Şimdi Ara

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu) (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.030
Cevap
17
Favori
140.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: auto_man

Fiyat listesindeki iki aracın birbirinden farkı nedir acaba?

Comfort 1.0 Tce 100 bg 4X2 114.900 ₺
    Comfort 1.0 Tce 100 bg 4X2 V1 114.900 ₺

V1 in anlamı nedir ki?
    Hicbir farki yok. Renault ve Dacia urunlerinde bu V harfi var hep.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Hicbir farki yok. Renault ve Dacia urunlerinde bu V harfi var hep.

Alıntıları Göster
    Eyvallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 3 Kasım 2019; 20:15:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Bende o kadar fiyat araştırması yaptım, hemen hemen tüm dacia bayilerini aradım, ama eco g duster bulamadım. Comfort ve Prestige paket Yok denilecek kadar. Prestige paket için 122.700 son fiyat verdiler, ÖTV matrahı değiştiği için (%45 den %50 ye yükselmiş durumda) comfort donanım da 113.500 gibi bir fiyat dediler yanlış hatırlamıyorsam. Neredeyse tüm bayilerde Lpg li duster yok. Tce motorlu olandan bolca var ama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Biliyorsunuz bu başlık maalesef bir türlü hakettiği hareketliliği en başından beri yakalayamadı (Nedenini bilmiyorum)
    Şimdi hazır Duster ın 1.0 motor seçeneği ile Otomatik vites olarak Gelme ihtimali de ortaya çıkmışken, 1.0 motor bir Duster (Sahip olduğu beygir gücü ve Torku ile) Cvt xtoronic Şanzıman ile alınır mı, alınmaz mı? Şehir içi ve dışı Kullanım performansı, yakıt tüketimi, Şanzıman konforu ve uyumu vs vs......
    Ne olur? Nasıl olur? Sayfaninda Biraz daha hareketlenmesi açısından fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Bende o kadar fiyat araştırması yaptım, hemen hemen tüm dacia bayilerini aradım, ama eco g duster bulamadım. Comfort ve Prestige paket Yok denilecek kadar. Prestige paket için 122.700 son fiyat verdiler, ÖTV matrahı değiştiği için (%45 den %50 ye yükselmiş durumda) comfort donanım da 113.500 gibi bir fiyat dediler yanlış hatırlamıyorsam. Neredeyse tüm bayilerde Lpg li duster yok. Tce motorlu olandan bolca var ama
    Bu ayın 2. haftasi ECO-Gler, 3. haftası da 1.0lar atoklqrda olucakmıs.
    Hurda bayiden Comfort Ecog 99bin, Comfort 1.0 95bin TL.

Size o uçuk fiyatları veren bayiler biraz zor satarlar o fiyatları o araçları, hele bir de yıl sonu gelmisken.

• quote:

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

Arkadaşlar Biliyorsunuz bu başlık maalesef bir türlü hakettiği hareketliliği en başından beri yakalayamadı (Nedenini bilmiyorum)
    Şimdi hazır Duster ın 1.0 motor seçeneği ile Otomatik vites olarak Gelme ihtimali de ortaya çıkmışken, 1.0 motor bir Duster (Sahip olduğu beygir gücü ve Torku ile) Cvt xtoronic Şanzıman ile alınır mı, alınmaz mı? Şehir içi ve dışı Kullanım performansı, yakıt tüketimi, Şanzıman konforu ve uyumu vs vs......
    Ne olur? Nasıl olur? Sayfaninda Biraz daha hareketlenmesi açısından fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    Saygılarımla
    Bu kombinasyon (1.0 TCE Xtronic) ilk olarak yeni Clio'da sunulacak sanırım. O piyasaya cıktiginda az cok yorum yapabilme şansımız olabilir.

• onur06ankara O kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ankarada mı yaptırdınız bu aksesuarları ?
  • Merhaba Arkadaşlar,

5.000 km Dacia Duster Prestige 1.6 Eco G kullanım yorumlarımı yapacağım.

Duster'ın genel özelliklerinden bahsetmeyeceğim. İlk uzun yol tecrübem de araç alışık olmadığım için(uzun süre dizel otomatik araç kullandığım için) yokuşlarda devir düşüklüğünden dolayı bayılma sorunu yaşadım ancak aracın devri yakalandığı taktirde 110-120 km hız ile cankurtaran ve bolu tünele giriş rampasını bayılma yaşamadan çıktım.
    160 tan sonra araç aerodinamik yapısından dolayı titreme yapıyor. Bu konu ile ilgili olarak servise başvurdum. Kontrol edildi bir sorun bulunamadı.
    Fabrika çıkış Lpg olmasından kaynaklı sübap başlıkları çelik. Servis ustası tarafından Eco g modelleri için sübap yedek parçasının ayrı sisteme girildiği aktardı ve gösterdi.
    Garanti konusunda herhangi bir sorun yok. Direk alıyorlar servise. Ben orada kayıt açtırırken lpgli megane 4 kullanıcısı servise alınmadığından dolayı tartışma yaşıyordu. (Şahsi görüşüm yetkili kurum Tuvtürk ise onaylı her araç servise kabul edilmedi.)
    Araca cam filmi ve dodik aksesuarını kendim yaptırdım. Görünüşü güzel oldu.
    Şehir içi Shell'den aldığım 75 tl lpg ile 300-320 km arasında yol yapıyor.
    Şehir dışı Shell'den alınan 75 tl lpg ile 350-400 km (yokuş ve yol durumu değişkenlik gösterir) yol yapıyor.
    120 km den sonra rüzgar sesi geliyor. Rahatsız etmedi.
    Dışardan geri görüş kamerası ve ekran taktırdım. Ses sistemi standart renaut sistemi. Talisman araçta bile bu sorun
    Gizli özellikleri açtırdım. Servis sorun çıkartmadı. Yağmur sensörü, Viraj aydınlatması ve Ortalama yakıt vs göstergesi.
    Kullanımı kolay şehir içinde, dönüş açısı beklediğimden baya iyi kolay dönüyor.
    Park yerinde yanaşma vs herhangi bir problem yaşatmıyor. Yerden yüksekliği tatminkar

Sorunuz var ise cevaplarım. Teşekkürler.

• ankara-06 A kullanıcısına yanıt
    Bazı bayiler ellerinde Eco-g yoksa 1.6 SCE Dustera Landorenzo montaji yaptirip LPGli olarak satiyorlar.
    Aman bu satis politikasina aldanmayin.
    Eco-g Dusterda motorun bazi parcalari LPGye uygun (egzos subaplari vs)

Eger böyle bir durumdan supheleniyorsaniz, aracib ilk muayene gecerlilik suresine bakin.
    Fabrikasyon LPGli Dusterda ilkmuayene 3 yil sonra.
    Bayide LPGli takilan Dusterda arac hemen muayeneye giriyor ve ikinci muayene 2 yil sonraya atiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 4 Kasım 2019; 11:15:26 >
    Bu bilgi için teşekkür ederim. Ruhsattan muayene tarihini kontrol ettiğimde 3 yıl sonra olarak gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankara-06

Bu bilgi için teşekkür ederim. Ruhsattan muayene tarihini kontrol ettiğimde 3 yıl sonra olarak gözüküyor.
    Üstad siz 2018 dizel otomatik Duster ı İlk alanlardan birisi değil miydiniz Ben mi öyle hatırlıyorum?
    Eğer öyleyse Otomatik Duster ı niye çabuk sattınız? Memnun kalmadınız mı öğrenmek isterim doğrusu?

• yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam, Doğru hatırladınız. Kampanya ile almıştım kardeşim istedi işi sebebi ile köylere gidip geldiğinden ona devrettim aracı halen daha kullanılmakta.
    Eve ikinci araba lazım oldu. Ne alalım diye düşünürken uygun fiyata bulunca kısmet oldu tekrar aldık. Otomatik duster fiyatları baya yüksek geldi. Manuel tercih ettik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankara-06

Merhaba Hocam, Doğru hatırladınız. Kampanya ile almıştım kardeşim istedi işi sebebi ile köylere gidip geldiğinden ona devrettim aracı halen daha kullanılmakta.
    Eve ikinci araba lazım oldu. Ne alalım diye düşünürken uygun fiyata bulunca kısmet oldu tekrar aldık. Otomatik duster fiyatları baya yüksek geldi. Manuel tercih ettik.
    Ve Duster ne hikmetse zaten Otomatik vites üretimini durdurdu...🙄
    Şu yeni gelecek olan 1.3 luk Duster da otomatik vites seçeneği de olsaydı tadından yenmezdi ama 1.0 olarak getirecekmis otomatiği....
    Nissan Qashqai
    Duster
    1.4 s Vitara arasında kaldım ve bir türlü karar veremiyorum 🤨

• yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Türkiye Renault'un satış politikasının garip olması...

Beklerim derseniz 1.0 duster otomatik güzel bir seçenek olabilir. Yakıt oranını ve lpg maliyetinin ne olacağını hesaplamak ve karşılaştırmak gerekir.

Vitara yerine Qashqai iyi bir seçenek piyasada sevilmiş ve tutulmuş araç uygun fiyata bulunursa eğer hemen alabilir. Hayırlı olsun şimdiden size.
  • 2019 dusterda yağmur sensoru varmı, gizli özellik olarak bahsettiğiniz nedir acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: santa_fe1982

2019 dusterda yağmur sensoru varmı, gizli özellik olarak bahsettiğiniz nedir acaba
    Yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

1.0 TCe 100bg hurda indirimi ve kampanya ile birlikte 95500 TL aldım henüz teslim edilmedi.
    hocam fotoğraflı bir inceleme yapsanız almayı düşünenler için çok iyi olur.
    Ankara_06 yukarda bahsetmiş gizli özellikleri actirdim yağmur sensoru , dönerken sislerin yanması gibi aslında ona sormuştum 2019 da gizli özellik olarak yağmur sensoru varmı diye?

• ankara-06 A kullanıcısına yanıt
    Benim duster da yağmur sensörü yok. Dikiz aynasının orada sensör yok maalesef. Aynı aracın 2018 dizelinde var. Benim merak ettiğim yol bilgisayarında anlık tüketimi görebiliyor musunuz? Bir resim rica edebilirmiyiz? Viraj aydınlatması da güzel olmuştur kesin, güzel günlerde kullanın aracınızı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Duster Eco-g Comfort Beyaz +Park sensoru hediye
    99bin TL ye alindi. 18bin TL 12 ay %0 faiz kampanyasi var.
    Kampanyada sadece 240 TL Maxi Koruma Paketi ödeniyor. Gercek 0 faiz yani.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.