Şimdi Ara

2019 SONY TV (ANA KONU) (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
40
Favori
150.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Backstreet

İnternet hızınız nasıl Kontrol ettiniz mi? Modemi kapatıp 2 dk bekleyin tekrar açın..

Alıntıları Göster
    İnternet fiber ve sıkıntı yok. Sistemi android nougat yüklemeyi düşünüyorum. Birde onu deneyeceğim. Bir sıkıntı çıkmaz inşallah...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Acaba tv de değiştirilmesi gereken bir ayar var mı kulaklıktan dinlemek için bluetooth ile? şu anda eşleşme yaptırmayı başardım kulaklığımla ancak ses yine tv den çıkıyor , menülerden herhalde bir ayar değiştirmem lazım ki tv hoparlöründen çıkışı olmasın doğru mu ? hepsini denedim ama bulamadım maalesef tv menü ses ayarlarından :(
  • cmantoska C kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar,

Ben Bluetooth üzerinden bağladığımda direk başlıyor diye hatırlıyorum. Hoparlörde de aynı davranıyor zaten.

Ama ben normalde TV nin kendi sesini kullanmadığım için de olabilir. Ayarlardan Display & Sound -> Audio output -> Speakers kontrol edebilir misiniz? Audio system olması gerekir.

Benim sorunum da kumandayla beraber toplam 2 Bluetooth cihaz bağladığınızda, cihaz tekrar açıldığında kumandanız saçmalıyor mu? Sorun TV de değil, telefondan doğru yönetebiliyorum ama
    kumandanın bağlantısı kopup geliyor sürekli.

Edit: Ek sorum var bilene; XG9500 modeli için screen mirroring uygulamasını bulamıyorum. Laptop'dan da wi-fi direct yapmaya çalıştığımda ekranı yine yansıtamıyorum. Standart bir win10 pc'den bu ekrana kablosuz ekran yansıtabilen var mı? İnanılmaz sinir oldum yapamadığıma, ihtiyacım olduğundan da değil ama samsung, lg hatta daha dandik OS'lere küt diye bağlanıyordum aynı laptop ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdaBarisC -- 2 Haziran 2020; 21:45:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar ben sonyxf9005 kullanıyorum sizde fark ettiniz mi bilmiyorum ben hdr yi kapalı yapınca detaylar daha net canlı ve gerçekçi görünüyor ama hdr yi açtığım zaman detayları yutuyor sadce karakterin yüzleri birazdaha net oluyor hiç öyle denediniz mi ozellikle oyunlarda deneyin farkı gorun

• Herkese merhaba,
    Daha önce 55q80 kullanıyordum. TV odasını değiştirince izleme mesafesi 4 metre olunca 55 küçük kalınca elden çıkardım.

Genel anlamda TV yi zidoo x9s ile indirdiğim remux filmleri izlemek için kullanıyordum. Memnundum TV odası değiştirene kadar.

Dün iki tane 4k filmi USB ye attım. Medimarka gittim. 65 inç tvlere bakmaya ama fiyatlar yüksek.
    Samsung 7440 ve q60r görüntüde aynı ama 100hz farkı ister istemez q60r belli oluyor.
    LG sm8000 idare eder sm8600 daha iyi idi.
    En son ise xf9005 ve LG sm9010 da ise ikiside istediğim gibi idi beğendim.

Bütçem sınırlı olduğundan arayış içinde olduğum için Sony KD-65XG8096 modelini gördüm.

Sormak istediğim xg8096 da ile xf9005 arasında bariz bir görüntü farkı varmıdır.
    Örnek vermek gerekirse sm8600 ile sm 9010 ile bariz fark vardı.
    Bu şekilde bariz bir görüntüde kalite farkı varmıdır.
    Rica etsem konu hakkında bilgisi olanlar görüşlerinizi yazarmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alizel -- 11 Haziran 2020; 11:57:51 >

• alizel A kullanıcısına yanıt
    Hocam rtingste xg80 serisi 6.6 XF90 serisi 7.9 puan almış. Aynı klasmanda değiller zaten. Rtings in sitesine bakabilirsiniz ayrıntılar için

Merhaba, bende aynı modellere baktım. Ama xf9005 kesinlikle. 65 inch alacağım. Eğer imkan varsa xf9005.

Kolay gelsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enessezgin

Hocam rtingste xg80 serisi 6.6 XF90 serisi 7.9 puan almış. Aynı klasmanda değiller zaten. Rtings in sitesine bakabilirsiniz ayrıntılar için
    Baktım ama kullanıcı deneyimlerine göre acaba 9005'e göre x8096 da bizi kurtarmazmi diye sormak istemiştim.

Örnek vermek gerekirse q60 göre q80 çok daha güzel bir tv. Fakat bütçesi dar kisiler için q60 da iş görür 55 ekran bir TV deki 3-4 bin liralık fiyat farkıni göz önünde bulundurdugumuz zaman.

Aynı varsayım 9005 ve 8096 arasında olabilirmi diye bir size danışayım dedim.

8096 yi netten gördüm. Antepde media markda varmı bilmiyorum. Ayrıca onu denemeye de gidersem dün gittiğim de çok cihaz denedim. Bana kıllık yapabilirler
    Neyse sizin görüşlerinizin haricinde diğer mediamarka gidip bir bakayım varsa şayet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Le Chifre

Merhaba, bende aynı modellere baktım. Ama xf9005 kesinlikle. 65 inch alacağım. Eğer imkan varsa xf9005.

Kolay gelsin
    Benim gönlümden de o geçiyor. Ama bütçem sınırlı neyse bakicaz durumlara artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: enessezgin

Pardon bilmediğimden soruyorum. Rrings sitesinden bir TV bin kaç puan aldığını nereden görebiliyoruz. Ben yine baktım ama 7.9 u hangi sekmenin altında aldığını goremedim.

8096 ile xf9005 ayrı kulvardalar...Xf9005 tabi ki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alizel

Baktım ama kullanıcı deneyimlerine göre acaba 9005'e göre x8096 da bizi kurtarmazmi diye sormak istemiştim.

Örnek vermek gerekirse q60 göre q80 çok daha güzel bir tv. Fakat bütçesi dar kisiler için q60 da iş görür 55 ekran bir TV deki 3-4 bin liralık fiyat farkıni göz önünde bulundurdugumuz zaman.

Aynı varsayım 9005 ve 8096 arasında olabilirmi diye bir size danışayım dedim.

8096 yi netten gördüm. Antepde media markda varmı bilmiyorum. Ayrıca onu denemeye de gidersem dün gittiğim de çok cihaz denedim. Bana kıllık yapabilirler
    Neyse sizin görüşlerinizin haricinde diğer mediamarka gidip bir bakayım varsa şayet.

Alıntıları Göster
    q60 ile 8096 aynı kaliteyi verir..Siz birisini satıp aynı kalite de Tv alacaksınız hiç gerek yok :)

65q60 da 100 HZ ekran yenileme hızı varsa çok değil 1 tık daha iyidir 8096'dan..

Ama film,Netflix,Youtube,Bluray,Maç falan izleyecekseniz XF9005...Ancak online oyun oynamak isterseniz pek önermem...

• quote:

q60 ile 8096 aynı kaliteyi verir..Siz birisini satıp aynı kalite de Tv alacaksınız hiç gerek yok :)

65q60 da 100 HZ ekran yenileme hızı varsa çok değil 1 tık daha iyidir 8096'dan..

Ama film,Netflix,Youtube,Bluray,Maç falan izleyecekseniz XF9005...Ancak online oyun oynamak isterseniz pek önermem...

Alıntıları Göster
    Himm tsk ederim. Anladim
    65 inç e geçmek için tv'imi satttim yeni TV ye bakıyorum.
    Dediklerinizi dikkate alacağım.
    9005 in fiyatı asmasa hiç dusunmeden gidip Alicam.
    Son olarak ben baktım ama bulamadım. 9005 kalitesinde daha uygun fiyata alternatifi yok degilmi.

• quote:

8096 ile xf9005 ayrı kulvardalar...Xf9005 tabi ki..
    Haklısınız tşk ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: alizel

Himm tsk ederim. Anladim
    65 inç e geçmek için tv'imi satttim yeni TV ye bakıyorum.
    Dediklerinizi dikkate alacağım.
    9005 in fiyatı asmasa hiç dusunmeden gidip Alicam.
    Son olarak ben baktım ama bulamadım. 9005 kalitesinde daha uygun fiyata alternatifi yok degilmi.

Alıntıları Göster
    xf9005 Kalitesine biraz q70r Yaklaşıyor..Onunda Handikapları var SDR ve HDR parlaklıkları çok iyi değil ancak q60R'a göre iyi..

güneşli bir oda da Tv izliyorsanız eğer q60r ve 70r'ı direk elerim...Çok fazla yansıması var..

Karanlık ortam da izlenecekse q70r Alınabilir ama fiyatları aynıysa XF9005 öneririm..

va panelle ips panel nasıl aynı performansta oluyor hocam?
    hocam q60r ile xg80 modeli bambaşka iki dünya performans olarak birbiriyle alakaları yok bilginiz olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

va panelle ips panel nasıl aynı performansta oluyor hocam?
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-sony-x800g/780/837

Hocam, Karşılaştırmaları burada arada ne kadar fark var VA panel olmasına rağmen? O fiyata değer mi bunu sorgulamak lazım...Va panel olunca iyi bir tv olmuyor.

HDR filmler vasat-Sdr yayınlar vasata yakın ortalama,Sadece oyun oynamak için alınacak Tv'ler bunlar..Konstrat her ne kadar iyi olsa da Parlaklık vasatsa o Tv'den nasıl verim alınır?

55q80 satan,yada kullanmayacak kişiye 65q60r mı alındırılır? Sırf VA panel diye,yapmayın Allah aşkına..Konstratı basmışlar o kadar..Parlaklık yok Tv'de :)

Gradyan ve 4k performansı bile daha kötü IPS panel 8096'dan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 11 Haziran 2020; 15:10:48 >

q60r fiyatına göre performans olarak şuanki piyasada en alınası tv ve evet va panel olduğu için xg80 den bariz daha iyi bir model arada 5 kat kontrast farkı var hdr içinde parlaklıktan daha önemli olan kontrasttır ayrıca q60r modelinin sdr parlaklığı gayet yeterli siyah performansını hiç konuşmuyorum bile..bi yanda kontrast fakiri siyah gösteremeyen parlaklığı ortalamanın altında bi ips panel diğer yanda 100hz 6000 kontrasta sahip siyah performansı çok daha iyi olan bir tv var bu tv lerin performans olarak alakaları bile yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

q60r fiyatına göre performans olarak şuanki piyasada en alınası tv ve evet va panel olduğu için xg80 den bariz daha iyi bir model arada 5 kat kontrast farkı var hdr içinde parlaklıktan daha önemli olan kontrasttır ayrıca q60r modelinin sdr parlaklığı gayet yeterli siyah performansını hiç konuşmuyorum bile..bi yanda kontrast fakiri siyah gösteremeyen parlaklığı ortalamanın altında bi ips panel diğer yanda 100hz 6000 kontrasta sahip siyah performansı çok daha iyi olan bir tv var bu tv lerin performans olarak alakaları bile yok
    O zaman q60r q90t'den daha mı iyi konstratı iyi olduğu için?

q80 kullanan kişi bu tv lerden zevk almaz..

Göz boyama var o kadar..Oyun için alınır,Yansıma bile 8096 daha iyi ikisi de Vasat..q60r Siyah performansı da ortalama öyle uçan kaçan bir şey değil..Sdr parlaklığı da ortalama çok iyi değil..

Konstrat var HDR parlaklığı vasat ne anladım ben bu işten :) Netflix falan izlemeyelim o zaman ya da Blu-ray :)

Vasat yapım kalitesi de cabası...

10.000 Tl verilecek paralar değil ikisi de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 11 Haziran 2020; 15:19:56 >

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.