Şimdi Ara

2019 AYT TRİGONOMETRİ SORUSU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene sınavda karşınıza gelse yapabilir miydiniz daha önce hiç görmediğinizi varsayarak ?

2019 AYT TRİGONOMETRİ SORUSU

• 11.sınıfın sonunda kendim uzun bir şekilde çözmüştüm. 2019 da değil de 2020 de çıksa 1 dk lık soruydu ama yine de kaliteli soru
  • Ben de 11.sınıfım trigonometri işlerken hocamız çözmüştü çözüm yolunu bilince şimdi kendim de çözdüm ama ilk defa karşıma geldiğininde çözebilir miydim emin değilim
  • Punisher9 kullanıcısına yanıt
    1 sene sonra çok basit gelecek çalışmaya devam et
  • X : 30' yaz çöz geç
  • Bu sene de geldi aynı soru tipinden x yerine değer ver gelir
  • Bc ye k yazmak yeterli ki cozmek icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç aklıma gelmedi x e değer vermek
  • The Killing Road kullanıcısına yanıt
    Hocam o kadar uzun ve karışık işlemleri çözmek size kolay gelir tabi bana zor geliyor

Karisik sayilmaz ki aslinda, tabi ben geometrideki acigimi olimpiyat için trigoya deli abanarak kapattigim icin de bana boyle geliyor olabilir dediginiz gibi.

Bu arada mumkun olduğunca değer vermemeye çalışın, bu tarz sorularda yanlışa goturen en buyuk faktörlerden birisi bu.

• Ben de 1 diyerek yaptım iyice karışmasın diye oranlamalar uzun zaten
    Tamamdır tavsiyeniz için teşekkür ederim ama bu soruda gerçekten kolaylaştırıyomuş soruyu değer vermek

Bunda sansa denk gelmis olabilir, ancak en populer deger verme sayilari olan 30 60 90 verdiginizde ornegin, 60 ve 120 hem birbirlerini bütünleyen, x2lik acilar olduğu için şıklar cici gelmezse hataya veya zaman kaybina götürmesi cok muhtemel oluyor

@purple.haze burada bir örnek verdim, onun dışında daha karmaşık sorularda karelerin gelmesi durumunda da yine +- veya bölgenin kaybolması (cos 150 yerine 30 bulmak) gibi çok şey olabilir. Tabi böyle durumlar gerçek sınavda karşınıza çıkabilecek durumlar mı son 2 yılın sınavlarına bakarsak hayır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Killing Road -- 15 Ocak 2021; 20:21:16 >
    Anladım hocam soru aslında gerçekten uzun değilmiş ben ac kenarına 1 vererek çözmüştüm bc kenarına 1 verince çok daha kolaymış kenarlara değer vermek pek sıkıntı olmaz ama değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Punisher9

Anladım hocam soru aslında gerçekten uzun değilmiş ben ac kenarına 1 vererek çözmüştüm bc kenarına 1 verince çok daha kolaymış kenarlara değer vermek pek sıkıntı olmaz ama değil mi ?

hayır hocam her türlü gidici onlar zaten benzerlikten, hatta ben de 1 verip çözerdim bunları2019 AYT TRİGONOMETRİ SORUSU 

• Nereden biliyorsunuz hocam ? 2019 AYT TRİGONOMETRİ SORUSU  Aman hocam basit gelmesin valla 2020 gibi olursa mat o çözdüğüm ve çözeceğim tri sorularını haram ederim ÖSYM'ye 2019 AYT TRİGONOMETRİ SORUSU 

Ben de emindim içime kuşku düşürdünüz :)
  • Leader of Birmingham. kullanıcısına yanıt
    Bana basit gelcek demiş arkadaş sanırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.