Şimdi Ara

2018 YILINDA RUHSATA LPG NASIL İŞLETİLİR... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
8
Favori
46.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kusura bakmayın geç cevap yazıyorum.
    Arabaya tüp taktırdıktan sonra bana bir dosya verdiler. Bu dosya ile direkt muayeneye girdim. Egzos emisyon ve muayeneyi yaptırdım. Burdan aldığım muayene belgeleri ve tüp takan servisin belgeleri ile birlikte notere gittim. Noterde işim beş dakika sürdü. Noter masrafı 15 TL gibi bir fiyat tuttu. Ruhsat yenileme ücreti hariç. Ruhsatı yazıcıdan çıkardılar. Bildiğiniz gibi ruhsatta iki belge bulunuyor. Bunlardan muayene bölümleri olan belge Maliye Bakanlığı tarafından iptal edilmiş. Artık bir tek belge var. O belgeyi de noter yazıcıdan çıkartıp size veriyor.
    EK 1 ile uğraşmanıza hiç gerek yok. Tuvturk müşteri hizmetleri emniyetin hala EK1 istediğini söylemişti. 15 TL için kendinize eziyet etmenize gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur2016

Arkadaşlar,

muayenemi daha yeni yaptırdım diyelim 1 ay önce. sonra bu ay gittim lpg taktırdım, gidip yeniden muayeneye mi girecek araç. tüm ücreti mi verecez 230 tl sırf lpg muayenesi için?
    muayene ve daha sonra ruhsatı da yenilemeniz gerekiyor.
    eğer gecikirse de cezası var. yani 2 sene sonra bir sonraki muayenede yaparım demeyin gidip halledin.
  • Peugeot 206 aracımın muayenesi 10 ekimde doluyordu lpg isletmem gerekiyordu lpg ciye gidip gerekli evraklari temin ettikten sonra egsoz muayenesi yapti belgeleri aldim ve rotbalans a gittim degismesi gereken parcalar var onlari degistim ve gittim muayeneye ilk seferde kaldi egsoz borularina yakin geciyomus lpg yakit hortumlari geri dondum ve oralara alüminyum kaplattirdim lpg cide sonra gecti dikkat etmeniz gereken sey bu ve tüp başını illa tampona deldirmenize gerek yok geciyor benimki gizli arkada kaliyor gecti saygılar 238 tl aldılar noter 138 tl aldı ruhsat değişim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ezicitimm -- 12 Ekim 2018; 15:45:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezicitimm

Peugeot 206 aracımın muayenesi 10 ekimde doluyordu lpg isletmem gerekiyordu lpg ciye gidip gerekli evraklari temin ettikten sonra egsoz muayenesi yapti belgeleri aldim ve rotbalans a gittim degismesi gereken parcalar var onlari degistim ve gittim muayeneye ilk seferde kaldi egsoz borularina yakin geciyomus lpg yakit hortumlari geri dondum ve oralara alüminyum kaplattirdim lpg cide sonra gecti dikkat etmeniz gereken sey bu ve tüp başını illa tampona deldirmenize gerek yok geciyor benimki gizli arkada kaliyor gecti saygılar 238 tl aldılar noter 138 tl aldı ruhsat değişim için
    LPG'ci gerekli evraklardan ücret alıyor mu?
  • yaniyorsunfuatabi kullanıcısına yanıt
    250 tl ,eğer işli degilse 😐

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ezicitimm E kullanıcısına yanıt
    hocam lpg taktırdığınız yere evrak için mi 250 tl ödediniz ?
  • kulekule kullanıcısına yanıt
    Hayir lpg takılı aldim araci evraklari yok tu isletmek icin evrak almam gerekiyordu daha onceki sahibi isletmemis ben islettim

Anladım hocam cevabınız işin teşekkür ederim. Ben de lpg taktırdığıbız yere verdiniz diye anladım evrak almak için.

Yok yeni lpg taktirirsaniz verirler belgeleri .
    ben tesekkur ederim

Hocam ben lpg taktıralı 1 yıl oldu. Daha muayne yaptırmadım. Önümzdeki haftya randevum var. Lpg taktırdığım yerden hangi belgeleri almam gerekiyor ya da orada ayrı bir muayne yaptırmam gerekiyor mu ? Bana verilen belgeleri bulamıyorum da.

Lpg ciye git yakit borularinin gectigi yerler egsoz a yakinsa aluminyum levha taksinlar onun disinda belgeleri ayarlar onlar baska bise yapmana gerek yok fatura ve cizim projeyi veriyor lpg ci gerisini TÜVTÜRK halleder baska biseye gerek yok. egsoz testi yapmak gerekebilir belki ,katalizör degistir diyebilir lpg ci yada ilac atiyolarmis tabi bu degiskenlik gosterir.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Hemen çıkıyorum :)

Hocam işletmek icin artık emniyete gidilmiyor mu yani ? Teşekkürler

• hoodan kullanıcısına yanıt
    Hayır emniyetle bir işiniz yok lpg ci ve TÜVTÜRK sonra noter e gidip yeni ruhsatı alıyorsunuz

• şehir dışından araç alırsak nasıl oluyor. lpg işletilmemiş farklı şehirde işletebilirmiyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: OMREG

şehir dışından araç alırsak nasıl oluyor. lpg işletilmemiş farklı şehirde işletebilirmiyiz.
    İlgili firmadan gerekli evrakları (fatura, yetki belgesi, proje vs) isterseniz, eğer işlerini düzgün yaptılarsa, karstan alınan araç lpg si izmir de bile ruhsat işlenir

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanbaran

İlgili firmadan gerekli evrakları (fatura, yetki belgesi, proje vs) isterseniz, eğer işlerini düzgün yaptılarsa, karstan alınan araç lpg si izmir de bile ruhsat işlenir

Alıntıları Göster
    teşekkürler.

• Merhabalar,

Güncel lpg ruhsata işletme işlemleri ve ücretleri ile ilgili bilgilere aşağıdaki siteden ulaşabilirsiniz. Tecrübe ve deneyime istinaden yazılmıştır.

https://arabatavsiyesi.com/araba-rehberi/lpg/lpg-ruhsata-isletme-ve-ucreti/
  • arkadaşlar 2016 kasım ayında sıfır araç aldım lpg taktırdım fakat işletmememiştim şimdi 3 senem dolmak üzere muayeneye giricem aynı zamanda tüpü işleticem

tüvtürkten randevu alırken genel muayene mi yoksa tadilat muayenesinden mi sıra almam gerekiyor ?
    elimde lpg çizimi faturası vs mevcut fakat dediğim gibi kasım 2016 yılına ait 108 tl cezamı ödeyecem
    bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    birde benim lpg dolum ağzı sağ alt kısımda tamponun depo kapağına aldırmam gereklimi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.