 değilde 136 137 gibi hiçbir zaman temiz kusursuz araç gibi yüksek fiyattan gitmez aslında bunlar hiçbirşey değil ama ülkemizde durum böyle hasar kaydı 10 bini geçer sizin araçta allah büyük kaza bela vermesin inşallah kısmet bu işler tampondan derken anlayamadım kaza sorgulamada detaylara girdiğinizde hangi parçalara işlem yapıldığı götülüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsk35 -- 6 Ekim 2019; 14:14:51 >
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.