Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
758.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sunroof olacak galiba. Adaptif hız sabitleme de olsa iyi olur ayrıca şerit takip gibi güvenlik donanımları da olursa iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    sanki iç tasarımını altı nokta körler derneği tasarlamış..1.8 motora vergi avantajı yoksa mal elde kalır..zaten dizeller daha yok...neyin kafasını yaşayıp bu ülkeye bu motoru getirdiler onu da anlamak zor!!
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    1.8 motor zaten auris chr modellerinde var ve fiyatları uçuk değil.

Hibrit motor zaten yakıtı düşük. Ötv 1.6hacminden hesaplanıyor. Bir tek MTV dezavantajı kalıyor o da büyük bir şey değil. Motor gücüne göre MTV gelirse dezavantajı daha da azalır.

Auris 1.8hibrit premium 149bin,
    Honda civic dizel otm executive 172bin,
    Golf highline dizel otm 185bin.

Corolla da ülkemizde üretiliyor. 150bine full donanım verirlerse tutmaması için pek neden yok.

• Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Hibrit otomobillere ciddi vergi avantajları sağlıyoruz. Gerekirse yeni teşvikler getirerek rakamları yükseltmek kararındayız."

Sayın Bakan, Toyota Sakarya Fabrikasından selam söylüyor.

Hayırdır inşallah!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentcandan -- 28 Ocak 2019; 15:44:13 >
  • Ben en çok fiyatını merak ediyorum. Tamam dizeli yok ama lpg olayı yine çok çok öne çıkarır bence corollayı. Bizim piyasamıza göre tüple uyumlu olsun yeter.

Ama focus gibi 132 bin başlangıç fiyatı koyacaklarsa tv de internette görürürüz anca. Şu efsane diye tabir edilen kasa dışında hiç bir corollanın tipini sevemedim gitti.
  • bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Bir önceki sayfada da yazmıştım, Corolla ülkemizde egea,megane,civic ile birlikte ötv-mtv sistemini değiştirebilecek potansiyele sahip modellerdir ve dünyanın en çok satılan modelinin hibriti ülkenizde üretilmeye başlanacakken hibrite özel ötv-mtv düzenlemesi görebiliriz diye, büyük ihtimal yeni bir düzenleme gelecek özellikle mtvye.

Yerli üretilmesini geçtim, bizim gibi petrol bağımlısı ülkede hibrit ve elektrik teşvikine yönelik geç kalınsada başka adımlar da atılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 28 Ocak 2019; 16:7:6 >
    Uçtun uçtun biraz destekli salla. Bu kasa gelmiş geçmiş en oturaklı corolla oldu. Piyasa kötü olmasa eskisinin satışlarını çok rahat katlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 28 Ocak 2019; 16:33:33 >
  • hakankaran kullanıcısına yanıt
    Sunroof kesin var bizzat canlı gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

1.8 motor zaten auris chr modellerinde var ve fiyatları uçuk değil.

Hibrit motor zaten yakıtı düşük. Ötv 1.6hacminden hesaplanıyor. Bir tek MTV dezavantajı kalıyor o da büyük bir şey değil. Motor gücüne göre MTV gelirse dezavantajı daha da azalır.

Auris 1.8hibrit premium 149bin,
    Honda civic dizel otm executive 172bin,
    Golf highline dizel otm 185bin.

Corolla da ülkemizde üretiliyor. 150bine full donanım verirlerse tutmaması için pek neden yok.
    auris hibrit hiç görmedim trafikte çok satmayan bir araç sanırım.. mtv ye yapılandırsın dediğiniz gibi iyi satar yoksa mtv yi yüksek diye almayanlar olacaktır.
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    Auris satışları genel olarak düşük. TL çok değer kaybedince corolla daha avantajlı hale geldi. Yine de hibrit auris satışları fena değil.

Chr hibrit modeli benzinliden daha çok satıyor.

Mtv dezavantajı kalkarsa hibrit satışları daha da canlanacaktır.

• AE101 den sonra ilk kez olmus.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açılacak konuları görür gibiyim... "Hibrit dedik, aldık, çok yakıyor" veya "Hep yokuş aşağı mı sürelim kardeşim!"... gibi.
    Biz de burada tekrar Pulse&Glide yöntemi, Eco göstergesinin anlamı gibi şeyleri tekrar anlatırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend3017

Bir önceki sayfada da yazmıştım, Corolla ülkemizde egea,megane,civic ile birlikte ötv-mtv sistemini değiştirebilecek potansiyele sahip modellerdir ve dünyanın en çok satılan modelinin hibriti ülkenizde üretilmeye başlanacakken hibrite özel ötv-mtv düzenlemesi görebiliriz diye, büyük ihtimal yeni bir düzenleme gelecek özellikle mtvye.

Yerli üretilmesini geçtim, bizim gibi petrol bağımlısı ülkede hibrit ve elektrik teşvikine yönelik geç kalınsada başka adımlar da atılacaktır.
    Böyle bir düzenleme olursa eminim hibrit araçların vergisini düşürmek yerine dizel benzinli araçların vergisini artırmak şeklinde olacaktır.

Suanki kasa bu kadar satiyorsa bunun iki kati satmasi gerekir. Gorunen koy klavuz istemez.

Corolla zaten bireysele dizel satmıyor ki, herkes benzinli alıp tüp takıyor. Fiyat faciası olmazsa bu da çok satacak.

Performans olarak 132 beygirlik motor ile gayet gidiyor araba, çok da güzel motor, LPG ile aynı segment dizellerden az yakıyor.

Millet 80-90 beygir dizele biniyor torkla uçuyormuş gibi hissediyor, söz meclisten dışarı da 132 hp gitmeyen atmosferik ile corolla o araçlara avans verir geçer, ilerki kavşaktan dönüp tekrar geçer.

• Rezalet tasarım ne ya ? Corolla son 3 kasadir benzer çizgilerde tasarım yapıyor. Adamların olayı bu sorunsuz güvenli sedan ... Sana uzaydan araba getirsek onu da begenmezsin ..ülkemize katma değer sağlayan bir model bu ..tasarımı beğenme görecelidir ,ben de içine ve dışına bayıldım ne olacak şimdi?
    Özet: dünyada 2 milyar aileye hitap eden ,bu yüzden ortalama bir beğeni tutturmak zorunda olan , ülkemize değer katan, sağlam güvenli güncel marka değeri olan bir AİLE SEDAN otomobilidir. Alıcısına satıcısına uretinine ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Az ilerde tok kapı sesi var orada oynayın.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Dizel Toyota’m var. Bireysel alım.
    Bir arkadasım sıfır corrolla aldımisti. Dizel almıştı.
    Bir akrabam 3 tane dizel Toyota aldı. 3 aracta bireysel müşteri aracıydı. İlk sahibi.

Toyota nispeten eğitimli kesmin aracidir. 90hp lik Toyota yi insanlar ekonomik ve sağlam diye alıyor. Sen seni sıkıştırmaya çalışan, makas atan kaç tane Toyota gördün?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.