Şimdi Ara

2019 F/P Tatil Fırsatları (Ana Konu) (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.104
Cevap
253
Favori
774.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben de ailemle yaklaşık 15 yıldır ortalama üstü otellerde senede en az 1 kez kalırım. Bir-kac defa bir üst seviye olan deniz tarafını anca koparabildik :). Suit oda ayarlayabilme işini nasıl yapıyorsunuz biraz ipucu verseniz sevinirim.
    Bu arada bu sene otel fiyatları uçtuğundan, devamli takipte olduğum Granadayı ilk açıklandığı gün %50 indirimden alabildim. Açıldığı sene gitmiştik o nedenle beklemeden aldım. Yoksa bu sene tatil hayaldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurban bayramında 4 kisilik bir aile icin 5000 tl civari nereyi tavsiye edersiniz?

• Bu sene fırsatçı otellere para kaptırmam diyenlere bir tavsiyem var. Fethiyede haydi kampa diye bir işletme var. Tatili yeme içme ve deniz olarak görmeyen gerçekten eğlenmek isteyenler gidebilir. Çeşitli tur programları var hangisi kendinize uygunsa seçiyorsunuz tekne turu yamaç paraşütü dalış rafting jeep safari aklınıza gelebilecek her türlü su sporları mevcut ve otellerdeki fiyatın neredeyse 5 te biri fiyatına hem eğlenip hem gezip ful dolu bir tatil yapmak istenler şuan erken rezervasyon kampanyası da var sanırım bi düşünsün derim. Ben 2 sene gittim çok memnun kaldım

• Dorikus D kullanıcısına yanıt
    İyi diyon, hoş diyon ama bizim buradaki çoğu arkadaşımız Antalya bölgesi seviyor. Kemer , Alanya, Belek vs. Kazancımiz, maasimiz da ortalama üstü elhamdülillah, o yüzden aktivite bize gelmez, 5 ***** olacak bir de alkol kullanmiyoruz buyuuuk bir cogunlugumuz :) ama yıldız en az 5 olmalı, haa premium UHD olmalı. Şişeden severiz kolayı, premix bize gelmez. Bu eleştirileri kim yapar forumda ? Tahminler ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçesi kısıtlı olan arkadaşların bir seçeneği de öğretmen evleri olabilir sivil kişileri de kabul ederler ama günlük kişi başı 10-15 Tl fiyat farkı olur .Tabi şimdiden rezervasyon yaptırılması gerekiyor

Bazı öğretmenevlerinin deniz kenarında 4 yıldız otellerden farkı yoktur . Bunların başında Alanya öğretmen evi gelmektedir(denize sıfır sayılır) .Fethiye Öğretmenevi de çalış plajına 600 metre mesafede

İlgi duyan arkadaşlar şu linkte tüm öğretmenevleri mevcut http://dhgm.meb.gov.tr/edestek/ogretmenevi/ogretmenevi_liste.aspx
  • Muhterem arkadaşlar sizce Antalya tarafı mı yoksa balıkesir tarafı.mı tatil için daha uygun?

• quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Muhterem arkadaşlar sizce Antalya tarafı mı yoksa balıkesir tarafı.mı tatil için daha uygun?
    Hocam 15 temmuz-15 ağustos arası tatil yapacaksan balıkesir tarafı da olabilir ama antalya tarafında 3000 TL.lik otelde bulduğun hizmet kalitesini balıkesirde 5000 TL.lik otelde bulmazsın.

• eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Balıkesir'li olarak söyleyeyim, bizim taraf memur işi tatildir, Antalya tarafı gerçek tatil. Otel kıyasina zaten girilmez, Antalya otellerinin hizmetine Muğla tarafı bile yanasamiyor.

• Sunaberk S kullanıcısına yanıt
    Ben o Granada’yı kaçırdım.Daha doğrusu limitlerim uygun değildi.Uygun olduğunda da iş işten geçmişti.Aslında bunun bir taktiği yok.Yerine,zamanına ve otele göre değişiyor.Eğer zaten daha önce otellere çok gitmiş biri iseniz zaten eksikliklerini,karşılaştırmayı hemen yapıyorsunuz 1-2gün içinde.Sıkıntılarınızı direk müdürle konuşuyorsunuz.Müşteri ilişkileri,resepsiyon filan hikaye.Her şey müdürün elinde.Personel Müdürü olur,otel müdürü olur,koordinatör olur.Bu kişi ile görüşmek istediğinizi kararlı bir şekilde söylüyorsunuz.O da zaten hemen kabül ediyor.Odasında bir bir yaşanan sıkıntıları anlatıyorsunuz.Şu oldu bu oldu,ben şuralarda kaldım hiç böyle bir şey görmedim(görmüş olsanız bile önemli değil:)))Çok umutlarla geldim,tavsiye ettiler hiç beklemiyordum,oteliniz şöyle böyle aslına yazık oluyor işletmeye diye yıkayıp yağlıyorsunuz.Bunun sonunda emin olun ya odanız upgrade edilir ya da alacart verilir.O tamamen yaşadığınız sıkıntı ile alakalı.Ama ben bu zamana kadar oda değişikliği almadığım hiç olmadıYa waterplaneti bilenler bilir puanı düşük,hizmet yerlerde bir oteldir.Orada bile otelin en iyi odasını aldıysam,iyi otellerde bunu almamak imkansız.Özellikle kervansaray otelde 6.kat 2 odalı süit oda görülmeye değer

• quote:

Orijinalden alıntı: alikkkk

Balıkesir'li olarak söyleyeyim, bizim taraf memur işi tatildir, Antalya tarafı gerçek tatil. Otel kıyasina zaten girilmez, Antalya otellerinin hizmetine Muğla tarafı bile yanasamiyor.
    Aslında balıkesir derken altınoluk ayvalık kastettim hocam. Altınoluğu oksijen deposu olduğu için dikkatimi çekiyor. Kq dağları. Ama.dediğiniz gibi otel Hizmetinde Antalya alternatifi yok

• Duydumki; bir tawşan daha dağa küsmüş çekip gitmiş...
    Dağdan bir serçe daha havalanmış... Dağ ne kadar hafiflemişki...?

• emindoner09 E kullanıcısına yanıt
    Ben türkiyedeki en lüks otellerde de tatil yaptım ama sonradan baktığımda en aklımda yer eden en mutlu olduğum ve en eğlendiğim iz bırakan tatil haydikampaydı. (Reklamcı gibi oldum😀) herkesin beklentisi başka tabi. Ben daha çok busene tatil yapmaktan vazgeçtim gibi yorum yapan arkadaşlara ufak bi tavsiye vereyim dedim. Çok para ödemeden de tatilin alası yapılır👍

• Dorikus D kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum size, daha önce Anıtur ile Ege Akdeniz turu yapmıştım bende , ki kendim de egeliyim. En zevk aldığımız tatildi eşimle, haa aynı yerlere devamlı gitsekte onun tadını vermiyor hiçbiri. Değerlendirilebilir. Ama yaptığım ironi, burdaki arkadaşlar o tarzı sevmiyor pek, biraz rahatimiza düşkünüz ve tam tekmil istiyoruz. Herkese iyi tailler

• ugurrsy U kullanıcısına yanıt
    O fark kalktı abi.Bürün misafirhaneler eşit ücret oldu.Fark isteyenleri şikayet edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemnalbant

O fark kalktı abi.Bürün misafirhaneler eşit ücret oldu.Fark isteyenleri şikayet edin.
    Kamu Misafirhanelerinde (öğretmen evi, polis evi, dsi vs) fark mevcut... kamu vs sivil konaklana tarifesi farklı...

• zvzv Z kullanıcısına yanıt
    Sivillerde fark olabilir ona bir şey diyemem.Ki zaten yazın çoğu zaman yer yok deyip almazlar.Lakin tüm kamu kurumlarının eşitlendi.
    https://www.google.com.tr/amp/s/www.memurlar.net/haber/752590/dinlenme-tesisi-ve-misafirhane-ucretleri-tum-kamu-personeli-icin-esitlendi.html%3famp=1

• gorkemnalbant G kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam sadece kamu sivil olarak ayırmışlar
    http://www.alanyaogretmenevi.com/?sf=ae

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurrsy -- 7 Mart 2019; 14:32:9 >
  • gorkemnalbant G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. Dediginiz gibi resepsiyon hikaye. Tavsiyenizi uygulayıp deneyeceğim bu sene

• Sunaberk S kullanıcısına yanıt
    Birde söylemeyi unuttum TripAdvisor ve booking ile korkutun.Gerçi booking yok ama TripAdvisor den çok çekiniyor oteller.

• lakpo L kullanıcısına yanıt
    Ben kaya beleğe gittim. Çok ta memnun kaldım. Şimdiki fiyatına bir şey diyemem ama biz her türlü hizmetinden memnun kaldım.

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.