Şimdi Ara

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu) (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.030
Cevap
17
Favori
140.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun süredir Duster kullanan arkadaşlar özellikle 2018 (yeni kasa) kullanan arkadaşlar.
    Sizlerden ricam "trim sesi" durumlarınız hakkında bilgi vermeniz.
    Duster'ı ilk çıktığından beri çok beğeniyorum ama çevremdeki arkadaşlar sürekli vazgeçirdiler.
    Şu anda
    2016 Model, Dizel Otomatik Megane4 HB (icon) kullanıyorum.
    Bu araçtan inip 2018 Dizel Otomatik Prestige Duster'a binersem üzülür müyüm? Konfor anlamında ciddi kayıp yaşar mıyım?
    Bu konuda en iyi fikri kullanıcılar olarak sizler verirsiniz diye düşünüyorum.
  • Arkadaş lar selamlar 2006 yılında dizel loganla başlayan maceram 2011 yılında zorunlu olarak bitmişti şimdi duster ile tekrar başlamak istiyorum ancak siteden baktığımda edc seçeneğini göremiyorum
    Dusterde edc kalktı mı yoksa ben mi göremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crepis

Arkadaş lar selamlar 2006 yılında dizel loganla başlayan maceram 2011 yılında zorunlu olarak bitmişti şimdi duster ile tekrar başlamak istiyorum ancak siteden baktığımda edc seçeneğini göremiyorum
    Dusterde edc kalktı mı yoksa ben mi göremedim
    Duster EDC uretimi bitirildi.
    Yeni 1.3 TCE motorun 7 ileri EDC ile uretilme planı varmis.
    Eger bu uretim gerceklesirse ulkemize de gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos1977

Uzun süredir Duster kullanan arkadaşlar özellikle 2018 (yeni kasa) kullanan arkadaşlar.
    Duster'ı ilk çıktığından beri çok beğeniyorum ama çevremdeki arkadaşlar sürekli vazgeçirdiler.
    Şu anda
    Bu araçtan inip 2018 Dizel Otomatik Prestige Duster'a binersem üzülür müyüm? Konfor anlamında ciddi kayıp yaşar mıyım?
    ??

• dionysos1977 kullanıcısına yanıt
    Bence kendiniz test edin ya da birkac gunlugune kiralayıp öyle karar verin.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Kaza olursa güvenilirlik konusuna pek güvenme o çok yıldız alan araçların. Esasen 3 yıldız ile 5 yıldız arasında fark yok. 4. Yıldızı araç adaptif hız sabitleme ile alabilirdi. Bu senin güvenliğine kazada ne kadar etki eder? 5. Yıldızı da şerit takip sistemi yada yaya güvenliği yani otomatik frenleme ile alabilirdi. Kaza esnasında bunlar kimseye ekstra koruma saglamaz. Bu donanımlari araca yüklesen fiyat artışı olacak bu kez konuyu bilmeyenler araç acayip pahalı diyebilir. Ben bir eksiklik olarak görmüyorum bu donanımları. Fiyat arttıkça tüm araçların satış rakamı düşecektir. Dacia ya özel bir durum değildir bu. Aracın sağlamlığı dersen Fransa da kaç yıl garanti ile satıldığına bir bak. Kimsenin fikrini değiştirmek niyetinde değilim. ABD de dışardan bakıca çok güven veriyor ama durum boylemi. Güven görecelidir. Hız testleri 70km civarı hızda yapılıyor kaza anında kafa kafaya bir kazada bakalım o beş yıldız araçlar ne oluyor. Google gorsellerde bolca 2ye bölünen araç bulabilir ve onlara güvenmeye devam edebilirsin. Geçen gün kaza yapmış hava yastıkları açılınca ölümden kurtulmuş biri ile konuştum. Hava yastığı hayat kurtarıyor ama çok hızlı sistigi için inanılmaz ısınıyor. Kazada bayılıyor yastığa düşen başı sıcaktan yastığa yapışıyor. Buyur istediğin gibi güven bu sistemlere. Bayilmazsan sıkıntı olmayabilir ama kazadan bahsediyoruz. Demek istediğim yürüyen hiç bir araç güven vermiyor. Kazasız sürüşler, bindiğin ulaşabildiğin araç en güzeldir kaza olmazsa.uzun lafın kısası 3 yıldız gayet yeterlidir.

4x4 in fiyatını 4x2 giriş modeli ile kiyasliyordunuz. 4x 4 tuscon hurda indirimi ile 229 bin TL yazıyor. Style donanımına bir göz atın araçta neler var neler yok ? Donanımda fazlası nedir? Araç bom boş style modelde. Donanımda yanında geçemez bu style.https://www.hyundai.com/tr/tr/arac-modelleri/tucson/teknik-ozellikler incele ve gör. Araca bir ekstra koymamış Hyundai. He koyarsa fiyatları incele 4x4 kamera gibi. 229 dan başlayan fiyatlarla :) 150 değil 175 hurda teşvikli fiyatı onunda düzeltelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 30 Nisan 2019; 9:59:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soghan

4x4 in fiyatını 4x2 giriş modeli ile kiyasliyordunuz. 4x 4 tuscon hurda indirimi ile 229 bin TL yazıyor. Style donanımına bir göz atın araçta neler var neler yok ? Donanımda fazlası nedir? Araç bom boş style modelde. Donanımda yanında geçemez bu style.https://www.hyundai.com/tr/tr/arac-modelleri/tucson/teknik-ozellikler incele ve gör. Araca bir ekstra koymamış Hyundai. He koyarsa fiyatları incele 4x4 kamera gibi. 229 dan başlayan fiyatlarla :) 150 değil 175 hurda teşvikli fiyatı onunda düzeltelim.
    Ben Duster 4x2 dizel otomatik ile 4x2 dizel otomatik Tucson icin fiyat ve guvenlik kıyaslamasi yaptim sadece, 4x4 vb olayına girmedim.

Demek istedigim, Her iki araç da (Duster ve Tucson) 150bin TL seviyesine alinabildiginde Tucson'u tercih edecegimi belirttim.

Zaten Dusterda artık dizel otomatik kaldirildi. Yeni nesil 1.3 TCE motora EDC koyarlarsa ancak o zaman otomatigi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 30 Nisan 2019; 11:5:8 >

• dionysos1977 kullanıcısına yanıt
    DIONYSOS 2018 model yeni kasa Duster aracı yaklaşık 14 aydır kullanıyorum.. Trim sesi olarak hiçbir ses duymadım dersem yeridir. Fakat karşılaştırıla araç Megan 4.. Duster suv tarzı bir araç.. İsteklerinizi ne kadar karşılar bilinmez.. Yüksek olduğu için savrulması daha fazla olabilir, aynı şekilde yakıt tüketimide.. Dizel 4x4 ist. içinde 7 litrelerdeyim şu an.. 4x4 araç için çok iyi değerler bunlar.. Sizi engelleyenleri anlayamam zaten.. En iyisi siz Rent a car firmalarından yeni kasa Duster kiralayın, 2-3 gün kullanın ve kararı siz verin... Fayda Fiyat oranı en yüksek araç şu an Duster.dir .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Altınbaş

DIONYSOS 2018 model yeni kasa Duster aracı yaklaşık 14 aydır kullanıyorum.. Trim sesi olarak hiçbir ses duymadım dersem yeridir. Fakat karşılaştırıla araç Megan 4.. Duster suv tarzı bir araç.. İsteklerinizi ne kadar karşılar bilinmez.. Yüksek olduğu için savrulması daha fazla olabilir, aynı şekilde yakıt tüketimide.. Dizel 4x4 ist. içinde 7 litrelerdeyim şu an.. 4x4 araç için çok iyi değerler bunlar.. Sizi engelleyenleri anlayamam zaten.. En iyisi siz Rent a car firmalarından yeni kasa Duster kiralayın, 2-3 gün kullanın ve kararı siz verin... Fayda Fiyat oranı en yüksek araç şu an Duster.dir .....
    2004'te ilk Megane 2 HB'mi aldığımda arabanın yol tutuşu önemliydi çünkü daha 27 yaşındaydım.
    ama artık 42-43 yaşında bir çocuk babasıyım.
    Otobanda ble çok nadirsen 130'u geçiyorum.
    Dolayısı ile yol tutuş çok şart değil.

Açıkçası ankara'nın orası burası çökmüş, logar kapakları pörtlemiş yollarında, midemiz ağzımıza geliyor, megane 4'te.
    Sırf bunu sönümleme konusunda başarılı olsa yeter aslında.

Kiralama fikri güzel aslında 2-3 günlüğüne.
    Piyasaya bir bakayım.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos1977

Uzun süredir Duster kullanan arkadaşlar özellikle 2018 (yeni kasa) kullanan arkadaşlar.
    Şu anda
    Duster 80 90 km hızla kullanırsan oldukça rahat ve sessiz bir araç. Tüm araçlar gibi hız arttıkça dusterda içeriye ses alıyor 110 km de kullanım konfor olarak yeterli. 140 civarı suruslerde araç ses alımı yüksek. Anlayacağın aracı performanslı kullanırsan ses alır. Bu tüm araçlar için geçerlidir. Konfor hızla alakali. 90 km hızda kullanırsan ne yol sesi ne motor sesi var araçta. Megan binek bir araç sunduğu konfor ben surmesem de daha iyi olmalı diye düşünüyorum. Duster öyle hız için yapılan bir araçta değil. Bu yönleri ile kıyaslamak yanlış olur. Dusterin sunduğu konfor ideal hızda yapılan suruslerde her araç ile aynı işin özü. Hız yüksekse ses alıyor araç. Ama şu var yüksek olmasına rağmen 140 ile giderken araç yan rüzgarlardan daha az etkileniyor. Savrulma falan yaşamadım kamyon yada otobüsün yanından geçerken. Öyle direksiyona yapismaya gerek kalmıyor. Motor gücü 110 bg olan gayet yeterli ve konforlu bir performans sunuyor. Yüksek sürüş çok keyifli. Arka koltukta yolculuk gayet konforlu. Araç diğer araçları aklından geçmeyen yerlerden gidiyor, bagaj aile kullanımı için yeterli. Prestij donanım kullanıyorum. 4x4 kamera yok ama olsun isterdim. Dizel otomatik alt yapısı Megan ile aynı. Sürüşte hali ile aynıdır. Korkusuzca çukurlara gir yüksek bir araç. Avantajları olduğu gibi yüksek hızlı suruslerde ses alması dez avantaj. Ses yalıtımı yaptırırsan uzun yıllar memnun kalarak bindiğin bir araç olur. Test sürüşü talep et. Kıyaslaması kendin yap. Kararı kendin ver. İdeal suruslerde yakıt tüketimi az.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Ben Duster 4x2 dizel otomatik ile 4x2 dizel otomatik Tucson icin fiyat ve guvenlik kıyaslamasi yaptim sadece, 4x4 vb olayına girmedim.

Demek istedigim, Her iki araç da (Duster ve Tucson) 150bin TL seviyesine alinabildiginde Tucson'u tercih edecegimi belirttim.

Zaten Dusterda artık dizel otomatik kaldirildi. Yeni nesil 1.3 TCE motora EDC koyarlarsa ancak o zaman otomatigi olacak.

Alıntıları Göster
    En ucuz tuscon dizel EDC 175 bin TL idi dün. An itibari ile fiyatlar güncelleniyor bugün. 150 ye o araç satılsa haklısın. Ama satılmadı. Satılsa ben alırdım. 6 önce Duster aldım çünkü o zamanda bom boş modeli 180 civarı satılıyordu. Bende neden daha az donanıma 74 bin fazla vereyimki diyip Duster aldım. İyikide almışım. Yukarı mesajda verdiğim tuscon style donanımına bir bak. Araç bilgin boş. Birde dusterin bu fiyata sunduğu donanıma bak. EDC geliyormu bilmiyorum ama EDC gelirse başka araclarin satışını baltalar. Çünkü dusterda kullanılan kemiksiz geçiş şanzıman var. Megan ile aynı şanzıman EDC de teknoloji olarak. Araç style donanımla kıyaslanmayacak kadar dolu. Fiyat kiyaslamasini benzer donanımlı araçla yapmak doğru olur diye düşünüyorum. Bu durumda tuscon 220bin TL barajını aşıyor. Bu fiyatta an itibariyle güncelleniyor. 2. El 1 araç var sahibinden de an itibari ile oda 170 bin ve manuel. 150 ye bulursam bende düşüncem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 1 Mayıs 2019; 22:24:2 >

• soghan kullanıcısına yanıt
    153500e bu forumdan bir arkadasima gecen hafta aldik Tucson style dizel otomatik.

Eger dusunuyorsaniz 155 civarina size de bulabiliriz. 2018 model. 2019da Style yok. Style Plus var.

Style "boş" dediginiz aracta;
    Yagmur Sensoru
    Cift bolgeli otomatik klima
    Karartmalı dikiz aynasi
    Elektrikli katlanir aynalar
    Yokus inis destegi
    Arka park sensoru
    6 havayastigi
    17" alasim jantlar Standart sunuluyor

Bir Duster kullanicisi icin tatmin edici bence donanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 1 Mayıs 2019; 23:11:27 >
    Hocam görmek istediğini görüyorsun. Donanım kısmına tıklayarak "-" işareti dolu görüyorum style donanımda. Sürücü koltuğu bel desteği, anahtarsız giriş ve çalıştırma,akıllı hız sabitleme, geri görüş kamerası,navigasyon, 360 kamera( bulunduğu donanım cihazının fiyatına bir bakın) , vb bir çok ozellikte yok. Çarpışma testlerinde bu donanım girse alacağı 3 yıldız var neredeyse tüm akıllı donanım diye geçen özellikler kaza önleyiciler yok. 2018 tuscon ile 2019 0 dusterı kıyaslamak doğru olmayabilir. Tusconu bende çok beğeniyorum ama style donanım gerçekten tercih edilebilir yada kıyaslanır gelmedi bana. Ayrıca tuscon 2018 Eylül ayında geldi 1.6 dizel. 2. Elde dahi 150 olması mümkün değil. Araç kazalı ise olur. 2. El araç dahi 5000 km civarı 180 190 bin sahibindende EDC tusconun. 0 araçla 2. El fiyat kiyaslaması da bana göre yanlış ama bu tercihte dahi temiz bir araç için 180 civarı parayı gözden çıkarmak gerekiyor. Üstelik style donanım. Tercih meselesi işin özü. 2019 duster donanımına göz atın. Kiyaslamayi kendiniz yapın.gormek istediklerinizi değil tüm iyi ve kötü yönlerini kiyaslayin. Tuscondan ziyade Kia Sportage daha alınası bir araç olarak duruyor. O biraz daha makul fiyata bulunabilir. Bende sizin gibi tusconu çok beğeniyorum. Az yaksa benzinlisini bile düşündüm. Ama dizeli bile çok yakıyor tusconun. Benim tercihim Duster oldu siz inşallah tuscon alırsınız. Duster kullanıcısı için iyi dediğiniz ve örnek verdiğiniz tuscon donanımının fazlasını sunmasa duster niye style araç için boş diyim. Ben dusterın sunduğu multimedia sistemini eleştirirken style donanımda 5 inçlik Doblo tipi donanım gördüm style donanımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 2 Mayıs 2019; 22:6:3 >

Hocam ne 3 yildizi, 5 yildizi.
    IIHS Smal overlap testinde yolcu tarafinda GOOD alan ilk SUVdur Tucson. Bence siz kendi araciniz diyemidir nedir Dusterı biraz fazla abartmissiniz.

Ustelik size 155bin TLye Tucson ayarlayalim dedigim halde, ikinci eli bile bilmem şu kadar diyosunuz. Ne yani yalan mı soyluyorum ben??? Aracın liste fiyatı zaten 159bin TL, ikinci eline 170 isteyenler sasirmislar...

Ayrıca iddia ediyorum hic kimse Dustera 150bin TL vermez. Siz de vermezsiniz...

Tekrar soyluyorum Tucson nereeee, Duster nereee...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 3 Mayıs 2019; 9:11:7 >

Hocam haklısın donanımda ve fiyatta Duster nerede tuscon style nerede.2018 Tuscon style donanımı gırtlağa kadar dolu. Duster 2019 150 bine bomboş araç satarken tuscon aynı fiyata cillop araç satıyor. Dusterin garip bir politikası EDC versiyonunu getirmemesi. Bir de uydurmuşlar kadjar satılmaz diye. Kadjar nerede Duster nerede. Korkak bunlar. Bence korkuları tusconun muhtesem 2018 model tuscon fiyat kampanyası. 150 ye gırtlağa kadar dolu aracı satınca kadjarda satmaz bence.goreceksin kadjari 130 a dusterı da satmayınca 110 bin bandına çekecekler. Bu Hyundai tuscon bir harika dostum. Bu fiyata bence kaçmaz. Aracımı hemen yarın satıp üzerine 80 bin daha koyup tuscon alma fikri benim aklıma çok yattı. Gözümden kaçmış bu kampanya.oldukca ulaşılabilir bir fiyat bu. Yaptık bir hata bomboş araca tam 107 bin verdim(prestij donanım). Araçta navigasyon desen var, bel desteği desen var ABS ebs cart curt var. Acil fren desteği var, karartilmis camlar var, bom boş bildiğin. Üstelik 110 a EDC vardı ama boş diye onu almadım o vakit. Bildiğin megandaki takoz edc mi dedim. Şimdi tutturmuslar 150 istiyorlar şimdi. Gerçi 110 120 bandına prestij paket bulunabiliyor ama biz yuvarlak 150 diyelim. 150 lilik bu araç 2019 ama bom boş dostum. 2018 Duster fiyatını karsilastirmayip 2019 full dolu diye uydurulan bir dusterı bence tuscon 2018 ile kıyaslamak çok mantikli. Zaten ben fiyatları hep böyle kiyaslarım. Mesela niye 2019 tuscon alayimki. Cillop style donanım 2018 var. Seneye de olsa aynı kiyaslamayi yapar 2020 tuscon yerine uygun fiyatlı cillop tuscon 2018 alırım. Tekrar söylüyorum tuscon çok ulaşılır bir fiyata cillop araç yapmış ve fiyat dip. Eminim ki Duster o fiyata 1 adet bile satmaz. Bunu verilerde destekliyor. Ne yapsın millet dusterı yahu. Tutturmuslar Duster Duster diye. Bildiğin teneke yav. Geçen 3 yaşındaki çocuğum paragiyla bastı kaporta göçtü bildiğin. Ya Duster işte dedim. Bunlar oluyor. Daha aklıma gelmeyen neler neler vardır siz hatirlatirsiniz. Beraber guleriz. 5 yıldızı alan tuscon ile kaza yapınca ölünmüyormus. Ölene Hyundai başarı madalyası veriyomus. Çok ama çok zormuş bu madalyayı almak dünyada 1 kişi bile yokmuş. O derece sağlam. Çok ama çok güven veriyor. Dustera 150 verilmez , kendi aracım diye diyorum ben 150 vermedim 107 verdim, Al git dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 4 Mayıs 2019; 23:24:45 >

• 2018 1.5 Dci Blue Edition 4x2 ile 1000 km yi geçtim.Daha önce 2016 4x4 dusterda ortalamada 6.7 litre yakıt tüketiminin altını görememiştim fakat bu motorda şehirdışı 130 km ve şehir içi kullanım ile 5.7 ortalamaları görebiliyorum.Araç 90 km altında fabrika verisinde olduğu gibi anlık 4,7—4.4 litreleri gösteriyor.Blue edition motor ile gerçekten hem 115 beygir hem de 260 Tork değeri ile yakıt ekonomisi sağlanabilmiş.Almak isteyenlere tavsiyem mutlaka blue edition motor seçeneğini tercih etsinler.

Araçta ilk 1000 km de Trim problemi yaşamadım,umarım ilerleyen kmlerde de yaşamam.Direksiyon bir önceki versiyona göre oldukça hafiflemiş geldi bana.Dönüş çapları yine her zamanki gibi muhteşem.

Forumda daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama ön kapılarda yer alan iki hoparloru değiştirdim.Üzerinde 20 watt RMS değeri veren Nissan yazılı hoparlor var.Ben 60 Watt RMS değeri olan Alpine 16 cm çaplı hoparlör ile değiştirdim ve ses kaltesinde bana göre %50 ye yakın artış oldu.Aracımda Necvox Androidli sistem var ve çıkış 4x55 watt veriyor.

Ses kalitesi yeterli gelen kullanıcılar için çok da gerekli değil derim.

Ben 114 bine almıştım aracı geçen gün aldığım bayii ile konuştuğumuzda hala 2018 fırsat aracı olarak 1.5 Blue dci prestige modelin ellerinde olduğunu fakat fiyatın 120.000 TL oldugunu belirtti.Ayrıca, 06.05.2019 pazartesi günü de % 4 zam gelecegini söyledi...

Brn aramızda polemik cıksın diye baslatmadım bu mevzuyu.
    Sadece 155bin TLye sıfır dizel otomatik Tucson alinabiliyor diye söypemistim. Bu kadar icsellestireceginizi bilseydim hic yazmazdim.
    Neyse saglik olsun. Keyifli forumlar.

merhabalar,
    155e dizel otomatik tucson varsa almak isterim.
    burdan yada özel mesajda bilgi verebilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfr2001

merhabalar,
    155e dizel otomatik tucson varsa almak isterim.
    burdan yada özel mesajda bilgi verebilirseniz sevinirim
    Hyundai HUNKOyu arayın.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.