Şimdi Ara

2019 AKN kalınca, 2018 de AKN'li taahhüt verenler AKN'li kullanıma devam mı edecek? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
13.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Kaynak?
    Ayrıca dediğiniz gibi olduğunu varsayalım turkcell önceden akkli paketleri kaldırmaz satmaya devam ederdi nasıl olsa kotalıya dönüşeceği için. Kablonette Telekomun 100 mbps verdiği fiyata 50 mbps vermezdi ki aynı fiyata netspeed 50 mbps akksiz veriyor
    kaynak supronline in kendisi

acin sorun
  • sınırsız internet fiyatlarına bu kadar yüksek tutarlarsa herkes netspeed, oris, millenicom gibi firmalara yönelir. bu sefer de netspeed gibi firmaların altyapısı bu kadar insanı kaldırmayacağı için internet aşırı yavaşlar. bakalım ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Katılıyorum, sana mesela Vodafone da AKK siz fiyatlar Superonline AKK siz paketlerle aynı.

Ay başı ben 50mbit Akk siz pakete abone oldum, sizde 50mbit Akk li pakete abone oldunuz aynı anda 24 ay taahhütle.

Akk sınırsıza dönerse Yılbaşından sonra ben 169 tl ödüycem, siz 69 Tl ödüyceksiniz 22 ay boyunca.

Bu mantıklı mı sizce.

Bence bu çakallar, AKK yi kaldırdık Kota koyduk diyecekler, kelime oyunu yapacaklar.

Hiç olmadı, 50-100mbit Akk lilerin yurddışı çıkış hızlarını 25mbit e çekip, göstermelik 50-100 kullandıracaklar başka açıklaması yok.

Aksi olsa idi Vodofone ve Superonline ın Akk siz paketleri aynı olmazdı, Vodafone gerçekten daha ucuz olsaydı.

Alıntıları Göster
    Btk nın kararını turknet, milleni, oris gibi firmalar direk uyguladı.

Kotalı sistem gelecek olsaydı ilk onlar uygulardı veya komple o zaman kotalıya geçilirdi. Ama ttnet, so, vodafone vs. altyapılarının yetersiz oldugunu öne sürerek erteleme istedi ve gece 2-8 arası akn kaldırdılar. Sistemi orada denediler bunca zaman ve 2019 da da komple sınırsız olacak.

Firmalar müşteri psikolojisinden gayet iyi anlıyor. Pusuya yatan 2019 u bekleyen yüzbinlerce kullanıcı var, bunları gayet iyi biliyorlar. ama niye beklerler anlamam. Fiyatlar her halükarda düşmeyecek, kazık fiyatlardan dolayı altyapı 100 desteklesede 35ten yukarı almayacak çoğu.

Yazdıklarımı iyice bir okuyun lütfen, o zaman daha iyi anlayacaksınızdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jakosez

Btk nın kararını turknet, milleni, oris gibi firmalar direk uyguladı.

Kotalı sistem gelecek olsaydı ilk onlar uygulardı veya komple o zaman kotalıya geçilirdi. Ama ttnet, so, vodafone vs. altyapılarının yetersiz oldugunu öne sürerek erteleme istedi ve gece 2-8 arası akn kaldırdılar. Sistemi orada denediler bunca zaman ve 2019 da da komple sınırsız olacak.

Firmalar müşteri psikolojisinden gayet iyi anlıyor. Pusuya yatan 2019 u bekleyen yüzbinlerce kullanıcı var, bunları gayet iyi biliyorlar. ama niye beklerler anlamam. Fiyatlar her halükarda düşmeyecek, kazık fiyatlardan dolayı altyapı 100 desteklesede 35ten yukarı almayacak çoğu.

Yazdıklarımı iyice bir okuyun lütfen, o zaman daha iyi anlayacaksınızdır.

Alıntıları Göster
    bizzat superonşne ile konustum bana dedikleri su ..
    50 mbit sınısrız 200 Gb lik akk lik bi paketin var demi .
    eskiden ne oluyordu kotayı gecince internet hızı dusuyordu ..

şimdi kotayı gecitginde internet hızı dusmeyecek , doğrudan internet kesilecek

kaldırıyoruz dedigi bu.

he kotasız sinirsiz paketler de bu durum olmaycak hani 25 mbit olup 89 tl olan paketlerde

• Hocam netspeed in kaç abonesi var zaten altyapı kurtarıyor turknetin abonesi artınca çoğu bölgede hız düşüşleri başladı, ttnet gibi büyük firmaların milyonlarca abonesi var. Tabi çoğu kullanıcı akn nin kaldıralacağını bilmiyordur sonuçta bütün ülke bizim gibi bunu takip etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakanG22 -- 29 Ekim 2018; 19:11:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakanG22

Hocam netspeed in kaç abonesi var zaten altyapı kurtarıyor turknetin abonesi artınca çoğu bölgede hız düşüşleri başladı, ttnet gibi büyük firmaların milyonlarca abonesi var. Tabi çoğu kullanıcı akn nin kaldıralacağını bilmiyordur sonuçta bütün ülke bizim gibi bunu takip etmiyor
    O firmalar zaten abone sayıları az olduğu için direk yeni sisteme geçiş yaptı ve bundan dolayı da epey müşteri kazandı fakat dediğin gibi altyapıları kaldırmıyor artık. Özellikle turknet kaymağını iyi yedi ama sıçmaya başladı.

TT, So ise altyapılarının güçlendirilmesi için süre istedi btk'da verdi, o sürede dolmak üzere. Tıpkı turknet, oris vs, gibi akn siz sisteme geçmek zorundalar.

Etraflıca düşününce benim görüşüm budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jakosez -- 29 Ekim 2018; 19:17:59 >

• axe190780 kullanıcısına yanıt
    Sordum öyle bir şey olamayacağını akk kalkarsa en kötü ihtimalle akk li olarak devam eder veya sınırsız olur duran kotalıya dönüşümün mümkün olmadığını söylüyor BTK'dan açıklama gelince sınırsız mı yoksa akkli olarak devam edeceği konusu kesinleşecekmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Sordum öyle bir şey olamayacağını akk kalkarsa en kötü ihtimalle akk li olarak devam eder veya sınırsız olur duran kotalıya dönüşümün mümkün olmadığını söylüyor BTK'dan açıklama gelince sınırsız mı yoksa akkli olarak devam edeceği konusu kesinleşecekmiş
    BTK'dan ne açıklaması gelecekmiş?
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    mevcut müşterilerin durumları için herhalde 2019'dan önce akkli olanlar taahhütleri bitene kadar akkli olarak mı yoksa sınırsız olarak mı devam edecekler diye
  • bitmez bu türkiyede böyle gider akk bitmez hız sorunu bitmez ping sorunu hele hiç ama hiç bitmez.
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Mevcut AKK'li müşteriler 31 Aralık'tan itibaren sınırsız olarak devam eder.
  • Limitsiz ama AKN'li paketlerin kotalıya geçmesi mümkün değildir. Sözleşmede limitsiz yazıp kotalı yapamazlar. Ya mecburen AKN'yi kaldıracaklar ya da BTK ile tekrar görüşüp sözleşme bitimine kadar AKN ile devam edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Mevcut AKK'li müşteriler 31 Aralık'tan itibaren sınırsız olarak devam eder.
    Bunun da mümkün olduğunu sanmıyorum. Superonline da 50-100 mbit. Akn li paket yok, ama Vodafone da Akn li paketler var.

İlginç olan Vodafone da Akn li paketlerde uygun fiyatlarlar var ams Superonline ve Vodafone Sınırsız AKN siz paketlerindeki fiyatlar aynı.

Mesela 50mbit sınırsız, Vodafone da da, Superonline da da 169TL.

1 Kasım’da siz Vodafone 50 mbit Akn siz paket aldınız 24ay taahhüt verdiniz, bende 1 Kasım’da 100mbit 200gb paket aldım Vodafone dan Kasım, Aralık kullandık, 1 Ocak ta Akn kalktı ben 89 tl ye sınırsız 100mbit kullanıcam 20 ay, siz 50mbit e 169Tl ödeyeceksiniz 20ay.

Sizce adil olur mu, BTK ya şikayet etmezmisiniz, içinize oturmaz mı?

Akn nin kotaya dönüşeceğini de sanmıyorum ama farklı bir uygulama olacaktır. Superonline bu durumu düşündüğü İçin 50-100 mbit Akn li paketleri kaldırdı.

Ama Vodafone da , bu durum İçin bir planı vardır bi çakallık düşünüyor kesin.

• Mixenon kullanıcısına yanıt
    Öyle baktığınız zaman Platin paketler çıkmadan önce 25 mbps akksiz 99₺ idi Turkcell o müşterileri platin pakete geçirdi mi hayır en basiti Telekomda bile aynı hıza kotaya farklı ücret ödeyen insanlar var biri 60₺ verirken diğeri 70₺ veya daha fazla veriyor elbet o müşterilerinde taahhütleri bitecek Turkcell bu yüzden o paketleri erkenden kaldırdı Vodafone'nun çok müşterisi olmadığı için çok kaybı olmaz
  • akk kalkacağı için her hız için fiyatları güncelleyeceklerdir.Öyle ben şimdi ucuza alıyorum öyle devam ederim diyenler komik olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

akk kalkacağı için her hız için fiyatları güncelleyeceklerdir.Öyle ben şimdi ucuza alıyorum öyle devam ederim diyenler komik olmasın.
    Sözleşmeler tüketici aleyhine değiştirilemez. Mevzuatı okumalısınız.
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Neden sürekli karamsar bir bakış açısıyla yorumluyorsunuz? Tartışmalar kaçınılmaz ama AKN kalkacak ve herkes taahhüt ettiği fiyattan sınırsız kullanmaya devam edecek. Mevzuata, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a göre olması gereken budur. Tüketici aleyhine bir durum gerçekleştiğinde hakkımızı sonuna kadar arayacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Neden sürekli karamsar bir bakış açısıyla yorumluyorsunuz? Tartışmalar kaçınılmaz ama AKN kalkacak ve herkes taahhüt ettiği fiyattan sınırsız kullanmaya devam edecek. Mevzuata, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a göre olması gereken budur. Tüketici aleyhine bir durum gerçekleştiğinde hakkımızı sonuna kadar arayacağız.
    İnşallah dediğiniz gibi olur.
  • axe190780 kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani? AKK dolunca internet mi kesilecek?
  • Ben ttnet mh ile görüştüğüm zaman belirtmiştim akknin kalkacağını ve bana o konu henüz kesin değil demişti.İkna için söylemiş olabilir fakat bende kalkacağını düşünmüyorum.Yine bir cinlik peşinde olacaktır bunlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.