Şimdi Ara

2019 Model PANASONIC LED TV'ler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
4.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yani bu durumda 55xf9005 daha iyi değil mi? Özelliklere göre?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sir.eko kullanıcısına yanıt
    Her şey kâğıt üzerinde göründüğü gibi olmuyor bazen. XE9005'de Dolby Vision yok ama XF9005'e tercih eden var. Filmler 24hz, konsol oyunları max 60hz zaten. Kafam karıştı cidden, tüplü TV zamanı böyle değildi, ucuz TV'ler bile sorunsuzdu, bunların en iyisi bile sorun yumağı resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/9l27DAHi8Fs

https://youtu.be/C3QMRCiwDDM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 27 Şubat 2019; 0:39:37 >
  • Nisan ve Temmuz arası tüm modeller piyasada(İngiltere ve Canada) olacakmış.

https://www.techradar.com/news/panasonic-tv-lineup-2019-the-one-panasonic-tv-weve-seen-so-far

• Selam, kavgaya gerek yok herkese yetecek kadar tv satılıyor dünyada.panasonic lcd tv lerin hollanda fiyatları açıklandı.kalite ne bilmiyorum fiyatları diğer markalara göre uygun geldi bana .

https://www.homecinemamagazine.nl/2019/03/panasonic-maakt-prijzen-2019-lcd-led-tvs-bekend/

• 2019 Model PANASONIC LED TV'ler

• quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Şimdi Mediamarkt'ı aradım, bilgi ne kadar doğru bilemem ama 2019 modellerin de geleceği söyleniyor.

Şu ürün kâğıt üzerinde çok hoş görünüyor.(VA panel ve güncelleme ile HDMI 2.1 desteği de alacak.)
    https://www.displayspecifications.com/en/model/46b617f4

2019 XG95 Sony'deki hallo effect sorunu sinirimi bozdu doğrusu. Belki Panasonic'e yönelirim. Sony Nisan Mayıs olarak çıkış tarihi belirtmiş ama Panasonic tarafında bir tarih göremedim.
    Merhaba,
    Sony 65XG9505 ciddi ciddi almayı düşünürken, " hallo effect" olayını yazdığınızı gördüm. Olay tam olarak nedir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

Merhaba,
    Sony 65XG9505 ciddi ciddi almayı düşünürken, " hallo effect" olayını yazdığınızı gördüm. Olay tam olarak nedir acaba?

Alıntıları Göster
    Bunu yazdığım zaman doğru düzgün piyasada bile yoktu. İsterseniz güncel kullanıcı yorumlarına bakın.

• quote:

Bunu yazdığım zaman doğru düzgün piyasada bile yoktu. İsterseniz güncel kullanıcı yorumlarına bakın.

Alıntıları Göster
    Sitede kullanan bir Allahın kulu yok :(

• quote:

Sitede kullanan bir Allahın kulu yok :(

Alıntıları Göster
    2018 XF9005'in fiyatı 2019 XG'ler çıkınca yarıya indi. İki model arasındaki karşılaştırmalara bakınca neredeyse hiç fark yok. XF'in de XG'nin de birbirine üstünlük sağladıkları yanlar var ve bu ezici tarzda üstünlükler değil. Kurun sabit kaldığını veya çok az arttığını düşünelim, illa XG modelini istiyorsanız yazın gelecek olan 2020 model Sony'leri bekleyin. Kur bugün ki gibi olursa 6-7 bin TL arasına alırsınız. Sanırım Şu an ki fiyatı 55" için 10 bin civarı.

Keşke Panasonic ülkemizden kaçmasaydı. 2019 serileri cidden iyi Tv'lerdi. Sanırım HDMI 2.1 desteğine dahi sahiplerdi. Ama maalesef kaçan kaçana. Sony için bile TR pazarından çekilecek söylentileri var. Artık piyasa Kore'nin dayanıksız ve çöp markalarına kalır.

• quote:

2018 XF9005'in fiyatı 2019 XG'ler çıkınca yarıya indi. İki model arasındaki karşılaştırmalara bakınca neredeyse hiç fark yok. XF'in de XG'nin de birbirine üstünlük sağladıkları yanlar var ve bu ezici tarzda üstünlükler değil. Kurun sabit kaldığını veya çok az arttığını düşünelim, illa XG modelini istiyorsanız yazın gelecek olan 2020 model Sony'leri bekleyin. Kur bugün ki gibi olursa 6-7 bin TL arasına alırsınız. Sanırım Şu an ki fiyatı 55" için 10 bin civarı.

Keşke Panasonic ülkemizden kaçmasaydı. 2019 serileri cidden iyi Tv'lerdi. Sanırım HDMI 2.1 desteğine dahi sahiplerdi. Ama maalesef kaçan kaçana. Sony için bile TR pazarından çekilecek söylentileri var. Artık piyasa Kore'nin dayanıksız ve çöp markalarına kalır.

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkürler.
    HDMI 2.1 de maalesef Sony’nin 2019 OLED modelinde mevcut.

Dolby Vision benim için em önemli belirleyici. Samsung’da yok. Haliyle seçeneklerim arasında değil.
    LG’yi de beleşe verseler almam.
    Philips’e de mesafeliyim.

Pana ve Toshiba da ülkemizde yok.

Sony ise geriye kalan tek marka.

65’ten aşağı olmamak koşuluyla sadece LED düşünüyorum.

Master serisine de ne para yetmez.

• quote:

Cevap için teşekkürler.
    HDMI 2.1 de maalesef Sony’nin 2019 OLED modelinde mevcut.

Dolby Vision benim için em önemli belirleyici. Samsung’da yok. Haliyle seçeneklerim arasında değil.
    LG’yi de beleşe verseler almam.
    Philips’e de mesafeliyim.

Pana ve Toshiba da ülkemizde yok.

Sony ise geriye kalan tek marka.

65’ten aşağı olmamak koşuluyla sadece LED düşünüyorum.

Master serisine de ne para yetmez.

Alıntıları Göster
    Oled'de yanma sorunu var. Çok zengin biri değilim ama o yanma olayı olmasa para biriktirir 20.000TL bile verirdim. Fakat şu hâliyle bedava verseler almam. VA panel istiyorsunuz anlaşılan, Philips'in tüm modellerinde IPS panel var. Samsung ise her ürününde problem yaşadığım bir marka. Görüntü kalitesi çok kötü de değil aslında ama dayanıksız bir marka. Servisi de berbat. Panasonic kaçtı, Toshiba'nın TV departmanı Vestel tarafından alındı yerli bir marka oldu. Sharp gitti, Loewe gitti. Elimizde bir kaç marka kaldı. En iyisi ise Sony.

XF9005'de güzel. Mart ayından beri kullanıyorum. Dolby Vision'da var üzerinde. Her gün iyiki almışım diyorum kendi kendime. Verdiğim para son kuruşuna kadar helâl olsun. Tabi panel işi biraz Millî Piyango gibi, bolca dikey bandingli, bol ışık sızmalı, ölü pikselli bir panele denk gelirseniz en iyi TV'den bile memnun kalmazsınız. Bu LCD, LED, Oled, Plazma cinsi TV'ler tüplüler gibi sorunsuz cillop gibi değiller maalesef.

• PANASONİC ALMAYIN. bende sağlam diye aldım lanet olsun.

2019 Model PANASONIC LED TV'ler
    2019 Model PANASONIC LED TV'ler
    https://forum.donanimhaber.com/silinebilir--140676800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_cyberia -- 18 Kasım 2019; 23:45:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: by_cyberia

PANASONİC ALMAYIN. bende sağlam diye aldım lanet olsun.

https://forum.donanimhaber.com/silinebilir--140676800
    2019 modeller Türkiye'ye gelmedi, elinizdeki muhtemelen 2017 model. En kral markada bile sorun çıkıyor, 10 TV'den 1'inde çıkan sorun o markayı kötü yapmaz. Benim bayıldığım XF9005'imden alıp panelinde sorun yaşayan insanlar da var, ama memnun kalmayalar, memnun kalanların yanında azınlıkta.

Bu arada bazı giriş seviyesi Panasonic modellerinin içinden Vestel çıkıyordu diye hatırlıyorum. 2019'ların 9 ve 8 serisi muhteşem Tv'ler, ama maalesef ülkemizde yok.

• Et5 serisinden var. 6.yılında açılmama sorunu başladı. Bugün 20 dk uğraştım ancak açıldı.

Ana konuya baktığımda onlarca kullanıcı aynı şeyi yaşamış. Programlı kompoment koymuşlar demekki belli çalışma süresinden sonra tv elimizde patladı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.