Şimdi Ara

2019 Araç renk değişimi ruhsata işletme hakkında bilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
39.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracımı folyo ile kaplamak istiyorum kaplama yapan yer 600tl extra ücret istiyor ruhsat işlemleri için. Bende kendim yapabilir miyim diye bir araştırma yaptım ancak bütün bilgiler en yakın 2-3 senelik. Yakın zamanda yaptıran varsa aramızda tecrübelerini paylaşabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 22 Nisan 2019; 14:3:57 >

• 2-3 senelik bilgiler doğrudur ondan sonra yönetmelik değişmedi ek1 belgesi - tüvtürk - ruhsat yaprağı değiştirme olarak işlem sürüyor. Maliyetide en baba 200 liradır.
  • Uza -00- kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, peki aracı daha satın almadım yani ruhsat işlemleri zaten yapılmadı. Bildiğim kadarıyla noterden sonra eski ruhsat ve noter belgesi ile 1 ay kadar aracı emniyete götürmemize gerek kalmıyor.

Noter'den aracı eski sahibinden aldıktan sonra emniyete gitmeden direkt olarak kaplama yaptırsam ve sonra emniyete gitsem ve yeni ruhsatı alırken arada renk işini de yaptırsam daha mantık mı olur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 22 Nisan 2019; 14:8:5 >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle daha mantıklı yoksa yaprak değiştirmek için ekstra ücret veriyorsunuz rek değiştirmede onun harici başka masrafınız yok. 2 sini bir yaparsanız o amsrafınızda olmayacak . Tertemizde çıkarmış olursunuz o işide. Kesinlikle öyle yapın işlemi.

Kaplama yaptığınız yerden faturasını almayı unutmayın. Tüvtürk istiyordu diye hatırlıyorum yanılmıyorsam. Kaplatalı uzun zaman olunca ufak detayları unutmuşum :)
    Çok teşekkürler bilgi için iki işi bir arada yapalım bakalım
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Şeye emin olamadım hocam. Ruhsat artık satışı verdiğiniz anda noterden direk ruhsatı çıkarıyorlar. Benim aklım emniyete gittiğimiz döneme gitti. Eski usülde o şekilde yapabiliyorduk.

Bi notere sormak lazım yaprakcığı onlar verdiklerine göre gerekli belgelerle notere gidilse direk o renk ile yaprakcık çıkarabliyorlar mı? Ancak sanmıyorum sanırım o yaprak değişimini tescil şubeden yapmak zorundasınız .

Yanlış yönlendirmiş olmayım sizi. O yüzden emin olamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uza -00- -- 22 Nisan 2019; 14:23:22 >
    Tamamdır dostum notere gittiğimde bir sorarım öyle ise tekrar teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uza -00-

2-3 senelik bilgiler doğrudur ondan sonra yönetmelik değişmedi ek1 belgesi - tüvtürk - ruhsat yaprağı değiştirme olarak işlem sürüyor. Maliyetide en baba 200 liradır.
    Peki hocam tuvturk bu islem icin ne kadar ucret aliyor. Yada aliyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, işlerin hepsi artık noterden yapılıyor.

Renk değişikliği için boya faturasını yada folyo faturasını Notere ibraz etmeniz lazım. Birde Notere gitmeden, tespit muayenesi yaptırıyorsunuz, aracın rengi şudur diye muayene istasyonu tespit belgesi veriyor.
    Bu evraklarla, Noterde rengini ruhsata işletebilirsiniz. 170,40 TL ruhsat değişimi.
    Fatura tarihinin 1 ayı geçmemesi lazım yoksa cezası var...
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Tespit muayene ucreti nedir

Ekleme. Tespit muayenesi ucretsizmis :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colr -- 11 Temmuz 2019; 22:27:2 >
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Fatura KDV sini yeniden ödeyerek yeni fatura alınabilir sanırım cezadan uyguna geliyorsa Biraz devrik oldu ama
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Hocam mevzu fatura değil. Tespit muayenesinden sonra noterden aracın yeni rengi ile ruhsat çıkarmak için yasal süre 1 ay. ben işlerim sebebiyle 2 ay sonra yaptırdım. Sonra deli dana gibi trafik polisi aradım bana ceza kessin diye. Noter ceza makbuzunu görmeden işlem yapmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Fatura KDV sini yeniden ödeyerek yeni fatura alınabilir sanırım cezadan uyguna geliyorsa Biraz devrik oldu ama
    Ceza 118 lira olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

• ARACINIZIN RENGİNİ KESİNLİKLE DEĞİŞTİRMEYİN
    ÇEKME BELGELİ 2 ADET MOTOSİKLET ALDIK BİR TANESİNİN RENGİNİ DEĞİŞTİRDİK
    İKİ MOTOSİKLETDE AYNI MODEL AYNI MARKA RENGİ DEĞİŞTİRİLMEYEN TÜV DEN SONRA HEMEN PLAKASI VERİLDİ
    RENGİ DEĞİŞENDEN İSE NOTER UYGUNLUK BELGESİ İSTİYOR KENDİ TEMİN EDEMİYOR İŞİ MOTOSİKLET SAHİBİNE SARIYOR
    BU NOTERİN EZİYETİ
    VE ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ
    ARAÇ RENGİ DEĞİŞİNCE ARAÇ TADİLATA GİRİYORMUŞŞŞŞ

BEN BU SİSİTEMİ AYARLAYANA COOOKK HÜRMETLERİMİ SUNUYOORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekoteknik32

ARACINIZIN RENGİNİ KESİNLİKLE DEĞİŞTİRMEYİN
    ÇEKME BELGELİ 2 ADET MOTOSİKLET ALDIK BİR TANESİNİN RENGİNİ DEĞİŞTİRDİK
    İKİ MOTOSİKLETDE AYNI MODEL AYNI MARKA RENGİ DEĞİŞTİRİLMEYEN TÜV DEN SONRA HEMEN PLAKASI VERİLDİ
    RENGİ DEĞİŞENDEN İSE NOTER UYGUNLUK BELGESİ İSTİYOR KENDİ TEMİN EDEMİYOR İŞİ MOTOSİKLET SAHİBİNE SARIYOR
    BU NOTERİN EZİYETİ
    VE ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ
    ARAÇ RENGİ DEĞİŞİNCE ARAÇ TADİLATA GİRİYORMUŞŞŞŞ

BEN BU SİSİTEMİ AYARLAYANA COOOKK HÜRMETLERİMİ SUNUYOORUM
    gerçek mi bu?
  • Renk değiştirmede son mevzuat nedir arkadaşlar? İşlemleri trafik şubeden mi noterden mi yaptırıyoruz?
  • Bir sorum olacak

Hep cift renke gecis ile ilgili bilgiler var nette.

Benim sorunum arac ruhsatta cift renk (beyaz-mavi) fakat arac tek renk (beyaz).

1 ay sonra muayneye girecegim. Aracin bir kisminin mavinolmasini isterlermi sorun yasarmiyim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.