Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bizim araçta 2017 ağustos çıkışlı ancak yokuştayken start&stop aktifleşince geri kaydırıyor. Frenden yavaş yavaş mı çekip gaza basıyorsunuz ? Ayağınızı frenden birden tamamen çekin öyle deneyin. Çünkü frenden ayağınızı hafif çektiğiniz an araç çalışıyor ve kalkış desteği devreye girebiliyor ancak ayağınızı birden çekince kayma oluyor.
  • NFY kullanıcısına yanıt
    2018 modellerde koltuk masajı yok. Navigasyon da standart olarak yok, ayrı paket olarak alınabiliyor. 7'' ekranda Rlink yazılımı var ve klima kontrolleri dışında 8.7'' lik ekranla tamamen aynı özellikleri. Onun dışında Android Auto ve Apple Carplay var. Sanırım Apple Carplay'in desteklediği navigasyon uygulamaları; Google Haritalar ve Waze uygulaması. Yandex desteklemiyor olabilir. Google Haritalar'ı öneririm, Android Auto ile kullanıyorum.

Aracınız şimdiden hayırlı olsun. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: R_DeNiro

Bizim araçta 2017 ağustos çıkışlı ancak yokuştayken start&stop aktifleşince geri kaydırıyor. Frenden yavaş yavaş mı çekip gaza basıyorsunuz ? Ayağınızı frenden birden tamamen çekin öyle deneyin. Çünkü frenden ayağınızı hafif çektiğiniz an araç çalışıyor ve kalkış desteği devreye girebiliyor ancak ayağınızı birden çekince kayma oluyor.
    Birden çekiyorum ayağımı. Trafikte ilerler gibi.

Ayrıca birkaç gündür fırsat buldukça kullanma klavuzunu okuyorum. start stopun devreye girme ve girmeme koşulları bölümüne geldim.

yol eğitimi %12 ve üzeri ise stop etmez diyordu denemiştim ben dik bir yokuşta stop etmemişti.

Daha az olan eğimler için frene yeterli basınçta basmış olma şartı var. Ben durduğum zaman durmaya yakın yükleniyorum frene. Sert basınca bir sorun olmuyor.

• andios kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Kayma durumu 1-2 kere başıma gelince start&stop kullanmamaya başlamıştım. Tekrar denemeler yapayım ben :) %12 üzerinde stop etmemesi iyi bunu bilmiyordum. Araç dururken frene yeterli düzeyde baskı yapmaya ben de önem gösteriyorum. Start&stop kullanmazken de kavramadan ayırmak lazım otomatik vitesin ömrü için.
  • R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    1000lerce megane4 kullandım. hafif eğitimde hepsi kayma yapıyor ama eğim biraz fazla ise start stop devreye girsede girmsede aracı kitliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynkpars -- 12 Aralık 2018; 9:26:26 >
  • free men F kullanıcısına yanıt
    Son yapılan işlem ile ses kesildi.epey oldu ses yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba..dün showrooma gittim..

Renault, megane sedan panorama edition diye bir paket çıkarmış..

1.6 motor..

Açılır cam tavan..

Edge dizayn gündüz ledleri.

Kararan ayna.far, yağmur sensörleri..

Arka park sensörü.

Otomatik klima.

Orta konsol touch versiyonla aynı..el freni falan touch taki gibi..

Manuel vites..

Eller serbest renault card

115 bine bıraktılar..

Ne dersiniz..alınır mı..mantıklı mı..

Honda elegance tüplü 125 beygir..koltuk ısıtma..ön sensörler..otomatik el freni. Navigasyon. Otomatik vites 125 dedi..

Sizce hangisi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 12 Aralık 2018; 17:9:24 >
  • ynkpars kullanıcısına yanıt
    Start&stop devredeyken hafif eğimde kayıyor ancak start&stop devre dışı iken, hafif eğimde, frene yeterli basınç uyguladığım takdirde kayma yaşamıyorum. Hafif eğimde kayma yapmaması için frene yeterli basınç uyguladıktan sonra 1-2 saniye frende beklemek gerekiyor sanırım. Tecrübelerime göre öyle hissettirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R_DeNiro

2018 modellerde koltuk masajı yok. Navigasyon da standart olarak yok, ayrı paket olarak alınabiliyor. 7'' ekranda Rlink yazılımı var ve klima kontrolleri dışında 8.7'' lik ekranla tamamen aynı özellikleri. Onun dışında Android Auto ve Apple Carplay var. Sanırım Apple Carplay'in desteklediği navigasyon uygulamaları; Google Haritalar ve Waze uygulaması. Yandex desteklemiyor olabilir. Google Haritalar'ı öneririm, Android Auto ile kullanıyorum.

Aracınız şimdiden hayırlı olsun. :)
    Üstat verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Merhaba..dün showrooma gittim..

Renault, megane sedan panorama edition diye bir paket çıkarmış..

1.6 motor..

Açılır cam tavan..

Edge dizayn gündüz ledleri.

Kararan ayna.far, yağmur sensörleri..

Arka park sensörü.

Otomatik klima.

Orta konsol touch versiyonla aynı..el freni falan touch taki gibi..

Manuel vites..

Eller serbest renault card

115 bine bıraktılar..

Ne dersiniz..alınır mı..mantıklı mı..

Honda elegance tüplü 125 beygir..koltuk ısıtma..ön sensörler..otomatik el freni. Navigasyon. Otomatik vites 125 dedi..

Sizce hangisi..
    Donanıma bakmadan ben honda diyorum. Ayrı bir dünyadır honda..

• 2 yıldır kullanıcı olarak tavsiyem mutlaka ekranlı alın. ekran olayıda sadece touch ve iconda var. ayrıca çok güzel 0 km gibi 2.el iconlar var 120ye filan onlarada bakılabilir
  • Merhabalar,2.elde Megane 1.2 TCE Touch Bezinli Yarı otomatik araç buldum.
    Megane 1.2 TCE Touch motor şanziman uyumu nasıldır?
    aracın yakıt tüketimi, performansı, kronik bir sorunu var mıdır?
    araçla ilgili yorumunuz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilalicam -- 14 Aralık 2018; 13:57:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilalicam

Merhabalar,2.elde Megane 1.2 TCE Touch Bezinli Yarı otomatik araç buldum.
    Megane 1.2 TCE Touch motor şanziman uyumu nasıldır?
    aracın yakıt tüketimi, performansı, kronik bir sorunu var mıdır?
    araçla ilgili yorumunuz nelerdir?
    1.2 TCe sessiz ve performanslı bir motor, her turbo benzinli gibi azda olsa yağ yaktığını bilmekte fayda var.

Üzerindeki şanzıman Alman Getrag yeni nesil ıslak (yağlı) kavrama 7DCT300 ve çok iyi bir çift kavramadır.

Bu kombinasyonu birkaç defa kullandım motor şanzıman uyumu gayet iyi. Araç sessiz ve konforlu o konuda içiniz rahat olsun.

Yakıt tüketimi sakin kullanımda şehir içinde 7-8lt lerde şehir dışı 5lt ler civarında geziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

...
    Arkadaşlar, herkese merhaba.

Kubilay Bey size bir kaç sorum olacak. Yorumlarınızı yakından takip ediyorum. Benim gibi araca yabancı olan kişileri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Megane başlığını da yakından takip ediyorum. Ve 2nci el megane sedan 110 edc icon alma arifesindeyim.

Değişen ve boyası olmayan, 16000 km'de, 2017 model, Ocak 2018 çıkışlı opak beyaz bir araç buldum. Fiyat olarak da 109500 TL'ye anlaştık gibi. Fiyat konusunda yorumunuz nedir?

Açıkçası çok sorum var ama öncelikle aracın rengine karar veremedim. Beyaz, titanium gri ve cosmo mavi arasında kaldım. Açıkçası beyaz rengin icon modelini ortaya çıkarmadığını şirket aracı havası verdiğini düşünüyorum.

Kubilay Bey, sizin araç titanium gri sanırım.

Bir de arabada masajlı koltuk var. 7" ekranlı ve stok navigasyon yazılımı var. Sunroof ve diğer opsiyonlar yok. Eller serbest bagajı denemedim. Bu özellik olabilir mi?

Son olarak da Kubilay Bey, numaranızı özelden atabilirseniz, müsait bir zamanınızda Ankara'ya gelip, hem çayınızı içmek isterim hem de gizli özellikler konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkHonor06 -- 16 Aralık 2018; 18:34:8 >

• TurkHonor06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Ben teşekkürederim vakit buldukça paylaşımlar yapmaya çalışıyorum.

Kilometreye göre fiyat çok iyi hata boya değişen olmaması da ayrıca güzel, Millet olarak yıllarca beyaz araçlara Karşı ayrı bir ilgimiz oldu, Hangi marka olursa olsun artık beyaz araçtan hoşlanmıyorum.

Renk tercihinizi titanium gri olarak seçebilirsiniz, akabinde Vizon kahve ve Şampanya rengide çok güzel gorünüyor favori renklerimdir, Cosmo mavi pişmanlık olur..

Eller serbest bagaj açma opsiyonu tamamen hava odaklı :) olsada olur olmasada.

Toparlamak gerekirse aceleniz yok ise bütçenizde Uygunsa opsiyon listesi olan bir araç almak çok daha mantıklı, bir dostumuz yine 16.000 km’de 8.7 rlink2, 18 jant ve Panoramik cam tavanlı hatasiz kusursuz boyasiz aracı 119 bine aldı. Kesinlikle acele etmeyin sıkı bir takipçi olun muhakkak uygun ve opsiyonlu bir araç denk gelir.

Özelden telefon numaramı yazıyorum, muhakkak beklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sefer4229

Teşekkür ediyorum,jantlar fotoğrafta gördüyseniz 2017 çıkışlı,balans cihazında da kontrol ettirdim,kışlık lastikleri üzerine taktırıp balansını yaptırdım,hiç bir sıkıntısı yok çok şükür,bu gün replika bir takım jant alacak olsam zaten bu paralar ve fazlasını vermem lazım,en azından bu orijinal

Alıntıları Göster
    Acaba aldiginiz janttaki sensorleri kışlık lastikleri takinca araç otomatik tanıdımı..yoksa sensör hatasi verdimi

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 5 Ocak 2019; 15:56:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

...
    Abi ne yaptırdın ? Bence senin aracın bunlara pek ihtiyacı yok ama
  • 2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Rlinkstore da navigasyon için 2017.12 güncellemesi gelmiş.başlıyorum indirmeye ..
  • Megan icon 4 M kullanıcısına yanıt
    Geç cevap için kusura bakmayın,bayadır foruma girmiyordum,lastikleri taktırdıktan sonra sensörler arıza yakmadı,2 gün sonra uyarı verdi,yetkili servise gittim arkadaşım makina ile lastiklere okuttu ve düzeldi,şu ana kadar hiç uyarı almadım@Megan icon 4

• 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.