Şimdi Ara

[ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ] (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.062
Cevap
101
Favori
149.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah razı olsun tavsiyeleriniz den ötürü. Tecrübelerinizden ziyadesiyle istifade etmiş olduk.
    Lakin ağabey i5-8400 maalesef hiç bir satıcının stoklarında kalmamış.
    Şİmdi bir bakayım dedim ama 10'a yakın sitenin stoklarında yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetgullu -- 6 Aralık 2017; 9:39:12 >
  • ahmetgullu A kullanıcısına yanıt
    Geçici olarak temin edilememektedir.
    yazıyor.
    çok rağbet var.
    yeni ürün olduğu için muhakkak yeni parti gelir, bir kaç hafta takip et.
  • Hocam başınızı ağrıttığım için özür dilerim

Bütçenin azami sınırı 4000 TL olduğunda (monitör hariç)

kasa+psu dahil öneriniz ne şekilde olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk defa bu işe girişecepim için birçok kişi ile istişare yaptım başka forumlarda da.

Lakin en müspet ve isabetli tavsiyenin zatı alinizden geldiğini düşünerek sizi bir kez daha rahatsız ediyorum.

Heyecan ve iyi niyetimi mazur görün..

200 arttırılıp 16GB RAM alırsanız çok iyi bir sistem toplamış olursunuz.

http://prntscr.com/hl41d1
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Üstadım tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim öncelikle.

Böyle bir sistem için hangi ekranı almamız icap eder. Sizden ricam bu konuda yardımcı olmanız

Çünkü h bilgim yok monitörler hakkında. Fiyat Max 750 olabilir

• Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Üstadım hayırlı günler evvela.

Kafama takılan bi iki şeyi sormak isterim.

- öncelikle ekran kartı markası ınno 3d. Önceleri hiç aşina olmadığım bir marka. Performans açısından nasıldır? Sizin tercih nedeninin f/p ürünü olduğu için mi? Rx 580 8 gb tercihimiz olsa sizce nasıl olur?

- ürünleri hangi siteden tedarik etmemi önerirsiniz

- Ryzen için en iyi Anakart bu galiba. Anladığım kadarıyla ileride (oc) imkanı var.

Başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın. Bunca sene sonra almışken en doğru kararı vermek adına soruyorum.

Niyetim 5000 tl ile uzun süreli kullanılan kasa+ klavye+mouse ve monitör dahil tüm sistemi en makul ve mantıklı bir şekilde toplamak. Onun için biraz ince eleyip sık dokuyoruz

İşin doğrusu 3-4 farklı forum sitesinden ve farklı kişilerden tavsiye alıyorum.

En iyisi sizin tespitleriniz olduğundan ayrıca teşekkür ederim.

Dilerseniz paylaşabilirim tavsiye ettiklerini ki aradaki farkı görün

Inno3D, Galax gibi markalar ülkemizde pek bilinmediği için güvenilmeyen markalar fakat %100 güvenilir ve kaliteli markalardır ikiside. Ürünleri İtopya, Teknobiyotik gibi sitelerden tedarik edebilirsiniz. Sinerji de bir seçenek tabiiki.
  • Üstadım şöyle bir sistem tavsiye edildi bende işin ehline bir danışayım dedim,

İşlemci : İntel i3 8100 - 563 TL

Anakart: Asus Prime Z370-P - 671 TL

Ekran Kartı : GALAX 1060 6GB EXOC - 1.501 TL

Bellek : Team T-Force DDR4 2400Mhz - 462 TL

HDD : Seagate Barracuda 1 TB - 247 TL

Kasa : Aerocool LS-5200 600W 80+ Bronze - 453 TL

Toplam:3.908 TL

Bilmediğim için istişare maksadıyla soruyorum, intel ile Ryzen arasında nasıl seçim yapmalı?

- Intel oc imkanı yok Ryzen de var.

-https://youtu.be/mJnaEI1xQYk izlediğim kadarıyla pek bi fark yok fps olarak.

- Uzun vadeli, oyun- internet maksadıyla ve ileride upgrade yapmak için hangisi seçilmeli

• Tavsiye eden arkadaş şöyle dedi,

Giriş seviyesi olarak i3 8100 ile giriş yapabiliriz ileride upgrade yapabileceğiniz için Z370 anakart sizin için en ideali olacaktır. İlerleyen zamanlarda overclock isterseniz i5 8600K veyahut i7 8700K işlemci ve iyi bir soğutma sistemi yaparak rahatlıkla bu sistemi kullabilirsiniz. İstediğiniz sistem oyun odaklı olduğu için işlemciyi düşük tutmak en mantıklısı.

• kasa ve monitör önerebilcek olan var mı veya sistem hakkında yorum yapabilcek

bütçe 4bin tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ismael -- 11 Aralık 2017; 13:59:50 >
  • Merhabalar, sistem toplamak istiyorum Max. çıkabileceğim miktar 4000 TL.
    İşlemci olarak ryzen 5 1500x düşünüyorum B350 chipsetli bir anakart ile birlikte. Fakat Ekran kartında kararsız kaldım RX 580 vs GTX 1060 mı alsam karar veremedim. 8 GB lık RAM Yeterli olacaktır muhtemelen. Bu fiyat bandında bir sistem toplamama yardımcı olur musunuz?

Teşekkür ederim.
  • h0pe1903 kullanıcısına yanıt
    Evvelden Michael towney paylaşmıştı.

Bi göz at istersen

https://prnt.sc/hl41d1

Yalnız sisteme SSD dahil değil
    Ram ise 16 gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetgullu -- 11 Aralık 2017; 17:29:27 >
  • Ismael kullanıcısına yanıt
    Hazır sistem 3200 tl.

https://www.itopya.com/tank-gtx1060mgx-3gbns-r3-1300x-msi-gtx1060-gaming-x-3gb-8b-ddr4-1tb-disk-gaming-bilgisayar/

Sistemin videosu için de

https://youtu.be/rcnMLs32_C8

Teşekkürler.Bir de maksimum 600lira civarlarında monitör tavsiye edebilir misin ?
  • Bu sinerji güvenilir bir site midir?

• h0pe1903 kullanıcısına yanıt
    Valla Hocam istersen hepsini bir yerden topla istersen parçaları tek tek temin et ya da herbirini ayrı sitelerden al.

Ben en son seçeneği uygulayacam inşallah. Evvela sistemi belirleyip sonrasında nerede ne ucuzsa oradan alırım nasip olursa

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.