Şimdi Ara

2019 F/P Tatil Fırsatları (Ana Konu) (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.104
Cevap
253
Favori
774.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar az önce Pegasus kıbrıs indirimiyle nisanın ilk haftası için bilet aldım. Cumartesi gidiş pazar dönüş şeklinde bir haftasonu kaçamağı olacak.
    Öncelikle adanın hangi bölgesinde kalmamızı tavsiye edersiniz. Nerenin plajı güzeldir. Nisan ayında denize girilir mi?
    Gezilecek bölgeleri nereler ? Uygun yollu f/p oteli önerileriniz varsa memnun olurum.
  • Bu tatil için ayırabildiğim bütçe artık iyice değersizleşti.
    Ben bu sene için 20-28 nisan için side grand prestij ayarlayabildim. 4 kişi, bu tarihlerde müsait olabiliyorduk. mayısın ortasından sonrada fiyatlar zaten uçup gidiyor.
    Ev ahalisi ile de geçen sene bir kamp deneyimimiz olmuştu.çok sıkıntı yaşamadık otel konforu aramadıkdan sonra kafa dinlemek için iyi bile olabiliyor.
    bu sene yaza doğruda bir kamp daha yaparız düşüncem var.
  • fettah kullanıcısına yanıt
    Sueno golf e rezervasyonumuzu yaptık hocam,umarım bebekle zor olmaz, diğer otel fiyatlarını görünce içime sindi burası,çok da gitmek istiyordum nasip artık,teşekkür ederim cevabınız için.
  • yurtiçinde 5 6 gece kaliteli bi otelde konaklamak için 8-10 bin lira vereceğime yurtdışına gider medeniyet görürüm diye düşünüyorum ki geçen yaz öyle yapmıştım ve hiç bir otel tatilinde göremeyeceğim güzellikler gördüm.deniz tatiline artık çok para vermeyi düşünmüyorum.
  • PyRRhiC P kullanıcısına yanıt
    Nisan'da Kıbrıs'da denize girmek düşük ihtimal maalesef (bazı insanlar soğuk suyu sever o ayrı). ısıtmalı havuzu olan bir otel denerseniz, en azından belki denize girersiniz.
    biz 2-3 yıl önce 23 nisan tatilinde gitmiştik, uzun kollu ve rüzgarlık mont ile gezmiştik.

deniz değil de, kültür turu yapmak için harika bir ay. kalacağınız hemen her otelde günübirlik turlar bulabilirsiniz.
    iyi tatiller şimdiden.
  • ms365 M kullanıcısına yanıt
    Şimdi araştırıyorum fakat çoğu otel en az 2 yada 3 gecelik konaklama istiyor. Sanırım sabah kahvaltı konseptinde bir yerde kalacağım. Denize de girilemeyecek mevsim ise deniz kenarında olmasına gerek yok.

Kültür turu yapalım desek hangi bölgeleri tavsiye edersiniz ? Araba kiralamaktan çekiniyorum. Bu konuyu göz önünde bulundurarak tavsiye verirseniz sevinirim.
    Acaba Lefkoşa mı yoksa Girne mi daha iyi olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mata2006

Bu tatil için ayırabildiğim bütçe artık iyice değersizleşti.
    Ben bu sene için 20-28 nisan için side grand prestij ayarlayabildim. 4 kişi, bu tarihlerde müsait olabiliyorduk. mayısın ortasından sonrada fiyatlar zaten uçup gidiyor.
    Ev ahalisi ile de geçen sene bir kamp deneyimimiz olmuştu.çok sıkıntı yaşamadık otel konforu aramadıkdan sonra kafa dinlemek için iyi bile olabiliyor.
    bu sene yaza doğruda bir kamp daha yaparız düşüncem var.
    Grand Prestij side kendi kategorisinde kalabileceğiniz en kötü otellerin başında gelir... Zaten fiyatının uygunluğuda bu nedenledir... 4 ve 5 sene önce iki kez kaldım.. Tesis bir zamanlar görev yaptığım bir holdinge aittir. Dolayısıyla her şeyini bilirim.. Net bir şekilde pişmanlıktır, verdiğiniz paraya pişman olursunuz.. Uzun yıllardır renovasyon yüzü görmeden idareten yapılan küçük tadilatlarla yürütmeye çalışılmakta, böyle oluncada fiyatı uygun tutmak durumundalar. Tek iyi tarafı tesisin lokasyonu güzeldir, fakat asla 4-5 yıldız kalitesi yoktur.. Keşke tripadv yorumlarını okuyup sonra karar verseydiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tesettür otel önerisi olan var mı? Yer önemli değil, denizi güzel o olsun yeter.

Yeni açılan otel olursa bu sene uygun olabilir.

• 2 sene önce antalya wome deluxe otelde kalmıştım, çok güzeldi. Tekrar aynı otelde de kalmak istemiyorum, farklı bir yer olsa daha iyi olur.

• slickman S kullanıcısına yanıt
    Mersin tarafına bak hocam,günlük 300-400 arası bulursun.Denizi harika olan yerlerde var.

Hocam Girne'yi tavsiye ederim. küçük sevimli bir liman içi bölgesi var, etrafında cafe'ler pub'lar. Lefkoşe'den daha renkli Girne.
    Madem tek gece kalacaksınız, hiç oto kiralamaya girmeyin. havalimanından Girne şehir merkezine HAVABUS tarzı otobüsler var. gayet ekonomik oluyor. Internette kalkış saatleri vs yazıyor.
    "BEYLERBEYİ KÖYÜ, BELLAPAIS MANASTIRI...." gibi güzergahları olan birkaç günübirlik tur var. kaldığınız otelden veya civardaki bir acenteden ayarlayabilirsiniz. sabah sizi otelden alıp gün boyu gezdirip akşam bırakıyorlar.
  • Ocak ayında Erken rezervasyon diye bütün acenteler reklam yapar %40-50 ler havada uçuşurdu. Baktığım iki tane otel var %0 indirim yapıyor yaa.. Erken rezervasyon diye birşey yok bizde diyor. Kampanyalı oda varmış ve dolunca fiyatı daha da yükselecekmiş. 1 kişi 1 gece 420 tl para istiyor. Asgari ücretin 2000 tl olduğu dönemde... 2 kişi 1 haftalık tatil yapalım desek yaklaşık 6000 tl demek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_canakci

Ocak ayında Erken rezervasyon diye bütün acenteler reklam yapar %40-50 ler havada uçuşurdu. Baktığım iki tane otel var %0 indirim yapıyor yaa.. Erken rezervasyon diye birşey yok bizde diyor. Kampanyalı oda varmış ve dolunca fiyatı daha da yükselecekmiş. 1 kişi 1 gece 420 tl para istiyor. Asgari ücretin 2000 tl olduğu dönemde... 2 kişi 1 haftalık tatil yapalım desek yaklaşık 6000 tl demek...
    selamlar
    Herkes aynı durumdan şikayetçi..Sonu ne olucak bilemiyorum...
  • ms365 M kullanıcısına yanıt
    Oteli lefkoşada tutsak, ik gün yürüyrek lefkoşanın gezilebilecek yerlerini gezsek, ertesi gün de bahsettiğiniz tarz bir acenta ile girne taraflarını gezsek nasıl olur acaba ? Tavsiye edeceğiniz acenta var mı ?

Tavsiye edeceğiniz temiz sabah kahvaltı oteli var mı uygun yollu ?
  • Bu sene yaz turizmi yapmayacağım. Protesto ediyorum.
    Ölmem de zaten yazın denize girmediğim için.

Geçen sene 3500 TL olan herşey dahil 5 yıldızlı oteller bu sene 7 binden başlıyor.

Avrupalı 1000 Euroya gelip 5 yıldızlı full + full 5 gece tatil yapabiliyor.
    Bize gelince 8-9 bin TL.

Geçen senelerde ağlıyorlardı yabancılar gelmediğinden, ne olur yerli turist gelsin diye.

şimdi piyasalar açılınca kendi ülkemizde yine 3. sınıf vatandaş oluyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemnalbant

Olay gidip gitmemek değil hocam.Sömürüye karşı tepki koymak.Ha ne etkili olur mu olmaz mı orası ayrı bir konu.
    arz talep meselesi. demek ki talep var. neden sömürü olsun ki? sizin yaptığınız işe daha fazla veren olsa kabul etmez misiniz?
    Denize girmeniz çok zor girne de kalabilirsiniz kıbrısın merkezidir.Uygun otel olarak büyük anadolu olabilir.oscar veya dome otel de kalmanızı önermem fiyatınızı biraz yükseltirseniz girneye biraz uzak ama otel olarak daha iyi olan acapulco önerebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: onixon29

arz talep meselesi. demek ki talep var. neden sömürü olsun ki? sizin yaptığınız işe daha fazla veren olsa kabul etmez misiniz?

Alıntıları Göster
    evet arz talep meselesi ama yanlış yorumluyorsunuz.

geçen seneye göre talep yurtiçinde azaldı bu kesin. forumdaki çoğu insna bu sene otel almayacak mesela.

ama geçen seneye göre yurtiçi acentalara satılan oda sayısı çok daha azaldı. yani arz daha çok azaldı. sorun bu.
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.