Şimdi Ara

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.030
Cevap
17
Favori
140.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    4X4 OLUP 1.5 DİZEL MOTOR OTOMATİK SEÇENEGİ BİR TEK MAZDA CX3 TE VAR.. EVET ÇOK GÜZEL BİR ARAÇ.. HERYERİ KALİTE.. AMAA. İÇİ ÇOK DAR VE BUTUN AVRUPADA BIR SIKINTISINDAN BAHSEDİLİYOR.. ISINMA SORUNU VAR.. ZANNEDERSEN ŞANZIMANIYLA İLGİLİ BİR DURUM.. ARACI YOLDA BIRAKAN TÜRDEN... İKİNCİ ELİ ÇOK ZAYIF..
    DUSTER DE İSE 4X4 TE OTOMATİĞGE GEREK YOK.. NEDEN DERSENİZ 4X2 Sİ BİLE BİRÇOK 4X4 GİBİ İNATÇIDIR.. DOĞRU LASTİK SEÇİMİYLE DELİ ARAÇTIR ...

DİSPOSABLE ARKADAŞIM ,
    YENİLENEN GÜVENLİK TESTLERİNE GÖRE ; GÜVENLİK İLE İLGİLİ YILDIZLARDAN İLK ÜÇÜ DİREK ARAÇ İÇİ GÜVENLİKLE İLGİLİ.. 4.NCÜ YILDIZ YAYA GÜVENLİĞİ, 5.NCİ YILDIZ İSE ARAÇ İÇİ ELEKTRONIK IKAZ DONANIMLARIYLA İLGİLİ.. DOLAYISIYLA DUSTER BU KONUDA BAŞARILI ARAÇ ARTIK ..
    ALINIR ALINMAZ YORUMLARI VAR.. ELBETTE KİŞİNİN TERCİHİDİR.. AMA BU FİYATLARDA MAALESEF 4X4 DİZEL ARAÇ YOK ..

• 2011-2017 Dacia Duster arasında yıldızda artma olmasa bile bazı parametrelerde yükselme/gelişme var. 6 havayastığı, güçlendirilmiş şasi ve yaya korumasındaki artış Duster için olumlu bir gelişme. Uygun fiyatıyla ve yenilenen yüzüyle birçok alıcıya hitap edecektir. Ben de test etmeyi düşünenlerdenim.
  • https://satinal.dacia.com.tr/vehicle/dacia-duster

hala ilk 100 araç bitmedi mi yoksa yeni araçlar mı satışa sunuldu?

atacama turuncu 30 adet var yazıyor.
  • EDC de renk seçeneği fazla olmayınca satışta yavaş sanırım. Yada netten pek talep görmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batur17

EDC de renk seçeneği fazla olmayınca satışta yavaş sanırım. Yada netten pek talep görmedi.

Talebin az olması normal. Bence 1 martta aracın gelmesini bekliyor insanlar önce bir görmek lazım. Bir de oyak kampanyasında daha ucuz olduğu için oyak üyesi birini bulup alanlar çoğunluktadır.

• şöyle bir videoya rastladım. bence bu renk daha güzel

ama bu jant olmamış kesinlikle 17 yada şuanki blackshadow jantı olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyoshocu -- 21 Şubat 2018; 21:57:42 >
  • Merhaba dostlar bu sabah 9 gibi aracı görmeye gidicem.. Araç gelmiş ama örtüler altında gizli saklı şimdilik.. İnternet üstünden 4x4 vizyon paket atacama ( Kavuniçi ) renk ayırttırmıştım zaten .. Birde gözle görmek, dokunmak lazım ebette..
    İç donanım elektrikli direksiyon ve yalıtım konusunu bayaa övdüler.. Zaten iç kısım bu sefer tamam olmuş.. Vizyon pakette çok özellik var. 8.K gibi bir rakam istiyorlar ama başka bir marka olsa bu donanımları 20.K altında vermezdi.
    4x4 lerin Ustundeki lastikler Continentalin M+S lastikleri ve sert yapısından dolayı kimse memnun değil bu lastiklerden. Dolayısıyla Michelin'nin Latidude cros lastikleriyle 225-75-16 tarzında değiştiricem gibi.Buda aracı 2 cm kadar daha yükseltecek. Ustundeki janta gelince; bu jant kesinlikle olmamış .. Ama boya oyunlarıyla jant güzelleştirilebilir.
    Ayrıca dizel motor yazılıma açık motor. Yaptıgım görüşmelerde sıkıntısız soft yazılımla , 140 HP + 330 NM gibi değerler alınabiliyormuş..
    Kapı koruma plastikleri gelmiş , ama çamurluk dodıklerinde sıkıntı var.. Çamurluklarda kör nokta uyarı sistemi oldugu için takılamayacak dediler oda bana saçma geldi.. Bu sabah ilk bakacagım yer orası olacak..
    Kimsenin dikkatini çekmeyen bir detay daha var.. Oda ön gövdede sağ ve sol diplerde iki tweeter yuvası var..O kadar sormama rağmen bunu atladılar. Birde ona bakacagım.. Ses sistemini test etmek isteyecegim bakalım ne diyecekler.. Gerçi gelen benzinli bir araçmış. ama olsun incleme incelemedir ..
    Bu sabah detaylı bir inceleme yapacagım .. Buradanda sizlerle paylaşırım ....2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu)

• Hakan Altınbaş H kullanıcısına yanıt
    Yurt dışı resimlerde dodik taktiranlar var. Bilemiyorum sorun çıkartıyor mı kör nokta için.

2 Twitter sadece prestij modelde mevcut.

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemabay -- 22 Şubat 2018; 10:11:32 >
  • Dodik parcasinin sensore gelen kismi, sensor capında delik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 23 Şubat 2018; 16:53:36 >
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde algılama sorunu olmayacaksa...Sensör kısmının siyaha boyanabileceğini düşünüyorum. Zira park sesnsörlerini boyuyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Altınbaş

Merhaba dostlar bu sabah 9 gibi aracı görmeye gidicem.. Araç gelmiş ama örtüler altında gizli saklı şimdilik.. İnternet üstünden 4x4 vizyon paket atacama ( Kavuniçi ) renk ayırttırmıştım zaten .. Birde gözle görmek, dokunmak lazım ebette..
    İç donanım elektrikli direksiyon ve yalıtım konusunu bayaa övdüler.. Zaten iç kısım bu sefer tamam olmuş.. Vizyon pakette çok özellik var. 8.K gibi bir rakam istiyorlar ama başka bir marka olsa bu donanımları 20.K altında vermezdi.
    4x4 lerin Ustundeki lastikler Continentalin M+S lastikleri ve sert yapısından dolayı kimse memnun değil bu lastiklerden. Dolayısıyla Michelin'nin Latidude cros lastikleriyle 225-75-16 tarzında değiştiricem gibi.Buda aracı 2 cm kadar daha yükseltecek. Ustundeki janta gelince; bu jant kesinlikle olmamış .. Ama boya oyunlarıyla jant güzelleştirilebilir.
    Ayrıca dizel motor yazılıma açık motor. Yaptıgım görüşmelerde sıkıntısız soft yazılımla , 140 HP + 330 NM gibi değerler alınabiliyormuş..
    Kapı koruma plastikleri gelmiş , ama çamurluk dodıklerinde sıkıntı var.. Çamurluklarda kör nokta uyarı sistemi oldugu için takılamayacak dediler oda bana saçma geldi.. Bu sabah ilk bakacagım yer orası olacak..
    Kimsenin dikkatini çekmeyen bir detay daha var.. Oda ön gövdede sağ ve sol diplerde iki tweeter yuvası var..O kadar sormama rağmen bunu atladılar. Birde ona bakacagım.. Ses sistemini test etmek isteyecegim bakalım ne diyecekler.. Gerçi gelen benzinli bir araçmış. ama olsun incleme incelemedir ..
    Bu sabah detaylı bir inceleme yapacagım .. Buradanda sizlerle paylaşırım ....2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu)

Bol bol resim ve detaylı inceleme bekliyoruz

ne yaptınız inceleyebildiniz mi?
  • Merhaba dostlar... Kusura bakmayın ancak zaman buldum girdim siteye.. Evet o gün inanlar satış merkezine gittim bir tek 4x2 benzinli üst versiyon vardı..
    Aracın içi bir stepway sahibi olarak bana oldukça geniş geldi. Bacanagımdaki 2017 dustyerle kıyaslanmaz bile .. Navi ekran ve km ekranı gerçekten çok hoş olmuş.. Ön kaputtaki kabarık kıvrımlar içerden sanki kamyonda oturuyormuş hissi verdi.. Küçük stepwaye alısınca ulan bununla ara sokak köşelerini nasıl dönücem demedim değil yani.. Bana bayaa büyük geldi.. Ön koltukları çok rahat.. <arka koltuklarda diz mesafesi çok çok iyi. Ön gövde sert plastik ama çok havalı olmuş.. Ön camın artan egiminden dolayı araba çok geniş duruyor ..Bagajıda sınıfına göre geniş.. Kapılar fitilleri sayesinde bayaa tok sesle kapanıyor..
    Gelelim zurnanın zart dediği yere.... İçine bindiğim araç 4x2 benzinli araç prestige vizyo paket , yani en üst paket.. Cam açma tuşlarının oldugu yer izlediğimiz tanıtımlarda hep dikişli deri idi, bizim güzel ülkemize plastik olarak gelmiş.. İnsan kızmıyor değil 111.000 ver bari orası deri olaydı.. Kapı tutma yerinde krom yok mesela.. direk siyah plastik. Bu ikisinin maliyeti dacia için olsun olsun 100 tl.lik bişeydir en fazla..
    Zurnanın ikinci deliği ise lansman rengi.. Bende o renkten ( ATACAMA ) sipariş vermiştim, Berbat bir renk inanın, WC dekinin rengi resmen. İnanın pişman oldum bej rengi tercih etmediğime.. Ama araç yok satmış, araba yok dediler renk değiştireyim dedim 4x4 araç yok ellerinde hepsi satılmış.. Bekleyeyim nisanda teslim alayım dedim 5-6 lira zam gelebilir dediler.. Bende vazgeçtim.. O renkte mecburen karar kılmak zorunda kaldım yani anlayacagınız..
    Dusterin eski halinden eser yok kısacası her anlamda sınıf atlamış ve kesinlikle küçük araç değil artık.. İç kısmı gerçekten çok geniş.. Bu arada ön konsolda tweetwer yuvaları var ama içi boş... Ses sistemi vasat orta karar ortada tweeter falan yok yani usb bağlayıp dinledim ama seside fazla açamadım.. Evde aciko efsane anfi ekolayzer var onu takıcam herhalde.. BU arada lastikler yine rezil ötesi sert Contınental lastikler.. Bu arabaya yakısmayan lastik maalesef..4 adet michelin latitude cros lastik 225-70-16 ebatları 2150 TL..Yani arabayı almaklada bu iş bitmiyor.. 5 kollu Jantları fena gelmedi gözüme, ara kollar siyaha boyanırsa havalı bişey çıkabilir ortaya.. Bagaj kilidini gizlemişler o iyi olmuş.. Arka kapı ,sonraki küçük cam ve bagaj camı koyu renk olmuş oda yakışmış. Ara direk siyah ama ikinci direk boya rengi.. Onuda folyo kaplamayla siyah yapmak lazım.. Bu arada araç heybetli ama egzos ucu çok içerde kalmış..
    Eveeet dostlar 2 dakikalık izlenimim bu şekilde ... Lansman rengi ve kapı kolları harıcınde Duster herşeyiyle çok çok hoş olmuş.. Zannedersem bu gün törenle teslimat yapılıyor, bende pazartesi günü aracın rakamının tamamını ödeyip teslim alıcam .. Ondan sonrasında detay bilgi ve resimleri burada paylaşırım sizlerle ...
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...........

Hayırlı olsun. İnceleme içinde teşekkürler.

4*4 ilk başta 3-4 adet yanılmıyorsam vardı. Siz o ilk olanlardan aldınız anladığım. Dün itibarı ile 4*4 internetten tekrar satışa verildi. Ordan bir tane beyaz renk 4*4 sipariş verdim. Aslında Lansman renginide resimlerde güzel olarak görüyordum, güzel gibi görünüyordu. Acaba bumu olsa diyede çok düşünmüştüm. Demekki iyiki o rengi almamışım.

Yurt dışında sitepneye 130 euro istiyorlar. Bizde standart. Fakat bu seferde kapı kollarındaki gibi deriden dikişli güzel görünümden vs. çalıyorlar. Belki 4*4 lerde bu şekilde olmayabilir mi bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemabay -- 24 Şubat 2018; 16:32:18 >
    Latitude Cross aman aman bi lastik degil.

Yokohama Geolander ATS (G015) öneririm.

• Carsever arkadaşım haklısınız Michelin cross aslında M+S lastik , dediğiniz Geolander AT lastik .. Ebat büyütecegim için sürtme yapacaktır.. Birde bu yeni kasa biraz daha şehirli gibi.. Geolanderler sırıtabilir diye düşünüyorum.. Senede bir piknik falan olursa ancak oralarda deneme şansım olur.. O kadar hevesli değilim yani.. Ama yollrda kar buz veya kaygan zemnlerde yada az bucuk toprak yoolarda rahat etmek isterim...

Cemabay arkadaşım.. Umarım dediğiniz gibi olur.. İnanın plastiği görünce nevrim döndü.. Ama o araçta 4x2 full prestige + vizyo aksesuardı.. Neyse önümüzdeki hafta görücez zaten neyin ne oldugunu...
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.....
    Çoğu bayinin test sürüşü aracı 1.2 tce tam opsiyonlu araç olacak. Araçlar geldi fakat müşterilere göstermek yasak. Almak isteyen müşteriler kapora ile aracı ayırtabiliyor. 1 martta bütün bayiiler aynı anda satışa başlayacak. Sizinde baktığınız araç test aracıdır.
  • Selam dostlar. Bende 4x2 dizel otomatik prestij paketi gecen hafta siparis ettim. Look paket almadim havalandirma paneli daha iyi gozuktugu icin dijital klima tercih ettim. Araci yakindan gormedigimiz icin renk konusunda cok kararsiz kaldim. Riske girmemek icin beyaz tercih ettim. Elinde look paketsiz prestij donanimin dis fotosu olan varsa foto atabilir mi? Iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman

Selam dostlar. Bende 4x2 dizel otomatik prestij paketi gecen hafta siparis ettim. Look paket almadim havalandirma paneli daha iyi gozuktugu icin dijital klima tercih ettim. Araci yakindan gormedigimiz icin renk konusunda cok kararsiz kaldim. Riske girmemek icin beyaz tercih ettim. Elinde look paketsiz prestij donanimin dis fotosu olan varsa foto atabilir mi? Iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman

Selam dostlar. Bende 4x2 dizel otomatik prestij paketi gecen hafta siparis ettim. Look paket almadim havalandirma paneli daha iyi gozuktugu icin dijital klima tercih ettim. Araci yakindan gormedigimiz icin renk konusunda cok kararsiz kaldim. Riske girmemek icin beyaz tercih ettim. Elinde look paketsiz prestij donanimin dis fotosu olan varsa foto atabilir mi? Iyi forumlar.

Zevkler tartışılmaz ama bu araca beyaz yakışmıyor.Metalik şart mavi-bej-füme iyi gibi.Stepwaylerde mavi aracı tok gösteriyor ,duster da 4x4 videolarındaki mavi.

Bej güzel ama gün ışığında görmek gerek.Bence beyaz renk aracı zayıf gösteriyor.

@Hakan sanki donanım listesinde iç kapı tutma kolları krom detaylı gösteriliyordu.iç açma kollarıda krom görünümlüydü.

Tweeter koymamaları kötü olmuş.Bize gelen prestige baya kırpılmış :)

En büyük eksikliklerden biriside Krom görünümün sadece look paketle sunulması,prestige de standart olabilirdi yani dışarıdan bakınca siyah tavan barları aracı donanımsız gösteriyor.Kaplama yaparak ucuza getirilebilir.

Neredeyse hiç kullanılmayan stepne yerine dışarıdaki donanımda prestige gelse daha iyi olurdu dacia Türkiye bu konuda ucuza kaçmış.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.