Şimdi Ara

2019 AKN kalınca, 2018 de AKN'li taahhüt verenler AKN'li kullanıma devam mı edecek? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
13.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • akk kalkarsa tüm hepsinden kalkar kota filan dönmez iss ler btk anlaşmaya gidip btk ya şu hızlar şu şu şekilde olacak diye bevcut aboneler için bir karar çıkmazsa aldığınız hıza limitsiz olur.
    olsa ne olacak olmasa ne olacak fizim aldığımız fiyat zaten faiş hızlar düşük yürtdışı çıkışlarda hız limitlemesi var.

tüm iss ler için yazayım
    ipv6 yok (ipv6 sitelere tracker lara erişimimiz yok)
    cng ip ve sorunları var [çok kulanıcıyı tek ip den çıkarma (tek tet alıp tüm apartman aynı ip den çıksak olmuyor yasak iss ler yapınca oluyor) uzaktan erişim ip cam vs vs + ping artışı sitelerde anormal aktivate uyarısı bol bol capta sorulma]
    yurtdışı çıkışlarda anlaşmalarda tasarufa gidildiğinden ping değerleri yüksek (cakallık + ping + hız düşmesi)
    yetmiyormuş gibi devlet bazlı zorunlu ip bazlı filitrleme var (+ping artışı +kişisel özgürlüklere saldırı)
    tüm dns ler filitreden geçiyor (+ping artışı +kişisel özgürlüklere saldırı)
    up hızı yok denecek kadar az

herfırsatta yurtdışı gösteriyorlar ya bende birkaç örnek geçeyim
    ipv6 hızla geçiyorlar yaygın şekilde kullanılıyor ve hızla artıyor.
    fiyatlara geçelim ben 1gigabit fiber 70 usd sanıyordum

oranje fransa 28,99€ 1Gbits/s donw 300 Mbits/s up tv +voip https://boutique.orange.fr/internet/offres-fibre/livebox-up

busitedede kulanıcılar yazmış paket ve fıyatlarıhttps://www.gbmb.org/mbps-to-mbs

Estonia 2018-10-29 09:22:59
    Fiber
    500 Mbit/s
    40 eur , with discount 15 eur
    4G fully unlimited speed and GB for FREE

FR - 4G "free mobile" in a small village
    250Mbps down
    30Mbps up
    16euro/month truely unlimited 4G+

France, Europe
    1000 Mbps Download
    100 - 200 Mbps Upload
    Orange en Fibre Optique
    16,99€ per months

Latvia 2018-10-20 12:19:25
    Speed: 500 Mbps DOWN and UP
    Ping: 0-2 ms
    Price: 15,- EUR/month

Poland - Kraj kwitnacej cebuli
    1000 Mbps - unlimited
    Orange fiber
    USD $ 15/month

Bucharest/ROmania
    10$/Month--> 990 Mbps. down/ 600 mbps up.
    Cheap and best xD

Paying for 100/100,actually getting 80/100(lol)
    Price is 10€ a month.
    I have unlimited minutes to all of BG and 100 min to the EU,cause of my mobile plan,so I don't need no fancy VoIP stuff

Lithuania - Skynet (Penki) 2018-09-28 04:23:49
    Speed: 1Gb/s
    Price: 17.79€/Month

1000Mbit down / 200Mbit up
    $15/month
    DIGI (fiber cable)

Israel 2018-09-22 10:41:42
    1000 up, 100 down (fiber)
    ~$30/month

Hong Kong 2018-08-27 21:22:33

ISP:HKBN
    Speed:1Gbps unlimited upload and download
    Tech:Optic Fiber
    Price:$30(25.97€) per month come with TV and home telephone

France, Paris 2018-08-24 09:21:28
    SFR
    1000 mbps down
    1000 mbps up
    30euros/month

adam ların yerel para birimi olduğununu ve bizde €$ kurunun çok yüksek olduğunuda hesaba katın
    aylık yediğimiz ... farkına vardınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 30 Ekim 2018; 13:6:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

İnşallah dediğiniz gibi olur.

Alıntıları Göster
    Sizlerin desteği sayesinde olacağına inanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 30 Ekim 2018; 16:47:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Sordum öyle bir şey olamayacağını akk kalkarsa en kötü ihtimalle akk li olarak devam eder veya sınırsız olur duran kotalıya dönüşümün mümkün olmadığını söylüyor BTK'dan açıklama gelince sınırsız mı yoksa akkli olarak devam edeceği konusu kesinleşecekmiş
    bana bizzat oyle soylediler

suan benm kulandıgım paket 50 gb 200 GB akk 200 i gecersen inrnetein kesilcek dediler
  • lann aranızda yetim kaldım ne fiber var ne vdls napçam lan ben
  • axe190780 kullanıcısına yanıt
    Turkcell'de 24 mbps üzerinde bir hızda akkli paket 1 yıldır yok siz duran kotalı paketten bahsediyor olabilir misiniz veya konuştuğunuz müşteri temsilcisinin bilgisi olmayabilir bazen böyle olabiliyor
  • quote:

Turkcell'de 24 mbps üzerinde bir hızda akkli paket 1 yıldır yok siz duran kotalı paketten bahsediyor olabilir misiniz veya konuştuğunuz müşteri temsilcisinin bilgisi olmayabilir bazen böyle olabiliyor
    2019 AKN kalınca, 2018 de AKN'li taahhüt verenler AKN'li kullanıma devam mı edecek?2019 AKN kalınca, 2018 de AKN'li taahhüt verenler AKN'li kullanıma devam mı edecek?
    paket bu benim karsı tarafın bana verdigi bilgi.
    200 GByte gectigim zaman internetim kesilecek

bunun dısındakipaketler zaten asırı pahalı
    mesela 24mbit limitsiz limitsiz 89 lira

benm kotalı ki zaten 2 paket var bi limitsiz limitsiz
    birde akk li bendeki olan benm gibi olanlar kesilcek

limitsiz ama 200 gb kotali :D

hile var yani

bir cok kişinin benm gibi zaten limitsiz akk (50-75-100-150-200-250)Gb kotali paket shibi herkez
    cok az kinini limitsiz limitsizdir. (ben 25 limitsiz limitsiz alamdım ) mesela bu paketi bilerek sectim en kotu veririm 10 lira alrim 25 gb alan daha bana gelir 100 liraya hadi birde tubaro aldim 5 tl ye geldi 105 tl ye .. yani bisey farketmiyor aslinda sonucta 25 de 50 de olsa ben 200 Gbyte asacagımı sanmiyorum 1 ayda asamam yani asacagım zaman buyuk indirme yapcagım zaman turbo alirim 5 tl ye ..

hatt suan test ettim gecen aydan beri mesela .... indirmem max 150 gb .

DÖNEM DOWNLOAD MİKTARI (GB) UPLOAD MİKTARI (GB)
    Ekim / 2018 123,34 10,08
    Eylül / 2018 188,25 13,24

bu tablo asırı downloada yüklenmeden olusan tablo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axe190780 -- 31 Ekim 2018; 1:1:33 >

2019'da bu paketler için bir şey değişmeyecek sonuçta kota değil akk kalkıyor 24 mbps paket alsaydınız sınırsız olurdu en azından ayrıca 15 mbps akksiz pakette vardı 70₺ civarında
  • Bugün SOL müşteri hizmetlerini aradım. Arkadaşlar durumun ne olacağını bilmiyorlar. Açıkçası durum karışık gibi görünüyor. 22 Aralık'ta tahüt yenilemem gerekiyor ama ne yapsam bilemedim.

Hayırlı günler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, vodafone'da 24 Mbps akk'siz paket 67.50 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkosucu

Merhabalar, vodafone'da 24 Mbps akk'siz paket 67.50 tl.
    link varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

https://forum.donanimhaber.com/iyi-bir-internet-bizimde-hakkimiz-turkiyedeki-interneti-iyilestirme-kampanyasi-yuksek-ping-dusuk-hiz-ve-diger-problemler-durma-sende-imzala--130728399?
    Ayrı ayrı parçalara bölünmek yerine İnternette Kotaya Hayır kampanyası üzerinden gitmeyi daha doğru buluyoruz. O konunun sahibi de bizim aramıza katıldı. Kendisini Fox Mulder adıyla Discord sunucumuzda görebilirsiniz:

https://discord.gg/fwBkV9F

• quote:

2019'da bu paketler için bir şey değişmeyecek sonuçta kota değil akk kalkıyor 24 mbps paket alsaydınız sınırsız olurdu en azından ayrıca 15 mbps akksiz pakette vardı 70₺ civarında
    yok ben bilerek 50 mbit kotali aldım zaten yoksa

24 mbit sınısrız alırdım ama alamdım ...

benim dedigim şey insalar saniyor ki benim gibi pakete sahip olanlar

akk kalkınca var olan kotalarıda kalip sınırsız olacak .. (bende diyorum ki oyle bisey olmayacak
    Zaten kalkmayacağı hızın düşmemesinden ve geceleri sınırsız olmasından gösteriyor kendini ve alırken sınırsız mı diye soracaktır alanlar genellikle insanlar yanlışlıkla kotalı alıyorlar
  • Çağrı merkezi elemanları da durumun ne olacağını bilmiyorlar. Bence arka planda aktif internet kullanıcısının oyunu kaybetmek istemeyen hükümet ile karlarından pay vermek istemeyen firmalar arasında son dakika çatışmaları söz konusu. 2 senedir 2019'da ne olacağını bildiğimiz halde son dakika herkesin ölü taklidi yapmasının başka bir açıklaması yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jovi

Değerli Yöneticilerimiz ve Çalışma Arkadaşlarımız,

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun düzenlemesi kapsamında 31.12.2018 tarihi itibarıyla AKN uygulamasına son verilecektir.

Bu sebeple, 1 Aralık 2018 tarihinden itibaren müşterilerimizin kullanmakta olduğu limitsiz ve AKN uygulanan internet paketleri mevcut tarifelerinden daha avantajlı şekle dönüştürülecek ve ana paketlerinin hızlarına göre belirlenmiş olan ücretsiz ek paketler otomatik olarak internet hatlarına tanımlanacaktır.
    Müşterilerimiz yeni bir kampanya katılımı yapana kadar söz konusu internet paketi abonelikleri ve ücretsiz ek paketleri devam edecektir.

Düzenlemeyi anlatan bilgilendirme metnini müşterilerimizin Ekim dönemi faturalarına (1 Kasım itibarıyla gönderilecek) ekledik. Ayrıca fatura iletişimi ile ulaşamadığımız müşterilerimize Kasım ayı boyunca IVR araması yapılacaktır.

İnternet erişimine tarife paket hızı ile devam etmek isteyen müşterilerimiz ek paketler satın alabilir, paket değiştirerek yüksek GB’ lı veya full limitsiz paketlere geçiş yapabilirler.

Düzenleme ile ilgili olarak kanalınıza gelen müşterilerimize gerekli bilgilendirmeyi yapmanızı rica ederiz.

AKN Düzenlemesi
    - Tüm limitsiz ve AKN uygulaması olan internet paketlerini kapsamaktadır.
    - Paketlerde AKN olarak belirlenen GB değerleri yeni durumda kota noktasına dönüşecektir.
    - Belirlenen kota doldurulduğunda önceden ücretsiz olarak tanımlanmış olan limitsiz ek paket devreye girecek ve internet kullanımı ek paket hızında devam edecektir. Ek paketlerin hızları ana paket hızlarına göre belirlenecektir (Tablo 1)
    - Ek paket hızları mevcut AKN sonrası hızların üzerinde hızlarda oluşturularak müşteri deneyimi artırılacaktır.
    - Düzenleme kapsamındaki paketlerden “Limitsiz” ve “AKN” ifadeleri kaldırılacaktır. (Tablo 2)
    - Mevcut full limitsiz paketleri, kota aşımlı paketler, akıllı kota paketleri, hazırnet (günlük) paketleri İnternetsiz Ev Kalmasın ve İnternetsiz İşyeri Kalmasın kampanyalarındaki 4 Mbps 20 GB – 40 GB paketleri ve MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) paketleri düzenleme kapsamında olmadığından bu paketlerde değişiklik yapılmayacaktır. Bu paketlerde yeralan müşterilerimiz bilgilendirme sürecine dahil edilmeyecektir.

Düzenleme Örneği
    Mevcut Durum: Ultranet Limitsiz 50 GB AKN Paketi
    Müşterimiz mevcut durumda 16 Mbps’ye kadar hızda 50 GB’a kadar internet kullanımı yapabiliyor. 50 GB kullanım sonrasında hızı 5 mbps olarak güncelleniyor ve ay sonuna kadar interneti limitsiz olarak 5 Mbps hızında kullanabiliyor.

Düzenleme Sonrası: Ultranet 50 GB Paketi
    Düzenleme sonrasında müşterimizin 50 GB AKN’si kotaya dönüştürülecek ve mevcutta olduğu gibi 16 Mbps’ye kadar hızda 50 GB’a kadar internet kullanımı yapmaya devam edecek. 50 GB’lık kotasını doldurduğunda 8 Mbps hızındaki ücretsiz ek paketi sayesinde ay sonuna kadar interneti limitsiz olarak 8 Mbps hızında kullanabiliyor olacak.

Fatura Bilgilendirme Metni
    Fibernet 50 Mbps’ye kadar 200 GB Abone örneği

TABLO 1
    YENİ ESKİ
    Ana paket Hızı Limitsiz Ek Paket Hızı AKN Sonrası Hız
    4 Mbps 1 Mbps 1 Mbps
    6 Mbps 4 Mbps 3 Mbps
    8 Mbps 5 Mbps 3 Mbps
    12 Mbps 8 Mbps 5 Mbps
    15 Mbps 8 Mbps 5 Mbps
    16 Mbps 8 Mbps 5 Mbps
    20 Mbps 10 Mbps 8 Mbps
    24 Mbps 10 Mbps 8 Mbps
    32 Mbps 20 Mbps 16 Mbps
    35 Mbps 20 Mbps 16 Mbps
    40 Mbps 20 Mbps 16 Mbps
    50 Mbps 35 Mbps 16 Mbps
    60 Mbps 35 Mbps 24 Mbps
    100 Mbps 35 Mbps 24 Mbps

TABLO 2
    Eski Paket Yeni Paket
    Netlimitsiz 50 GB Net 50 GB
    Ultranet Limitsiz 50 GB AKN Ultranet 50 GB
    Fibernet Limitsiz 24 Mps'e kadar 75 GB AKN Fibernet 24 Mps'e kadar 75 GB
    Hipernet Limitsiz 35 Mbps'e kadar 100 GB AKN Hipernet 35 Mbps'e kadar 100 GB
    İşyerim Fibernet (H) Limitsiz Profesyonel 50 Mbps'e kadar 200 GB AKN İşyerim Fibernet (H) Profesyonel 50 Mbps'e kadar 200 GB

Pusula  Bilgi Bankası  AKN Düzenlemesi

Saygılarımızla,

https://forum.donanimhaber.com/akk-1-ocak-2019-da-gercekten-kalkacak-mi--134685204-3

• evet herzamanki gibi yeni kazığığımız hayırlı olsun zaten 15mbps paket eklemeleri de bunu doğrular nitelikte.
    2-8 arası hul paket hızı kalkacak akk kalkack yerine ek paket hızı kota gelecek hız düşmesine de devam
    ördek:

100gb bite kadar 2*8 arasıda dahil otalama 2 günde biter
    25mbps limitsiz 100gb akk alan arkadaş 100gb bittikten sonra aysonuna kadar 20mbps devam edecek.
    24mbps limitsiz 100gb akk alan arkadaş 100gb bittikten sonra aysonuna kadar 10mbps devam edecek.
    kontrat sonuna kadar.
    değiştirmek isterse yeni paketlere geçme hakkı tanınmış.

kurumsaldaki paketler gelecek gibi
    kurumsal tarifelere baktınız mı fiyatlar içler acısı. bireyselde de bu fiyatlar olur.
    2019 AKN kalınca, 2018 de AKN'li taahhüt verenler AKN'li kullanıma devam mı edecek?
    https://www.superonline.net/kurumsal/kampanyalar/fiber-kampanyalari/iste-fiber-platin-paket

2019 AKN kalınca, 2018 de AKN'li taahhüt verenler AKN'li kullanıma devam mı edecek?
    https://www.superonline.net/kurumsal/kampanyalar/fiber-kampanyalari/limitsiz-fiber-internet-kampanyasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 2 Kasım 2018; 22:43:15 >

• Kanunen suç değil mi bu paketler? BTK, AKN kalkacak demedi mi? Zam gelince güncelleme denmesi gibi adını değiştirince kalkmış mı oluyor? Bir kere de şu memlekette vatandaşın hakkını savunan biri çıksın arkadaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deneme başarılı olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.