Şimdi Ara

2019 AKN kalınca, 2018 de AKN'li taahhüt verenler AKN'li kullanıma devam mı edecek? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
13.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 mbit 50 GB alıp, kota sonunda 35 mbit kullanayım, tam sınırsız fiyatları uygun olursa ona geçeyim şeklinde düşünüyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AKK işine bulaşırsanız böyle ali cengiz oyunları yaparak vatandaşı sinir ederler.
    Başından böyle bir işe kalkışmayacaktınız...

Bu yazdıklarımdan da akk ve kotayı desteklediğim anlamı çıkmasın. Türkiye'de yaşıyorsunuz. Bütün bu olanlardan sonra isslerin yine bir fırsatçılık yapacağını tahmin etmek hiç de zor değildi.

Şimdi fahiş fiyatlara kotalı interneti satacaklar vatandaşlarımıza. Üstelik hızları da düşük olacak.

Herşey eskisine göre daha kötü oldu...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.Ekim 15 de superonline beni aradı..Aboneliği yenilemem gerektiğini söylediler.Limitsiz 50 mb 150 gb kullanırken özellikle sorduğum halde bana limitli 50 mb 150 gb tanımlamışlar.15 gün sonra internet kesildi.Aradım bana kotalı paket kullanıyorsunuz dediler.Şikayet oluşturdum.Arayan olmadığı halde sizi aradık ulaşamadık müşteri temsilcisi ile konuşmanızda sorun görülmemiştir mesajı geldi. Tekrar aradım şikayet oluşturdum ama sinirlerim yıprandı.Abonelikten de çıkarmıyorlar cayma bedeli diyorlar,paketide değiştirmiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginar35

Merhaba.Ekim 15 de superonline beni aradı..Aboneliği yenilemem gerektiğini söylediler.Limitsiz 50 mb 150 gb kullanırken özellikle sorduğum halde bana limitli 50 mb 150 gb tanımlamışlar.15 gün sonra internet kesildi.Aradım bana kotalı paket kullanıyorsunuz dediler.Şikayet oluşturdum.Arayan olmadığı halde sizi aradık ulaşamadık müşteri temsilcisi ile konuşmanızda sorun görülmemiştir mesajı geldi. Tekrar aradım şikayet oluşturdum ama sinirlerim yıprandı.Abonelikten de çıkarmıyorlar cayma bedeli diyorlar,paketide değiştirmiyorlar.
    İnternet üzerinden tüketici hakem heyetine şikayette bulunabilirsin. Müşteri hizmetlerinde sorununu çözebileceğini sanmıyorum. Sonuçta onlar kafalarına göre değişim yaptılar geri neden alsınlar?
  • Evet arkadaşlar ekim ayı faturamla birlikte bu şekilde bilgilendirme gelmiş. Ekran görüntüsünü yükledim

Değerli müşterimiz,
    Bilgi Teknolojileri Kurumu'nun düzenlemesi kapsamında 31.12.2018 tarihi
    itibarıyla AKN uygulamasına son verilecektir.
    Bu sebeple, 1 Aralık 2018 tarihinden itibaren, kullanmakta olduğunuz 35
    Mbps'ye kadar 100 GB AKN'li internet paketiniz mevcut tarifenizden daha
    avantajlı olacak şekilde HİPERNET(35 Mbps'ye Kadar) 100GB paketine
    dönüştürülecek ve ücretsiz 20 Mbps hızında ek paket otomatik olarak
    tanımlanacaktır. Yeni bir kampanya katılımı yapana kadar söz konusu
    internet paketi aboneliğiniz ve ücretsiz ek kota paketiniz devam edecektir.
    Mevcut paketinizde adil kullanım noktasına geldiğinizde 16 Mbps'e düşen
    internet hızınız, yeni paketinizin kotası dolduğunda, tanımlanan ek paket ile
    20 Mbps hızında devam edecektir.
    İnternet erişimine tarife paket hızı ile devam etmek için ek paketler satın
    alabilir, paket değiştirerek yüksek GB' lı veya full limitsiz paketlere geçiş
    yapabilirsiniz.

2019 AKN kalınca, 2018 de AKN'li taahhüt verenler AKN'li kullanıma devam mı edecek?
  • Msevinc kullanıcısına yanıt
    Duran kotalıdan iyidir ama geceleri hız yükselmeyecek herhalde ayrıca faturaya bakmaya çalıştığımda bulunamıyor diye hata veriyor emaile gönder diyorsun anca link gönderiyor sırayla herkesin faturasını değiştiriyorlar herhalde
  • Eğer türk telekomun mesajındaki gibi olursa bu alenen btkyı kandırmak olmuyor mu?
    Adil kullanım kotası gitmiş madil mullanım motası gelmiş gibi birşey. Eğer btk bu ülkede gerçekten sözü geçen bir kurumsa bunu uygulayacak operatörleri engellemeli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Hocam bende online işlemlerden bakmaya çalıştım ama faturaya hala ulaşamıyorum amahttps://efatura.ttnet.com.tr adresinden girip son faturamı email adresime gönderebildim o şekilde faturaya ulaşabildim. Btk felan taktıkları yok bunların bu işin tek pozitif yanı 16 mbps düşmesi yerine 20 mbps ye düşecek hız başka hiç bi yararı yok adamlar muhtemelen bizde her zaman yapıldığı gibi kuralların etrafından dolaşmıştır, hatta bu akn sonrası olması gereken 16mbps yerine 20mbps hız vermeleride muhtemelen Btk'nın koyduğu kurallar ve kriterlere takılmamak için yapılmış olabilir hukuk departmanı çalışmış.
    Bende de ulaşmaya çalıştığınız fatura bulunamamıştır hatası veriyor.
  • Msevinc kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz adresten faturayı alabildim teşekkürler ama bende "SİZE ÖZEL" kısmı yok hızınız şuna düşecek yazmıyor.
  • BoraNb kullanıcısına yanıt
    https://efatura.ttnet.com.tr bu adresten ulaşabildim dönem sütunundan seçim yapınca direk açtı bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 4 Kasım 2018; 12:36:13 >
  • İlgili kararın etrafından dolaşacaklarını tahmin ediyordum, böyle olacağı belliydi.
    2019 AKN kalınca, 2018 de AKN'li taahhüt verenler AKN'li kullanıma devam mı edecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 4 Kasım 2018; 12:43:13 >
  • Paketi 100 mbps olup faturasında kota hakkında bilgilendirme metni olan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 4 Kasım 2018; 12:40:13 >
  • akn sonrası gelen hızları verecekler muhtemelen.
  • Bu yaptıkları kanunen suç değil mi? Adını değiştirince AKN kalkmış mı oluyor?
  • Buna benzer bir durum banka/kredi kartı aidatların'da yaşandı kart aidatları yasaklandı ama bankalar etrafında dolaştı aidatsız kart çıkarttılar hiç bir özelliği olmayan kampanya, nakit/taksitli avans ve taksit yapılmayan kartlar çıkardılar aidatsız, bu özellikleri bulunan kartlara'da aidat koydular.
  • Şuan 100mbps 50gb akn Türk Telekom fiber paketi kullanıyorum eğer denildiği gibi olacaksa mükemmel olacak
  • Sözleşmem geçen hafta bitti, gittim bana fiyat performans en uygun tarife 50 mbit 100 gb olduğu için buna düştüm 78 lira.

Telekom merkezinde güya görevlilere bir bildirge gelmemiş.!! Çakal çakal iş yapıyorlar, btk kararı vermiş 2019'da akn yok dedim ama hiçbir şey söylemiyorlar.

Resmen yine abonelik yenileyeceklere sözleşme çakıp akn uygulayacaklar!! Sözleşmenizi bozdurursunuz çok bir şey tutmaz dediler, bakıp göreceğiz!!

TE-LEŞ-KOM!
    TEKŞİFRE ile giriş yapıyorum oradan. Boş bir sayfa çıkıyor. Herhangi bir seçenek yok.

İlginç.

Neyse en azından arkadaşlar öğrenmiş, bende 35 mbit hıza sahibim demek ki benimde 20 mbit'e düşecek.

GÜNCELLEME: Evet, efatura.ttnet adresinden bende faturama ulaştım. Arkadaşların dediği gibi, 100 GB kotamı aştığımda(35mbit hızım) ay sonuna kadar hızım 16 mbit yerine 20 mbit'e düşürülecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoraNb -- 4 Kasım 2018; 14:36:54 >
  • Bu hukuksuzluğu kabul etmeyin:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135681528

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 4 Kasım 2018; 14:49:18 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.