Şimdi Ara

2019 SONY TV (ANA KONU) (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
40
Favori
150.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2yıldan yetkili sonrası aldıgın yer satıcı bayi garantili oluyor baskatürlü uzatılmıyor.tüm tvlerde garanti bu sekildedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 26 Kasım 2019; 14:24:2 >
  • sarabaci kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam. Ben de xg9505 sipariş verdim gelince görücez sonuçları. İncelemelere bakınca ikisinin de artı eksi yönleri var. Q80r de geniş görüş açısı ve daha derin siyahlar var. Ama siyahlarda agresif karartma yaptığı için bazı detaylar kayboluyor. Sony agresif karartma yapmıyor,bu yüzden karanlık sahnelerde ayrıntılar daha iyi ama blooming oluyormuş.Bundan çok rahatsız olanlar var. Yalnız Q80r den yüksek ışık veriyormuş. İşin aslı 65q80r 14 bin tl'lerde olmasaydı önce onu tercih edecektim.Derin siyah takıntısı var bende detay kaybını gözardı edebilirdim. One connect kutusu da beni cezbediyor. Ama işletim sistemini beğenmiyorum biryandan. Android dünyası çok daha geniş. Futbolda q80r de kasma olması beni şaşırttı. Bakalım sony performansı nasıl.
    Bir de kafama takılan sony ile ilgili;
    Bu dolby vision-atmos desteği iyi hoş da incelemelere bakınca pek de iyi görünmüyor.Mesele rtings dolby atmos destekli xg9505 ın sesine 2 tiz desteğine rağmen çok düşük puan vermiş. xf9005 in sesi daha iyi puan almış. Dolby vision da xf9005 de netflix de çok problem yaşayan var umarım xg9505 de yoktur bu problem.

• quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

49 inch de maalesef 90 serisi gelmedi ülkemize. Gerçi gelse kaç adet satardı, çok emin değilim. Zira fiyatı neredeyse 55 inch ile aynı.

Alıntıları Göster
    O kadar model var, çıkmaya da devam ediyor ama amaca uygun bir TV bulamadık gitti, ekmek su değil tabi ama insan şaşırıyor. Her modelin ülkemize gelemeyişi de bir etken bence.
  • Hocam 49xf9000 serisi türkiyeye hiç gelmedi. Bende sony 49xf8577 var.Düşünürsen satabilirim. Bana küçük geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaddafi

Hocam 49xf9000 serisi türkiyeye hiç gelmedi. Bende sony 49xf8577 var.Düşünürsen satabilirim. Bana küçük geliyor.
    EdgeLED tercih etmiyorum ve prensip olarak 2.el elektronik ile de ilgilenmiyorum ancak teklifiniz için teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Tamam hocam. Ben de xg9505 sipariş verdim gelince görücez sonuçları. İncelemelere bakınca ikisinin de artı eksi yönleri var. Q80r de geniş görüş açısı ve daha derin siyahlar var. Ama siyahlarda agresif karartma yaptığı için bazı detaylar kayboluyor. Sony agresif karartma yapmıyor,bu yüzden karanlık sahnelerde ayrıntılar daha iyi ama blooming oluyormuş.Bundan çok rahatsız olanlar var. Yalnız Q80r den yüksek ışık veriyormuş. İşin aslı 65q80r 14 bin tl'lerde olmasaydı önce onu tercih edecektim.Derin siyah takıntısı var bende detay kaybını gözardı edebilirdim. One connect kutusu da beni cezbediyor. Ama işletim sistemini beğenmiyorum biryandan. Android dünyası çok daha geniş. Futbolda q80r de kasma olması beni şaşırttı. Bakalım sony performansı nasıl.
    Bir de kafama takılan sony ile ilgili;
    Bu dolby vision-atmos desteği iyi hoş da incelemelere bakınca pek de iyi görünmüyor.Mesele rtings dolby atmos destekli xg9505 ın sesine 2 tiz desteğine rağmen çok düşük puan vermiş. xf9005 in sesi daha iyi puan almış. Dolby vision da xf9005 de netflix de çok problem yaşayan var umarım xg9505 de yoktur bu problem.
    Ben de 65Q80R ile 65XG9505 arasında kaldım. Fakat aradaki fiyat farkını yatak odasına koyacağım bir tv için vermek istemedim. Siparişi verdim. Henüz daha gelmedi. Elinize ulaşınca kullanıcı yorumlarınızı merak ediyorum.
    Saygılar

• tw1s kullanıcısına yanıt
    Hocam sipariş geç gelecek gibi gözüküyor. Trendyol 25 aralığa kadar zaman koymuş.Gerçi sattığı herşeye 1 ay tarih aralığı vermiş, yoğunluktan sanırım. Mağazayı aradım önümüzdeki hafta stoğa gelmesini bekliyoruz dedi. Umarım iptal olmaz. Belki sizin ki önce gelir. Kimse de forumda ayrıntılı paylaşım yapmamış. https://www.youtube.com/watch?v=1ev1FrvIalY
    Bu elemanın kanalında 75 inch için bolca karanlık sahne,blooming inceleme ve ayar videosu var. Öve öve bitirememiş.
  • Xg9505 e chrome yikkeyebilen varmi. Usb den yukledim ama applerin arasinda gorunmedi

• Matrix i aciyorum diskten 1080p yok arkadas goruntude gri ve beyaz alanlarda kumlanma var. Normal hd kanallarda da bu kumlanma cok bariz belli. Neden bu sekilde anlamadim, cam gibi goruntu yok acikcasi. Trt4k bile eh iste dedirtti yani. Her formati denedim, bu kumlanmayi gideremedim. Ancak kisisel ayarlardan biraz kurcalayarak kumlanmayi biraz azaltabildim, onun harici renkler cok soluk geliyor bana. Samsung tv ye alistigimdan bu sekilde sanirim. Ben hic memnun kalmadim 65xg9505. Mx player yukledikten sonra tv kanallarinda ses gitti. Bir turlu geri gelmedi ve komple tv yi kapatmak zorunda kaldim. Arka plan uygulamalari nasil kapatacagiz onuda goremedim. Ama bu kumlanma olayi gercekten cok kotu arkadaslar.

• social kullanıcısına yanıt
    Hocam birkaç fotoğraf video çekip koysanız ne güzel olur. Karanlıkta performansı nasıl? Gündüz ışık seviyesi yüksek mi? Renkler soluk derken her modda mı soluk?
    Bu arada benimkini de kargoya vermişler. Yarın teslimat gözüküyor. Kurulum vs derken haftaya paylaşırım birşeyler. Umarım iade etmek zorunda kalmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stylerbb -- 28 Kasım 2019; 11:31:50 >
  • stylerbb kullanıcısına yanıt
    55" samsungdan gectigim icin renkler kotu geliyor sanirim bana sonucta hd kanali 55 gerine 65 e yayiyor. Dediklerinizi yapacagim. Bir tek kodi performansindan memnun kaldim. Belkide buyuk bir beklenti icinde oldugumdandir. Ama keske q60rat alsaydim dedim. Birde lg sk10y aldim, ondada standart modda falan sesler berbat, pek hosuma gitmedi sistem.

İçime kurt düşürdünüz hocam daha tv yolda :)
    Kac inc aldiniz siz, 75 olanlarda 2.bir katman varmis o yuzden daha iyi diyorlar. Bu noise sorunu bence cok kotu. Resimlerde belli olurmu bilmiyorum ama eve gidince resim ve video ile noise sorununu gosterecegim

65 inch. 75 lerde açı değiştikçe görüntü kaybını engellemek için bir katman varmış fakat o da kontrastı düşürüyormuş.Bunun dışında bir numarası yok yani katmanın.Mağazada baktım ben tv ye, açı değişince görüntü kaybı abartıldığı kadar gelmedi bana.Önceki tv m 60h7000 di. Onda çok daha belirgindi kayıp.Kayıptan çok parlama oluyordu. Q9fn alıp iade ettim,onda 60h7000 den daha da kötüydü. Tabi ev ortamında daha iyi belli olur. Bu bahsettiğiniz noise karıncalanma görüntüsü gibi değil mi? Tahmin ettiğim şeyse plazmalarda çok belirgin olan birşeydi bu.Yakından bakınca siyah noktalanmalar ya da pikseller hareket ediyormuş gibi.Samsung Q9fn de de yakından bakınca bu efekt oluyordu. Yayına göre de değişiyor biraz, koyu sahnelerde belirgin. Bence bir problem değil hocam bu çok takılmayın. Ekran büyüyünce gözünüze çarpmış olabilir. Bekliyoruz fotoları

Resimlerdeki netlik ayarı 30 a düşürülerek alınmış en iyi goruntu dıyebılırım.

2019 SONY TV (ANA KONU)

2019 SONY TV (ANA KONU)
    Matrix i pc de açtım şu an filmin yapısında bu noktalanmalar var. Kontrastı arttırmak için sony nin X-tended dynamic range ayarı varmış. Bu efekti arttırmış olabilir açıksa. Kapatıp denediniz mi?
    evet 2 gundur hemen hemen butun ayarları açıp kapatıyorum, bu kumlanma olayı başka fılmler ve tv goruntulerındede var. Bir tek keskınlık ayarını 20 ye kadar dusurdugumda kumlanma epey bır azalıyor ama bu sefer goruntu flu oluyor.
    Anladım hocam. Gelince artık ben de bakıcam duruma kıyaslarız. Siyah performasi nasıl bakmışsınızdır mutlaka?

Kumlanma harici güzel tv, sıyah performansı benı tatmın ettı, mx player yukledıkten sonra kanalların seslerı uçtu, tv yı kapatıp açınca düzeldi. chrome yuklenememesi çok saçma, wifi iyi gibi kodi ve addonları yukledım sorun yok sımdılık, puhu tv stabıl degıl, kendı playerı altyazıların arkasına sıyah kutu koyuyor ve bence çok kotu oluyor neysekı baska playerlar yuklenebılıyor, kanal geçış suresı tatmınkar, kanal duzenlemek ıcın tool var onunla duzenledımde attım tv ye.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.