Şimdi Ara

2019 1.6 T-GDI ocağına incir ağacı diker mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakıt tüketimleri şehir içi 8.4 şehirlerarası 6.1 yazıyor
    Araç 4*4 ancak 4*2 kullanılabiliyor. Wltr mi ne sonucu yakıt tüketimi böyle çıkmış. Bu tüketim 4*4 de mi yoksa 2 de mi olur acaba ?
    Şu an atmosferik i20 kullanıyorum. Sehi ici 8 trafiğe göre 8.5 oluyor. Şehirlerarası 6 lt. 120 sabit. 140 filan dersen 8 lt oluyor.

Binemezsin vs diyorlar bilemedim. Yeni 1.6 T daha az yakıyor gösteriyor (2020 sonrası)

Kullanan varsa bilgi verirse seblvinirim.

Rutin ayda 13-14 gün şehir içi 8 gidiş 8 geliş 16 km yolum var. Hava güzel olunca da bir iki ayda bir 1000 km belki şehirlerarası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• i20 ile 8-8.5 litre yaktığınız ortamda Kona ile 11-11.5 yakarsınız.

• Diker
    8-9la gittiğiniz yolu 11-12yle gidersiniz lpgyede kaçamazsınız üzer

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hyundai-KIA alınmaz.

GDI alınmaz

T-GDI hiç alınmaz.

Kona hiç mi hiç alınmaz.

• Araç akıllı 4×4 yani yüzde 90 önden çekişli aslında,

9 10 arasında yakar sakın kullanımda. Ama çok canlı araçtır,. Trafik yoğun ise 10'u geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 crdi i30 düşünmezmisiniz? Yakıt önemliyse atmo benzin + lpg şuan geçer akçe

• 12lt altini unutun. Üstü olur alti olmaz.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Bunu düğme ile full 2*2 kullanabiliyoruz diye anlamıştım ama detaylarını bilmiyorum.
    Bir de bazı şeyler gencken güzel deyip boyle araç baktim. 35 yaşında 2 çocuk ile 320 alsak ne kadar gazlayabilecegiz o da ayrı mesele..

Heves ettim açıkçası turbo+otomatik araç bakıyorum ancak 11 12 lt çok karamsar geldi şu anda. Arabayı da yikattim satayım diye. Takasa 265 verdiler 290 a filan bırakacağım aslında. I20 manuel 2020 yeni kasa style.

• fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Güya kilit koymuşlar, elektronik tabi. belli bir sürate kadar sürekli 4*4 oluyor. Karda yokuş çıkarken ya da çamurlu yol için. Yoksa gerçek arazi falan olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 24 Mart 2022; 8:40:35 >
  • Tucson tgdi.den 1-2 litre az yakar da, ne kadar yakar tam kestirmek kolay degil

1.4 tork konvertor i20 8 yakiyorsa, kona muhtemelen 9.5 yakar

• autindustry A kullanıcısına yanıt
    Manuel tork konvantor de yok, vakti zamanında performansı torpuledigi için manuel almıştım hocam.

Ya bakıyorum, insanlar proton alıyor satıyor hiç bir şey olmuyor. Bilenlere soruyorum çok yakar alma diyorlar , altarnetif de yok.
    2020 tek gerçek egzozlu meganelara debriyaj sorunu var diyorlar, (manuel 140 HP olanlar) bu fiyata anca C3 alınıyor ki beğenmiyorum arabayı... Öyle bir değişik hallerdeyim vesselam

Sizin ilaciniz tsi bir araç bence.

• 11 yakıyor diker. Km de 2 lira her yiğidin harcı değil.

• Yakar ama güzel gidiyor o araç. 4 çeker olmayanı muhtemelen daha az yakacaktır.

1-2 lt'nin hesabını yapmayacaksanız alınır.

Kendi aracım 9 yakıyor varsın 11 yaksın ama yürüsün isterim şahsen. Zaten günübirlik binmiyorum.

• Uzun yolda taş çatlasın 7 litre yakar
    Şehiriçi 10-13 arası.
    Ama araç çok performanslı olduğu için hep uzamak isteyeceksiniz ve 12-15 lt şehiriçi görürsünüz.

• Verimlilik açısından az yakıyor. 1.0 tsi Arona daha az yakar ama Kona kadar iyi yürümez

• hacı ağabey sen km yapmıyon ki iki lt fazla tüketime takılıyon.al geç hiç düşünme.şehir dışında cc de zaten az yakıyor araç

• en1gma kullanıcısına yanıt
    Şu onerinize uymadigim için o kadar pişmanım ki, herkes bir şey söylüyor kafa allak bullak...
    Scala alıyorum nasipse 1.0 3 silindir. Az yaksın herkes mutlu olsun ne diyeyim.
    Lakin 0-100 8 sn araç binmek isterdim nasip olmadı.

hakkınızda hayırlısı ben 150hp altı binemiyorum ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 30 Nisan 2022; 16:51:1 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.