Şimdi Ara

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.030
Cevap
17
Favori
140.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• bu videodaki araç tam istediğim renk ve donanıma sahip deri koltuk ile iç dizayn daha şık olmuş.

kesinlikle biran önce bizde de 17 jant ve deri koltuk ve koltuk ısıtma sunulması lazım.
  • Arazi ile işim olmaz. Ayda yılda bir defada lazım olsa 4*4 bir başka. Duster vb. 4*4 lerde sistem elektronik olduğu için yol güvenliğinede katkısı var. Lada Niva vb olan araçlar gibi ayrıca 4 çeker için vites kolu olmadığında sistem otomatik modda bulunduğundan, oto modda 2 çeker modunda, herhangi bir sorunda 4 çeker moduna otomatik olarak geçiyor, asfaltta dahi kaygan zeminde (sıvı, yağ stabilize vb) çekişe yardımcı olarak kaymayı vb. engelleyebiliyor.

Geçenlerde evime giden 250 metrelik eğimli tali yol kapandı. Üst taraftan geçici bir yol açtılar çok dik ve çamur. 2 çeker araçların gitmesi mümkün değil. Çocukları okula yetiştirmek için 3 gün boyuncaa hiç bir sıkıntı çekmeden o yoldan gittim. geldim. Diğer kişiler araçlarını 250 metre aşağıya park etmek zorunda kaldılar. Bu gibi vb. olaylar arada olabiliyor. Her kez bazı yol şartlarında patinaj çekerek gittiği yerde siz hiç pati çekmeden gidersiniz.

Burada sistemin çalışma mantığını anlatan videoyu izeleyebilirseniz. Asfalttada 4 çekirin yol güvenliği artırdığı anlatılıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=K6uAKtb0Q6U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemabay -- 15 Şubat 2018; 9:24:41 >

• Ayrica artik ani iklim degisikliklerini cok sık yasiyoruz.

Su gevisleri, asiri yagmur, kar, buz vb olumsuz kosullarin ne zaman olacagi belli degil.

O nedenle 4ceker araclar daha günu kurtarici olarak görülüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemabay C kullanıcısına yanıt
    Öte yandan 4x4'ün dezavantajları da var
    1. 4000TL daha pahalı
    2. %9-10 daha fazla yakıt tüketimi
    3. %5 daha düşük performans
    4. %6 daha ağır
    5. Bagajı daha küçük

Ben 2 ve 3. maddelerden dolayı tercih etmezdim. Dağa bayıra çıkanlar almalı tabi.
  • Güzel tanıtım olmuş arkadaşlar. Alan varmı tavsiyeler nedir ? kaporta kalitesi iyileşmiş? kapıt gibiydi sanki oyle histmiştim geçen yıl . değişme varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi singlewalf -- 28 Şubat 2018; 14:52:4 >
  • Yeni kasada 5000 tl daha pahalı olmuş. Yaptığı işe göre değer diğer araçlardaki 4*4 sistemine göre uygunda fiyatı.

Performans o kadar da benim için önemli değil. Hız merakım yoktur. Fakat 110 beygir 240 tork, yeni kasada 260 tork. 240 torka göre konuşuyorum, Canavar gibi gidiyor. Çekişi gidişi mükemmel. Aşırı hız tutkusu olanlar için iyi değil tabiki.
    Yakıtta haklısınız. 110 beygir ve 240 torkun verdiği güçten dolayı 90 km den sonra yakıyor. Fakat bazıları için çok önemli olmuyor.

Yeni kasada da euro 6 motor kullanıldığı için yakıt kağıt üzerinde biraz daha az. Tabiki 4*2 de ona göre daha az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemabay -- 15 Şubat 2018; 16:20:44 >
  • Bu video da güzel 4x4 ün hünerlerinden bir kaçı

4x4 ile yapılabilecekler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 15 Şubat 2018; 18:13:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Öte yandan 4x4'ün dezavantajları da var
    1. 4000TL daha pahalı
    2. %9-10 daha fazla yakıt tüketimi
    3. %5 daha düşük performans
    4. %6 daha ağır
    5. Bagajı daha küçük

Ben 2 ve 3. maddelerden dolayı tercih etmezdim. Dağa bayıra çıkanlar almalı tabi.

Bu dezavantajlar gayet kabul edilebilir bence

Özellikle 4 bin tl ilk fark bana göre avantaj 👍

Gerçekten iş yapan bir 4x4 bağımsız arka süspansiyon dahil 10 bin den aşağı beklemiyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Icinde azicik da olsa, yagmur camur kar buz offroad sevdasi olan 4x4 almali.

Bu sevdayla 4x2 arac almak pismanliktir. Ama bu sevda yoksa 4x1de olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 15 Şubat 2018; 23:27:25 >
  • Şimdi camdan baktım bir tane ford turneo courier ile duster arka arkaya park etmiş. Duster bariz çok küçük duruyor inanamamıyorum gözlerime.
  • yeni duster alanlar liste fiyatina mı alıyorlar indirim yok sanırım

• barisdragon B kullanıcısına yanıt
    İlk parti kapış kapış satılmış. İndirim yapacaklarını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Şimdi camdan baktım bir tane ford turneo courier ile duster arka arkaya park etmiş. Duster bariz çok küçük duruyor inanamamıyorum gözlerime.

Duster boyut olarak cok buyuk bir arac degil ki zaten.

4.30 civari boyu var. C-HB araba kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 16 Şubat 2018; 11:36:35 >
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Onun farkındayım da courier'i çok küçük zannetmişim ben herhalde. Ölçüleri birbirine yakınmış.
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    Zaten bunun gibi altı yüksek bir araba alınmak isteniyorsa, mutlaka 4x4 olmalı.

Geçen ay, ankara - mersin otoyolunda pozantı yakınlarında şehirler arası otobüste yolda kaldım. Şoför ve host indi, diğer yolcu otobüslerinin kaptan ve muavinleri ile birlik olup, önce bizim otobüse, ardından onların otobüsüne zincir taktılar ve yola devam ettik. Sadece 2 otobüs ve bir duster ilerleyebildik. 400.000 lik bmwler, qasqhailer,tusconlar hep yolda kalmıştı, metre ilerleyemiyorlardı. Duster bizim arkamızdan tıngır mıngır geldi vallaha Sadece bir yerde 2 tır yanyana gelmiş, bz geçemedik, dustera yol verdik de o bastı gitti.

4x4ün nerede ne zaman lazım olacağı hiç belli olmaz.
  • Kış günü hava ve yol durumuna bakmadan yola çıkmak hatadır. Ama 4x4 iyidir hoştur.
  • İki gün önce internet üzerinden vede Reno satış temsilcisi arkadasın yardımı ile Türkiyeye ilk etapta 3 Adet gelen 4x4 dusteri ayırtmış bulunuyorum.. Araç çok dolu gelmiş bu sefer .. Yok yok..Zaten videolardan 4x4 Dusterin ne oldugu belli...
    4x4 deyince aklınıza arazi gelmesin sadece.. Yagmurlu kaygan yollar, karlı yollar, engebeli çamurlu ara yollar, patika köy yolları vs vs vs.. Duster ile bu yolların hepsinde güvenle gidebilirsiniz.
    Yakıtı 7-8 litrelerde olur ki , buda 4x4 araç için hiç bir şey aslında..
    Lastik ebadı 225x70x16 olursa tadından yenmez.. Michelin Latıtude Cros yada BF urban lastik bu arabaya yakısır. Üzerinde gelen Continental lastikler maalesef çok çok kötü.. Aracı alır almaz ilk değişecek şey lastikler zaten.. Geniş lastikle birlikte jant değişimide olabilir belki..
    Dacia personeli şu an Antalyada eğitimdeler. Dün aradılar.. Direksiyon bir harika olmuş ve araç çok çok sessiz dediler.Far sensörü ve yağmur senssörü bile var dediler.. Onlar bile şaşırmışlar yani....
    4x4 Duster prestige model + vizyon paket ve atacama lansman rengiyle 111.500 TL ye malolacak ve teslimat törenle Mart ayının başlarında yapılacak..
    Kısacası bu sefer Duster güzel araç olmuş.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim .....

• Hakan Altınbaş H kullanıcısına yanıt
    araçta far sensörü ve yağmur sensörü olduğu broşürde yazmıyor.ilginç değil mi ?
  • Ncapten aldığı 3 yıldıza takılmayın. 5 sene öncenin 5 yıldız alan araçlarıyla aynı güvenlikte çünkü testler zorlaştı eski 5 yıldızlı kaliteli araçlar 3 yıldız alabiliyor artık.6 airbag standart araç sade olsun lüks oyuncakları olmasın diyene fiyatına göre gayet güzel güvenli araç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih8134 kullanıcısına yanıt
    Broşürde Confort özellikleri yazan açıklamalarda ilk ibare olarak "otomatik yanan ön farlar" var. Yağmur sensörü zaten yok. Olduğu olacağı hiç bir zaman belirtilmedi.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.