Şimdi Ara

2018 Ygs/Lys ye Gireceklere Tavsiyeler [İlk bin]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
59
Cevap
97
Favori
13.895
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> 2018 Ygs/Lys ye Gireceklere Tavsiyeler [İlk bin]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  325 Mesaj
  Merhaba arkadaslar, 2017 Ygs/Lys sürecini tamamlamış bir aday olarak sınav senesinde yaşadıklarımı tecrubelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Benden öncekilerin tavsiyeleri bana ışık oldu ben de başkalarının önünü aydinlatabilirsem ne mutlu bana.

  9 10 her öğrenci gibi dersleri dinleyip yazılı öncesi bakma ile geçti. 11e geçtiğimde işin ciddiyetinin farkına varıp ciddi bir tempoya girdim. 11e geçip bu konuyu okuyan varsa 11de 11 derslerini adam gibi halletsinler. Eğer ben iddialıyım diyorlarsa bi tane de Ygs mat sb bitirsinler.
  Ben 11de 11 derslerine odaklandim dersler ağır degildi ama konular çok yogundu. Bu da ciddi tempo gerektirirdi. Yanında Türkçe hocamız ile dil bilgisini bitirdik. Seçmeli derse giren geometri hocamız ile de geometri pratiği yaptık. Ben ilk dönem Karekok Ygs mat sb cozdum. İkinci dönem 345 aldim ama sadece problemler yerini cozdum.

  Haziran-Temmuz-Ağustos
  Neyse bitti 11 sardı bizi bi Ygs Lys heyecani. Bizim okulda hızlandırılmış yaz kursları vardı. Ilki haziran iki haftada 9 dersleri ikincisi ağustos 1 ay olarak 10 dersleri anlatıldı.
  Bu aylarda anlatılan konuları hallettim okulla beraber cozdugum kitapları yazicam en son. Temmuz ayında da ne olur ne olmaz diye 11 konularını tekrar ettim.
  Son yaz günlerinde Yavuz Tuna 'dan coğrafya dinledim. Bayağı ise yaradı ama mf iseniz Karekok Ygs coğrafya almayın.

  İlk başlarda mayıs gibi 110 civarı yapiyordum ama netlerim Türkçe sosyal agirlikliydi sayısal ağırlıklı çalışınca da eylül gibi 135 netleri gordum.

  Eylül Ekim
  Okul açıldı başladık 12 konularına. (Bireysel çalıştığım için 12ye girmedim. Sağ limit sol limit olayını anlamam yarım saat almışken okulda hoca 5 dk da halletti. Gerek yok macera aramaya.)
  Bu arada Lys yuklendim ben çünkü Ygs konuları bitmişti. Bizim müfredat olayından dolayı deneme yoktu elimde. Bu ayda Bilfen Lys mat sb cozdum. Fizik kimya biyodan da isledigimiz konuları cozdum.
  Kasim-Aralık-Ocak 15
  Bu süreç benim için yine Lys ağırlıklı geçti. Okulda deneme oluyordu genel olarak 140 bandında geliyordu. (Eksen test okul denemeleri)
  Ogle yemeğini 4. teneffuste yerdim sonra ogle arasında fen denemesi atardim. Eve gelince bi Türkçe bi mat. Sonra yine Lys.
  Ocak 15-Mart 12
  Bu zaman benim Ygs zamanimdi. Sürekli deneme sosyal konusu deneme sosyal konusu şeklinde gittim. Bu arada bi sürü deneme cozdum.
  Ygs öncesi ve Ygs Ani
  Geldi çattı Ygs heyecan dorukta son gece 12 gibi yattim ama ara ara uyandım. Sabah çorba ekmek yaptım. Üç sınavda da böyle yaptim. Yediğim ekmek bayatti çünkü bayat ekmek suyu tutacakti ve böylece tuvalet ihtiyacım olmayacaktı. Ygs de son 30dk geldi ama cok rahatsız etmedi Lys lerde sıkıntı olmadı.
  Ben hep Mat fen Türkçe sosyal diye çözerim denemeleri. Siz de kendinize uygun stratejiyi cizin. Ygs de sakın bunu degistirmeyin.
  Mat hocamızın bi lafı vardır Ygs mat 55 dakikadır diye. Ben normalde 30 dk da bitiririm hadi en babası 40 dk yesin derdim. Gerçeğinde 55dk da 5 boş ile bitirdim. Sonra geçtim fene 25 dk da tamam bu. Türkçe ye geçtim sakin sakin cozdum 45dk da. 15 dk da da sosyali bitirip mattaki boslari hallettim az bi kitapçığı karıştırdım süre bitti sonra.
  Çıkınca arkadaşlarla sinemaya gittik akşam kafa ucuk ne yapıyoruz falan modundayim. Okula gittim iyi geçen kimse yok herkes melankoli içinde. Ertesi gün kitaplığı bosalttim Ygs leri seçip koydum artık onumde Lys vardı başladık Lys ye.

  Mart-Nisan
  Bu zaman diliminde limit türev integral tekrarı yaptım 12 'nin ıvır zıvır konularını erittim. 12 fenin son konuları vardı onları hallettik. Bi yandan da ufak ufak denemelere başladık. Bu ay konu açığı kapatma ayı oldu kısaca.

  Mayis-Haziran
  Bu aylarda hepten deneme abandim. Çok deneme cozdum.

  Lys mat öncesi ve ani

  O gün hiç uyuyamadim normalde heyecanlı biriyim eyvallah da o gün ayrı bi gariplik vardı. Sabah ezanindan sonra hafif bi kestirdim kafa ucuk. Bayağı yaptım sınavda son yarım saate 6 soru kaldı 2 sini salladim 2si de yanlış çıktı diğerleri boş kaldı tabi. Uykusuz da kalınca hep dikkatsizlikten 70 beklerken 66-8 geldi.

  Lys mattan çıkınca oyuncağı elinden alınmış çocuk gibiydim ama yılmadım Lys fende istedigimi alacaktım. Çalıştım delice.

  Lys fen ani ve öncesi
  O gece sıkıntı yoktu gece 1 gibi yattim 8.30 gibi de kalktim bomba gibiydim. Girdim patlattim sınavı. Bu sefer olmuştu. Fizik 1y biyo 2 yanlış geldi. Keyfim yerindeydi ama sınavın kolay oluşu korkutuyordu üstelik mat da kötüydü.

  Nasıl calistin?
  Ben okulda dersi dinler eve gelince sorusunu cozerdim. Programa günlük ertesi gün yapacaklarimi yazardim ama aklımda genel hatlarıyla bi program olurdu su konu su zaman bitecek diye. Bi de 3 yapacaksam 5 yazar 4 yapardım. Mola vereceksem 5 daha çözer öyle verirdim.

  Kullandığım kaynaklar

  Ygs
  Türkçe
  Açı Ygs Türkçe sb - dil bilgisi için illa bu olacak değil farklı sb de iş görür
  Apotemi Türkçe deneme
  Palme Türkçe deneme
  Bilfen Türkçe deneme -bunu almayın beş para etmez
  Mat
  Karekok Ygs mat sb
  345 Ygs mat sb-problemler yerinin ciktisini bulup cozun digerlerine gerek yok veya hepsini cozucem diyorsanız Karekok cozmeyin
  Bilfen Ygs mat sb-gerek yok bence
  Apotemi problemler-yarısını cozdum ufuk açtı cozun alternatif olarak rutin olmayan prob. var o da guzel cozmedim onu ama
  345 Ygs mat deneme
  Karekok 25 li deneme
  Palme deneme-çok da gerek yok isteyen cozsun
  Sonuç derece deneme
  Metin deneme
  Apotemi deneme-fantezi için alın alırsanız ben aldim çözmedim

  Fen
  Endemik deneme
  Palme deneme
  Apotemi deneme

  Sosyal
  Apotemi deneme
  Palme deneme
  Karekok Ygs coğrafya-mf isen alma çok ağır
  Yayın denizi el kitabı coğrafya
  Felsefe açın internetten okuyun
  Tarih için fen bilimleri sb kullandim ince ve güzeldi

  Lys
  Mat
  Karekok sb
  Bilfen sb
  Ygs kisminda yazdıklarımın denemeleri iyi sadece metini tavsiye etmem içlerinden çok ağır Lys si

  Geo
  Karekok Lys geo tek basina bi dev zaten

  Fizik
  Fen bilimleri sb
  Okyanus sb
  Ders kitabı
  Yayın denizi sb
  Yayın denizi deneme
  Nihat bilgin deneme
  Palme deneme.
  Evrensel iletişim deneme

  Kimya
  Çap organik
  Palme organik
  Palme sb.
  Palme deneme
  Evrensel iletişim deneme

  Biyo
  Palme ka sb
  Birey c sb
  Ibrahim altun fdd sb
  Delta kültür özet kitabı

  Ygs 1423 Lys 670

  Ekleme: Ygs genel deneme tavsiyeleri
  Fdd final Ygs deneme işini beceremiyor cozmeyin
  345 genel deneme efsanedir
  Sonuç derece 7li deneme güzeldir.
  Metin 5li deneme
  Apotemi 7li deneme
  Eksen grubu okul yaparsa cozun ama almayın ayrıca
  Esen 10lu almayın sınava yönelik değil
  Altın karma seti vardı bizim zamanımızda o da güzeldi
  Evrensel iletişim denemesi de fena degil
  Bilfen 10lu kolay gerek yok

  Apotemi limit fasikulu almayın türev integral güzel.
  Güray küçük bu konularda temel icin iyi.

  Tatil olayı

  Ben çarşamba günleri Diriliş Ertuğrul izlerdim o gün bi Ygs denemesi sonra tv yapardim. Cumartesi öğlene kadar okul kursu olurdu sonrasında arkadaşlarla takilirdik. Düzene oturtarak tatil koymanız mantıklı olan.

  Sevgili olayı

  Duygusalsaniz ve nazlı bi arkadasiniz varsa ara olumsuz etkiler. Sizin rutin bi hayatınız olmasi lazım bu donemde. Eğer ben duygularimin esiri olmam tribi sallamam derseniz tamam o zaman sıkıntı yok. Bazen boşluğa düşersiniz tutunacak bi dal ararsınız ışte bu dal sevgiliniz olmasın uzer. Genel anlamda tavsiyem bi sene hiç girismemek.

  Telefon olayı

  Ben dh eksi fb de maksimum yarım saat harcardim kendinizi kaptirmazsaniz bırakmaya gerek yok. Bagimliysaniz bırakın kesinlikle.

  Not defteri
  Her dersten bi not defteriniz olsun. Yapamadığınız soruları yeni öğrendiğiniz bilgileri yazın buraya ara ara tekrar ederek bilgi kalıcılığını saglarsiniz. Sınav öncesi tekrarlar ilaç gibi gelir bu defterler sayesinde.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi universiteadayi -- 3 Ağustos 2017; 8:41:36 >  _____________________________
  2017 YGS LYS Yolcusu
 • Yüzbaşı
  325 Mesaj
  #Bi anda yazınca aklıma bu kadar geldi ara ara eklemeler yaparim. Deginmemi istediğiniz yer olursa yazarsınız.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  2017 YGS LYS Yolcusu
 • Yüzbaşı
  963 Mesaj
  Tebrikler hocam, hedef neresi?
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  325 Mesaj

  Hacettepe tıp yazdım, sağ ol dostum.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  shadesofcool kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  2017 YGS LYS Yolcusu
 • Yüzbaşı
  996 Mesaj
  tebrikler hocam konuyu fava aldım sene içinde bol bol okurum
  |
  |
  _____________________________
  "Göz bebekleri açılır, atardamarlar büzülür, vücut ısısı artar. Nabız ve tansiyon yükselir. Solunum hızlanır ama içeri çekilen hava azalır. Beyin her yere elektrik sinyalleri gönderir, her bezden salgılar fışkırır. Kaslar, vücut ağırlığının 3 katını kaldırıyormuşcasına gerilir ve spazm geçirir. İnanılmaz zevkli olmasaydı insanlığın sonu bin yıllar önce tükenirdi."
 • Yüzbaşı
  380 Mesaj
  Hocam ygsyi de atar misin  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  558 Mesaj
  Ygs mat için 345 ve karakök mü çözdün hocam sadece denemeler haricinde ? Ben kaf 1 kaf 2 ve 345 i bitirdim apotemi problemler çözüyorum şuan birde karakökü bitirmeme gerek var mı sizce ?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  325 Mesaj

  Karekok e hiç gerek bile yok aslında çok deneme çözmeniz şartıyla ama.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Overlockçu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  2017 YGS LYS Yolcusu
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  hocam tatil bitti nedense beklenen başlangıcı yapamadım ben Temmuzda başlamıştım daha 3/4 koni bitirebildim toplam kendimi kötü hissediyorum Tavsiye verirmisiniz elimde esen 9.10 konu anlatım var Onların faydası olurmu  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  325 Mesaj

  Ekledim konuya  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  enesbo71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  2017 YGS LYS Yolcusu
 • Yarbay
  3459 Mesaj
  Hocam bende simetri var mat için, bittikten sonra ne almamı önerirsiniz?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  325 Mesaj

  Zararın neresinden donsen kardır öyle düşünme.

  Ağustos eylül iyi bi çalışma ile hala vakit var ama bu vakitlerde baslamazsan geç olur artık  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  alokinez kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  2017 YGS LYS Yolcusu
 • Binbaşı
  1084 Mesaj
  Tebrikler. Harika bir başarı. Matematik 6 boş bırakmışsın. Arada kaldığın sorular mıydı?
  _____________________________
  Code a little, run a little, fix a little.
 • Yüzbaşı
  325 Mesaj

  İstersen Karekok + 345 problem kısmı yap. Islem vs konusunda soru tiplerinde hakimiyetin varsa Karekok u pas geç derim.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Evdeki Sinek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  2017 YGS LYS Yolcusu
 • Teğmen
  249 Mesaj
  97 obp 80 kişi atabilmiş. Vallahi sonrakilerin işi zor  Tebrik ederim hocam  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________


  Every minute of the future is a memory of the past
 • Yüzbaşı
  325 Mesaj

  O gün anlamsız bi stres vardı uzerimde. Sınav da zor gelince hepten coktum. Olacagi varmis demek ki. Kalem oynatamadigim ve arada kaldığım sorular o boş olanlar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Pediatrician kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  2017 YGS LYS Yolcusu
 • Binbaşı
  1084 Mesaj

  Netlerini Puanzaya girdim ve ilk 200'de olman gerektiği söyledi. Demek ki çok da doğru göstermiyorlar. Bu kadar net yapabileceğimi bile düşünemiyorum. İlk 100 gerçekten efsane o zaman.
  |
  |
  universiteadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Code a little, run a little, fix a little.
 • Yüzbaşı
  325 Mesaj

  Tesekkurler. Bi 150 200 çeker diyordum ben ama çok sisirmisler. Seneye olmaz belki ama kanaatim obp 'nin kalkacağı yönünde.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Chane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  2017 YGS LYS Yolcusu
 • Yarbay
  3459 Mesaj

  Tam hakim değilim hocam büyük ihtimal dediğiniz gibi yapıcam. Karekök yada 345 almayı düşünüyordum mat için.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  universiteadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Çavuş
  84 Mesaj

  Hocam mezunum Eylül ortası veya sonu gibi ygs fen ve ygs matematik, ygs türkçe konularının bittiğini düşünürsek ekim ile beraber bir gün-hafta içinde nasıl hareket etmeliyiz denemeler ve lys ile birlikte  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Bahsedilenler: universiteadayi
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.